SHKRP czy PZF?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 09, 2004 15:06

Oberhexe pisze:Wiem tylko, że tak jak SHKRP jest członkiem FIFe, tak PZF jest członkiem WCF (World Cat Federation), dużej, miedzynarodowej organizacji. SHKRP faktycznie nie uznaje wyników wystaw PZFu.

Czy to jest nasz polski folklor, czy też na wyższym szczeblu FIFe nie uznaje wyników WCF?

Wojtek

 
Posty: 27348
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Pt sty 09, 2004 15:07

Raddemenes pisze:
kasia piet pisze:
a Ty z kotami gdzie?


Najchętniej np. na Hawaje z dala od tego kraju i "głupków" - od polityki zacząwszy na "innych" skończywszy...
Tu - ? "legalizacja odstrzału", przerobienia na mydło, kwestia rodowodów, PZF czy SHKRP.... Polacy luuuuubią pasjami z braku "laku" pogłosować sobie.... Bida w kraju to co innego pozostaje? Sąsiad ma? To go w pysk - bo ja nie mam...
Oj, chyba nie na darmo z tego słyniemy.... Szkoda...
Coś się komus udało to dawaj huzia na józia - zgnębić, spalić i zakopać...

Born the USA.... Wystarczy że metkę ma i jest cool, ok.... bo zamorski pewnie.... ech...
Chcemy zmian - zacznijmy od siebie samych...
Skończyłem ten wątek - nic więcej na ten temat już nie dołożę....

Nie mniej pozdrawiam wszystkich...:-)

Wybacz, ale na razie to jestes wybijajacym sie na forum jeczacym :P
daj przyklad innym, a nie malkontec.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sty 09, 2004 15:17

kinus pisze:Wybacz, ale na razie to jestes wybijajacym sie na forum jeczacym :P
daj przyklad innym, a nie malkontec.


Poznawszy REALIA - wybacz - ani wybijającym , ani nie jęczącym....!!!!
Poprostu poznałem i tyle!
Pozostawiając wątek (jak napisałem) życzę Wszytkim wszystkiego najlepszego...
Z mojej strony tyle (niestety) komentarza... :evil:
Uszanujcie to proszę i nie pytajcie...
Raddemenes
_________________
Obrazek

Raddemenes

 
Posty: 1725
Od: Śro lis 19, 2003 23:40
Lokalizacja: "Z krainy czarów"

Post » Pt sty 09, 2004 15:20

Bardzo wam wszystkim dziekuje! Obejzalam sobie strony obu klubow i strony WCF i FIFE. To chyba nie ma znaczenie, ktore z tych zwiazkow sa wazniejsze bo przeciez to tylko kocie kluby. Ja mam ochote pochwalic sie swoim kociakiem wiec chyba zdecyduje sie na SHKRP ze wzgledu na wystawy organizowane prze nich i nie ukrywam na proznosc bo chcialabym zeby byly one wazne 8) Dzieki za wszystkie prywatne lisciki! i linki do super stron waszych hodowli. Nawet nie sadzilam, ze tyle u nas profesjonalnych hodowli. Mam nadzieje, ze juz niebawem spotkam sie z wami na wystawach i osoboscie poznacie mojego kota. Do zobaczenia! - Alabama.

Alabama

 
Posty: 4
Od: Pon sty 05, 2004 20:16

Post » Pt sty 09, 2004 15:22

Drogi Raddemenesie,
jeśli rzeczywistość związkowa tak Cie uwiera i pragniesz być jak najdalej od "tego wszystkiego", to wybacz, ale po kiego grzyba wprowadzasz emocjonalne reakcje w wątku, który powinien posłużyć za źródło rzetelnych, obiektywnych na ile się da, informacji o obu związkach. Nie jest przy tym moją intencje kneblowanie kogokolwiek, tylko sie ciut dziwię.

Born the USA.... Wystarczy że metkę ma i jest cool, ok.... bo zamorski pewnie.... ech...
Chcemy zmian - zacznijmy od siebie samych...


Czy mógłbyś wyeksplikować, jak to się do kwestii porównania SHKRP i PZFu?

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 09, 2004 15:24

Dzieki Megi....wlasnie o to mi chodzilo. Dla mnie to ni z gruszki ni z pietruszki zolc wylewana. Jak gdzies sie czuje zle, to zamykam za soba drzwi i juz mnie nie ma. Czego i Tobie Raddemenes zycze.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sty 09, 2004 15:25

Wojtek pisze:Czy to jest nasz polski folklor, czy też na wyższym szczeblu FIFe nie uznaje wyników WCF?


