Wituś i Madzia (FeLV+) z Konina, za TM [' ] Już 6 lat :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 08, 2011 19:01 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Anna61 pisze:Dzisiaj dzieciaczki miały kolejne kroplówki a Madzia USG.

Opis badania -
Pęcherz moczowy wypełniony, z aechogenną zawartością, wątroba normoechogenna, śledziona powiększona heteroechogenna z przewagą zmian hyperechogennych, nerki o zwężonej korze z hypoechogennym echem.


Zapłaciłam 38 złociszy.

Eeeee...... leci z nami tłumacz? :roll:
Obrazek

Wolność, kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem.(Chłopcy z Placu Broni)

MISIA- 1.06.2002 - 13.12.2012. Skarbie, gadułeczko moja. Bardzo mi Ciebie brak.
MIKITKA - 03.2002 - 13.07.2015. Tak bardzo mi żal.
FELUTEK - 03.2002 - 11.10.2015. Najcudowniejszy kot terapeutyczny.
OKRUNIA - 09.2002 - 16.08.2018. Śpij, skarbie kochany.
GACEK - 03.2014 - 22.06.2019. Wierny i mądry Przyjaciel.
TYGRYNIA - 05.2002 - 16.12.2020 .Maleńki koto-piesek.

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=153652 sprawdź zanim oddasz kota!

Ja-Ba

 
Posty: 9574
Od: Pt lis 07, 2008 23:23

Post » Śro lis 09, 2011 13:36 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Janeczko, najprościej to ujmując to są to zmiany w nerkach, tylko pytanie czy uda się je zatrzymać czy zmiany będą postępować dalej.
W sobotę Magdalenka będzie miała kontrolne badanie krwi i da nam to obraz co do dalszego leczenia.
Na razie będzie zmiana w leczeniu bo dzidzia jest przymulona i nie chce jeść. Lespewet w syropie będzie dostawała 1x po 2,5ml a nie tak jak było teraz 2x po 2,5ml.
Waży 2,5 kilo i taka waga się utrzymuje od jakiegoś czasu, dobrze, że nie spada choć pewnie by tak było gdybym jej nie karmiła strzykawką.
Dzisiaj była kolejna kroplówka i pod koniec zaczęła się już wiercić. Już wiem dlaczego, bo po przyjeździe do domciu szybciutko poszła zrobić siusiu do kuwetki. Od dawna już nie siusia do kontenerka jak to kiedyś miała w zwyczaju robić, ale zapobiegawczo podkłady wożę ze sobą. Na łóżko też już od dawna nie robi a ile miałam z tym problemu.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro lis 09, 2011 14:13 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Biedna Madzia :(
Szczuplutkie biedactwo.

A w śledzionie też coś się dzieje :?:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 09, 2011 16:39 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Madziunia kochana :(
Obrazek

Ania i jej Nitro

 
Posty: 1616
Od: Pon lip 25, 2011 13:44
Lokalizacja: Lodz/ Lozanna

Post » Śro lis 09, 2011 22:00 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Madzia i Wituś dla cioteczek :1luvu:

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak panna próbuje pozbawić mnie kolacji :twisted: czyli chleba z metką łososiową.
W tle widać zapas karmy nerkowej dla Madzi i Wicia od cioci Ja-Ba :1luvu: która dzisiaj została dostarczona a za którą serdecznie dziękujemy. :1luvu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro lis 09, 2011 22:04 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Anna61 pisze:A tak panna próbuje pozbawić mnie kolacji :twisted: czyli chleba z metką łososiową.
W tle widać zapas karmy nerkowej dla Madzi i Wicia od cioci Ja-Ba :1luvu: która dzisiaj została dostarczona a za którą serdecznie dziękujemy. :1luvu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Fajne zdjęcia :lol:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 09, 2011 22:08 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Aniu, zdjęcia z kotkami na łóżku a nawet szafce nocnej są niesamowite, widać kto ma najwygodniej w Waszym domu :D .

A Madziunia i Wituś, cudowne, jak zawsze :1luvu:
Jesteś wspaniała, że dajesz im tyle miłości i opieki :kotek:
Obrazek

Ania i jej Nitro

 
Posty: 1616
Od: Pon lip 25, 2011 13:44
Lokalizacja: Lodz/ Lozanna

Post » Śro lis 09, 2011 22:10 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Piękne zdjęcia :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Kochane koty :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Wspaniały dom :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 10, 2011 22:28 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Madzia dalej nie ma apetytu :( karmię ją strzykawką karmami dla nerkowców, ale z ty apetytem to tak nie do końca prawda, bo kiełbaski to królewna by zjadła tylko pańcia woli sama zjeść i dziecku nie dać. :oops:
Dzisiaj dzieciaczki były oboje na kroplówkach a ponieważ jutro jest święto to będziemy się kroplówkować w domu, tylko ciekawe czy pozwolą na to. :roll:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lis 12, 2011 13:06 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Magdalenka rano była na kontrolnym badaniu krwi i czekamy na wyniki.

