Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 19, 2009 14:22 Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Wie ktoś może jak rozcieńczyć roferon A (3 mln jednostek / 0,5 ml) ?
Moja kicia perska ma chorą rogówkę prawdopodobnie jest to powikłanie po kocim katarze.
Źle leczona (krople sterydowe do oka na rogówkę !) Gdy się dowiedziałam, że nie wolno ich podawać i co rzeczywiście kotu jest już było za późno.
Kiedy zmieniłam weta oko było już w bardzo złym stanie. Pani doktor wyczerpała już całe możliwe leczenie kroplami i maściami. Oko ani gorzej, ani lepiej. Zaproponowała podanie interferonu, a jeśli to nie pomoże - zabieg.
Udało mi się zdobyć ROFERON A, ale nie wiem jak go rozcieńczyć. Podobno 3 mln w 1 litrze przegotowanej wody i podawać 1 ml x 1 dziennie doustnie. Jakie mogą być działania uboczne roferonu? Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Sob wrz 19, 2009 22:36 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Ja mam, ale napiszę do Milenki to ona Ci dokładniej wytłumaczy.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob wrz 19, 2009 23:04 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Roferon rozcieńczamy w soli fizjologicznej, żadnej wody nie dolewaj do tego, bo będzie do wyrzucenia wg mnie.

Podaj proszę adres mailowy, wyślę Ci schemat i opiszę co i jak.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*Obrazek

Jeśli nie odbieram, to postaram się jak najszybciej oddzwonić - 695-817-051
Wyprzedaż przeprowadzkowa - viewtopic.php?f=27&t=110041 - ZAPRASZAM!

milenap

 
Posty: 12493
Od: Czw mar 06, 2008 12:35
Lokalizacja: słupsk

Post » Sob wrz 19, 2009 23:11 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Dzięki Milenko. :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie wrz 20, 2009 17:05 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Dzięki bardzo, piszcie : jasdor@O2.pl - bo czas ucieka, a roferon ważny do 01.2010. Potrzebuję tylko dla 1 kotka, reszta do oddania, jak ktoś potrzebuje.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto wrz 22, 2009 15:47 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Już miałam wszystko skompletowane i gotowe do rozrobienia, kiedy zadzwoniła wetka, bo się dowiedziała, że mam kłopoty z interferonem. No to zapytałam, jak to rozcieńczyć. Powiedziała, żeby całą ampułkę (0,5 ml - 3 000 000j.) rozpuścić w 1 LITRZE ! :strach: i 8O , bo wg Milenki to chyba wychodzi po rozcieńczeniu 30 jedn. w 1 ml, a tu na 1 000 ml 3 000 000 !!!!
Zgłupiałam do reszty. To na 1 ml wychodzi chyba 3000 j. :?:

Chciałabym,żeby moja Kosia przeżyła tę kurację, nawet gdyby miała stracić oko, to lepsze, niż stracić życie.

Popytałam więc jeszcze ludzkiego lekarza i on mówił, że intern u ludzi podaje się na wagę, i że 30 j. to raczej dawka dla mrówki, niż dla kota, a te 3000j na
3 kg kota, to pewnie by dobrze było.

Pomocy!!! O co tu chodzi????

Przecież Wy tym koty leczycie :conf:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto wrz 22, 2009 22:18 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

U kotów nie dobieramy interferonu ludzkiego na mase ciała, to jest dla kota obce białko. 100 jednostek to jest maksymalna dawka określana, jako bezpieczna, która jest stosowana u kotów.
Ja podawałam 30 jednostek dziennie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*Obrazek

Jeśli nie odbieram, to postaram się jak najszybciej oddzwonić - 695-817-051
Wyprzedaż przeprowadzkowa - viewtopic.php?f=27&t=110041 - ZAPRASZAM!

milenap

 
Posty: 12493
Od: Czw mar 06, 2008 12:35
Lokalizacja: słupsk

Post » Wto wrz 22, 2009 22:57 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Czy kot będzie brał zastrzyki, czy będzie miał zakrapiano oczy? Jutro wieczorem postaram sie potwierdzic dawkowanie Ibędę sie widziała z wetka, która stosowała interferon do oczu i byla zachwycona efektami)

Tosza

 
Posty: 6382
Od: Śro mar 16, 2005 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 22, 2009 23:04 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Tak jak pisze Milena - nie ma przełożenia dawkowania dla ludzi na dawkowanie dla kotów. Tak samo jak nie należy tego podawać w iniekcji - czy to podskórnej czy dożylnej.
Na ogół zalecana jest dawka 30 jednostek dziennie, ostatnio pojawiły się doniesienia, że bezpieczne jest 100 jednostek, ale informacji o tym jest mało. Ja mojemu kotu daję 100 jednostek, ale to jest trochę eksperyment, choć bezpieczny.
Obrazek

galla

 
Posty: 10369
Od: Wto wrz 20, 2005 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 23, 2009 7:13 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