Nie wiem, Wojtku, pogrzebię, to może się dogrzebię do tej informacji. Osobiście stawialabym jednak na lokalny folklor... :roll:

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 09, 2004 15:37

Oberhexe pisze:Drogi Raddemenesie,
jeśli rzeczywistość związkowa tak Cie uwiera i pragniesz być jak najdalej od "tego wszystkiego", to wybacz, ale po kiego grzyba wprowadzasz emocjonalne reakcje w wątku, który powinien posłużyć za źródło rzetelnych, obiektywnych na ile się da, informacji o obu związkach. Nie jest przy tym moją intencje kneblowanie kogokolwiek, tylko sie ciut dziwię.

Czy mógłbyś wyeksplikować, jak to się do kwestii porównania SHKRP i PZFu?


Droga Oberhexe...
Ni jak to się ma do porówniania tych instytucji ( i nie mnie je oceniać) - i o czym pisałem - porównywać mi nie nakazano... Więc jak pisałem, ani nie porównuję ani nie dyskutuję już....
To jak (przyrównując) jednym podatek 30% bardziej pasuje niż liniowy, etc..... Cytując stare góralskie porzekadło - "jedni lubią jak im skrzypce grają, inni jak im nogi śmierdzą..."
Forum nie jest jedno myślne, każdy ma swój indywidualny stosunek i go wyraża... Ma do tego prawo... Nikogo nie ganię i nikogo nie pochwalam - staję się obiektywny.... i swoim obiektywizmem (doświadczeniem) w sposób "ograniczony" - ale jednak - się dzielę...

Jak mówisz "wyeksplikować" się nie staram i nie mam ku temu sposobności, ani zamiaru - nie mniej swoje zdanie wyrazić jasno i klarownie wyraziłem...
Raddemenes
_________________
Obrazek

Raddemenes

 
Posty: 1725
Od: Śro lis 19, 2003 23:40
Lokalizacja: "Z krainy czarów"

Post » Pt sty 09, 2004 15:40

Ja jednak nieustępliwie zapytam: po co? Po co tu? ktoś poprosił o informacje o związkach, a co otrzymał między innymi? Ogólne narzekanie, jak sam zresztą piszesz - nie związane z tematem. Więc po co?

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 09, 2004 17:00

To może dwa słowa o naszym (moim i TZ) wyborze; może się na coś nasze argumenty przydadzą :wink:

Mamy dwie panienki MCO, obie z rodowodami SHKRP. Obie mamy zamiar wystawiać. Poczytaliśmy sobie regulaminy, pochodziliśmy na wystawy obu związków, porozmawialiśmy z hodowcami i ... stwierdziliśmy, że w zasadzie prawie nie ma różnic.
Zapisujemy się do PZF. Dlaczego?
- wystawy PZF wydały nam się o wiele spokojniejsze, mniej stresujące dla kota; tłumne wystawy SHKRP przypominały momentami fabryczną taśmę produkcyjną.
- jeżeli zdecydujemy się na większą liczbę wystaw, zawsze możemy się zgłosić na wystawę SHKRP i zdobyte przez kota tytuły będą honorowane. W drugą stronę to nie działa.
- wiele razy uświadamiano nas, że koty z SHKRP są lepiej kontrolowane weterynaryjnie i sędziowsko. Naszym zdaniem to tylko teoria. Zawsze może się na wystawie zdarzyć kot chory. Zawsze, nawet w najlepszych hodowlach mogą się znaleźć kociaki z wadami. W każdym związku może się trafić pseudohodowca. Z jakiej racji kot z tytułem CH/IC/EC ... z PZF ma być mniej zdrowy i "czempionowaty" tylko dlatego, że PZF nie wymaga zdobycia tych tytułów?
- zdarzyło nam się natknąć na dość opryskliwe stwierdzenia "jak się państwo nie zapiszecie do SHKRP to nie zgodzę się na krycie waszych kotek moim kocurem". A niby dlaczego miałabym oddawać moje kitki do krycia u kogoś tak zawistnego? Mając hodowlę w PZF łatwo takich ludzi uniknąć, wystarczy powiedzieć magiczne słowo PZF :twisted:

