UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śląsku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 31, 2015 13:48 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

aloushka pisze:
Mulesia pisze:To dlaczego o tym nie napiszecie na FB ? Zachowujecie się jakbyście wysłały kota do kociego raju, w super warunki. [/color]


Sęk w tym, że właśnie piszemy. Tłumaczyłyśmy to każdej osobie, która odezwała się do nas na priv.
Oczekujecie, że będziemy szkalowały Panią Krystynę publicznie, przyłączymy się do ogólnej nagonki.
W czym to pomoże? Że też przestanie nas przyjmować w domu i nikt już tam nie zajrzy?
Nasza kotka jest w tym domu i zależy nam na utrzymaniu dobrej relacji.

A powtarzam: nie mamy jej dokąd zabrać.
To nie jest kot, którego można dopchnąć kolanem (pomijając fakt, że nie ma gdzie dopychać).
Każda zmiana, to dla Łatki stres, nowe koty, ataki autoagresji.
Przypominam, że Łatkę kontroluje też behawiorystka i z nią się konsultujemy przed każdym działaniem.
W tej chwili jest w miarę spokojna i w dobrej kondycji, co widać na zdjęciach, które osobiście robiłyśmy.

Przeniesiemy ją tylko do spokojnego domu tymczasowego bez kotów lub z minimalnym zakoceniem,
albo do domu stałego. To nie jest kwestia wyboru, tylko braku wyboru.


W prywatnych wiadomościach? 8O To jakiś żart? Ludzie, którzy was ostrzegają są publicznie nazywani idiotami i hejterami, a Wy piszecie, że chodzi im tylko o sianie zamętu :strach: . Nikt Wam nie mówi, byście szkalowały tę kobietę, ale post w stylu " po przeanalizowaniu ostrzeżeń, rozważamy inne opcje dotyczące DT", to chyba by się przydał, zamiast udawania, że u tej Krystyny to cud, miód i orzeszki.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon sie 31, 2015 13:53 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Mulesia pisze:
W prywatnych wiadomościach? 8O To jakiś żart? Ludzie, którzy was ostrzegają są publicznie nazywani idiotami i hejterami, a Wy piszecie, że chodzi im tylko o sianie zamętu :strach: . Nikt Wam nie mówi, byście szkalowały tę kobietę, ale post w stylu " po przeanalizowaniu ostrzeżeń, rozważamy inne opcje dotyczące DT", to chyba by się przydał, zamiast udawania, że u tej Krystyny to cud, miód i orzeszki.


Nikogo nie nazwałyśmy idiotą. Mówiłyśmy o trollach i hejterach kiedy po dziesiątym tłumaczeniu ta sama osoba pisze w kółko to samo, chociaż otrzymała wyjaśnienie. To jest wzorcowy trolling.
Idiotkami my wielokrotnie zostałyśmy nazwane, a to chyba najmniej wulgarna z uwag.

W każdym naszym poście jest kilkukrotnie napisane, że szukamy DT bez kotów. Było to napisane nawet w poście głównym, który komentowałyście!

aloushka

 
Posty: 6
Od: Pon sie 31, 2015 10:52

Post » Pon sie 31, 2015 14:46 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Zostałam nazwana trollem w prywatnej wiadomości. Przez Częstochowskie Koty Do Adopcji. Nikogo nie obraziłam, poprosiłam tylko o przedstawienie się, bo na fb występuję pod imieniem i nazwiskiem, a tego samego żądam od rozmówców. Po czym zablokowano moje wiadomości. Zero kultury.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sie 31, 2015 15:31 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

aloushka pisze:
Mulesia pisze:
W prywatnych wiadomościach? 8O To jakiś żart? Ludzie, którzy was ostrzegają są publicznie nazywani idiotami i hejterami, a Wy piszecie, że chodzi im tylko o sianie zamętu :strach: . Nikt Wam nie mówi, byście szkalowały tę kobietę, ale post w stylu " po przeanalizowaniu ostrzeżeń, rozważamy inne opcje dotyczące DT", to chyba by się przydał, zamiast udawania, że u tej Krystyny to cud, miód i orzeszki.


Nikogo nie nazwałyśmy idiotą. Mówiłyśmy o trollach i hejterach kiedy po dziesiątym tłumaczeniu ta sama osoba pisze w kółko to samo, chociaż otrzymała wyjaśnienie. To jest wzorcowy trolling.
Idiotkami my wielokrotnie zostałyśmy nazwane, a to chyba najmniej wulgarna z uwag.

