jak karmic kociaki?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 11, 2004 22:05

Z kranem to tak ostrożnie, tylko by spadala kropelka co pare sekund. Jeden z moich kotow uwielbia siedziec w wannie i lapac na lapke krople, a potem zlizywac.

elca

 
Posty: 9538
Od: Pon sie 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Dolina Krzemowa

Post » Pon paź 11, 2004 22:21

ona czasami wchodzi pod prysznic, ale chyba dlatego, ze to jeszcze jeden obszar polowan...jutro rano sprobuje z tym kranem, bez wymuszania...widzialam juz, ze sie wdrapuje na najwyzsza polke wozka, ktory stoi przy umywalce....mam nadzieje, ze spadajace kropelki zadzialaja :)
Obrazek
Obrazek

ranocchia

 
Posty: 622
Od: Śro wrz 29, 2004 6:49
Lokalizacja: Bolonia

Post » Śro paź 13, 2004 18:34

przypominam swoj post i baaardzo prosze o jakies rady :)
Mayen pisze:czesc! ja mam 6 miesiecznego kocurka jeszcze przed kastracja i chcialam sie poradzic jak powinnam go karmic. wet polecil zebty dawac mu tylko suche rc kitten ( i tak robie) a do tego od czasu do czasu jakies miesko i twarozek, stanowczo zabronil jakiegokolwiek puszkowego jedzenia, bo podobno kazde jest niezdrowe (smieci). ale zastanawiam sie czy taka dieta nie jest zbyt uboga? a poza tym moj kotek jest nieustannie glodny, bez wzgledu na to ile je. tak anprawde jest w stanie zjesc wszystko, nie wybrzydza. ale to rodzi kolejny problem. mimo, ze staram sie za czesto nie ulegac zalosnemu miauczeniu (dostaje jesc 3-4 razy dziennie) to i tak mam wrazenie ze jest juz za gruby, o ile mlody kot moze byc za gruby. teraz wazy juz cos kolo 5 kg (ale to duza rasa) sorki ze sie tak rozpisalam ale bylabym wdzieczna za odpowiedz.
ObrazekObrazek

Mayen

 
Posty: 187
Od: Sob paź 09, 2004 21:01
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 14, 2004 7:14

Crosta ma ciut ponad 2 miesiace, moge Ci podac co polecial nasz wet. Do 7-8 miesiaca zycia kota podawac sucha karme dla maluchow IAMS, puszeczki IAMS albo HILL'S. Poza tym biale miesko (sparzone, ja daje przemrozone surowe), z ugotowanymi warzywami i rozgotowanym ryzem), raz w tygodniu wolowina. Zadnego mleka. tu na forum znajdziesz wiele cennych informacji, wejsc do ABC zdrowia kota, tam jest o tym jak karmic kocieta :)
Obrazek
Obrazek

ranocchia

 
Posty: 622
Od: Śro wrz 29, 2004 6:49
Lokalizacja: Bolonia

Post » Czw paź 14, 2004 7:36

A ja podaje malemu suche RC Baby Cat, przemrozona wolowinke, ostatnio dalam mu przemrozone serducha kurczakow, no i puszki Animody. No i wode. Suche nie znikalo specjalnie, wiec wczoraj wymieszalam z odrobina mokrego. Zjadl. :wink:

Ranocchia, tez mialam problem z woda, ale zmienilam mu miseczke i zauwazylam ze zaczal popijac... podobno male kociaki nie pija duzo, zwlaszcza gdy dostaja mokre jedzenie. :?:

joannae

 
Posty: 280
Od: Nie wrz 19, 2004 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw paź 14, 2004 7:44

Crosta pije wode albo z mojego kubka (zauwazylam wczoraj), albo zaraz po nalaniu swiezej :wink: musze jej dzis kupic troche wolowiny, bo jeszcze z tym nie eksperymentowalam :) suchego w dalszym ciagu nie je... zobaczymy, czy da sie oszukac jak jej wymieszam :twisted: w gruncie rzeczy nie mam problemow z jej karmieniem, je duzo, czesto (chwyci cos z miseczki i biegnie sie bawic i tak w kolko) :o
Obrazek
Obrazek

ranocchia

 
Posty: 622
Od: Śro wrz 29, 2004 6:49
Lokalizacja: Bolonia

Post » Pt paź 15, 2004 7:10

wczoraj po raz pierwszy dostala wolowinke (serducho) :catmilk: podczas krojenia na kawaleczki do zamrozenia wgramolila sie na stol i probowala pozrec te wielkie kawaly :P wygladalo to przezabawnie :ryk: nie mialam sumienia kazac jej czekac przez 3 dni (zamrozenie) na swoja porcyjke)...mam nadzieje, ze nic jej nie bedzie....jedym slowem....to to co koty lubia najbardziej :lol:
Obrazek
Obrazek

ranocchia

 
Posty: 622
Od: Śro wrz 29, 2004 6:49
Lokalizacja: Bolonia

Post » Pt paź 15, 2004 7:16

Mayen pisze:przypominam swoj post i baaardzo prosze o jakies rady :)
Mayen pisze:czesc! ja mam 6 miesiecznego kocurka jeszcze przed kastracja i chcialam sie poradzic jak powinnam go karmic. wet polecil zebty dawac mu tylko suche rc kitten ( i tak robie) a do tego od czasu do czasu jakies miesko i twarozek, stanowczo zabronil jakiegokolwiek puszkowego jedzenia, bo podobno kazde jest niezdrowe (smieci). ale zastanawiam sie czy taka dieta nie jest zbyt uboga? a poza tym moj kotek jest nieustannie glodny, bez wzgledu na to ile je. tak anprawde jest w stanie zjesc wszystko, nie wybrzydza. ale to rodzi kolejny problem. mimo, ze staram sie za czesto nie ulegac zalosnemu miauczeniu (dostaje jesc 3-4 razy dziennie) to i tak mam wrazenie ze jest juz za gruby, o ile mlody kot moze byc za gruby. teraz wazy juz cos kolo 5 kg (ale to duza rasa) sorki ze sie tak rozpisalam ale bylabym wdzieczna za odpowiedz.

