koty 2023r-POTRZEBUJEMY PILNIE POMOCY

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 25, 2020 18:16 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

Stomachari pisze:Urocza Zezolcia :)


Zabrana rok temu z bratem z lotniska. Oboje mają oczka z kataraktami. Baliśmy się, że nie przeżyją. Ale się udało. Kicia taka drobniutka jest, troszkę karłowata. Kicia jest grzeczna, ale brat Tygrys to rozrabiaka straszny :twisted:

Damian- iza71koty

 
Posty: 1631
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt wrz 25, 2020 18:18 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

mir.ka pisze:

apetyt jej dopisuje


Dopisuje i to bardzo. Przychodzi prawie codziennie, zawsze pomiaukuje i się pręży. Przymila się żeby smakołyki najlepsze dorwać :D

Damian- iza71koty

 
Posty: 1631
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt wrz 25, 2020 18:23 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

marzena81 pisze:O ja cię :ryk:
Ta kura rozwala system :lol:
Szylcia ma opiekuna wirtualnego?


Podczas nakładania jedzonka kura już na furtce siedziała i kombinowała gdzie najlepiej wylądować. Takie zaganianie za furtkę nic w sumie nic nie daje, bo to dla niej żadna przeszkoda. Czasem fajnie marudzi jak ją zaganiam za ogrodzenie. Kilka razy inne kury podbiegały do furtki i biedne z zazdrością patrzały jak ich koleżanka wsuwa kocie jedzonko. Chyba trzeba zacząć negocjacje z kurą. 2 jajka za porcję jedzenia :D

A Szylcia nie ma Opiekuna, no... chyba, że już ma :?: :D
Ostatnio edytowano Pt wrz 25, 2020 18:26 przez Damian- iza71koty, łącznie edytowano 1 raz

Damian- iza71koty

 
Posty: 1631
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt wrz 25, 2020 18:26 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

LimLim pisze:Film z kurą oglądaliśmy całą rodziną :ryk:


Trzeba chyba nagrać kurę jak z Noskiem wcina, to będzie hit dopiero :ryk: :D

Damian- iza71koty

 
Posty: 1631
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt wrz 25, 2020 21:12 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

Damian- iza71koty pisze:
LimLim pisze:Film z kurą oglądaliśmy całą rodziną :ryk:


Trzeba chyba nagrać kurę jak z Noskiem wcina, to będzie hit dopiero :ryk: :D


to czekamy :smokin:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35126
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Sob wrz 26, 2020 10:09 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

Damian- iza71koty pisze:
mir.ka pisze:

apetyt jej dopisuje


Dopisuje i to bardzo. Przychodzi prawie codziennie, zawsze pomiaukuje i się pręży. Przymila się żeby smakołyki najlepsze dorwać :D


to tak gdzie ostatnio przebywała już jej nie karmią? :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73151
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob wrz 26, 2020 13:31 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

mir.ka pisze:
Damian- iza71koty pisze:
mir.ka pisze:

apetyt jej dopisuje


Dopisuje i to bardzo. Przychodzi prawie codziennie, zawsze pomiaukuje i się pręży. Przymila się żeby smakołyki najlepsze dorwać :D


to tak gdzie ostatnio przebywała już jej nie karmią? :(


Karmią... chyba. Na pewno karmili, ale teraz nie wiemy jaka jest sytuacja.

Ale teraz jest taki czas, że wszystkie koty w stadzie wolno- żyjącym mają straszne apetyty :strach: :strach:
No... na lotnisku jest znacznie gorzej, bo jest jeszcze kilka kotek do sterylizacji, no i są młode tego-roczniaki. Tam to szybka akcja, bo ile się nie nałoży to znika, a w każdym razie mokre i kurczak pochłaniane są w iście ekspresowym tempie. Potem chrupeczkami dojadają.
I tak dajemy duże porcje, ale chętnych do jedzonka jest zawsze sporo.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1631
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob wrz 26, 2020 17:22 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

