Koty poznam (najlepiej z właścicielami) z okolic Poznania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 13, 2002 17:18 Koty poznam (najlepiej z właścicielami) z okolic Poznania.

Witam. Jestem tutaj nowy, więc tytułem przedstawienia: od kilkunastu lat mam różne dachowce, niestety, średnia długość życia jest wyjątkowo krótka (ok. 2 lata). Byłem szczęśliwym posiadaczem ś.p. kotki norweskiej, po której mam biało-rudego mieszańca (ur. 4 czerwca, kastrat). Oprócz niego opiekujemy się nawzajem z pewną niebieską syjamczycą (ur. 20 sierpnia). W planach mam rozmnożenie syjamczycy, oraz (za jakiś czas) dokupienie norwega - samca, też do rozmnożenia. W celach matrymonialnych poszukuję syjamów i orientów nowego typu, (dobrze jeśliby miały papiery), w zamian za kotka z miotu. W podobnych celach będę też poszukiwał za jakiś czas kotek norweskich (jak tylko się dorobię reproduktora). Celem hodowli ma być uzyskanie nie tyle championów, co zdrowych kotów odpowiadających wzorcowi rasy. Syjamczyca pochodzi z hodowli LACARA*PL, oznaczenia niebieskie, miot na N - Nevada. Oprócz tego będę wdzięczny za dobre rady, a syjamczycę mam zamiar wystawić w listopadzie w Poznaniu (razem z Mimitem, żeby towarzystwo miała). Inne koty z właścicielami poznam chętnie w celach towarzyskich. Na forum będę zjawiał się prawdopodobnie nieregularnie, z uwagi na kiepski dostęp do Netu.

vivaldi

 
Posty: 1194
Od: Czw cze 06, 2002 17:50
Lokalizacja: Buk k. Poznania

Post » Czw cze 13, 2002 17:32

Witaj! Parę osób z Poznania tu jest, chociaż niewiele z nas ma akurat pod opieką koty rodowodowe.

średnia długość życia jest wyjątkowo krótka (ok. 2 lata)


Jakaś seria wypadków, że odchodziły tak młodo? Cóż to było? 8O

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw cze 13, 2002 19:02

Witaj
:) Rzeczywiscie jakos hodowcow z Poznania chyba tu nie ma...
Co tym biedakom bylo, ze tak krotko zyly? 8O
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84885
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw cze 13, 2002 20:10

Witam :)
Proszę nie cytować moich postów.
Dziękuję.

Agni

 
Posty: 22294
Od: Wto mar 19, 2002 15:13
Lokalizacja: Kraków-Krowodrza

Post » Czw cze 13, 2002 20:25

cześc
Wrocław od Poznania niedaleko :lol:
ja mam persy , zamierzam w tym roku jeszcze nabyc ragdolla dziewczynkę oraz birmankę

sama jeszcze wielu rzeczy nie wiem ale jak co to zgłaszam chęć pomocy :D

tequila

 
Posty: 186
Od: Czw maja 16, 2002 20:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt cze 14, 2002 10:55

Cześć, ale za wypowiedź:

"W celach matrymonialnych poszukuję syjamów i orientów nowego typu, (dobrze jeśliby miały papiery)"

chyba się pogniewamy. Skoro chcesz rozmnażać koty, to tylko z papierami.
Cumka &
Obrazek i Wojtek Obrazek

Cumka

 
Posty: 2031
Od: Pt lut 15, 2002 13:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 14, 2002 16:36 Koty poznam (najlepiej z właścicielami) z okolic Poznania.

Jeśli chodzi i długość życia, to największym problemem jest odległa o kilkadziesiąt metrów ruchliwa ulica, na drugim miejscu choroby. Leciało to mniej więcej tak: bezimienny, piękny buras - 2 lata i samochód, następnie Czarny - 4 lata i choroba (nie wiem co, raz podleczony gentamycyną, odszedł po następnym ataku 8 m-cy później), Szary (równolegle z Czarnym) 3 lata i wydany (wyrzuciłem dywan, tak go poznaczył), na wsi żył jeszcze 2 lata temu, ale liczę tylko czas w moim domu, Mimzi zgarnięta z ulicy, 0.5 roku, zaginiona, Michael I 2 lata, zaginiony (nie mógł się dogadać z jamnikiem?), Michael II 2 lata, uśpiony po rocznym, nieudanym leczeniu (pierwszy szczepiony i wykastrowany, szczepienie chyba było za późno, był kiepski kiedy wzieliśmy go od gospodyni), Beta norweska leśna rok i 2 m-ce, samochód.
Norweska była całkowicie niezależnym kotem, wywalczyła sobie (dosłownie - zębami i pazurami) przywilej wychodzenia z domu, żywiła się w większości myszami i ptakami, przy 15-stopniowym mrozie wracała do domu 2 razy po 3 godziny na dobę, potem dalej w trasę. Córka Odyna de La Cośtamdalej i Ceres Ab-Cat. Pozostał mi po niej Mimit - piękny mieszaniec biało-rudy, (inne dzieci z tego miotu - czarny, krótkowłosy Bubu, biało-kawowy Weronik - pierwotnie zidentyfikowany jako dziewczynka, jak Mimit ma dłuższą sierść, buro-tygrysi Wiewiór o typowym prostym profilu norweskich i krótkiej sierści. Wiewiór martwi swoich opiekunów - siada na środku drogi i ogląda przejeżdżające samochody). Mimitowi po śmierci matki postanowiliśmy dostarczyć towarzystwo (inna sprawa, że nieźle go lała - jamnika zresztą lepiej) i tak po listopadowej wystawie w Poznaniu trafiła do mnie mała, niebieska syjamczyca (ale za to głośna i pazurzasta).
A propo papierów - w którym wątku szukać informacji na ten temat?
Ostatnio poznałem uroczą właścicielkę jeszcze bardziej uroczej kotki norweskiej, która myśli nad rozmnożeniem jej. Jeśli wytrwa w tym postanowieniu, mam zamiar zakupić ładnego kocurka i po podchowaniu namówić na mały romans, albo lepiej kilka:-) Inna sprawa, że potrzebowałbym kontaktu z właścicielami kilku kotek, gdyż kocurek prawdopodobnie dość szybko zostanie wykastrowany(albo wylecimy z chaty za znaczenie - znaczy się on za znaczenie, a ja do towarzystwa:-) Chciałbym też rozmnożyć Nevadę (SIA a) - w sierpniu będzie miała rok, chyba wystarczy?
vivaldi