W każdym naszym poście jest kilkukrotnie napisane, że szukamy DT bez kotów. Było to napisane nawet w poście głównym, który komentowałyście!


I naprawdę uważacie, że to uczciwe i przyzwoite? Tutaj przyznajesz, że szukacie innego DT, a tam idziecie w zaparte ?
Piszecie o:
- zawistnych osobach, które mają na celu tylko oczernianie Was,
- piszecie o oszczerstwach,
- piszecie o trollach,
- piszecie, że nie ma żadnej sprawy tylko kilka osób próbujących siać ferment na Waszym profilu.

Rzeczywiście nie Wy piszecie o idiotach, tylko ludzie wprowadzeni przez Was w błąd i przekonani, że wszystko jest w porządku ( a przecież sama przyznajesz, że szukacie innego DT ).
Wiesz przydałaby się odrobina przyzwoitości i szczerości.
Błąd czy głupstwo każdy może popełnić. Sztuką jest jego naprawienie.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon sie 31, 2015 16:35 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

swoją drogą jaki jest sens ratowania kota, którego oddaje się komuś u kogo kotów jest pierdylion, są zaniedbane, jest duża śmiertelność, co daje dużą szansę na to te ten kot podzieli losy innych? na czym takie ratowanie polega?
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 31, 2015 16:46 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

aloushka pisze:Każda z nas ma zestaw kotów w liczbie dwucyfrowej, więc to nie robi na nas większego wrażenia.

A można wiedzieć co pani zzrobiła z tym kociakiem, którego pani nie oddała? Zostawiła go pani na ulicy?
My nie oddałyśmy Łatki w to miejsce. Łatka miała inny tymczas, który nie podołał jej trudnemu charakterowi.
Nasze mieszkania nie są z gumy - mamy swoje rodziny i zwierzęta i dwucyfrowe ilości tymczasów. Przychodzi ten moment, kiedy jeden kot więcej nie wchodzi w rachubę. Wyrzucić go z powrotem na ulicę, mając świadomość, że jest chory?

Jednemu kotu. Tylko jedna nasza kotka jest na tymczasie u pani Krystyny.
Chociaż fakt, że dzięki temu mamy też możliwość zobaczyć jak mają się inne koty i ile ich jest.
Myślę, że to powinno być traktowane jako znaczący plus tej sytuacji.

Można wiedzieć. Został u nas na dt i ma forumowy dom.
Nie zamierzam robić wrażenia na was swą działalnością.W przeciwieństwie do IKI.
Nie wiem skąd ten sarkazm.
Doczytałam resztę tutejszych wpisów i ręce mi opadły. Fałsz i tyle.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sie 31, 2015 17:23 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

dalia pisze:swoją drogą jaki jest sens ratowania kota, którego oddaje się komuś u kogo kotów jest pierdylion, są zaniedbane, jest duża śmiertelność, co daje dużą szansę na to te ten kot podzieli losy innych? na czym takie ratowanie polega?

Ona teraz podobno nie ma pierdyliarda kotów, pozbyła się ich oddając je innej osobie - powodem miała być ciężka choroba (o ile pamiętam rak).
Ale jak widać znowu zaczyna.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Pon sie 31, 2015 18:47 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

myamya pisze:
dalia pisze:swoją drogą jaki jest sens ratowania kota, którego oddaje się komuś u kogo kotów jest pierdylion, są zaniedbane, jest duża śmiertelność, co daje dużą szansę na to te ten kot podzieli losy innych? na czym takie ratowanie polega?

Ona teraz podobno nie ma pierdyliarda kotów, pozbyła się ich oddając je innej osobie - powodem miała być ciężka choroba (o ile pamiętam rak).
Ale jak widać znowu zaczyna.

a był ktoś u niej, widział brak kotów i może to potwierdzić?
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 31, 2015 19:05 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Ktoś od tych dziewczyn z Częstochowy tam był i podobno widział, że w mieszkaniu jest póki co tylko kilka kotów.

Ale biorąc pod uwagę, że ona już od jakiegoś czasu usiłuje "brać na DT" koty od różnych osób (przypominam sobie, że sama co najmniej dwa razy na FB się natknęłam na jej "oferty", tyle że tam kotów nie dostała, bo po ostrzeżeniu ludzie ją spuścili po brzytwie), to wygląda na to, że nic się nie zmieniło.

