prosze o pomoc i rade...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 12, 2003 20:05 prosze o pomoc i rade...

Moj kochany jedyny Lunek ma przewlekla niewydolnosc nerek! Kicia ma 7 lat, jest kochana, mruczaca, urocza i najwazniejsza na swiecie! Lekarz powiedzial jednak ze Luniaczek musi jesc specjalna karme: z malo zawartoscia bialka. Do tej pory moje MRuczace Cudo jadl tylko WHISKAS z puszki; jest bardzo wybredny i niezalezny. Probowalam juz Eukanuby i czegos jeszcze, ale Lunek tego nie tyka! O suchej karmie w ogole nie ma mowy- nigdy jej nie lubil, a na te puszkowane pasztety patrzy z najwiekszym obrzydzeniem. Probowalam juz dodawania kropel walerianowych (wet tak zalecil, ponoc koty to uwielbiaja), mieszalam z Whiskasem i Friskisem.Nic z tego! Lunek przez 3 dni nie jadl wcale (az mi sie serce kroilo ale wiem jakie to wazne aby sie przyzwyczail) ale nie moglismy z wetem dluzej czekac.Lunek dostal normalne jedzenie i teraz szukam alternatyw. Wiem, ze sa inne tego typu karmy, chociaz u nas w lecznicy juz nie. Ale obawiam sie ze moze byc tak samo. Lunek po prostu nie lubi pasztetow; nawet inne karmy (innych firm) zje byleby nie byly pasztetem. A tu wszystko mielonka! Nie wiem co robic, bardzo martwie sie o moje kociatko. Macie podobne doswiadczenia? Znacie naprawde smaczne lecznicze karmy, najlepiej kawalki mieska z puszki? Prosze, pomozcie mi...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sa dwie Mamy i jedno Slonce/chociaz kazda inaczej kocha/Marta ma podrapane od "zabawy" rece, Ania- mruczacego na kolanach kota.

nan

 
Posty: 3267
Od: Śro lis 12, 2003 19:54
Lokalizacja: Warszawa-Mokotow

Post » Śro lis 12, 2003 20:09

Sabinki Zuzy są nerkowe i koty Anji.
Napisz do nich na pw, cos ci doradzą

Iwona

 
Posty: 12805
Od: Wto lut 05, 2002 15:55
Lokalizacja: Zielonka, Mazowsze

Post » Śro lis 12, 2003 20:12

Waltham renal support jest w saszetkach i tam wlasnie jest w kawalkach z sosem. Sa dwa smaki - z wolowina i kurczakiem. Pozostale dla nerkowcow sa w pasztecie :-(
Co do suchego - najlepiej byloby kupic po trochu roznych (a jest tego do wyboru kilka). Moja na przyklad Walthama i Eucanuby nie chciala a Hillsa bardzo chetnie :-)
suche to - Waltham Renal support, Eucanuba Renal Control, Hills k/d, Trovet rid. Moze sa jeszcze jakies, ale te testowalam.
Zycze zdrowka! Moja Czarniutka tez nerkoweczka.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lis 12, 2003 20:15

Nie wiem czy sa jakieś mokre karmy dla nerkowców - wszystkie jakie znam są w formie chrupek. Może jakieś weterynaryjne diety Walthama?? Pewnie wszyscy tu napiszą, żeby odstawić Whiskasa. Wiem, że to trudne i serce się kraje, jak kot przez parę dni nie je - trzeba tę ukochana karmę mieszać z czymś innym i wskazanym. W przypadku panny Łobo przestawianie na inną niż KK karme trwało ok. miesiąca przy czym przez blisko 2 tyg. kot urządzał głodówkę. Ale w pewnym momencie zaskoczyło i dała się przestawić na surowe, gotowane i chrupkie dla nerkowców. Powodem zmian diety były pierwsze symptomy SUKu.
Gracka + Kichulka i Bubulek :) oraz Mała Czarna

Gracka

 
Posty: 719
Od: Wto wrz 09, 2003 9:31
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo+Ursus)

Post » Śro lis 12, 2003 20:33

Przestawiaj na nową karmę stopniowo. Kot, jak sie do czegos przyzwyczai, to... :evil: Mieszaj tego paskudnego whiskasa z karma weterynaryją. Możesz tam też chrupek dosypywać. Po jakims czasie - to może trwać nawet miesiąc, dojdziesz do tego, że kociuch będzie jadł samą karme leczniczą.
A.

agal

 
Posty: 4967
Od: Pon lut 03, 2003 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 13, 2003 9:00

Przestawiaj, przestawiaj skutecznie, systematycznie. W końcu to dla jej zdrowia. Bo jak jej wysiądą nerki .... :(
No i odstawienie Whiskasa (Kitekata, Friskisa) nie tylko nerkom wyjdzie na zdrowie. To są mocno aromatyzowane i ulepszane karmy, ale nędzne jakościowo i odżywczo.
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Czw lis 13, 2003 13:30

Podejrzewam, że ten Whiskas mógł się przyczynić do choroby :?

myszka

 
Posty: 3120
Od: Pt sie 09, 2002 13:45

Post » Czw lis 13, 2003 18:29

Hallo Nan

odstaw Whiskas, koniecznie, Whiskas juz dawno nie jest ta karma co kiedys. Hils ma specjalnie chrupki dla nerkowcow albo Royal Canin (Renal)
jest tez bardzo dobry

8) Sawa
Obrazek

Sawa

 
Posty: 14
Od: Czw lis 13, 2003 17:31
Lokalizacja: Bönen/BDR

Post » Czw lis 13, 2003 18:39

Mam wrazenie, ze mojego postu nie widac ;-)

Jest karma mokra dla nerkowcow oczywiscie.
Niestety wiekszosc jest w pasztecie :-( Wystepuja saszetki Walthama Low phosphorus, low protein. Do wyboru dwa smaki. Wyglada podobnie do whiskasa, kawalki miesne w sosie. Istnieje szansa, ze mu podpasuje. :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw lis 13, 2003 18:45

zuza widzac :) :wink:
8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, starabrocha, Zeeni i 505 gości