jak karmic kociaki?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 15, 2017 8:52 Re: jak karmic kociaki?

Prawdą jest to co wieki temu napisała Hana wątki żyją długo i może ktoś kiedyś......
Właśnie dla mnie jest to kiedyś ktoś....... 2 kociaki 2miesięczne i dylemat co dawać żeby były zdrowe.......
I kopię, i szperam, i szukam....... i chyba znalazłam :ryk:
Tylko teraz jak odzwyczaić panny od jedzenia Gurme....... dla kotów jakby nie było dorosłych - bo to mus był......

justa35

 
Posty: 7
Od: Wto lip 31, 2007 17:07
Lokalizacja: Ryczów

Post » Nie paź 15, 2017 8:54 Re: jak karmic kociaki?

Kazia pisze:
Kazia pisze:Bardzo namawiam na BARF.
[.....]
Nikt mi nie wmówi, że zarówno puszki jak i suche nie mają żadnych konserwantów.
A dodatki niewymienione w składzie, smakowe, zapachowe, mają na 100%.

Kurczaka raczej unikam, dużo lepszy jest indyk.
Poza tym, każdy inny drób (gęś, kaczka itd), królik, i co Ci w ręce wpadnie, poza wieprzowiną.
(ale niektórzy wieprzowinę też dają, jednak ja bym na pewno nie dawała jako mięso podstawowe ani często).
Ale dodatek wątroby wieprzowej i serc wieprzowych już spokojnie może być (nie więcej wątroby niż 15 % całości).
No i wołowina tez jest doskonała oczywiście.
Kot po kastracji absolutnie nie potrzebuje zmieniać diety :)
Jedyne co, to dobrać porcje tak żeby nie utuczyć, bo czasem zmniejsza się metabolizm...to już u każdego kota indywidualna sprawa.

Namawiam na karmienie samym surowym mięsem.
Moja "firmowa" mieszanka to:
1/3 mięsa (wołowe, indyk, każde inne oprócz kurczaka, żołądki też traktuję jako mięso, kacze są świetne)
1/3 serca (kacze, wołowe, wieprzowe, lub inne)
1/3 mielone kacze szyje (źródło wapnia, mięska tez mają sporo na sobie i tłustą skórkę :) )
15% wątroba.
Do tego suplementy.
Suplementy możesz zacząć kompletować jak już będziesz pewna, że chcesz karmić BARF na stałe. Wtedy na barfowym forum poczytaj i zdecyduj się na jakieś (na pewno powinna być tauryna i olej z łososia, drożdże browarnicze. Lub jakieś gotowe suplementy)

Surowe mięso bardzo ładnie zakwasza mocz, a to jest koronny argument wetów żeby dawać specjalną karmę dla sterylizowanych kotów :) dając mięso masz to załatwione, i dodatkowo prawidłowe nawodnienie kota (mięso zawiera w sobie ok 80% wody ), co jest podstawowe w zapobieganiu SUK.

Dodatkowy bonus, karmienie BARF jest zdecydowanie tańsze niż puszkami.
No i dokładnie wiesz, co je Twój kot.
Możesz łatwo stwierdzić, czy coś mu szkodzi i co to takiego dokładnie jest.

Wieczorem zobacz, co kot "powie" w temacie jedzenia. Jeśli będzie miał ochotę, to daj mu troszkę mięska i poczekaj z 15 minut czy nie zwymiotuje (skutek narkozy). Jeśli nie, możesz mu spokojnie dać tak z pół normalnej porcji.
To z tego wątku cytat

viewtopic.php?f=1&t=180881&p=11811784&hilit=moja+firmowa+mieszanka#p11811784

Warto przejrzeć cały wątek :)

Kociak, który już jadał mięsko, może od razu przejść na całkowite karmienie wyłącznie mięsem.
Nie ma żadnej potrzeby dawać mu suchego ani puszek. Nie zapomnij o suplementach, ale na początek najważniejsze są "części kostne" ze względu na wapń i rosnące kociakowe kości.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie gru 31, 2017 8:31 Re: jak karmic kociaki?

przejrzane, zobaczone, przeczytane.
Małe próby jedzenia surowego mięsa były. Puszki były sprawdzane która, jakiej firmy i......... no właśnie. mięso surowe - niekoniecznie. Czasami jeszcze da radę na mięcho z indyka lub kurczaka, ale musi buyć sparzone i to dość mocno. Zalecane puchy jako bardzo wskazane dla kociaków - nie idą prawie w ogóle. No może jeszcze jakoś Animoda....... Najlepiej smakują i są zjadane w całości podanej porcji rosmanowe Winstony. I co z tym fantem można zrobić????

justa35

 
Posty: 7
Od: Wto lip 31, 2007 17:07
Lokalizacja: Ryczów

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 230 gości