SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 05, 2017 12:07 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alice83 pisze:POMYLILAM karmy!chodzi mi o pitti dinner cats straszny sklad sodu wapnia i fosforu . szukalam taniej karmy i znalazlam pitti cats i versele laga classic cat



Alice, co za roznica i to smiec i to smiec. Zobacz, na ktorej pozycji sa ryby. Nawet nie wiadomo ile ich. Ja swojemu kotu nigdy w zyciu bym tej karmy nie kupiła.
Naprawde nie rozumiem czemu akurat ta karma skoro jest wiele lepszych. Masz na poczatku watku liste.

Pitti Cats Dinner
Składniki analityczne
Skład:
roślinne produkty uboczne , zboża, mięso i mięsne produkty uboczne, ryba i rybne produkty uboczne, oleje i tłuszcze, minerały.
Witaminy i minerały:
witamina A (20.000 IE/kg), witamina D3 (2.000 IE/kg), witamina E (110 mg/kg),miedź [jako sulfat(II)-miedzi] (2,50 mg/kg).

Edit:
Potrzebujesz z jakiegos powodu taniej karmy to juz Smilla o wiele lepsza http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... cha/smilla
Ostatnio edytowano Sob sie 05, 2017 12:14 przez FarciKot, łącznie edytowano 2 razy
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 12:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Nie panikuję i nie krytykuję pomysłu Bunysi. Chciałam się upewnić, czy dobrze ją zrozumiałam. Ja jednak w życiu bym mojego kociambra nie pozbawiła suchego żartka bo uwielbia chrupać :D Faktem jest, że podstawą dla niego jest mokra dieta, ale jakbym nagle świsneła mu na zawsze suchą karmę to by mi w nocy na bank nakichał na głowę :twisted:
EDIT
BTW odpowiedź Dark Angel mnie powaliła hehe: "Jak to co się dzieje. Trawi się."
No ba :ryk:
Ostatnio edytowano Sob sie 05, 2017 12:13 przez Bestol, łącznie edytowano 1 raz
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob sie 05, 2017 12:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze: ale jakbym nagle świsneła mu na zawsze suchą karmę to by mi w nocy na bank nakichał na głowę :twisted:

zeby tylko ;) :twisted:
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 12:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dokładnie Farcikot, dlatego chcąc nie chcąc będę nadal musiała mu zmieniać ph żołądka :P (suchą karmą oczywiście)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob sie 05, 2017 12:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Dokładnie Farcikot, dlatego chcąc nie chcąc będę nadal musiała mu zmieniać ph żołądka :P


No i dobrze :)

Jak ktos chce ciwiczyc nie zmienianie ph załadka niech zacznie od siebie. Je np tylko mokre - same zupy, albo tylko suche np same platki kukurydziane bez mleka, albo niegotowany suchy ryz, czy suchy chleb bez maselka, wedliny i pomidorka he he ;)
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 12:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Mnie to by się przydał sam pomidorek bez całej reszty :smokin: Masełko i wędlinki powinnam wykluczyć zwłaszcza :oops: To tak jedynie przy okazji taka mi się smutna prawda włączyła :lol:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob sie 05, 2017 12:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

FarciKot pisze:
Alice83 pisze:POMYLILAM karmy!chodzi mi o pitti dinner cats straszny sklad sodu wapnia i fosforu . szukalam taniej karmy i znalazlam pitti cats i versele laga classic cat



Alice, co za roznica i to smiec i to smiec. Zobacz, na ktorej pozycji sa ryby. Nawet nie wiadomo ile ich. Ja swojemu kotu nigdy w zyciu bym tej karmy nie kupiła.
Naprawde nie rozumiem czemu akurat ta karma skoro jest wiele lepszych. Masz na poczatku watku liste.

Pitti Cats Dinner
Składniki analityczne
Skład:
roślinne produkty uboczne , zboża, mięso i mięsne produkty uboczne, ryba i rybne produkty uboczne, oleje i tłuszcze, minerały.
Witaminy i minerały:
witamina A (20.000 IE/kg), witamina D3 (2.000 IE/kg), witamina E (110 mg/kg),miedź [jako sulfat(II)-miedzi] (2,50 mg/kg).

Edit:
Potrzebujesz z jakiegos powodu taniej karmy to juz Smilla o wiele lepsza http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... cha/smilla

A czy sanabell z jagniecina jest ok?znalazlam w dobrwj cenie za115zl i czy moglabym mieszac ja ze smilla?

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Sob sie 05, 2017 12:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Mnie to by się przydał sam pomidorek bez całej reszty :smokin: Masełko i wędlinki powinnam wykluczyć zwłaszcza :oops: To tak jedynie przy okazji taka mi się smutna prawda włączyła :lol:


Maselko jest bardzo zdrowe. A mieso jadl juz czlowiek pierwotny. Jest organizmowi tak samo potrzebne jak i inne skladniki.
Na samym pomidorku dlugo nie pociagniesz - miesnie ci zanikna - bedziesz wiotka roslinka ;D
Słodyczy nie jedz, i nie pij nic słodzonego jesli musisz z czegos zrezygnowac. I wiecej ruchu- z kotem szalej ;)
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 12:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alice83 pisze:A czy sanabell z jagniecina jest ok?znalazlam w dobrwj cenie za115zl i czy moglabym mieszac ja ze smilla?


