Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 24, 2017 13:46 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Zatkał się, podobno sporym kamyczkiem. Było to widoczne, bo krążył po mieszkaniu, próbując się wysikać gdziekolwiek. Pechowo w niedzielę i to świąteczną, więc poleciałam na Żytnią. Wet najpierw dał zastrzyki, rozkurczowy, przeciwbólowy i jakiś jeszcze, ale nie podziałały i wieczorem zostawiłam kota na noc. Potem badania i króplówki już u mojej wetki i dr Neski, USG u dr Marcińskiego.
No muszę się nauczyć sprawdzania pęcherza. Moja wetka też doradziła No-spę, nawet pół tabletki w razie problemów z wysikaniem.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Wto sty 24, 2017 13:49 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

mądra wetka ;) - ważne żeby złapać to na początku i umieć sprawdzić czy pęcherz jest pusty. jeśli pusty to jedyny problem to ból.

mleko się rozlało, był już cewnikowany, więc wg. mnie bardziej narażony na zap. cewki i pęcherza.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Wto sty 24, 2017 16:13 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Wetkę mam bardzo dobrą. Do dr Neski poleciałam dla czystości sumienia i potwierdzenia swojego wyboru leczenia bez Urinary. Jeśli kiedyś tak się poprawi, że zamiast innych preparatów wystarczy raz dziennie dać Urinary, to będzie super.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Wto sty 24, 2017 16:28 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Rakea pisze:udaje sie, udaje dopajac bez zalewania juz z 15 lat. nie przesadzajmy te 50ml to mniej niz ta rzekoma norma dla 2kg kota. ciezko woda dopyszczna przepoic kota, oczy ci wydrapie a nie lyknie. sprobuj wypic 5 litrow wody, przy 3. bedziesz miala wodowstret. kot podobnie. przelac kota mozna glownie kroplowka, na jeden raz wlewa sie w kota min.100ml.

Ale o jakich wartościach pH mówisz? Jest stale powyżej 6,5? STALE?
Twój kot miał kiedyś pH 8? Wyobrażasz sobie kota, który ma permamentnie pH 8, bardzo liczne kryształy i JEDYNE co robisz, to dolewasz mu wody do żarcia? Wierzysz, że to wystarczy?
Poza tym kota przelać jest cholernie łatwo. Przecież pisałam, ile wody wypijał dodanej do mokrego żarcia, które też ma 80% wody. Wystarczy, że kotu smakuje.

Rakea pisze:Chcesz silowac sie z pH, prosze bardzo ale musisz miec w tyle glowy ze struwity to sole, krystalizuja sie gdy mocz gestnieje, normalna chemia zadna fizyka kwantowa,wiec mozesz miec najlepsze ph, a gdy mocz jest gesty wytracaja sie albo szczawiany, albo struvity

Chyba coś przeoczyłaś. Napisałam, że dążę do sytuacji,w której kot będzie dostawał 2 x dziennie mokre. Z założenia to powinno nawodnić kota odpowiednio. Gdyby nie nawodniło, trzeba będzie dolewać małe ilości. TEN kot i tak to wypije.

Rakea pisze:(karmię głównie orijenem, więc jakoś nawet nie mam co doliczyć. a jako rozrywkę daję rozwodnioną zupę na pasztecie gourmeta, tu nie wcisnę więcej niż 25ml. - daleko od bilansu ,a pęcherze mamy zdrowe. 8O )

Jak to się ma do tego dopajania, o którym pisałaś? Wlewasz wodę do Orijena? Czy strzykawką do kociego pyska? Bo jak to drugie, to jasne, że Ci kot niczego nie wypije. Po to jest to rozwadnianie mokrej karmy, o którym ja pisałam. I WTEDY, przy kocie z apetytem i rozwodnionej mokrej karmie możesz śmiało kota przepłukać.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 24, 2017 17:18 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Stomachari - filozofujesz a nawet nie masz wyników laboratoryjnych. porób cyklicznie prawdziwe badanie moczu - pogadamy. Albo i nie. Bo mi to wygląda na przeniesionego munchausena ;)
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Wto sty 24, 2017 17:42 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Wiesz, nie będę teraz narażać zdrowia mojego kota, aby w ramach eksperymentów dowieść Ci, że gdybym nie zakwaszała mu moczu, to albo byłby już cewnikowany tudzież otwierany, albo padłby z zatrucia wodą, bo bym musiała lać w niego ogromne ilości płynów zdolne do wypłukania bradzo licznych kryształów. Osiągnęłam stan stabilny inaczej niż Ty uważasz za słuszny i nie cofnę tego, aby "mieć o czym z Tobą pogadać".

