NEUTRALIZATOR -koniec KOCIE DRZWICZKI -nowy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 19, 2010 13:29 NEUTRALIZATOR -koniec KOCIE DRZWICZKI -nowy

Witam,

Czy ktoś używa do kuwet czegoś takiego jak neutralizator? Pomaga to choć trochę w zmniejszeniu intensywności kocich kup ? Zastanawiam się nas zakupem,ale chcę poznać Wasze opinie.
Ostatnio edytowano Pon wrz 10, 2018 15:18 przez MIGOTYNKA, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Śro maja 19, 2010 13:32 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW

córka używa, ale nie zauważyłam żeby to cudo zmniejszało intensywność zapachu kupy, zauważyłam że po niektórych karmach pachnie bardziej intensywnie, mój je już tylko weterynaryjne i zapach jakby lżejszy dla nosa :wink:
odkąd córka przestawiła koty na royala pachnie mniej intensywnie :ok:

PearlRain

 
Posty: 6184
Od: Pt gru 11, 2009 12:06
Lokalizacja: Duża Wyspa

Post » Śro maja 19, 2010 13:41 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW

Ja korzystałem, wysypywałem pod żwirek silikonowy. Nic nie dawało. Szkoda kasy.
ObrazekObrazek

Bydgoszczanin31

 
Posty: 1486
Od: Czw sty 12, 2006 8:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Śro maja 19, 2010 13:46 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW

A u mnie dobrze sie sprawdza neutralizator Benka - najlepiej lawendowy, bardzo fajnie pachnie.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw maja 20, 2010 22:11 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW

Erin pisze:A u mnie dobrze sie sprawdza neutralizator Benka - najlepiej lawendowy, bardzo fajnie pachnie.


Taki też kupiłam, mam nadzieje, że się sprawdzi.

Kotka i małe zalatwiały się w kuwecie otwartej ale rozsypywały tort wszędzie. Wczoraj dostaliśmy od znajomych po ich kotku zamknietą z klapką i posypałam tym neutralizatorem i bardzo intensywnie go czuc... mam nadzieje, że polubią krytą, bo się nie syfi z niej tak to raz a dwa, oby tylko nadmiar zapachu im nie dokuczał, bo w takiej otwartej sypałam tyle samo i było slabej czuć.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Czw maja 20, 2010 22:13 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW

PearlRain pisze: zauważyłam że po niektórych karmach pachnie bardziej intensywnie, mój je już tylko weterynaryjne i zapach jakby lżejszy dla nosa :wink:
odkąd córka przestawiła koty na royala pachnie mniej intensywnie :ok:


Ja moim podaję na zmianę Purinę One i Perfect Fix + 2 x dziennie (rano wieczór) mięso sparzone, surowe. Myślę, że od tego surowego kupki maja intensywne.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Pt maja 21, 2010 6:48 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW

Purina One nie jest najlepszą karmą (o wiele lepsza jest Purina Pro Plan), więc stąd mogą być intensywne, jak to nazwałaś, kupki.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt maja 21, 2010 6:58 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW

MIGOTYNKA pisze:
PearlRain pisze: zauważyłam że po niektórych karmach pachnie bardziej intensywnie, mój je już tylko weterynaryjne i zapach jakby lżejszy dla nosa :wink:
odkąd córka przestawiła koty na royala pachnie mniej intensywnie :ok:


Ja moim podaję na zmianę Purinę One i Perfect Fix + 2 x dziennie (rano wieczór) mięso sparzone, surowe. Myślę, że od tego surowego kupki maja intensywne.



Ależ skąd! Zapach pochodzi raczej z niestrawionych śmieci, które zawarte są w suchym. Kupa kota żywionego mięsem&co nie ma intensywnego zapachu a właściwie to nie ma żadnego wyczuwalnego bez wsadzania nosa w jej niedalekie okolice.
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13654
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Pt maja 21, 2010 7:06 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW

ja kupiła m neutralizator lawendowy, to koty się kładły w kuwecie, a jak kupiłam bezzapachowy, to nic nie działał. zresztą to bardziej na siuśki niż na kupale
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeśli myślisz, że będę płakać, to masz rację... ale pamiętaj, przejdzie mi i się zemszczę."

ifciastu

 
Posty: 1952
Od: Czw kwi 15, 2010 18:21
Lokalizacja: Malbork

Post » Nie maja 30, 2010 22:57 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW

Zapach kup kocich ma mniej więcej chyba taki sam rozstaw smrodków jak u człowieka. Jednemu bardziej smrodka innemy mniej ale nie sądzę, że jest wogole "bezwonny"nawet jak się nie wsadza nosa w okolice uczynku pupila.

