Kacperek[*] - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 17, 2014 18:50 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Przy zapaleniu błony śluzowej kot powinien iść na dietę, osłonowo kleik ryżowy zmieszany z mielonym mięsem. Błona śluzowa regeneruje się 3 tygodnie. Na początek najlepiej, żeby jadł papki. Jeśli pozwoli, karmić przetartym gęstym kleikiem strzykawką parę razy dziennie po 3-4 łyki, między posiłkami, które sam zechce jeść. Na początek ze dwa dni na samym kleiku bym go potrzymała, podawanym po troszku co 3-4 godziny. Zapalenie błony śluzowej może mieć różne przyczyny, ale bez diety, samymi lekarstwami nie wyleczysz. Ludzie z wrzodami żołądka też muszą przez cały czas uważać na to, co jedzą. Surowizna podrażnia śluzówkę, tak samo chrupki i jedzenie większych kawałków, czy zbyt obfitych posiłków naraz.
Mój kot dostaje zapalenia śluzówki przy zakłaczeniu, odklaczające pasty czy parafina tylko pogarszają sprawę, zanim to zrozumiałam, kilkakrotnie przerabiałam krwawe wymioty i kupy z krwią. Teraz pilnuję codziennych małych porcyjek kleiku, poza tym kot je, co chce i ma się dobrze.
Dzisiejsi weci ładują w zwierzaka od razu całą baterię leków, jest chwilowa poprawa, ale bez codziennego przestrzegania reżimu nic to nie da, jeśli śluzówka będzie dalej drażniona nieodpowiednim pokarmem podawanym bez osłony kleikowej.

Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy kot nie jest zatkany, czy mu nie zalega coś w jelitach. Kupę zrobił, więc chyba jest drożny, ale jeszcze jakieś twarde kawałki mogą siedzieć. Wet powinien to wymacać bez trudu. Do kleiku można dla lepszej kupy wetrzeć trochę gotowanej marchewki.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14755
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon lis 17, 2014 19:01 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Mam pytanie - w jaki sposób zdiagnozowano zapalenie błony śluzowej żołądka?
I czym wytłumaczono?
Czy padło jakieś wyjaśnienie zalegania kału w jelitach?

Stan kota wygląda na bardzo poważny.
Czy wykonano jakiekolwiek badania?
Nie jestem pewna wyjaśnienia epizodu który opisujesz zaleganiem kału w jelitach - przecież kocurek przez ostatnie dni prawie nic nie jadł, wymiotował, ostatnio się załatwiał. Na pewno coś tam zalega - ale absolutnie nie powinno powodować takich objawów!
Kot jedząc normalnie może nie załatwiać się tydzień zanim pojawią się ewidentne objawy.

Za to kot może mieć poważne zaburzenia elektrolitowe - groźne dla życia.
Może być odwodniony.
Może mieć silną anemię - już poprzednio miał bardzo niski hematokryt.

Coś się z nim bardzo poważnego dzieje :(

Stoperan?
On hamuje perystaltykę, zmniejsza potrzebę oddania kału.
Po co???

Blue

 
Posty: 23533
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon lis 17, 2014 19:04 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

A może to nie Stoperam ale Stohapen - taki antybiotyk?

Blue

 
Posty: 23533
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon lis 17, 2014 19:35 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Rzeczywiście tan nie jest napisane : stoperan
Zastanawia mnie ten pyralgivet...( bo w książeczce rzeczywiście to to)
A on nie ma wrzodów? Nadkwasoty?

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon lis 17, 2014 20:59 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

rysiowaasia pisze:A on nie ma wrzodów? Nadkwasoty?


rysiowaasia - takie miałam pierwsze skojarzenie, nadkwasota, refluks....nawet prosiłam Kasie od Pokerka, aby zajrzała.
Lek to faktycznie Shotapen.

Może mziel ma rację, może od kłaków utworzył sie stan zapalny, zaczęło podkrwawiać, tamten wet od czapy dał metacam, który dodatkowo drażnił śluzówkę. Albo jakieś ciało obce , niewidoczne na rtg - właśnie coś takiego jak liśc laurowy, który jest ostry i moze śluzówkę pokiereszować, nitka, gumka recepturka ?
Blue, to jest możliwe ? jeśli to proces przewlekły, mogło tak rozjechać wyniki ?
Kleik ryżowy zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi, ale myślę, że takie rzadkie zupełnie robić. A glut z siemienia ?

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15134
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 17, 2014 21:10 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Czytałam o tym Shotapenie... :?
Może wywołać objawy neurologiczne u uczulonych na penicylinę. Może stąd to dziwne zachowanie Kacperka?

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon lis 17, 2014 21:16 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

nie sądzę....raczej kiepski stan ogólny, osłabienie...przecież on właściwie nie je , bo co zje to rzygnie. Za chwilę wątroba padnie. Moze convalescense ?