Nie odpowiedziałaś na moje pytania, wnioskuję, że Twój kot nigdy nie miał pH 8, nigdy nie był w takim stanie, że wet i technik złapały się za głowę i mówiły, że to cud, że jeszcze się nie zatkał. Jeśli masz tak lajtowo, że wystarczy ociupinka wody dolana do Gourmeta ( 8O ) albo strzykawką do pyska, a oprócz tego sam suchy Orijen, to zazdroszczę. Jednak nie bardzo rozumiem, czemu taki sposób traktowania kota miałby być dla mnie autorytetem. Bo Twój kot ma 15 lat? Proszę Cię, kot znajomej, która mu zakwasza mocz za pomocą Urinary ma 11 lat, niewiele młodszy. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Jeżeli zwierzę ma za wysokie pH moczu to znaczy, że dieta jest dla niego niewłaściwa. Ze względu na choroby czy skłonności. Dlatego karmy dla struwitowców mają zmniejszoną ilość wapnia, fosforu i magnezu, a dodatkowo dołożoną DL-metioninę, która zakwasza mocz. To coś jak dieta dla cukrzyków. Brnięcie zaś w podawanie tego, co ogólnie jest uznawane za zdrowe i rozrzedzanie moczu, aby zostały wypłukane odkładające się kryształy, jest jak podawanie cukrzykowi słodyczy a potem pakowanie mu lekarstw i grapefruitów. No nie. Podstawą jest zmiana diety. Analogicznie w przypadku kota ze struwitami.

A jeśli wyskakujesz nagle z przeniesionym zespołem Munchausena w przypadku rozmowy o chorym kocie tylko dlatego, że wybrałam metodę sprawdzania pH moczu w domu, zamiast latać co tydzień do weta z próbką, to odpuśćmy sobie całkowicie dialog. Ale tak całkowicie, bo równie dobrze ja mogę powiedzieć, że katowanie kota samym suchym Orijenem przy chorym układzie moczowym i pakowanie mu wody strzykawką do pyska to jest barbarzyństwo i umyślne znęcanie się nad cierpiącym zwierzęciem, podpadające pod psychopatię. O, i może na koniec tego zdania wstawię mrugacza, tak żeby poprawić sobie nastrój, że jednak nie napisałam nic krzywdzącego. ;)
Prawda, jak może być miło? ;)

Dla mnie Twoja metoda nie jest właściwa do naśladowania, szczególnie gdy chodzi o tymczasa, którego mam wydać w obce ręce, i którego los będzie w przyszłości balansował na granicy życia i śmierci, jeśli okaże się, że adoptujący daje za mało wody albo nie wtedy i nie tak, jak trzeba. Może w przypadku rezydenta byłabym skłonna takie coś rozważyć. Ale nie w przypadku tymczasa. Jeśli nie widzisz różnicy między tymczasem a rezydentem, to nie wiem, po co próbowałaś mi cokolwiek udowodnić w poprzednich wypowiedziach.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 24, 2017 18:38 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

coż z mojej perspektywy wygląda to tak:
- wyszukałaś swojemu podopiecznemu "chorobę"
- rozdmuchałaś ją do rangi śmiertelnej
- masz fantastyczne wyniki, których nie potwierdza żadne badanie laboratoryjne (analiza moczu, usg, krew)
- rzucasz rodem sci-fi, też nie potwierdzonymi żadnymi badaniami (tj. kot "przewodniony")
- ustawiłaś tak profilaktykę jakby wymagał aptecznej precyzji obsługi i bez Ciebie ani rusz
To czysty Munchausen przeniesiony.

p.s. a przyszły dom ma tak murem przez następne 20 lat podawać kotu 2xdziennie UrinoVet?

edit: w poście powyżej ładnie dośpiewujesz rzeczy których nie powiedziałam. też ciekawe zjawisko.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Wto sty 24, 2017 18:50 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Rakea, Ty w ogóle umiesz czytać?????????
Ile razy powtarzałam, że wycofuję UrinoVet na rzecz karmy zakwaszającej mocz?!