Kupiłam lawendowy i jestem zadowolona. Faktycznie neutralizuje zapach, może rewelacji nie ma ale jest lepiej niż bez :D
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Śro sty 11, 2012 23:38 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW/ FILTRY DO KRYTYCH KUWET

JEŚLI MOŻECIE TO WYPOWIEDZCIE SIĘ na temat skuteczności filtrów do krytych kuwet. Mam kryta ale używam bez filtra i się zastanawiam czy jest skuteczny, bo chce kupić na dniach. Mniej czuć?
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Czw sty 12, 2012 3:20 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW/ FILTRY DO KRYTYCH KUWET

Ja nie zauważyłam żadnej różnicy. No, może o tyle, o ile ten filtr zasłania otwory w kratce u góry krytej kuwety. Świeży filtr czy stary - dla mojego nosa to samo. Używamy zwykłego żwirku bentonitowego z dodatkiem lawendowego neutralizatora i jest naprawdę nieźle. Ale moje koty praktycznie żadnej gotowej karmy nie jedzą (są żywione BARFem, czyli głównie surowym mięsem) i kupki bardzo ładne mają - małe, zwarte i minimalnie woniejące. ;) Polecam więc BARFa także z tego powodu. :ok:
Obrazek Obrazek + Kosmicia i Migotka
Moje koty żywię BARFem.

alukah

 
Posty: 420
Od: Wto maja 31, 2005 15:16
Lokalizacja: Łódź/Lublin

Post » Śro lip 27, 2016 0:44 Re: NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW/ FILTRY DO KRYTYCH KUWET

Wczoraj kupiłam neutralizator Benek neutralny. Ma bardzo fajny neutralny zapach. Po jednej dobie stosowania czuję zmianę na plus. Żwirek wydaje woń neutralizatora i mocz jest o wiele mniej wyczuwalny w żwirku. Kupala o ile został przysypany przez koteła też mniej czuć. Chociaż akurat na niego nic nie pomoże, po prostu trzeba wyczyścić. Podczas czyszczenia kuwety widzę że proszek bryluje się razem z moczem w kulkę. Sam żwirek choć wyczyszczony nieprzyjemnie pachniał. Z neutralizatorem jest o wiele lepiej już po pierwszej dobie. Zobaczymy jak będzie po kilku dniach.

P.S.
Jaki używacie żwirek i po ilu dniach myjecie kuwete i wymieniacie na nowy?

ulayetta

 
Posty: 144
Od: Czw lip 14, 2016 21:19

Post » Pon wrz 10, 2018 15:27 Re: NEUTRALIZATOR -koniec KOCIE DRZWICZKI -nowy

Witam, zmieniłam temat na KOCIE DRZWICZKI.

Mamy od kilku dni 4 miesięczną kotkę. Dziś mąż zamontować drzwiczki i mała się ich boi. W kuwecie też ma drzwiczki i się smiało przeciska.Czy Wasze koty też się bały? Jak sobie z tym radzić? Na smakołyki nie podziałało. Martwi mnie bo to drzwiczki do wc gdzie stoi kuweta.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Pon wrz 10, 2018 15:34 Re: NEUTRALIZATOR -koniec KOCIE DRZWICZKI -nowy

Może przez jakiś czas dałoby się, żeby drzwiczki wymontować - a kicia nauczy się wchodzić przez otwór do łazienki. I za jakiś czas dodać drzwiczki i zobaczyć jak zareaguje?

Nadis

Avatar użytkownika
 
Posty: 85
Od: Śro sie 15, 2018 12:12
Lokalizacja: Sosnowiec

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Silverblue, skaz, Zeeni i 252 gości