vivaldi

 
Posty: 1194
Od: Czw cze 06, 2002 17:50
Lokalizacja: Buk k. Poznania

Post » Pt cze 14, 2002 16:39

Najpierw zarejestruj hodowlę, potem już łatwo znaleźć odpowiednich partnerów przez związek.
Cumka &
Obrazek i Wojtek Obrazek

Cumka

 
Posty: 2031
Od: Pt lut 15, 2002 13:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 14, 2002 20:58 Koty poznam (najlepiej z właścicielami) z okolic Poznania.

vivaldi pisze:Jeśli chodzi i długość życia, to największym problemem jest odległa o kilkadziesiąt metrów ruchliwa ulica, na drugim miejscu choroby. Leciało to mniej więcej tak: bezimienny, piękny buras - 2 lata i samochód, następnie Czarny - 4 lata i choroba (nie wiem co, raz podleczony gentamycyną, odszedł po następnym ataku 8 m-cy później), Szary (równolegle z Czarnym) 3 lata i wydany (wyrzuciłem dywan, tak go poznaczył), na wsi żył jeszcze 2 lata temu, ale liczę tylko czas w moim domu, Mimzi zgarnięta z ulicy, 0.5 roku, zaginiona, Michael I 2 lata, zaginiony (nie mógł się dogadać z jamnikiem?), Michael II 2 lata, uśpiony po rocznym, nieudanym leczeniu (pierwszy szczepiony i wykastrowany, szczepienie chyba było za późno, był kiepski kiedy wzieliśmy go od gospodyni), Beta norweska leśna rok i 2 m-ce, samochód. (...)


Brrrrrrrr.............
Wybacz, ale ja bym Ci proponowała nieposiadanie jakiegokolwiek kota...
Mieszkanie można zabezpieczyć przed ucieczkami kota (tym bardziej, że w pobliżu jest ulica), co do choroby - nie wiesz na co Czarny był chory 8O ???
8O Zaginione koty 8O ..... brrrrr......
Brak mi słów :? :( :x
Virge + GizmoObrazekGluti

Virge

 
Posty: 199
Od: Wto lut 05, 2002 17:12
Lokalizacja: Żary

Post » Pt cze 14, 2002 21:23

Szanuj kota swego jak siebie samego...
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty. (Albert Schweitzer)

Witch

 
Posty: 13789
Od: Pon lut 04, 2002 15:53
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt cze 14, 2002 21:27

Hmmm... Lawina wiadomosci... Czy koty to zabawki czy raczej materialy rozplodowe? Zero emocji... Kot, samochod, kot, samochod... Chryste... :evil: :cry:

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pt cze 14, 2002 22:04

Ja też jestem w szoku :evil:
Jak można nie zabezpieczyć mieszkania, a potem mówić
o kolejnych ginących kotach :cry: :cry: :cry:
Smutne bardzo. E&D.
Obrazek

Ella

 
Posty: 8227
Od: Czw mar 07, 2002 13:22

Post » Pt cze 14, 2002 22:11

Vivaldi zgroza, Ty nadal masz świetne samopoczucie? I chcesz być hodowcą? 8O 8O 8O

małgo

 
Posty: 4627
Od: Śro mar 06, 2002 12:36
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt cze 14, 2002 22:12

A może to pierwsza na tym forum prowokacja?
Cumka &
Obrazek i Wojtek Obrazek

Cumka

 
Posty: 2031
Od: Pt lut 15, 2002 13:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 14, 2002 22:12

Czy taki sam los jest przewidziany dla nowo nabytych lub poszukiwanych :? :evil:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35114
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Chanelka, Google [Bot], jolabuk5, kasiek1510, magic99, magnificent tree i 538 gości