Czy lubicie wszystkie koty?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 17, 2003 13:32

Z kotem to trochę tak jak z człowiekiem...Każdy człowiek jest inny, nie każdego da się lubić, czasem coś po prostu "nie iskrzy"... Wydaje mi się, że pewnie są koty z którymi podobnie jak z innymi ludźmi nie nadaję na jedej fali ;)
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Pon lis 17, 2003 13:59

Jakby to napisac zeby bylo zrozumiale? Lubie wszystkie koty :D Te, ktore znam i te, ktorych nie znam, rasowe i nierasowe, dziczki i bidule najbardziej :1luvu:
Inna rzecz to to czy mi sie kot podoba czy nie. Sa rasy, ktore podobaja mi sie strasznie, inne troche mniej, jeszcze inne prawie wcale. Ale wszystkie koty lubie i kazdemu udzielilabym pomocy! :D
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Pon lis 17, 2003 14:13

Konkretne egzemplarze - nie spotkałam jeszcze takiego, kórego bym nie lubiła. Ale może spotkam. Ja po prostu znam bardzo mało kotów.
Dla porównania -wśród psów (konkretnych) mam swoje antypatie. Ale tak jak Kathy - gdyby pies, za kórym nieprzepadam potrzebował pomocy nie zastanawiałabym się ani chwili.
W zasadzie nie ma rasy kotów, która by mi się nie podobała. ale tak jest teraz, gdy sie trochę do kociego świata zbliżyłam.
Wcześniej jak już pisałam - nie podobały mi się persy (a już exo to zupełnie), nie podobały mi się sfinksy (ale reksy już tak).
Gosia, dwaj chłopacy-pluszacy Pafnucy "Puff" i Chojrak oraz Anna Dymna za Tęczowym Mostem
Obrazek Obrazek Obrazek

mała_gosia

 
Posty: 404
Od: Sob paź 18, 2003 20:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 17, 2003 14:17

Chatte pisze:Dopóki nie byłam zakocona - koty były mi obojętne. Tak jak Sasannka uważałam, że kot jest niekomunikatywny :oops: (nic bardziej mylnego...)
Moi koci właściciele doprowadzili mnie do stanu kompletnego świra - na widok każdego kota - najbardziej burego i zbójecko wyglądającego kocura piszczę "o jaki śliczny kotuś!!!!!!!!!" co skutkuje znaczącymi spojrzeniami moich panów....
Oto wpływ wyższej inteligencji na niższą :wink:


To tak jak ja. Dopuki Kretka nie pojawiła się w naszym domu myślałam , że koty są fałszywe. Teraz wiem ,że każdy z nich ma po prostu inny charakter i są ogromnymi indywidualistami. Maja swoje chumorki tak jak ludzie. Młody śmieje się ze mnie że teraz to ze wszystkiego potrafię kota wytłumaczyc, nawet jak gryzie czy drapie mój ulubiony fotel, zawsze szukam winy gdzie indziej. Jestem na amen zakocona i każdy kot wzbudza tylko ciepłe uczucia. :lol:

Kretka

 
Posty: 614
Od: Śro paź 15, 2003 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 17, 2003 14:23

Sasannka pisze:Ja to chyba jestem ewenementem. Lubie tylko swoje koty. Reszta jest mi obojetna. Moge sie pozachwycac jakims zdjeciem, ale to wszystko. To pewnie pozostalosc tego, ze kiedys wazalam koty za malo komunikatywne itd. Terazuwazam, ze moje sa kochane, cudowne, szalenie komunikatywne itp. Ale reszta nie ;)

mam nadzieję, że z czasem zmienisz zdanie o pozostałych kotach i je polubisz takimi jakimi są :wink:

ElaKW

 
Posty: 3788
Od: Śro mar 05, 2003 15:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon lis 17, 2003 17:18

Ja to bym ujęła tak: co innego lubić, czy nawet kochać zwierzę, a co innego określić czy nam się zwierzę podoba. Nie można przecież na podstawie zdjęcia określić czy lubi się danego kota - przynajmniej ja nie mogę. Mogę określić czy mi się kot podoba i na tej zasadzie - to większość kotów mi się podoba. No ale już lubienie kota, to uzależnione jest od danego osobnika, bo nie da się polubić kogoś kogo się nie zna. Zresztą wszystkie koty są piękne - a własne najpiękniejsze. :lol:

ina

 
Posty: 4043
Od: Śro paź 08, 2003 21:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lis 17, 2003 18:25

Jesli chodzi o mnie, to koty mnie fascynuja. Moglabym godzinami patrzec jak kot sie myje albo spi. Uwazam, ze pod wzgledem fizycznym to stworzenia idealne. Szkoda, ze ludzie tak nie wygladaja :) A co do lubienia... Lubie koty, ktore nic do mnie nie maja. Czasem sie zdarzy, ze kot przede mna ucieka, to mnie jakos zraza do niego... ale generalnie lubie wszystkie koty, a mojego uwielbiam.
pzdr
Ziggy