BTW, link, który był też wrzucony na FB "Częstochowskich kotów do adopcji". Sierpień 2014 r. Też potwierdza, że nic się nie zmieniło w jej podejściu do kotów. :(
http://www.kotnaszprzyjaciel.fora.pl/ja ... a,522.html

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Wto wrz 01, 2015 2:13 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Krystyna zaproponowała DT kolejnym 6-ciu kociakom z Rudy Śląskiej. Mam screeny rozmowy z osobą której DT proponowała. Napisała, że w zeszłą sobotę miała umówione 8 wizyt rodzin chętnych na adopcje kotów a w czwartek i piątek poszły trzy koty do adopcji.... Zbieractwo i do tego rozdawanie zwierząt komu i jak popadnie... Współczuję tym nieświadomym ludziom którzy oddają jej te zwierzęta na DT i nie spodziewają się jaki los je czeka..

Nie mamy żadnych dowodów ,że to sprawka Krystyny ale w okolicach jej działki zgarnęłyśmy przez kilka ostatnich miesięcy z Justyną w sumie prawie 10 domowych kotów - dwa z podobnymi urazami ogona. Jeden z kotów został porzucony w wiklinowym transporterze przy budce dla kotów... Dziwny zbieg okoliczności i niepokojący fakt tak bliskiej okolicy jej działki gdzie jak sama się przyznała trzymała koty które brała na DT...
"...i w swoim cierpieniu odnajdziesz radość, jeśli jego celem będzie ratowanie czyjegoś życia"

ZENUŚ -MIŁOŚC MOJEGO ŻYCIA 17.06.2014 ['] LALUŚ 05.11.2013[']
Obrazek Obrazek

Ania G

 
Posty: 634
Od: Pt paź 15, 2010 19:44
Lokalizacja: Śląskie

Post » Wto wrz 01, 2015 10:01 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

dalia pisze:
myamya pisze:
dalia pisze:swoją drogą jaki jest sens ratowania kota, którego oddaje się komuś u kogo kotów jest pierdylion, są zaniedbane, jest duża śmiertelność, co daje dużą szansę na to te ten kot podzieli losy innych? na czym takie ratowanie polega?

Ona teraz podobno nie ma pierdyliarda kotów, pozbyła się ich oddając je innej osobie - powodem miała być ciężka choroba (o ile pamiętam rak).
Ale jak widać znowu zaczyna.

a był ktoś u niej, widział brak kotów i może to potwierdzić?


Tak, byłyśmy i potwierdzamy. Zamieszczałyśmy też zdjęcia. Niestety album jest aktualnie ukryty ze względu na falę trollingu w komentarzach.

Naszym głównym zadaniem jest pomoc przy adopcjach kotów - zarówno z domów tymczasowych w naszym mieście, jak i ze schroniska.
Profil na facebooku powstał po to, żeby zamieszczać tam ogłoszenia i tego ludzie u nas szukają. Jeżeli ktoś wchodzi na stronę i widzi niezrozumiałe
dla siebie pyskówki, to po prostu odpuszcza. Dla nas najważniejszy jest los kotów. Nie możemy pozwolić na zatrzymanie adopcji, dlatego, że ktoś koniecznie chce, żeby uznano jego rację. Bo tak. Świadome sabotowanie strony, która zajmuje się adopcjami, to świadome skazywanie kotów na trwanie w bezdomności.
My nie reprezentujemy pani Krystyny. Reprezentujemy kota, który akurat u niej przebywa i naszym zadaniem jest znaleźć mu domu. Awantury w komentarzach na pewno w tym nie pomogą. W chwili obecnej nie mozemy nawet promować Łatki, bo znowu cała strona będzie zaspamowana niczego nie wnoszącymi wrzutami na panią Krystynę, które tylko zniechęcają ludzi do adopcji kotki.

To jest właśnie trolling i hejterstwo dla samego hejterstwa.

Rozumiem, że ktoś może mieć zastrzeżenia do sposobu działania innej osoby, do warunków w domu tymczasowym. Ale jaki jest lepszy sposób rozwiązania problemu niż wyadoptowanie kota? A w tym szanowne towarzystwo uparcie przeszkadza.

"Bo tak."
"Bo musicie nam przyznać rację."
"Bo domagamy się publicznej samokrytyki."
"Bo pani się nie przedstawiła."
"Bo komentarze mi wyskakują nie w tym miejscu co trzeba."
"Bo mam dużo linków do różnych forów i nie zawaham się ich użyć."

