Wątek trzuskowy. Koty z niewydolnością trzustki.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 25, 2017 9:01 Re: Wątek trzuskowy. Koty z niewydolnością trzustki.

Na różnych forach są wątki trzustkowe, wyjątkowe o tym, że po leczeniu antybiotykiem a potem wspomaganiu enzymami i specjalną dietą niektóre kotki dochodziły do siebie. Ale też sporo o wznowie choroby, nowe ostre ataki zapalenia it. Lekarze w wypowiedziach mówią, że chora trzustka to: trzustka, cisza, atak, cisza, atak i tak już aż do końca, mimo leczenia. Mój kuzyn np. chory na ciężką niewydolność trzustki mimo leczenia miał stale ataki objawiające się silną biegunka zaraz po jedzeniu. I co dziwne, mimo dodatkowo nowotworu wcale nie miał żadnego bólu, nigdy. Niestety, umarł na to po bezskutecznym leczeniu. Brat męża po 4 miesiącach. Już nie wiem, co myśleć o tej chorobie, czy kotki mają jakieś szanse, by bezpowrotnie z tego wyjść, nie mówię o małych kociakach w początkowej fazie zapalenia, kiedy jeszcze szkód w organiźmie nie ma tak wiele. Tylko, niestety, objawy są tak późne, i ten zwodny niekiedy apetyt do końca, jak mojego. I czy może źle dobrana kroplówka zaszkodzić? Bez zajrzenia do wyników, które wskazują, że jednych pierwiastków jest za mało, innych za dużo? i nie uw\zględnienie tego w doborze kroplówki,lub jej zbyt wielkiej ilości jak na pierwszy raz dla kotka. Tak mnie to dręczy, do dziś, mimo że już upłynęły 2 miesiące, analizuję to bez końca.

gryficzanka49

 
Posty: 55
Od: Wto lut 21, 2017 23:24

Post » Nie sty 14, 2018 1:04 Re: Wątek trzuskowy. Koty z niewydolnością trzustki.

Odkopię wątek.
Jaką lekkostrawną karmę dajecie swoim kotom trzustkowym? Poza weterynaryjnymi RC, Hillsem?
Oczywiście bez szkody i skutków ubocznych dla kotów.

kitkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2761
Od: Śro lut 07, 2007 20:52

Post » Nie lut 04, 2018 16:16 Re: Wątek trzuskowy. Koty z niewydolnością trzustki.

Mam kotkę z chorą trzustką. Amyladol, który jej podaję był mało skuteczny i do tego były kryzysy biegunkowe. Od czasu jak podaję często surową wołowinę i surową trzustkę wieprzową przed jedzeniem jest lepiej. Kupy są ladniejsze i ustały biegunki. Jeśli kupa staję się rzadsza podaje dodatkowo 1/4 dużej tabletki daidog z wodę i pomaga. wydaje mi się, że kotka troszkę przybrała.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw lut 22, 2018 11:58 Re: Wątek trzuskowy. Koty z niewydolnością trzustki.

po czym wiecie, że amyladol jest nieskuteczny? mój kot właśnie nie chce go jeść, jak dostaje do pyszczka to się wyrywa, czego przy innych lekach nie ma i potem nie chce nawet myśleć o jedzeniu. Z karmą nie ruszy. I w końcu dostaje amyladol, a potem nie je, bez sensu..

gajesia

 
Posty: 5
Od: Wto wrz 11, 2007 15:28
Lokalizacja: Łódź


[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Kevinslema, Wojtek i 190 gości