Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 06, 2010 13:03 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

I przedewszytskim jakis drapak, jesli jeszcze nie posiadacie zadnego, bedzie sie na nim wyzywała zamiast na waszych meblach, jesli finansowo was stac kupcie taki wysoki z jakims hamakiem do lezenia :ok:
Obrazek

Marea

 
Posty: 4721
Od: Pon lut 23, 2009 22:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Sob lut 06, 2010 21:35 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Co do drapaka... Pan Mąż się zaoferował, że sam zrobi... 8O
Na wszelki wypadek odkładam jednak kasę na kupny, he,he... Bo od planów do realizacji to jeszcze dłuuuuuuga droga jest ;)

Stosując się do Waszych porad, postanowiłam dziś Małą nakarmić "z ręki". Wyglądało to mniej więcej tak. Dymna pod stołem ( jak zwykle), moja ręka z kurczaczkiem wędruje w jej stronę. Syk przeogromny, a zaraz potem mięsko porwane z prędkością światła. Kolejny podany kęs, znowu syk lwa i mięsko w pyszczku. I tak do końca.

Nasssssyczała mi dziś, że hej!!! :twisted:

Zwykle posila się w taki sposób:

Obrazek Obrazek
Obrazek

Mała Dzikuska

 
Posty: 3376
Od: Czw lut 04, 2010 14:22

Post » Sob lut 06, 2010 22:32 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Mała Dzikuska jest super. Szybko się uczy i ma charakterek :-)...Będziecie mieli z niej pociechę...:-)
ObrazekKacperObrazekKiaraObrazekMilka
Obrazek

beti1099

 
Posty: 252
Od: Pt maja 04, 2007 8:11

Post » Nie lut 07, 2010 13:18 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

jak po kolejnej nocy?
Są postępy?
ObrazekObrazek

Wcześniej na forum jako "qlenka"

rudomi

Avatar użytkownika
 
Posty: 1955
Od: Sob lis 26, 2005 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 07, 2010 19:43 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Mam wrażenie, że znowu stoimy w miejscu, ale cóż... nie od razu Kraków zbudowano. Najważniejsze, że kuwetkowanie opanowane! :)

Teraz rysujemy plan drapaka, bo ten który miała nasza poprzednia kotka dawno już zakończył swój żywot.
Obrazek

Mała Dzikuska

 
Posty: 3376
Od: Czw lut 04, 2010 14:22

Post » Nie lut 07, 2010 19:50 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Będzie dobrze, tylko czasu trzeba :D

Ja mam dziś mały sukces, bo Mysz wyszła sama "na pokoje" i zaczęła się bawić piłeczką :lol:
A zaczęłyśmy b. źle, bo od sterylki i leczenia kk, bałam się, że już nie wyjdzie ze swojego schowka w innym celu niż kuweta nocą lub ucieczka przede mną.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 07, 2010 20:04 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

To super!
Przy takich dzikuskach to więcej pracy i zmartwień , ale i satysfakcja nieporównywalnie większa, jak już coś się uda!!! :ryk:
Obrazek

Mała Dzikuska

 
Posty: 3376
Od: Czw lut 04, 2010 14:22

Post » Nie lut 07, 2010 20:11 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Oj, pracy i zmartwień to z nią miałam trochę, katar miał dość ostry przebieg.

Za to faktycznie - satysfakcja jest ogromna, głupia zabawa piłeczką cieszy :ryk:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 08, 2010 1:47 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Braciszek tej kotki dostał na imię Pan Kot,jest rudy i fajny.Dzikuską ja się poprzednio w miarę swoich możliwości opiekowałam.Ona wie co to jest strach(psy),głód, pragnienie i 30stopniowy mróz.Podziwiam Państwa wytrwałość ,bo Państwa sukces to jej wspaniałe życie.Szkoda że tego nie rozumie.Mój 13 -letni kot też z zemsty czasami naleje na gościnny narożnik.Pod narzutą na wszelki wypadek ,położyłam grubą bąbelkową folię , samą narzutę łatwo się pierze
ObrazekObrazekObrazek