To by nawet było śmieszne, gdyby nie cierpiały na tym koty.

aloushka

 
Posty: 6
Od: Pon sie 31, 2015 10:52

Post » Wto wrz 01, 2015 12:49 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

MalgWroclaw pisze:Zostałam nazwana trollem w prywatnej wiadomości. Przez Częstochowskie Koty Do Adopcji. Nikogo nie obraziłam, poprosiłam tylko o przedstawienie się, bo na fb występuję pod imieniem i nazwiskiem, a tego samego żądam od rozmówców. Po czym zablokowano moje wiadomości. Zero kultury.
Dlatego ja sie nie odzywam,by miec dostep i jak napisac pw :twisted: :roll:
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101805
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto wrz 01, 2015 13:07 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

aloushka pisze:
Rozumiem, że ktoś może mieć zastrzeżenia do sposobu działania innej osoby, do warunków w domu tymczasowym. Ale jaki jest lepszy sposób rozwiązania problemu niż wyadoptowanie kota? A w tym szanowne towarzystwo uparcie przeszkadza.

"Bo tak."
"Bo musicie nam przyznać rację."
"Bo domagamy się publicznej samokrytyki."
"Bo pani się nie przedstawiła."
"Bo komentarze mi wyskakują nie w tym miejscu co trzeba."
"Bo mam dużo linków do różnych forów i nie zawaham się ich użyć."

To by nawet było śmieszne, gdyby nie cierpiały na tym koty.


Czyli, jak rozumiem osoby, które znają sprawę tego DT, powinny dla dobra kota milczeć? A może jeszcze potwierdzać na FB Wasze słowa, że kotka trafiła w super warunki?

Ludzie ostrzegli Was w dobrej wierze, a Wy publicznie zrobiliście z nich oszczerców, idiotów, hejterów i trolli.

A może prościej było napisać: "Zrobiłyśmy błąd pomóżcie nam szybko znaleźć dom dla kotki, bo trzeba ją zabrać z tego DT".

Edytuję, bo muszę jeszcze coś dodać. Jak wiecie wśród adoptujących największym " powodzeniem" cieszą się maluchy, najlepiej zdrowe. Ci, którzy biorą koty dorosłe i z problemami najczęściej wybierają takie, dla których ich dom jest ostatnią szansą, " największe biedy". Takich ludzi jest niewielu, ale są.
A ta kotka przecież - według tego co piszecie - ma super DT.
Kto ją weźmie? Kto się nad nią pochyli skoro tak jej dobrze?
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto wrz 01, 2015 13:46 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Mulesia pisze: A może jeszcze potwierdzać na FB Wasze słowa, że kotka trafiła w super warunki?

I w ten sposób IKA6 ma wystawianą laurkę jakim jest super DT, i jak to niekorzystne dla niej informacje to tylko hejterstwo trolling i oczernianie. Ludzie to czytają. To jest FB, nie Miau, nie wszyscy ją tam znają - a CzKdA robią jej reklamę, uwiarygodniają ją, a tym samym zachęcają kolejne osoby, żeby dały jej kota na DT. I nie widzą w tym nic zdrożnego. A IKA6 będzie używała ich do przedstawiania się jako wiarygodny DT - tak jak poprzednio używała schroniska, paru osób z Miau, fundacji.

I oczywiście nie ma w tym nic złego ani szkodliwego, nie?

Pomysłu zostawienia kota w wątpliwym DT na bliżej nieokreślony czas, aż KTOŚ INNY się nad nim zlituje i go zabierze, nawet nie skomentuję. Bo po prostu tego nie rozumiem. :|

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Wto wrz 01, 2015 14:20 Re: UWAGA- IKA6 TO ANGALIA! Wątek ostrzegawczy, zły dt na Śl

Podsumowując - Łatki nikt niezakocony nie weźmie, bo po co skoro ma taki fantastyczny DT, co nie? Jak nie "załapie się" na panleukopenię lub białaczkę lub ... (wpisz dowolne przywleczone przez koty ściągane skąd się da), to gdy się znudzi i przestanie być medialna, to trafi na działki/na wieś/na ulicę lub zostanie uśpiona przez spolegliwego weta (o ile dobrze kojarzę coś takiego się tam snuło w tle).
Inne koty i kociaki będą tam trafiać, bo to taki rewelacyjny dom i jak ktoś ostrzega przed nim - nieważne czy na pw czy na wydarzeniu - zostanie uznany za trola i hejtera, skoro CzKdA wystawiły taką laurkę, wielokrotnie broniły biednej oczernianej :roll: p. KK wielu nazwisk i miejsc zamieszkania. A ich opinia jest o tyle ważniejsza, że były tam i powierzyły jej znalezioną kotkę.
I nie wiedzieć czemu nie podoba mi się taki wynik rozwiązywania problemu z brakiem dobrych DT :evil: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Majestic-12 [Bot] i 519 gości