Kochani .Zanim Damian uzupełni jeszcze ostatnią wpłatę Wirtualną od mir.ka :1luvu: dla Trzykrotki- powiem króciutko o moich o moich spostrzeżeniach.Ponad rok temu wzieliśmy pod opiekę dodatkowe stado.Koty na lotnisku.Fakt u nas w związku z wieloletnią sterylizacją kotek stado się postarzało- wiele kotków odeszło naturalnie-niektóre niestety odeszły też i w inny sposób - jak chociażby ostatni nasz najstarszy kocurek.Nie mniej jednak w chwili obecnej doszliśmy do mniej wiecej takiego etapu jak sprzed kilku lat łącznie wyglądała liczba kotów tylko w naszym stadzie.

W związku z tym że nie każdy Wirtualny Opiekun po śmierci bądż zaginięciu kota decydował się na kolejną Adopcję - bądż też były sytuacje że Opiekunowie musieli zrezygnować z przyczyn finansowych- nasz stan Opiekunów w przeciągu ostatnich 3 lat drastycznie zmalał.

Pamiętam rozliczenia z tamtego czasu a nawet z czasu sprzed dwóch lat i wtedy wpłaty Wirtualne oraz Pomoc Darczyńców to była kwota która oscylowała miesięcznie mniej więcej na poziomie 1500 zł.


W tej chwili zdołało do nas w sumie dotrzeć w ciągu miesiąca 780 zł i ta kwota powiększy się może jeszcze o maksymalnie2-3 wpłaty.

Gdybyśmy dodali jeszcze dwie wpłaty ze zbiórki bo takie były w przeciagu tego miesiąca czyli 100 zł plus 50 zł to da nam to mniej więcej na koniec miesiąca łaczną kwotę około 1000 zł.

Wymieniona powyżej kwota 1500 zł nie dotyczyła wpływu z Bazarków- więc był to jeszcze dodatkowy pieniądz.

Od jakiegoś czasu staram się sytuację ratować Bazarkami.Ogromne podziękowanie dla Osób :1luvu: biorących w nich udział- choć od dawna widzę że zwykle są to te same Osoby :1luvu: :oops: i też nie zawsze te bazarki kończą się tak jak zakładam na początku.Bardzo często jest to zwrot zainwestowanych srodków lub sprzedaż z niewielkim zyskiem. :roll:


Oczywiście do tego miesięcznego rozliczenia brakuje nam jeszcze dwóch rzeczy.Czyli rozliczenia zysku z dwóch bazarków w tym miesiącu oraz darów rzeczowych.Własnie przed chwilką je spisałam.I powiem tak znowu jestem w sumie bardzo zaskoczona tym wynikiem. :roll:

Z ostatnią suchą karmą która dotarła do nas 4 dni temu od alicat :1luvu: - tutaj zaległe podziękowanie- :1luvu: było to 10 kg suchej karmy Catelux oraz 6 puszek Abari po 400 gram mamy taki o to wynik


alicat- 10 kg Josera Catelux plus 6 puszek Abari

Limlim 10 kg Josera Catelux plus 6 puszek Abari

Dobry Duszek 20 kg Josera Catelux

alicat 10 kg Josera catelux plus 6 puszek Abari

Norku 60 puszek smilla 400 gram plus 1 kg suchej karmy smilla oraz 4 tubki witamin

alicat 5 kartonowych drapaczków plus 24 saszetki Felixa

Razem zgromadziliśmy i wydaliśmy

51 kg suchej karmy

78 puszek po 400gram

24 saszetki Felixa


Teraz kolejny wniosek który się nasuwa.W wymienionych przeze mnie latach pomoc w postaci suchej karmy wynosiła dwa razy więcej.Miesięcznie udało nam się uzyskać mniej więcej około 100 kg suchej karmy czasem nawet więcej.I było to przy mniej więcej zbliżonej ilości kotów stadzie jak teraz.


