Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 10, 2010 23:57 Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Witam,
jestem nowym użytkownikiem i pozdrawiam wszystkich.
Mam pytanie, na które może ktoś z Was zna odpowiedź:
czy dawka 100 ml Duphalyte podana 1,5 kg kotce będącej w stanie dużego wyczerpania spowodowanego zapaleniem
błony śluzowej żołądka jest dawką właściwą dla tej wagi? Wet. taką dawkę podał i kotka po 10 minutach już nie żyła.
Cztery duże strzykawki po 25ml wprawiły mnie w osłupienie.
:|

andromedaneo

 
Posty: 5
Od: Pt wrz 10, 2010 23:43

Post » Sob wrz 11, 2010 0:01 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

A nie był to Duphalyte zmieszany z NaCl? Na kota o wadze 3kg daję 5ml Duphalyte plus góra 200ml NaCl na dobę dożylnie. Podskórnie daję trochę więcej NaCl.
Obrazek<=klik
Obrazek

mirka_t

 
Posty: 12774
Od: Pon gru 20, 2004 18:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Sob wrz 11, 2010 0:15 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Dziękuję za odpowiedź. NaCl chyba było w składzie ale w jakiej proporcji nie wiem. Czy dla 1,5 kg kotki 100 ml mieszanki w proporcji o jakiej
piszesz, podane podskórnie mogło być szkodliwe?

andromedaneo

 
Posty: 5
Od: Pt wrz 10, 2010 23:43

Post » Sob wrz 11, 2010 0:28 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Nie sądzę. Kroplówka podana zbyt szybko dożylnie może spowodować zgon kota, ale nie ta podana podskórnie. Taka ilość płynu podana podskórnie w jedno miejsce może być dla kota bolesne, ale jeśli był bardzo odwodniony to szybko się rozejdzie i dyskomfort z powodu naprężonej w jednym miescu skóry nie trwa zbyt długo. Takie są moje obserwacje.
Obrazek<=klik
Obrazek

mirka_t

 
Posty: 12774
Od: Pon gru 20, 2004 18:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Sob wrz 11, 2010 0:37 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Była podana podskórnie z prawej i lewej strony. Proszę powiedz po jakim czasie zaczyna działać? Może nie zdążyła zadziałać?
Więcej nie będę drążyć tematu. Twoje odpowiedzi rozwiały moje "wątpliwości". Jest mi zwyczajnie ogromnie smutno :cry: po stracie kotki, która miała jeszcze żyć.

andromedaneo

 
Posty: 5
Od: Pt wrz 10, 2010 23:43

Post » Sob wrz 11, 2010 0:58 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Kroplówka podana podskórnie wchłania się powoli. W ciągu 10 minut nie mogła zadziałać.
Nie wiem czy analizując sposób leczenia dojdziesz do jakiś wniosków.
Obrazek<=klik
Obrazek

mirka_t

 
Posty: 12774
Od: Pon gru 20, 2004 18:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Sob wrz 11, 2010 1:03 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Dziękuję za rozmowę. Pozwoliła mi uznać, że zrobiłam wszystko co mogłam i wet. też by kotkę ratować.
Pozdrawiam,
Andromeda

andromedaneo

 
Posty: 5
Od: Pt wrz 10, 2010 23:43

Post » Sob wrz 11, 2010 1:10 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Czasem po prostu cokolwiek by się zrobiło i tak jest już na to za późno, zniszczenia w organiźmie kota są zbyt duże. Właśnie w tej chwili borykam się z walką o życie dorosłej kotki, dla której być może jest już za późno.
Obrazek<=klik
Obrazek

mirka_t

 
Posty: 12774
Od: Pon gru 20, 2004 18:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Sob wrz 11, 2010 19:54 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Uratujesz ją. Wiesz, mów do niej - koty rozumieją więcej niż sądzimy. Mów jej: walcz, nie poddawaj się, jesteś dzielna i odważna, jesteś silna i nie damy się chorobie , pokonamy to...
Ja widziałam efekty takiej rozmowy, to niesamowite ale prawdziwe. Potrzebują wsparcia psychicznego. Moja inna kotka zaczęła walczyć o życie gdy zaczęłam z nią rozmawiać. Też liczyły się godziny. Było niesamowitym przeżyciem dla mnie kiedy widziałam jak podejmuje walkę, jak pogodzony z cierpieniem i już odchodzący kot zrozumiał, że jest szansa, że to co robimy z lekarzem to nie wystarczy. Trzymam kciuki.

andromedaneo

 
Posty: 5
Od: Pt wrz 10, 2010 23:43

Post » Sob wrz 11, 2010 20:04 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Niestety rano musiałam poddać ją eutanazji.

Na pewno głos opiekuna a czasem dotyk pomaga kotom jeśli są z tym opiekunem związane. Co innego gdy walka idzie o życia dorosłego kota, który stracił swój dom a jest ciężko chory. Czy głos i dotyk obcego będą miały takie działanie?
Pusia była u mnie od 25 sierpnia i zaliczyła po drodze kilka dni w schronisku. Miała zamknięte ropomacicze i złe parametry krwi.
Obrazek<=klik
Obrazek

mirka_t

 
Posty: 12774
Od: Pon gru 20, 2004 18:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Śro lis 14, 2018 22:53 Re: Pytanie o dawkę Duphalyte dla kota ważne!

Zainteresował mnie wątek ponieważ mój kot dostał kroplówkę Duphalyte podskórnie co prawda nie taką dużą, ale miałam wrażenie, że nie przyniosła żadnej poprawy a kot czuł się jeszcze gorzej...
też miał żyć ale niestety już za godzinę po kroplówce odszedł!!! Miał stany zapalne jamy ustnej i dziąseł przez co nie chciał jeść. Stąd potrzeba kroplówki. Początkowo myślałam, że ta kroplówka zamiast mu pomóc - zaszkodziła, jednak po czasie rozpatrywałam pogorszenie stanu przez stres kota, który musiał jechać ze mną do przychodni, wkłuwanie igieł bardzo go bolało, później jak wróciliśmy do domu nie mógł już chodzić.../przed wyjazdem z domu chodził choć był bardzo osłabiony i przewracał się/, po kroplówce - znaczne pogorszenie zamiast poprawy!!!
Prawdopodobnie też czekaliśmy z kotem na kroplówkę zbyt długo bo prawie całą noc /w mieście naszym nie ma dyżurów nocnych/...pomyślałam więc, że podanie kroplówki nad ranem mogło być już za późne...:(
Być może i w Twoim przypadku było za późno...?

HaniaB

 
Posty: 1
Od: Śro lis 14, 2018 22:27




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mojo97, polalala i 219 gości