Wczoraj panna bardzo ładnie pozwoliła sobie w domu zrobić kroplówkę, siedziała grzecznie i nie wyrywała się. :1luvu:

Rachunek z dzisiaj 48.50zł.
Badania 40zł, butelka płynu 8,50zł.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lis 12, 2011 14:28 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Za dobre wyniki grzecznej Madzi :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 12, 2011 14:56 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

mb pisze:Za dobre wyniki grzecznej Madzi :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Wyniki nie są dobre Marysiu. :(

Kreatynina wysoka bo 4,98 z 5,08.
Mocznik obniżył się ze 198 do 177.
Fosfor podniósł się z 7,5 do 9,2
Krwinki białe wzrosły z 16,6 do 23,000.
Żelazo wzrosło z 29 do 35.
Pojawiły się też eozynofile których nie było wcześniej i proponują odrobaczenie Madzi.
Nie dostaje innej karmy jak tylko nerkową, codziennie ma robione kroplówki po 120ml, dostaje leki i .... :cry:

W poniedziałek pojadę to dowiem się co do reszty, bo te wiadomości to tylko telefoniczne.
Kroplówki będziemy robić codziennie sami w domu bo na razie jest grzeczna, to poco ją stresować wyjazdami do lecznicy, także ograniczamy stres do minimum.

Idę ugotować jej fileta z kurczaka to może zacznie choć to jeść, bo wszystko inne było be.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lis 12, 2011 16:50 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Rzeczywiście niespecjalnie to wygląda :(

I wzrost poziomu fosforu :(
A ona przecież dostaje coś wiążącego fosfor :?:

I nie pamiętam, czy Madzia dostaje Fortekor :?:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 12, 2011 17:33 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Marysiu,
ona dostaje Lespewet w syropie, Rubenal, Azodyl Ipakitine (tylko na inne jedzenie niż nerkowe)dodatkowo od paru dni żelazo w syropie.
Mam podejrzenia co do Azodylu bo gdy jego nie dostawała to wyniki miała w normie, nie wiem, może tak jest w początkowym stadium podawania, ale oczywiście tylko tak domniemywamy z wetka. :roll:
Teraz nie będę go Madzi podawać i za tydzień znowu kontrola krwi.
Nie wiem też czy stosować tak restrykcyjną dietę, bo jeżeli ona nic nie chce jeść to chyba lepiej żeby jadła cokolwiek ale sama i z apetytem. Teraz nawet już suchego nie je.
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=f ... iA&cad=rja
Ugotowałam jej fileta z kurczaka ale tylko podziamała :( Wituś i Niunia zjadły ''aż im się uszy trzęsły''

Około 20 godziny będziemy się kroplówkować, tak późno bo Madziulka potem długo po niej.
Zobaczymy jak Wituś będzie się zachowywał podczas kroplówki bo kiedyś się wyrywał tak jak Madzia.

No nic, będziemy walczyć i łatwo się nie poddamy.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lis 12, 2011 19:29 Re: Wituś i Madzia z (FeLV+) ze schroniska na DT pnn. Madzia :(

Myślę, że jeśli Madzia dostaje preparaty wiążące fosfor, to może jeść także coś innego niż karmę nerkową, byle by jednak jadła. Czytałam o Azodylu, że ma on obniżać poziom mocznika i dzięki temu pozwalać na ograniczanie kroplówek. Widać, że mocznik się obniżył, ale chyba nie aż tak znacząco, jeśli Madzia dostaje i Azodyl i ma robione kroplówki. Czytałam też tu na forum opinię, że Azodyl nie zawsze działa. Fortekor doskonale działał na moją Mrusię, on ułatwia nerkom pracę poprzez obniżanie ciśnienia w naczynkach krwionośnych w nerkach. Z tym, że źródła amerykańskie podają, że najbardziej skuteczny jest, gdy kreatynina mieści się w zakresie 2 do 4,5. Mrusia dostawała ludzki, tańszy odpowiednik - Lotensin.

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 371 gości