Końcowe wnioski najbardziej chyba teraz pokazują skąd często biorą się moje problemy finansowe, :oops: trudność w przetrwaniu miesiąca tuż po 20 :oops: i prośby o karmę czy wsparcie finansowe. :oops:

Otóż.Przeciętny koszt utrzymania prawie setki kotów- można rzec ze setki z hakiem- bo mam przecież też koty domowe- to dziennie około 100 zł.Nie licząc suchej karmy.Nie licząc też innych wydatków jak środki czystości ręczniki papierowe , wyższe rachunki za gaz w zwiazku z gotowaniem kotów, czy leków dla kotów.Daje nam to kwotę 3000 zł miesięcznie.Najmniejsza i najbardziej oszczędna porcja suchego jedzenia dziennie to 3 kg.miesięcznie daje nam to 90 kg.Zatem juz widać jaki muszę ponieść wkład i niestety ten wkład często wiąże sie z pożyczaniem pieniędzy a takze tym ze wielu rzeczy musimy sobie odżałować.Mi już nie sprawia różnicy nawet to że od lat ubieram nas w ciuchbudzie, koty też ubieram w kocyki i posłanka w ciuchbudzie i staram się ograniczać do minimum własne wydatki.


Na podstawie tego miesiaca widać dokładnie ze musze dołożyć 2000 zł w gotówce.TYLKO NA JEDZENIE DLA KOTÓW.No prawie bo musze jeszcze zrobic rozliczenie dochodu z bazarku.Oraz że musze dokupić brakującą ilość suchej karmy.W tym miesiącu widać że jest to około 40 kg.Przecietny koszt tego to około 700 zł.

Wynik tego to mniej więcej kwota 2700 zł.Miesięcznie.


W sumie wyprzedaliśmy już co mieliśmy wartościowego przez ten czas.Moje srebro poszło do ludzi.Kilka fajnych rzeczy Damiana też.Mąż od dawna mi płacze że nie moze naprawic samochodu- i co gorsza ma racje- a właśnie skończył mu się przegląd.


Nie kupujemy nowych rzeczy.Kiedy kot zasika monitor szukam w sieci taniego używanego.Kiedy Damianowi popsuł sie rower znależliżmy w sieci uzywany za oparę złotych- bo nie miałby jak jeżdzić do kotów ani pomóc mi w zakupach- dzwonię czasem po Niego zeby podjechał albo jeżdzi sam po mieso lub ze mną.Niby sprawny a okazało się że jednak jedna rzecz jest popsuta i kolejny wydatek.

Kiedy w domu coś się popsuje jest to samo.Albo kombinujemy od kogoś albo żeby najtaniej jak się da.Ostatnio koty zasikały Damianowi łóżko.Nie było już co ratować bo trwało to już od pewnego czasu.Znalazłam tanio za 100 zł blisko dosyć.Ale co z tego- nie było od nikogo transportu wiec musiałam zapłacić.I juz byłam zła bo policzyłam ze byłoby za to trochę jedzenia dla kociaków.


Nie chcę się żalić.Dawno się już z tym pogodziłam.Wziełam to na plecy i nie zostawię.Pisze bardziej po to zeby pokazać że te fajne zadbane kociaki i pełne miseczki to nie tylko tak do konca wielka radość ale i pasmo wyrzeczeń.I nerwów- zwłaszcza wtedy kiedy brakuje i człowiek spać nie moze- bo wie co go jutro czeka.



Prosze w naszym imieniu o pomoc w przetrwaniu najcięższego okresu jakim jest dla nas nadchodzący czas jesienno- zimowy.Prosze o zaglądanie, pomoc, adopcje wirtualne, pomoc w zakupie jedzonka, udział w zbiórce, udział w naszych bazarkach.Jesli Ktoś moze zorganizować dla nas bazarek będziemy wdzieczni.

Nie mamy już pomocy w karmie ze strony Tozu.Pomoc ze Schroniska będzie dopiero od listopada .Ale jeśli będzie ona tak wyglądać jak w roku ub.to prawie żadna to pomoc.Przypomnę ze w ub.roku dostaliśmy na miesiac na zarejestrowanych 76 kotów- 10 kg karmy suchej.W porywie w jednym miesiacu dostaliśmy 20 kg.Mokrej karmy w ub.roku wcale nie było ani razu.

