Dojrzewanie kocurków

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 12, 2002 9:48 Dojrzewanie kocurków

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kociarzy. Od ponad miesiąca mieszkają ze mną dwa maluchy-dziewczynka i chłopiec. Załatwiają sie do wspólnej kuwety. Od kilku dni zauważyłam, że niektóre wybierane bryłki mają bardzo intensywny zapach - podejrzenie padło na chłopaka. Ale on nie ma jeszcze czterech miesięcy!!! Co mam o tym sądzić? Czy to możliwe, żeby juz zaczął dojrzewać? 8O
ronja& futrzaki: Obrazek Obrazek

ronja

 
Posty: 216
Od: Pon lut 04, 2002 19:20
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Śro cze 12, 2002 9:59

A może dajesz im rybę? Po rybie często mocz ma bardziej intensywny zapach. Raczej mało prawdopodobne, żeby 3-miesieczny kocurek zaczynał znaczyć 8O

Falka

 
Posty: 32599
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Śro cze 12, 2002 10:03

NO właśnie, mało prawdopodobne 8O Nie dostają ryby, dietę mają wciąż taką samą - mieszanka Hillsa i Royala, czasem surowa wołowinka lub indyk. Chłopak jest bardzo malutki, więc wierzyć mi sie nie chce, że to już. 8O Może jest jakaś inna przyczyna??
ronja& futrzaki: Obrazek Obrazek

ronja

 
Posty: 216
Od: Pon lut 04, 2002 19:20
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Śro cze 12, 2002 10:30

Może to początek dojrzewania?
Kocury europejskie mogą zapłodnić w wieku 7-8 mies, więc pewne zmiany mogą już teraz zachodzić, tak mysle.

Eva

 
Posty: 2399
Od: Wto lut 05, 2002 17:24

Post » Śro cze 12, 2002 10:48

Dobrze, ze temat sie pojawil. Moja Shaela ma teraz 11 miesiecy, Borys- 3,5 miesiaca. Szeleczke chcialam sterylizowac w wieku 13-14 miesiecy, ale teraz zaczynam miec obawy. Tzn. raczej nie podejrzewam, ze 4 -6 miesieczny kocurek bedzie mogl "narozrabiac", ale obserwuje ponadto jeszcze jedno niepokojące zjawisko: tydzien po przybyciu Boryska do nas Shaela dostala rujke. I to znacznie mocniejsza od tej pierwszej, ktora miala w kwietniu. I zaczelam sie zastanawiac, czy nie jest to spowodowane obecnoscia w domu "faceta"- chocby mlodocianego ;) Powiedzcie, czy to argument, zeby Szeleczke od razu po zakonczeniu tej rujki sterylizowac? I czy w ogole moje domysly maja cos wspolnego z prawda, czy tez to po prostu zbieg okolicznosci?

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39246
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Śro cze 12, 2002 10:56

Wspólnie przebywające kocurki i kotki dojrzewają szybciej.

Falka

 
Posty: 32599
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Śro cze 12, 2002 12:01

Moje maluchy przebywają razem dopiero od trochę ponad miesiąca. I od razu takie przyspieszenie? Nie chciałabym małego za wcześnie kastrować, a z dziewczyną to w ogóle muszę długo czekać, bo ta rasa późno dojrzewa :? Żeby tylko z tego kłopotów nie było :?
ronja& futrzaki: Obrazek Obrazek

ronja

 
Posty: 216
Od: Pon lut 04, 2002 19:20
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Śro cze 12, 2002 12:14

Ronja, domyślam się że masz main-coony?
Rozmawiałam ostatnio na ten temat z hodowcą mc. One zdaje się tylko rosną bardzo długo, do 3 lat, a dojrzewają płciowo tak jak inne rasy.
Upewnij się jeszcze u hodowców tej rasy.