Tak to dobra karma. Dobry stosunek jakosci do ceny. I naprawde bardzo pomaga kotom na jelitka.
Sama kota przez jakis czas karmilam.
Ale na co Ci 10 kg? Ile masz kotow? Jeden to i w rok Ci tego nie zje. Ja kupilam z kumpela 10 na pol i z 7 miesiecy meczylam.
Jadł jeszcze mokre i Sanabell mieszałam z Purizonem lub Orjenem. Sama po miesiacu mu sie znudzila.
Tu masz za 99,80 http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... _sanabelle
I nie mieszaj ze Smilla. Po co jesli juz mieszac to z lepsza karma, a nie gorsza. Sannabel naprawde nie jest taka droga.
Albo dawac sama albo dosypywac lepszej.
Ostatnio edytowano Sob sie 05, 2017 12:53 przez FarciKot, łącznie edytowano 2 razy
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 12:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Z kotem szaleję tylko ze słodyczami gorzej :twisted: Może sama powinnam się przestawić na jakaś karmę bezzbożową :D
Co do karm 10 kg to ja popełniłam taki błąd. W pierwszych miesiącach bycia kotka u mnie kupiłam 10 kg suchej Animondy (wtedy jeszcze nie wiedziałam o lepszych karmach). Szybko tą Anomondę porozdawałam, bo mój kociak by połowy nie przejadł a już pewnie ta karma byłaby całkowicie bezużyteczna a i może szkodliwa.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob sie 05, 2017 12:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Z kotem szaleję tylko ze słodyczami gorzej :twisted: Może sama powinnam się przestawić na jakaś karmę bezzbożową :D
Co do karm 10 kg to ja popełniłam taki błąd. W pierwszych miesiącach bycia kotka u mnie kupiłam 10 kg suchej Animondy (wtedy jeszcze nie wiedziałam o lepszych karmach). Szybko tą Anomondę porozdawałam, bo mój kociak by połowy nie przejadł a już pewnie ta karma byłaby całkowicie bezużyteczna a i może szkodliwa.


Nie wiem czy na bezzbozowa ale na pewno na bezcukrowa :twisted: hehe

A wiekszy wor karmy to ja od razu w szczelne litrowe słoiki poprzesypywałam. Nic jej sie nie stało w ciemnej szafce.
Otwierałam po 1. Ale np co sie da kupuje po 400 gr. Np Purizona w pakietach. Moj sie szybko nudzi to mu zmieniam smaki.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 12:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

FarciKot pisze:
Alice83 pisze:A czy sanabell z jagniecina jest ok?znalazlam w dobrwj cenie za115zl i czy moglabym mieszac ja ze smilla?


Tak to dobra karma. Dobry stosunek jakosci do ceny. I naprawde bardzo pomaga kotom na jelitka.
Sama kota przez jakis czas karmilam.
Ale na co Ci 10 kg? Ile masz kotow? Jeden to i w rok Ci tego nie zje. Ja kupilam z kumpela 10 na pol i z 7 miesiecy meczylam.
Jadł jeszcze mokre i Sanabell mieszałam z Purizonem lub Orjenem. Sama po miesiacu mu sie znudzila.
Tu masz za 99,80 http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... _sanabelle
I nie mieszaj ze Smilla. Po co jesli juz mieszac to z lepsza karma, a nie gorsza. Sannabel naprawde nie jest taka droga.
Albo dawac sama albo dosypywac lepszej.

Ja mam 10 kotow swoich plus dokarmiam w pracy i sasiedzkie. Czyli smilla jest gorsza niz sanabelka -dobrze wiedziec. Kupuje jeszcze puszki coshida z lidla jako jeden posilek mokry dziennie -wiem ze coshida to szajs ale przy tylu ryjkach nie wydole nawet na puszke za3zet
Jak to sanabelka pomaga na jelitka?
Ostatnio edytowano Sob sie 05, 2017 13:02 przez Alice83, łącznie edytowano 1 raz

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Sob sie 05, 2017 13:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Miamor Milde Mahlzeit wymieniona w rankingu karm tego wątku n wysokiej pozycji. Widzę, że jest na zooplus. kusi mnie aby sprawić kociakowi. Ktoś ma jakieś doświadczenia z ta karmą?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob sie 05, 2017 13:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alice - To trzeba było odrazu mówic, ze musisz wykarmic stado a nie 1 koteczka :D
W takim razie kup po worze tej i tej w zooplusie.

A jesli chodzi o Sanabell poczytaj sobie opis na zooplus i komy :) http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ive/433417
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 13:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Miamor Milde Mahlzeit wymieniona w rankingu karm tego wątku n wysokiej pozycji. Widzę, że jest na zooplus. kusi mnie aby sprawić kociakowi. Ktoś ma jakieś doświadczenia z ta karmą?


Moje nie jadły jeszcze tego rodzaju..
Za to oba rzucaja sie na wszystkie smaki Miamor Feine Filets w saszetkach.
A Miamor Ragout Royale w saszetkach oba nie znosza.
Ale az kupie i wyprubuje jesli bedzie na sztuki w stacjonarnym.
Ostatnio edytowano Sob sie 05, 2017 13:16 przez FarciKot, łącznie edytowano 1 raz
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 116 gości