Ziggy

 
Posty: 14
Od: Pon lis 10, 2003 16:28
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 17, 2003 18:35

Tak jak niektorzy pisali o rasowcach, tez jest jedna rasa za ktora nie przepadam, ale nie bede jak poprzednicy owijal w bawelne i przyznaje sie bez bicia ze sa to plaskopyskie persy. Persy starego typu (Paczus Kiary najlepszym i bardzo pieknym przykladem) czy egzotyki dowolnego typu - bez problemu - lubie... ale ale widok plaskopyskiego dlugowlosego persa zdecydowanie nie dziala na mnie w stylu "o jaki sliczny kicius" .
Zdjęcia kotów, z wystaw kotów i nie tylko... :arrow: http://vitez.pl

vitez

 
Posty: 2914
Od: Wto mar 04, 2003 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 17, 2003 18:36

Lubię wszystkie koty; oprócz jednego egzemplarza; kotki mojej przyjaciółki z liceum. Augusta była kotem bardzo agresywnym, rzucającym się na ludzi ( łącznie z właścicielami), rzucała się do oczu i do gardła, i to naprawdę nie była zabawa, wierzcie mi.
Gdyby to był pierwszy kot, którego poznałam nigdy nie miałabym kota. Wiem, ze ma się dobrze, wyjechała z nimi do Stanów i dalej sieje terror wśród rodziny i znajomych. Ja ją poznałam z 15 lat temu, nie jako kociaka, więc jej charakter przysporzył długowieczności :wink:
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lis 17, 2003 18:53

He, he... Kaska - nigdy nie mow nigdy ;-)
Pierwsza kocica jaka poznalalm zachwywala sie mniej wiecej wlasnie tak jak opisalas ;-) Jak sie wchodzilo do sasiadki to najpierw przez drzwi sie pytalo czy Felka zamknieta. Bialam sie tej "cholery" jak ognia.
Na szczescie potem poznalam jej synka, a potem inne koty. Ale i tak jak bralam Czarniutka to prosilam pania Irene o lagodne stworzenie lubiace przytulaki :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84911
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon lis 17, 2003 18:56

Lubie koty oczywiście, ale tak jak KasiD nie podobają mi się niektóre rasowce mało podobne do najzwyklejszej dachóweczki.

Axel

 
Posty: 3434
Od: Pt mar 07, 2003 20:59

Post » Pon lis 17, 2003 19:17

Lubie wszystkie koty. Fascynuje mnie zwłaszcza kazde zwierze, ktore jest na swoj sposob odchylone od normy, rowniez agresywne. Loskot ktory byl u mnie, mocno juz dorosla bestia, mąciwoda i straszny cham, przy tym agresywny - założyłam, że taki juz jest i probowalam sie z nim dogadac. Dogadalismy sie, a owszem, a Loskotek poszedł do domu, którego mieszkancy maja podobne poglady jak ja i przyzwyczaili sie do noszenia grubych spodni ;)

Podoba mi sie wiekszosc kotow. Tyle ze mam takie drobne skrzywienie - im bardziej futrzany, tym lepszy. O ile nie ma ekstremalnie splaszczonego noska. Dlatego Paczus, NFO, SIBy i cala gama poldlugowlosych. W kazdym kocie znajduje cos ciekawego, ale wiadomo, kazdy ma swoje upodobania ;)
Ewelina i...
Obrazek

Kiara

 
Posty: 5697
Od: Nie mar 02, 2003 13:18
Lokalizacja: Toruń

Post » Pon lis 17, 2003 19:31

Cześć Wszystkim :) Mój stosunek do kotów był praktycznie nijaki :oops: . Zawsze w domku rodziców i dziadków były psy - niezwykle kontaktowe i przyjacielskie. Czasem pojawiała się jakaś kocia " bida" , która po wstępnym zabezpieczeniu potrzeb życiowych lądowała u rodziny czy znajomych. I tak było do chwili odejścia "na swoje " - 10 piętro, centrum, trawnik wielkości dużego pokoju rodziców :( , a gdzie w tym wszystkim moje ukochane dogi niemieckie , no gdzie ?!
No po prostu nie mogłam mieszkać w "pustym" domu ( TŻ - owszem , ale to nie do końca to :wink: ) i zapadła decyzja - KOTEK?!
I wpadłam po same uszy - Fusia jest moim pierwszym kociakiem ( i niestety chyba już tak zostanie :( ) , ale od tego czasu inaczej patrzę na wszystkie urocze i mniej urokliwe pluszaczki - cieplej :)

Pozdrawiam
Edi
"Kot jest domowy na tyle, na ile mu to odpowiada..."

Edi G.M.

 
Posty: 20
Od: Czw paź 02, 2003 18:27
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AdsBot [Google], jowitha, magnificent tree i 650 gości