Natomiast jeśli chodzi o znaczenie, to opowiadała mi właścicielka sybiraka, że zaczął regularnie znaczyć ok. czwartego miesiąca życia.
Ale to chyba odosonniony przypadek, jakiś wyjąteczek.

Olat, Twoja kotunia już dojrzala całkowicie i teraz może mieć ruje regularnie i bardzo silne. Obecność kocurka może te ruje dodatkowo prowokować i wzmacniać.
Jeśli i tak chcesz ją sterylizować, to chyba nie ma przeszkód już teraz?

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 12, 2002 12:45

Dziewczynka jest MCO, a chłopak to rasowy dachowiec:) (od kilku dni są w koterii). Kazia, masz rację, na temat dojrzewania dziewczyny pogadam z hodowcą. Ale co z tym małym? - żeby tylko nie był kolejnym "odosobnionym przypadkiem" :roll:
ronja& futrzaki: Obrazek Obrazek

ronja

 
Posty: 216
Od: Pon lut 04, 2002 19:20
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Śro cze 12, 2002 12:54

Aż tak wczesne dojrzewanie kocurków jest raczej rzadkie, ale 5-6 miesięczny już spokojnie może panienkę pokryć. Oczywiście to też będzie bardzo wczwśnie, ale "bywały takie przypadki" :-)
A kotka 5-miesięczna może zajść w ciąże, to też się już zdararzało. Co prawda u syjamów.

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 12, 2002 13:15

mój kot b. wcześnie (miał ze 4 miesiące, o ile nie mniej!) zaznaczał całe mieszkanie (łącznie z torbą TŻ, który wtedy był dochodzący), po kastracji nadal to robił, a przestał w ogóle, kiedy sie wyprowadzilam od rodziców i wziełam go ze soba.

BarbaraF

 
Posty: 6262
Od: Czw mar 21, 2002 14:42

Post » Śro cze 12, 2002 14:58

Piszczunio nie znaczył wcale, ale kastrowany był dosyć wcześnie - bo po wymianie ząbków mlecznych na stałe (jego wiek wówczas oszacował wet na ok 6 miesięcy).

basia

 
Posty: 2450
Od: Czw mar 21, 2002 13:38
Lokalizacja: katowice

Post » Śro cze 12, 2002 15:09

A czy po kastracji zmieniło sie usposobienie Waszych maluchów? Bo mój chłopak jest strasznie fajnym kotem - z jednej strony rozrabia i szaleje, a z drugiej jest wielkim przytulasem i piszczochem. :) Nie chciałabym, żeby coś mu sie zmieniło.. :(
ronja& futrzaki: Obrazek Obrazek

ronja

 
Posty: 216
Od: Pon lut 04, 2002 19:20
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Śro cze 12, 2002 16:20

Pewnie macie rację- Szeleczke trzeba sterylizowac JUZ, zaraz jak skonczy sie jej ta rujka :cry: Powiem szczerze, ze trzese sie ze strachu na sama mysl :(
A nie straszcie mnie, ze ten maluch lada moment zacznie mi znaczyc 8O Jeszcze nigdy nie mialam kocurka- tak ze brak mi tu jakichkolwiek doświaczen, ale nie wyobrazam sobie ani wariantu sterylki 4- miesiecznego malca ani tego, że przez pare miesiecy, za osiagnie on wiek wlasciwy do sterylizacji- bede miec w domu znaczącego "Pana Kota" :roll:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39246
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Śro cze 12, 2002 16:43

Olat,właściwy moment kastracji najlepiej uzgodnić z wetem, są indywidualne różnice osobnicze-jeden kocurek dojrzeje wcześniej,inny później; jeden zacznie znaczyć wcześniej...etc
dobrze jest złapać moment wymiany ząbków z mlecznych na stałe i potem w zależności od zachowań kocurka uzgodnić z wetem termin 8O

basia

 
Posty: 2450
Od: Czw mar 21, 2002 13:38
Lokalizacja: katowice

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magnificent tree i 501 gości