Franek13

 
Posty: 43
Od: Pon lut 08, 2010 1:31

Post » Pon lut 08, 2010 10:01 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

A jak Pan Kot zachowuje się w nowym domku? Widziałam go w Koterii. Jest prześliczny. Podobnie jak Mała Dzikuska :)
Obrazek

Mała Dzikuska

 
Posty: 3376
Od: Czw lut 04, 2010 14:22

Post » Pon lut 08, 2010 11:37 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Pan Kot parę dni siedział pod stołem,Karolinka jego nowa właścicielka położyła mu tam poduszkę.Ogólnie oceniała go wtedy na kota bezgranicznie smutnego.
Rozmawiałam z nią parę dni temu, to mówiła że z ukrycia wybawia go zakupiona przez nich mysz na sznurku.
Daje się już im brać na ręce,mruczy .Oswaja się szybciej,ale nie miał takich przeżyć jak Dzikuska.Przy okazji opiszę Pani jej dzieje.Z niecierpliwością czekam na Pani wpisy i cały czas liczę że się uda
ObrazekObrazekObrazek

Franek13

 
Posty: 43
Od: Pon lut 08, 2010 1:31

Post » Pon lut 08, 2010 12:28 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje związane z naszą Maleńką.
Wysłałam Pani na PW wiadomość.

Koteńka nadal chowa się pod stołem, ale już nie rzuca się do ucieczki słysząc nasze kroki. Ładnie je mokry i suchy pokarm, smakuje jej wszystko. Nie jest wybredna.

Zgromadziliśmy już wszystkie materiały do budowy drapaka. Dziś przystępujemy do pracy. :)
Obrazek

Mała Dzikuska

 
Posty: 3376
Od: Czw lut 04, 2010 14:22

Post » Pon lut 08, 2010 13:24 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Koteńka jest po przejściach, jeszcze nie wierzy, że u Was może czuć się bezpiecznie, ale z pewnością kiedyś odwdzięczy się za to że daliście jej szansę :1luvu:
Obrazek Obrazek

Efcia1

 
Posty: 1391
Od: Pt paź 10, 2008 8:09
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 08, 2010 16:06 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Mała Dzikuska pisze:Będę wdzięczna za wszelkie informacje związane z naszą Maleńką.
Wysłałam Pani na PW wiadomość.

Koteńka nadal chowa się pod stołem, ale już nie rzuca się do ucieczki słysząc nasze kroki. Ładnie je mokry i suchy pokarm, smakuje jej wszystko. Nie jest wybredna.

Zgromadziliśmy już wszystkie materiały do budowy drapaka. Dziś przystępujemy do pracy. :)


Po malutku nabierze do was zaufania :ok: mozecie byc tego pewni :ok:
Nasz maluch nas kocha bezgranicznie ale jak slyszy glosy za drzwiami wejsciowymi czy ktos nowy do domu wchodzi ucieka gdzie pieprz rosnie :roll: wasza pewnie tez na zawsze juz bedzie kotkiem dosyc plochliwym ale w cieplym i bezpiecznym domq wsrod swoich ukochanych ludziow bedzie napewno miziakiem :kotek:
Obrazek

Marea

 
Posty: 4721
Od: Pon lut 23, 2009 22:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon lut 08, 2010 17:50 Re: Czy kot się oswoi? Potrzebna pilna pomoc.

Pewnie, że kota da się oswoić, a tu widzę postępy.
Nasza Psotka Dzika Dzicz już domowa i jak najbardziej udomowiona :kotek:

viewtopic.php?f=1&t=88961

Cierpliwości dużo i miłości trzeba. I dużo kontaktu z kotem, zabawy. Będzie dobrze :ok:
Psotka 23.02.2009 - 8.04.2015 [*]
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=88961

ObrazekObrazek

Amanda_0net

 
Posty: 7297
Od: Pon mar 13, 2006 20:56
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: imatotachi i 120 gości