Aha, a badania są według Ciebie niepotwierdzone bo...? Bo nie wstawiłam wyników? A Ty wstawiłaś? Może to Twój kot ma wyimaginowaną chorobę? Taką, którą wystarczy ogarnąć zwiększoną podażą wody?
Sorry, ale pH 8 to zagrożenie życia. I pierwszą analizę lab - jak WSPOMNIAŁAM - mam.
Na kiego grzyba USG? Żeby co? Znaleźć struwity w pęcherzu, które były w moczu? I które pojawiły się po sporych stresach?
Czy o krew chociaż raz pytałaś? NIE!!!!
Kot przewodniony -> na szybko znaleziony link: http://www.zoobiznes.pl/artyku%C5%82y/2 ... oblem.html
"W zależności od tego, w jakich proporcjach zachodzi utrata wody i elektrolitów, wyróżniamy 3 typy odwodnienia: izotoniczne, w którym w równych ilościach ubywa wody i elektrolitów; hipotoniczne, tzw. zatrucie wodne, w którym utrata elektrolitów przeważa nad utratą wody"
Na szybko, bo nie mam teraz czasu szukać więcej.

I jakiej aptecznej precyzji??? Rakea, zastanów się, co Ty piszesz? Czytałaś moje poprzednie wypowiedzi, czy już zapomniałaś o co w nich chodziło? Gdzie jest apteczna precyzja w podawaniu UrinoVetu (obecnie) 2 x dziennie i wody w żarciu? No GDZIE? Albo gdzie w zamienieniu jednego mokrego posiłku w suchy innej karmy?

Aha, i jeszcze poproszę o konkrety. Dopisałam coś, czego nie pisałaś? Gdzie konkretnie? Bo ja zaraz poszukam Twoich cytatów, skoro sobie je wymyśliłam. Tylko nie edytuj swoich postów.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 24, 2017 18:52 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Stomachari pisze:Rakea, Ty w ogóle umiesz czytać?????????
Ile razy powtarzałam, że wycofuję UrinoVet na rzecz karmy zakwaszającej mocz?!

Aha, a badania są według Ciebie niepotwierdzone bo...? Bo nie wstawiłam wyników? A Ty wstawiłaś? Może to Twój kot ma wyimaginowaną chorobę? Taką, którą wystarczy ogarnąć zwiększoną podażą wody?
Sorry, ale pH 8 to zagrożenie życia. I pierwszą analizę lab - jak WSPOMNIAŁAM - mam.
Na kiego grzyba USG? Żeby co? Znaleźć struwity w pęcherzu, które były w moczu? I które pojawiły się po sporych stresach?
Czy o krew chociaż raz pytałaś? NIE!!!!
Kot przewodniony -> na szybko znaleziony link: http://www.zoobiznes.pl/artyku%C5%82y/2 ... oblem.html
"W zależności od tego, w jakich proporcjach zachodzi utrata wody i elektrolitów, wyróżniamy 3 typy odwodnienia: izotoniczne, w którym w równych ilościach ubywa wody i elektrolitów; hipotoniczne, tzw. zatrucie wodne, w którym utrata elektrolitów przeważa nad utratą wody"
Na szybko, bo nie mam teraz czasu szukać więcej.

I jakiej aptecznej precyzji??? Rakea, zastanów się, co Ty piszesz? Czytałaś moje poprzednie wypowiedzi, czy już zapomniałaś o co w nich chodziło? Gdzie jest apteczna precyzja w podawaniu UrinoVetu (obecnie) 2 x dziennie i wody w żarciu? No GDZIE? Albo gdzie w zamienieniu jednego mokrego posiłku w suchy innej karmy?



masz pewnośc że kot przy peHa 8 nie ma 2 kg szczawianów?
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Wto sty 24, 2017 19:18 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Odgrzebałam ten wątek, bo zainteresowała mnie skuteczność Urinovetu w zakwaszaniu moczu. Podaję kotu od pół roku zakwaszacz z metioniną plus tabletkę Urinodolu o składzie podobnym do Urinovetu, a nie widać efektu. Zapytam wetkę o zmianę Urinodolu na Urinovet.
Stomachari, dodajesz to do żarcia? Kot nie wyczuwa?

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Wto sty 24, 2017 20:15 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Rakea pisze:masz pewnośc że kot przy peHa 8 nie ma 2 kg szczawianów?