Podsumowując: interesuje nas hodowanie dużych, zdrowych, futrzatych tygrysków, a nie rozgrywki "polityczne" i udowadnianie kto jest lepszy. Znamy osoby, które podchodzą do "problemu" tak jak my, a pozostali niech pozostaną milczeniem ... :)
Archie + Czorcia Strachulec + Duszka za TM + reszta bandy

archie

 
Posty: 351
Od: Pt paź 31, 2003 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 09, 2004 17:05

Wiecie, nie do konca tak jest. Po prostu zarowno kotka jak i kocur zgloszony w SHKRP powinien kryc (lub byc kryta) przez kota z licencja. PZF nie wprowadza takiej licencji, dlatego tez dyskusyjne jest w tym momencie krycie kotki bez licencji kocurem z licencja. Moze troche zamotalam, ale tak jest. A co do wystawiania w SHKRP - nie wiem, czy to sie zmienilo juz, ale z tego co pamietam, wystawianie kota na wystawach SHKRP zarejestrowanego w PZF kosztuje tyle samo, co wystawianie kota zagranica, czyli ok 25 euro za jednego kota za jeden dzien. Ceny dla czlonkow sa nizsze.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sty 09, 2004 17:57

kinus pisze:A co do wystawiania w SHKRP - nie wiem, czy to sie zmienilo juz, ale z tego co pamietam, wystawianie kota na wystawach SHKRP zarejestrowanego w PZF kosztuje tyle samo, co wystawianie kota zagranica, czyli ok 25 euro za jednego kota za jeden dzien. Ceny dla czlonkow sa nizsze.

To chyba też element rywalizacji między tymi organizacjami?

Wojtek

 
Posty: 27348
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Sob sty 10, 2004 0:13

Nie mam jeszcze rasowego kotka, ale dzięki powtarzajacym się dyskusjom na temat związków przemyślałam już sobie tę sprawę :D
Zarejestruję kota w SHKRP. Osobiście bardziej wiarygodne wydają mi się oceny typu kota przez niezależnych sędziów. Poza tym, jeśli w konkurencji startuje wiele kotów, jego ewentualna wysoka ocena jest naprawdę miarodajna.
A jeśli kotek nie dostanie dobrych notek?.... no to trudno. Dla moich uczuć nie będzie to miało żadnego znaczenia. Podobnie jeśli okaże się, że wystawy są dla niego stresującym przeżyciem. Wtedy nie będzie wystawiany, a ja nie będę miała dylematu: sterylizować czy może kociaczki...

Nie bierzcie tego za atak na ten drugi zwiazek. Każdemu odpowiadają inne zasady. Nie podejmuję się oceny który lepszy, który gorszy. Po prostu, do mnie bardziej przemawiają zasady SHKRP...

Sigrid

 
Posty: 5239
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Sob sty 10, 2004 0:27

Oberhexe pisze:
Wojtek pisze:Czy to jest nasz polski folklor, czy też na wyższym szczeblu FIFe nie uznaje wyników WCF?


Nie wiem, Wojtku, pogrzebię, to może się dogrzebię do tej informacji. Osobiście stawialabym jednak na lokalny folklor... :roll:
To nie lokalny folklor. Przepisy WCF są o wiele bardziej liberalne niż FIFe stąd FIFe nie uznaje wystaw i tytułów z WCF a odwrotnie owszem
Obrazek

G.N.

 
Posty: 4042
Od: Nie lip 21, 2002 15:31
Lokalizacja: KrK

Post » Sob sty 10, 2004 10:09

Do Archii:

Powiedz mi jak mozna sie zapisac do PZf, skoro Pani ......................... na wstepie robi selekcje na lepszych i lepsiejszych kandydatow na czlonkow PZF???
Troche to wyglada jak prywatny zwiazek jednej osoby , takie male kumoterstwo.

Jestesmy czlonkami SHKRP i ze wzgledu na brak wymagan hodowlanych kotow (licencja w PZF) nigdy o PZF nie bede dobrze myslal.

Wybor jest indywidualna sprawa, w SHKRP jest bardzo fajnie, mozna na wystawy pojezdzic i poznac wielu wspanialych ludzi(nie mowie ze w PZF sa gorsi czlonkowie) ktorzy potrafia zaszczepic Bakcyla wystawowego.

Hoody

 
Posty: 365
Od: Wto sty 07, 2003 21:03

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], kicalka, Szymkowa i 258 gości