oczy persa

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 31, 2013 22:32 Re: oczy persa

O matko, dobrze wiedzieć 8O W takim razie poczekam, może dowiem się czegoś konkretnego :D Ehh mam tą moją kochaną, małą kotkę od środy i panikuję, że zrobię coś źle przez co zaszkodzę kotce :? wrrr... co za uczucie, jakby to był mój pierwszy kot ............ :lol:

NajloVa

 
Posty: 18
Od: Nie mar 31, 2013 16:48

Post » Pon kwi 01, 2013 11:52 Re: oczy persa

NajloVa pisze:O matko, dobrze wiedzieć 8O W takim razie poczekam, może dowiem się czegoś konkretnego :D Ehh mam tą moją kochaną, małą kotkę od środy i panikuję, że zrobię coś źle przez co zaszkodzę kotce :? wrrr... co za uczucie, jakby to był mój pierwszy kot ............ :lol:


Do przemywania oczu - sól fizjologiczna, do czyszczenia zacieków po oczami - borasol (do kupienia za grosze w aptece), patyczkiem higienicznym namoczonym w borasolu przemywasz wokół oka, trzeba uważać, żeby nie dostało się do oka. Borasol świetnie czyści i jest antybakteryjny.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5568
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt maja 10, 2013 16:40 Re: oczy persa

Jak moja kita regularnie odwiedzała zakamarki za kanapami i meblami, i miała co chwilę załzawione i posklejane oczy, to też panikowałam, że jej się jakieś zapalenie z tego rozwinie. Wet przy szczepieniu mnie uspokoił. I rzeczywiście, rumianku się absolutnie nie stosuje- rozmiękcza i rozpulchnia błony śluzowe wokół oka, ułatwiając wnikanie bakterii- jeśli mamy stany zapalne, to ich raczej nie zmniejszy. Zamiast łagodzić, może pogorszyć sytuację.
Za to wet powiedział mi, że zawsze dobrze działa przemywanie okolic oczu mocną gorzką herbatą- działa ściągająco i trochę antybakteryjnie. Dlatego jeśli nie ma wyraźnych wymagających leczenia stanów zapalnych, oko po prostu się brudzi, nie jest wielce zaczerwienione, to nawet jeśli ropieje, dobrze zrobi przemywanie herbatą. Czasem w zupełności wystarcza, praktycznie nic nie kosztuje, i jest dostępne o każdej porze bez biegania po aptekach :wink:

Enigmosa

 
Posty: 12
Od: Nie paź 23, 2011 7:29

Post » Czw lip 11, 2013 8:50 Re: oczy persa

Kotką już chwilę się zajmuję i doszłam do wniosku, że zostanę przy przegotowanej, letniej wodzie i wacikach :) Póki co takie przemywanie wystarcza, kotka ma czyste i zdrowe oczy, przemywam tak 1-2 razy dziennie i jest dobrze :) Przemywanie borasolem i innymi mocniejszymi środkami, na razie sobie podaruję :) Nie chcę ryzykować, że dostanie jej się to do oczek.

NajloVa

 
Posty: 18
Od: Nie mar 31, 2013 16:48

Post » Śro lis 09, 2016 19:59 Re: oczy persa

Witam
Mam pytanie do właścicieli kotów z problemami oczek.
Mój kotek jest mieszańcem prawdopodobnie egzotycznego i dachowca,a w którymś pokoleniu był gdzieś tam jeszcze pers.
No i właśnie mam problem z jego płaskim pyszczkiem i oczkami.
Cały czas ma jakieś problemy, raz jedno raz drugie oko. Zazwyczaj bardzo mu oko łzawi, łezki po jakimś czasie robią się brązowe. Coraz częściej ma opuchniętą powiekę i mocno różową i zamyka chore oczko. Próbowałam różnych sposobów, aby mu ulżyć: Optex, napar ze świetlika, sól fizjologiczną, zwykłą wodę lub zwykła suchą chusteczkę papierową. Wydaje mi się, że jak myję mu oczka którymś z tych płynów to oczko zawsze jest bardziej podrażnione niż wcześniej. Nie wiem jak mu pomóc.Jest mi go bardzo żal jak robią mu się te opuchnięte oczka. Pytałam kiedyś o to weterynarza to Pani powiedziała, że taka jego uroda i że takie koty tak mają. Ale czy mogę jej wierzyć? Może on ma alergie na kurz?
Proszę o porady kociarzy z podobnym problemem. Z góry dziękuję!

Bubu8435

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Śro lis 09, 2016 19:35

Post » Śro lis 09, 2016 21:05 Re: oczy persa

Wierzyć to możesz jedynie okuliście pokroju Garncarza i warto byś się z kotem do niego udała (jeździ po kraju na konsultację, a tak to przyjmuje w Wawie).
Zmieniony kolor wydzieliny i opuchlizna może być sprawą zapalenia, które trzeba podleczyć kroplami na receptę.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 272 gości