Czy w ogóle jest możliwe, aby w tak zasadaowym roztworze utrzymał się kwaśny kryształ i nie rozpuścił?

Arcana pisze:Stomachari, dodajesz to do żarcia? Kot nie wyczuwa?

Wyczuwa i mu bardzo smakuje :)
Są koty, które nie lubią UrinoVetu i wtedy jest problem. Wtedy trzeba tak mieszać, żeby smaki się przeplotły. Mój tymczas lubi, więc zostawiam mu smugę preparatu na szczycie jedzenia. Zaczyna od wylizania tego, potem przechodzi do reszty.
Ja mam kapsułki Twist-off. Nie znam skuteczności tabletek, ale jeśli jest taka sama, to może łatwiej wepchać kotu do pyszczka tabletkę, jeżeli mu nie smakuje płyn z kapsułek. Nie wiem, zastanawiam się.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 24, 2017 20:35 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

A są tabletki? Czy tylko kapsułki z proszkiem, który trzeba dodać do karmy? Już mieszam L-Methiocid, to ile można paskudzić kotu żarcie :|
Potem zje albo zostawi, bo jakaś karma mu się akurat znudzi.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Wto sty 24, 2017 20:47 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Nie mogę znaleźć teraz dla kotów tabletek w sprzedaży, chociaż jestem przekonana, że je gdzieś widziałam.
Na pewno są tabletki dla psów. Skład trochę inny (różnice w ilości mg), ale w akcie rozpaczy, gdyby kot nie chciał zjadać kapsułek...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 24, 2017 20:59 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Szukam kolejnych stron mówiących o przewodnieniu, skoro zarzucono mi sci-fi.
I tak: http://www.petful.com/pet-health/hyponatremia/
"However, the term “sodium deficiency” is a little misleading because this implies a lack of sodium in the diet. But the intake of salt (sodium chloride) is usually perfectly normal. Once in the body, salt becomes diluted, and key to the problem of hyponatremia is the concentration of sodium in the body. (...) The story of hyponatremia is that of an underlying condition that dilutes the blood. Perhaps the easiest of these conditions to understand is psychogenic polydipsia. This is a psychological condition where the pet drinks water compulsively."
A wiadomo, że nie musi być to konkretnie polidypsja, skoro kot chętnie wypija mega rorzedzonego jedzenie.

Dalej: https://www.idexx.com/pdf/en_us/landing ... rticle.pdf
"Hyponatremia, or low sodium, can occur with renal failure, nephrotic syndrome, gastrointestinal losses, third-space losses, congestive heart failure, hepatic cirrhosis, diuretic administration, psychogenic polydipsia and hypoadrenocorticism."

I jeszcze: https://books.google.pl/books?id=PMY0Aw ... ia&f=false
"HYPONATREMIA
Etiology
Hyponatremia is present if the serum sodium concentration is less than 145 mEq/L, although reference ranges may vary between laboratories. It can result from excessive sodium loss, primarily through the kidney, or from increased water conservation, or both. The latter condition may be an appro-priate response to a reduction in ECF volume or may be inappropriate (e.g., syndrome of inappropriate antidiuretic hormone secretion [SIADF1]). In most cases hyponatremia results from abnormalities in water balance (principally a defect in renal water excretion) rather than from abnormali-ties in sodium balance. Causes of hyponatremia in dogs and cats are listed in Box 55-2.
Causes of Hyponatremia in Dogs and Cats
With Normal Plasma Osmolality
Hyperlipidemia
Hyperproteinemia
With High Plasma Osmolality
Hyperglycemia*
Mannitol infusion
With Low Plasma Osmolality
And hypervolemia
Advanced liver failure`
Advanced renal failure*
Nephrotic syndrome*
Congestive heart Failure
And normovolemia
Primary (psychogenic) polydipsia <<!!>>
(...)"
Ostatnio edytowano Wto sty 24, 2017 22:18 przez Stomachari, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 24, 2017 21:35 Re: Urinovet - nowa alternatywa dla kotków z SUK

Stomachari pisze:
Rakea pisze:masz pewnośc że kot przy peHa 8 nie ma 2 kg szczawianów?

Czy w ogóle jest możliwe, aby w tak zasadaowym roztworze utrzymał się kwaśny kryształ i nie rozpuścił?


że jak? oxalaty sie nie rozpuszczają.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 234 gości