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15134
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 17, 2014 21:26 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Przede wszystkim nie wolno dopuścić do odwodnienia kota, co przy niejedzeniu i wymiotach może nastąpić. Wtedy stan kota wyraźnie się pogarsza. Przez kilka dni powinien dostawać odżywcze kroplówki z elektrolitami. Ja mojego przy takich ekscesach wspomagałam Ringerem.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14755
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon lis 17, 2014 21:36 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Ojciecmajster, mam jedną saszetkę rc convalescence support do rozpuszczania. Po mojej kici [*] :cry:
Mogłabym Ci wysłać na próbę. Jest dosyć drogi, więc szkoda kupować w ciemno.
Jeśli reflektujesz, wyślij mi swój adres na pw

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon lis 17, 2014 22:08 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Glut z siemienia lnianego łagodzi wszelkie podrażnienia przewodu pokarmowego. Nie ma działań niepożądanych. Mój kot dostawał przy długotrwałej terapii Metronidazolem.5 ml dz. Zachwycony nie był, ale...sr. nie miał. Ja dostawałam przy wrzodach żołądka. Też nie byłam zachwycona, ale pomagało. To stary, tani, naturalny, sprawdzony środek.

Może udałoby się endoskopowo obejrzeć żołądek... Bez tego to właściwie leczy się kota metodą prób i błędów: bez pewnej diagnozy i na ślepo. Tyle, że to drogawa metoda i trudno dostępna. :(
Ostatnio edytowano Pon lis 17, 2014 22:12 przez lilianaj, łącznie edytowano 1 raz

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Pon lis 17, 2014 22:11 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wszelkie rady...
Faktycznie tam nie było napisane Stoperan.
To wszystko ze zdenerwowania, chciałem szybko napisać i źle przeczytałem.

Na konsultacje jedziemy w środę, jeśli Kacper będzie się źle czuł to pojedziemy jutro. Dziś jak byliśmy u weterynarza, razem z żoną się rozkleiliśmy. Nie byliśmy w stanie nawet logicznie myśleć. Wydaje mi się, że wet chce najpierw zaleczyć skutki tamtego, aby przystąpić do leczenia. Dostałem od niej jakiś lek osłonowy, który mam mu jutro jeszcze podać strzykawką do pyszczka. Nie wiem jak sobie z tym poradzimy, gdyż dziś u weterynarza tak się szarpał, że we trójkę musieliśmy go trzymać. Nic nie da sobie do tej mordki wsadzić.
Zapalenie błony chyba stwierdziła po zdjęciu wymiocin oraz kale.

rysiowaasia - dziękuję Ci bardzo. Już piszę wiadomość na PW. Zanim mu to podam, skonsultuje to jeszcze z weterynarzem.

Dziś kot cały dzień śpi. Troszkę zjadł surowej polędwiczki zmieszanej z Gerberem (tak zaleciła pani weterynarz).
Cały czas czuwamy przy nim. Napędził nam niezłego stracha dziś, gdy zachwiał się na nogach i upadł. Myśleliśmy, że to już jest koniec.

ojciecmajster

 
Posty: 35
Od: Czw lis 13, 2014 22:22

Post » Pon lis 17, 2014 22:26 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

Doskonale wiem, co czujecie :( Choroba ukochanego zwierzaka to coś strasznego! Ale wierzę, ze będzie dobrze.
Najważniejsze, że cokolwiek je i nie wymiotuje
ojciecmajster pisze:rysiowaasia - dziękuję Ci bardzo. Już piszę wiadomość na PW. Zanim mu to podam, skonsultuje to jeszcze z weterynarzem.

Nie powinno zaszkodzić, ale oczywiście skonsultuj to z lekarzem. Gdy tylko dostanę adres wyślę saszetkę priorytetem. Kacperkowi na zdrowie.
Trzymajcie się dzielnie. Pozdrowienia dla Małżonki!

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon lis 17, 2014 22:34 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

czy wetka pokazała jak podawać lek ze strzykawki, aby kota nie zachłysnąć ? Jeśli lek nie jest ekstremalnie gorzki, to można to opanować nawet samemu.
Na pewno tę śluzówkę trzeba troszkę zaleczyć, właśnie ten glut z siemienia dobrze robi, podobno niektóre koty nawet same go liżą. Moze do jedzenia dolewaj mu ciut wody, bo nic nie piszesz, czy pije. A jako taką zupkę moze zaliczy.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15134
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 17, 2014 22:41 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14755
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lis 18, 2014 4:23 Re: Kacperek - problemy ze zdrowiem dwunastoletniego kotka

ech. Dziś cała noc nieprzespana. Kot strasznie się męczy. Przed chwilą wypuścił kolejnego bobka ale leżąc już na boku. Nie ma siły biedaczek się podnieść. Jutro znów złożymy wizytę weterynarzowi.

ojciecmajster

 
Posty: 35
Od: Czw lis 13, 2014 22:22

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 175 gości