No to fajnie, wodę z mózgu mam. Ale wole zaufać raczej Wam. Oko jest bardzo chore więc podam 100 j. Jeżeli chodzi o podawanie to do picia, nie w zastrzykach. 1 ml dziennie.
Tosza, zapytaj jak podawać do oka i czy można oprócz tego krople. Aktualnie daje Tobradex i corneregel.
Jak dobrze, że jest to forum, bo kot pewnie nie przeżyłby kuracji. Wetka w sumie sama nie wiedziała dokładnie jak to podawać i kazała mi na necie sprawdzić. Nie ma pewnie doświadczenia w podawaniu int-nu. No i na szczęście sprawdziłam.
Dlaczego ja mieszkam na takim zad.....u, nawet weta konkretnego nie ma. I tak do Rzeszowa się w końcu wybrałam.
A, jeszcze jedno pytanie, bo aptekarka mówiła, że jak doustnie to lepiej w wodzie dest. a nie w soli, bo soli to się tylko do zastrzyków dodaje, a doustnie soli się nie pije :conf: :conf: :conf:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro wrz 23, 2009 7:26 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Zjadło mi nocnego posta. jestes pewna, że nie chodzi o zakrapianie oczu interferonem? Daje podobno świetne efekty, wieczorem będę znała stężeniejak możesz, to poczekaj.
Poza tym nie słyszałam o podawaniu kociego interferonu do picia, zawsze była mowa o zastrzykach.( ale nie mówię, że sie nie podaje, tylko że nie słyszałam)
Ale jeżeli problem jest z oczami, to na logikę chodzi o zakrapianie.

Tosza

 
Posty: 6382
Od: Śro mar 16, 2005 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 23, 2009 7:42 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Roferon A jest ludzki.
Do picia rozcienczenie ma byc 30 jm w 1 ml.
Jak bedzie ciut wiecej, to nie szkodzi, ale 100 to na pewno za duzo. Podaje sie go do picia, dopyszcznie.

O zakraplaniu nic nie wiem.
Moze faktycznie do oka to mozna zakraplac, ale to juz wetka zlecajaca musi dokladnie powiedziec. I wtedy byc moze bedzie inne rozcienczenie.

Ja to robilam tak, ze najpierw do insulinowki wstrzyknelam 0,1 cm tego oryginalnego. W kazdym razie tyle sie staralam wstrzyknac...wyszlo wiecej, ale mialam to dokladnie zmierzone w tej insulinowce. Wyliczylam, ile jednostek tam mam (0,1 ml to 600 000 jm)
Reszte zawinelam dokladnie i zamrozilam.
Te czesc w insulinowce dopiero rozcienczalam dalej.

Tym sposobem te reszta zamrozona byla jalowa i moglam ja uzycza jakis czas do ponownego rozcienczania.

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 23, 2009 9:11 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Jak jest ludzki, to się wycofuję z "mądrych" wywodów o zastrzykach :oops:
A dawkowanie do oczu sprawdze i podam.

Tosza

 
Posty: 6382
Od: Śro mar 16, 2005 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 23, 2009 10:28 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Chodzi o ludzki (Roferon A). Wetka kazała 1 ml dziennie do pyszczka. Mówiła, że słyszała, że do oczków bezpośrednio się zakrapla, ale ona nie stosowała i nie wie. Mam z nią kontakt na razie tylko telefoniczny i to między pacjentami. Wydaje mi się, że z tą dawką to się pomyliła, bo też na szybko mi to podawała.
Poczekam do wieczora, nawet do jutra jak trzeba.
Popytaj jeszcze czy w soli czy w wodzie. Bo do picia w wodzie może być, ale do oczek to raczej w soli.
Milenka pisała żeby w soli, a doświadczenie, jakby nie było w tym temacie ma.
Pozdrawiam.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro wrz 23, 2009 11:02 Re: Roferon a (interferon) jak rozcieńczyć?

Kazia pisze:Jak bedzie ciut wiecej, to nie szkodzi, ale 100 to na pewno za duzo. Podaje sie go do picia, dopyszcznie.

No właśnie już nie tak na pewno ;)
Tak jak pisałam, nasza wetka wróciła z któregoś kongresu wet z informacją, że stwierdzono, że dawka do 100 jednostek dziennie w schemacie 7/7 dni jest bezpieczna. O ile, oczywiście, kot nie ma jakichś osobniczych reakcji nadwrażliwości.
Natomiast do walki z herpesem stosowałabym raczej 30 jednostek w standardowym schemacie 7 dni podawania/7 dni przerwy i tak w kółko. Ja setkę stosuję u kota z białaczką zakaźną.

Nie wiem, czy ludzki interferon można zakrapiać kotom do oczu. Wiem, że były krople z interferonem kocim, rozmawiałam nawet kiedyś o nich z kocią okulistką, ale mówiła, że ich działanie jest kontrowersyjne dość, tzn. 50% szans, że zadziałają i 50, że nie ;)
Obrazek

galla

 
Posty: 10369
Od: Wto wrz 20, 2005 13:39
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, kasiek1510 i 430 gości