Hm... a ile powinien wazyc? I czy wet tez mowi, ze ma za duzo cialka?
W sumie miesko jest raczej zdrowsze niz puszki :-) Na dobrym suchym i miesku spokojnie moze zyc :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84877
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro paź 20, 2004 14:03

czy jak kocie nie toleruje mleka, mimo wszystko mozna podawac smietanke i bialy ser? Crosta uwielbia kazdy rodzaj sera, a dostaje oczoplasu i slinotoku jak poczuje mozarelle...dawac czy lepiej nie? (dotyczy tez twarozku itd)
Obrazek
Obrazek

ranocchia

 
Posty: 622
Od: Śro wrz 29, 2004 6:49
Lokalizacja: Bolonia

Post » Śro gru 01, 2004 14:57

mam pytanie do doswiadczonych kociarzy...ile powinna wazyc porcja miesa dla niespelna 4 miesiecznego kociaka wazacego 2 kg? ja jej przygotowuje do zamrozenia porcyjki mniej wiecej 65-70g i nie wiem, czy nie za malo...
Obrazek
Obrazek

ranocchia

 
Posty: 622
Od: Śro wrz 29, 2004 6:49
Lokalizacja: Bolonia

Post » Śro cze 15, 2005 10:48

2-miesieczny Słodziak którego mam na przetrzymanie nie chce pić wody:( juz próbowałam z mieszaniem z mlekiem ale tez nic. daje mi wilgotna karme ryz z kurczakiem
ale chodzi cały czas za mna i próbuje ssać bluzki ,szuka mamy,
chyba kupie mu mleko dla kociatk?? chyba zaszkodzic nie zaszkodzi
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Śro cze 29, 2005 15:22

witam i od razu informuje, ze od dzis mamy w domu malucha :love:
jest u nas raptem kilka godzin, jeszcze sie boi wszystkiego ale najbardziej mnie martwi reakcja naszej doroslej Lali - straaasznie sie wkurzyla... i zaczela sikac po dywanach... przyzwyczai sie? jak dlugo to moze trwac?
malenstwo tez sie pewnie nia stresuje... wogole nie wychodzi ze swojej kryjowki...
rany, ale ona jest CUDOWNA! :1luvu:
Blondi (Beruška), Lara (Lala) i Milla (Milka)
Obrazek

zgaga

 
Posty: 135
Od: Pt paź 29, 2004 9:58
Lokalizacja: Praha, Czechy

Post » Pt lip 08, 2005 20:34

witam :) postanowilam poradzic sie ekspertow w sprawie mojej kotki :)

moje malenstwo ma 2,5 miesiaca.
je sucha karme iamsa i karme z torebek friskies albo whiskas
dzisiaj kupilam jej w puszeczce jedzonko jakiejs wloskiej frmy

mam pytanie:
bo ona caly czas pije mleko a kupki robi po nim jak trzeba, nie ma zadnych problemow. oczywiscie calyczas ma dostep do wody.
a mleko ktore jej podaje to "mlekovita 1,5%"
no i teraz nie wiem czy ją oduczac na sile? :?

a no i jeszcze jedno... kilka razy kicia dostala piers z kurczaka surową ale zajadala ze smakiem... bardzo szkodliwe to jest?

i czy mozna kici dawac pasztet drobiowy? bo nie ma szans zeby przestala miauczec jak robie sobie kanapki z paszttem. no chyba, ze tez dostanie ;)

bardzo prosze o odpowiedzi :)

Zecia

 
Posty: 221
Od: Pt lip 08, 2005 20:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lip 09, 2005 11:01

mleko - tylko specjalne dla kociat, w proszku, do kupienia w zoologikach albo u weta
piers z kurczaka - surowa NIE, takiemu maluchowi gotuj ja, najlepiej z warzywkami (marchewka)
Whiskas, Kitekat - NIE, na ten temat sie juz na tym forum duuuzo pisalo
suche Iamsa - TAK :-)
pasztet i jakiekolwiek jedzenie dla ludzi - NIE, mozna kociakowi bardzo zaszkodzic!!!
Blondi (Beruška), Lara (Lala) i Milla (Milka)
Obrazek

zgaga

 
Posty: 135
Od: Pt paź 29, 2004 9:58
Lokalizacja: Praha, Czechy

Post » Nie paź 30, 2005 21:07

do gory ;-)
Obrazek
Obrazek
Wątek Tatry
GG: 1563773

enduro

 
Posty: 3577
Od: Sob wrz 10, 2005 22:43
Lokalizacja: Bytom

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, JedrzejGra, Majestic-12 [Bot], Myszorek, Zeeni i 526 gości