Co to jest????- czyli stary watek o lupiezu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 08, 2005 21:17

Watek wiekowy, ale dopiszę się. Ostatnio rozmawiałam z bardzo polecanym i szanowanym wetem i ten niby łupież mojego kota wyjaśnil mi jako reakcja obronna skóry na suche powietrze w mieszkaniu w wyniku kaloryferów, które w okresie grzewczym mogą przyczyniać si edo takiego stanu skóry...
ObrazekObrazek

Asia i Marek

 
Posty: 41
Od: Pt kwi 02, 2004 19:09

Post » Nie kwi 10, 2005 15:24

Moje obydwie Kocice od paru dni mają rowniez łupież - podejrzewam, ze to ma związek z linieniem (jedna linieje bardziej - bo bardziej na zime sie "ubrala" i lupiez ma wiekszy; druga ma tylko troche, bo i mniej futra traci). Chcialam sie zapytac tylko, czy nie zaszkodzi im, gdy dodam troche oleju z pestek winogron do jedzonka? I ile go dodac -łyzeczkę czy mniej?

Ola21

 
Posty: 276
Od: Pon mar 21, 2005 14:09

Post » Nie kwi 10, 2005 17:05

Asia i Marek pisze:Watek wiekowy, ale dopiszę się. Ostatnio rozmawiałam z bardzo polecanym i szanowanym wetem i ten niby łupież mojego kota wyjaśnil mi jako reakcja obronna skóry na suche powietrze w mieszkaniu w wyniku kaloryferów, które w okresie grzewczym mogą przyczyniać si edo takiego stanu skóry...

Mój powiedział to samo. Nie wykluczył jednak braków w diecie, w razie czego sugerował dotłuszczenie skóry. Słyszałam taką nazwę "efa oil"(ó, ale dokładnie nie wiem co to jest i jak się stosuje.
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 10, 2005 18:15

Majorka pisze:Słyszałam taką nazwę "efa oil"(ó, ale dokładnie nie wiem co to jest i jak się stosuje.

To taki preparat zawierający mnóstwo witamin i nienasycone kwasy tłuszczowe.Stosuje się go u kotów i psów,aby poprawić stan skóry i sierści. Kotom podaje sie 10 kropel dziennie.Można dodać do jedzenia,albo bezpośrednio dopyszcznie. Moja Mila właśnie zakończyła kurację tym specyfikiem. Sierść już tak strasznie nie wypada,łupież zniejszył się na tyle,że praktycznie prawie go nie ma.
Obrazek
Obrazek

Ciri

Avatar użytkownika
 
Posty: 2907
Od: Sob gru 11, 2004 12:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon gru 12, 2005 2:04

A gdzie można kupi ten preparat "efa oil"- tylko u weta?
ObrazekObrazek

amberek

Avatar użytkownika
 
Posty: 57
Od: Pon lis 21, 2005 4:43
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw sty 25, 2007 21:49

amberek-ja właśnie zamówilam w krakvecie-okolo 27zł

o kurczę , ale stary wątek.. :oops: nie spojrzałam... :oops:
Obrazek
Obrazek

aja1974

 
Posty: 1467
Od: Wto lis 21, 2006 16:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lut 07, 2007 23:00 łupież

ano stary wątek co nie zmienia faktu że pomocny :D Właśnie u naszej Kocicy zauważyłam (mam nadzieję że to tylko reakcja na wzmożone ostatnio ogrzewanie mieszkania :), jutro wizyta u weta i konsultacja, pewnie zaopatrze się w ten specyfik a juz na 100% w olej z pestek winogron ;) Pozdrawiam

ludlud

 
Posty: 6
Od: Pon sie 28, 2006 21:10
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 14, 2007 22:49

Sylwek, kot znaleziony ma łupież. Mam wrażenie, że coraz mocniejszy.
Dostaje antybiotyki, karmę convalescence i od niedawna jakąś suchą karme na skórę.
Kał mu zbadam. Na początku dostał stronghold.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Śro lut 14, 2007 23:07

U nas Kicia miała maleńki łupież. Podaję moim kotom właśnie Efa Oil od ok 3 tyg, po6-7 kropelek codziennie i zauważyłam, że o wiele mniej sierści im wypada, no i Kicia nie ma śladu po łupieżu :) Wszystkie mają śliczny połyski i mięciutką sierść, nawet Tygrys :)
Obrazek
Obrazek

aja1974

 
Posty: 1467
Od: Wto lis 21, 2006 16:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 11, 2007 14:34

Moje koty mają łupież :evil: Z dwojga złego cieszę się, że nie złapaliśmy świerzbu od Szarka ale to nędzna pociecha. Podejrzewam, że mogą być dwie przyczyny:
-zmieniłam karmę z RC Light na RC Obesity (bo Piotrek waży ponad 7kg)
-ciągle grzeją u mnie kaloryfery
Co mam zrobić? Poczekać czy od razu iść do weta?
Obrazek Obrazek