Kochani dziękuję za uwagę.Pozdrawiam.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob wrz 26, 2020 17:25 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

I w tej całej kupie problemów i zmartwień dzisiaj zdarzyło się coś co mnie ogromnie ucieszyło.Ale nie- nic osobistego.Drugi dzień u las pada.Mokre okropne krzaki- to nie lada wyzwanie dla karmiciela.I trud.Mężniejemy z Damianem wtedy.No ja to już zmężniałam dano temu..... :mrgreen: teraz pora na Niego :D i ja patrze a moje kochane Słoneczko - to teraz takie moje oczko w głowie- Trzykrotka- wychodzi z budki- która dla niej wtedy postawiłam.Suchutka taka.Kochana Dziewczynka :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob wrz 26, 2020 17:45 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

Przypomnę.Tutaj też można pomóc :201461

https://pomagam.pl/yynfh4hk
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie wrz 27, 2020 8:58 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

iza71koty pisze:Przypomnę.Tutaj też można pomóc :201461

https://pomagam.pl/yynfh4hk



A ta zbiórka to kolejny przykład niestety.Założona 4 miesiące temu.Nie od tak sobie- powodem było to że Mąż przez 3 miesiące w związku z wirusem był bez pracy.Prosiłam gdzie mogłam wiele razy o udostępnianie.Kwota do której dążyliśmy też nie była jakaś z kosmosu- bo to tyle co wydaję co miesiąc.Do tej pory uzbieraliśmy nieco ponad połowę.Czyli przez okres 4 miesięcy udało się zebrać 1678 zł.

Kolejny dzień leje.Ciężka pogoda do tego problemy finansowe i przetrwanie- to na prawdę dużo.Dlatego proszę o zrozumienie- po co pisze to wszystko i dlaczego tak jest ze czasem po prostu przez nawet kilka dni nie mam sił pisać na wątkach.Chciałabym przeżyć jeden miesiąc z dala od stresu o środki i płacone po terminie rachunki.Nic więcej.


Pozdrawiam i przepraszam.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie wrz 27, 2020 9:10 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

Tulaka przesyłam
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35126
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Nie wrz 27, 2020 9:30 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

LimLim pisze:Tulaka przesyłam


dzięki :1luvu:


Kochani bardzo potrzebujemy suchej karmy.Bardzo.


Nie damy rady karmić koty lotniskowe wcześniej- bo taki mamy układ dnia.A kiedy nie ma suchego - one następnego dnia wariują.Biegają jak opętane- takie są głodne.Tak to zawsze jest szansa- ze na stryszkach zostawi im się trochę - aby po zjedzeniu mokrego potem sobie dojadły.Mamy wrażenie że karmicielka przynosi im tak znikome porcje - jakby prawie wcale nic nie dostawały od Niej.Kiedy jeszcze miała ten swój Azyl w Wielgowie- dostawała pomoc od Tozu.Teraz jej nie dostaje- wiec zanosi to co uda Jej sie zdobyć- a ponieważ jeszcze gdzieś karmi koty- to tutaj- no co tu duzo gadać- gdyby nie nasze dostawy- byłby głód.


Przyjmiemy z radością sucha i mokra karmę.Lub środki na to. :roll: :oops:
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon wrz 28, 2020 14:02 Re: Koty- bardzo potrzebujemy Waszej pomocy.

Zapraszamy na bazarek :D

viewtopic.php?f=20&t=204125

Damian- iza71koty

 
Posty: 1631
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pon wrz 28, 2020 19:28 Re: Koty- przygotowania do jesieni/ zimy.

iza71koty pisze:Przyjmiemy z radością sucha i mokra karmę.Lub środki na to. :roll: :oops:

coś tam poszło :) mam nadzieję, że puszki 800gr będą ok, są ciężkie wprawdzie, ale jednak wypadają najtaniej, a przy takiej gromadzie sztuka puszki bez problemu na raz może być rozdzielona.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7150
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 165 gości