Patsi

 
Posty: 3575
Od: Pon wrz 04, 2006 23:52
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt cze 22, 2007 12:37

Moja Sonia,gdy miała łupież to do jedzonka dałam Jej dwa razy łyżeczkę oliwy z oliwek i Jej przeszło :D :D :D :D Dla pewności zapytałam weterynarza i on potwierdził,że to pomaga :)

Kinga-Kotki

 
Posty: 1835
Od: Pon lip 03, 2006 15:52
Lokalizacja: Oleśnica

Post » Czw lis 22, 2007 1:11

widze, ze watek odgrzebywany kilka razy, wiec i ja sobie pozwole :D
otoz kot mojego chlopa ma lupiez. wet powiedzial, zeby sie tym nie przejmowac... ale mam inne pytanie- czy lupieza kocia mozna sie zarazic? albo innego kota? bo czesto bawie sie z jego kicia, a potem "mam kontakt" z moja niunia :roll: i nie chcialabym, zeby moja tez sie zaczela sypac :twisted: wie ktos czy to sie moze przenosic?
Asminka, Perełka[*], Nuna[*], Zula[*], Lila
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

moniex

 
Posty: 1228
Od: Pt cze 15, 2007 19:52
Lokalizacja: wawa

Post » Pon lip 12, 2010 12:05 Re: Co to jest????- czyli stary watek o lupiezu

Witajcie.Od trzech tygodni mam u siebie maleńka kotke perską i od tygodnia problem z sierścia i łupieżem.Sierść kotki zaczeła wypadać najpierw koło uszek ,potem kark,nózki,brzuszek i ogonek.Pobiegłam do weta ,bo kotka wyglądała strasznie.Weterynarz wykluczył grzybice,odrobaczył(nie było robaków) i zapisał leki w kapsułkach dermatologiczne.Dziś druga wizyta;skóra kotki jest z wyrażnym łupieżem,ale włoski odrastają;dostałą kolejną porcję pigułek z olejem i zastrzyk.Na skórze widać odrastająca sierść(mała ,ale jest)Zalecił kąpiele w roztrzepanym zółtku(szklanka wody+żółtko)Kłopoty zaczeły sie kiedy kotkę zabrałam do siebie.Koteczka ma jeszcze dwoje rodzeństwa,są zdrowe,ale ta od początku preferowała tylko mleko mamy/Vet stwierdził ,ze ma braki witaminy H Mam wizytę u veta specjalisty,zobaczymy co on mądrego powie.Szkoda mi koteczki,bo nie wiem jak mam jej jeszcze pomóc.Jada surowe miesko,ryby i podroby i karme dla alergików(zalecenie veta)Właścicielka kotki po informacji i oględzinach koteczki chiała ja zabrać do siebie i oddać kase,ale nie o to chodzi,kochamy nasza koteczkę i chcemy jej pomóc.Może nie jest teraz urodziwa,ale za to bardzo żywa ,mądra i kochana.Miał ktoś z Was taki problem????Za wszelkie wskazówki i rady z góry serdecznie dziękuję!

Aldońcia

 
Posty: 1
Od: Pon lip 12, 2010 11:47

Post » Wto kwi 19, 2011 17:04 Re: Co to jest????- czyli stary watek o lupiezu

zaznacze sobie :ok:
"Umrzeć - tego nie robi się kotu,bo co ma począć kot w pustym mieszkaniu.." - Wisława Szymborska.

Obrazek

Ciepła

 
Posty: 15709
Od: Nie cze 22, 2008 14:10
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Czw mar 21, 2013 12:26 Re: Co to jest????- czyli stary watek o lupiezu

Hm. Co ja z tym moim wrażliwym kociakiem mam. Jakoś w lutym po wielu miesiącach prób odkrycia co doleag mojej kici zostało stwierdzone AZS(atopowe zapalenie skóry- czyli ogólnie alergia na wszystko inne tylko nie pokarm). Kicia przez 2-3 miesiące zmagała się nawracającymi ogromnymi ranami na grzebiecie, które dodatkowo wygryzała, ponadto momentami zaczynała miec problemy z oddychaniem. Tak czy siak w lutym miała podany steryd i od tamtej pory o dziwo jest dobrze(wcześniej też miała podany przeciwświądowo steryd w mniejszej dawce, jak grzybica została wykluczona, ale szybko po tym nawróciły sie te brzydkie zmiany skórne). Na chwile obecną od jakiegoś czasu zaczęłam tylko zauważac u kici nawrót wymiotów raz na 2-3 dni, ale tylko jednorzaowo i przeszukałam jej sierść w poszukiwaniu ewentualnych ran i nic, ale za to pojawił się łupież i to tak nawet sporo. Zastanawia mnie czy ten problem łupieżu może miec związek z tą jej chorobą. Dodam tylko tyle, że sierść ma prześlicznie aksamitną i błyszczącą- tylko te problemy skórne=/

SaphireMInd

 
Posty: 8
Od: Pon lis 26, 2012 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mhml i 248 gości