Klub Bezzębnych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 22, 2007 14:46

Faaaajnie....
Już wiem, co będzie następnym zakupem :wink:
Dzięki !!

gauka1

 
Posty: 2710
Od: Śro cze 28, 2006 21:40
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lut 25, 2007 11:51 Virbac CET

Kto już stosował Virbac CET i mógłby się pochwalić efektami?

gauka1

 
Posty: 2710
Od: Śro cze 28, 2006 21:40
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lut 25, 2007 13:04

...I moglby tez powiedziec gdzie to kupic tzn. czy jakis sklep netowy albo lecznica w Wawie ma "od reki"?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sa dwie Mamy i jedno Slonce/chociaz kazda inaczej kocha/Marta ma podrapane od "zabawy" rece, Ania- mruczacego na kolanach kota.

nan

 
Posty: 3267
Od: Śro lis 12, 2003 19:54
Lokalizacja: Warszawa-Mokotow

Post » Nie lut 25, 2007 13:36

:D

gauka1

 
Posty: 2710
Od: Śro cze 28, 2006 21:40
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 11, 2007 11:14

Moja 10 letnia Czarniuszkowa też nie ma ani jednego zęba.Niestety zaginęła w tamtym roku i nic o Niej nie wiem :cry: Ale radziła sobie bardzo dobrze,nawet myszy łapała :kitty:

Kinga-Kotki

 
Posty: 1835
Od: Pon lip 03, 2006 15:52
Lokalizacja: Oleśnica

Post » Nie wrz 09, 2007 19:25

zgłaszam do klubu mojego Dziudziola

Obrazek
Obrazek


zanim przebrnę przez cały wątek mam pytanie odnosnie karmienia

dziudz ma 4 zęby w związku z tym nie chce/nie potrafi jeść suchego
dostaje mieso , tylko i wyłacznie bo inne rzeczy wypluwa :roll:

ja mam tylko jedno pytanie które mnie nurtuje
jaka powinna byc dawka dzienna?

on potrafi nawet wciągnąć dwie duze piersi z kurczaka dziennie

gdzies są jakies wytyczne ile gram czy deko zdrowy kot w tym przypadku pers powinnien spozywać ?
on wazy ok 4 kg
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Nie wrz 09, 2007 19:34

gauka1 pisze:
Kto z was :D myje kotom zęby??


ja próbowałam
niee wiem kto był w wiekszym stresie ja czy dziudz
przyznaje sie bez bicia , szybko sie poddałam
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Nie wrz 09, 2007 19:49

marinella pisze:ja mam tylko jedno pytanie które mnie nurtuje
jaka powinna byc dawka dzienna?

on potrafi nawet wciągnąć dwie duze piersi z kurczaka dziennie

gdzies są jakies wytyczne ile gram czy deko zdrowy kot w tym przypadku pers powinnien spozywać ?
on wazy ok 4 kg


Hmm...
* moim skromnym zdaniem dwie piersi to jakby za dużo;
* egzotyki i persy mają ponoć skłonności genetyczne do chorób nerek - utrata uzębienia często w tych schorzeniach występuje, ale to chyba wiesz :D
* najlepiej wizyta u weterynarza, zbadanie krwi i moczu :arrow: omówienie diety :wink:
* moja 3,5 kilogramowa kotka (domowa, więc w końcu ograniczony ruch) dostaje ok łyżki mięsa dziennie, ale podjada suche mimo poważnych braków w uzębieniu;

Dziudziol - piękny :D (to foty "po waleriance?" hihi)

gauka1

 
Posty: 2710
Od: Śro cze 28, 2006 21:40
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie wrz 09, 2007 21:28

gauka1 pisze:Hmm...
* moim skromnym zdaniem dwie piersi to jakby za dużo;
)[/size]


moim skromnym zdaniem tez tak uwazam ;)


gauka1 pisze:
* egzotyki i persy mają ponoć skłonności genetyczne do chorób nerek - utrata uzębienia często w tych schorzeniach występuje, ale to chyba wiesz :D[/size]


nie wiedziałam ze przy nerach padają zeby ale wyniki krwi dziu miał robione czesto ma je bardzo dobre

gauka1 pisze:
* moja 3,5 kilogramowa kotka (domowa, więc w końcu ograniczony ruch) dostaje ok łyżki mięsa dziennie, ale podjada suche mimo poważnych braków w uzębieniu;


dziudz nie je suchego , ponizej opisze na czym polega jego przypadek

gauka1 pisze:
* najlepiej wizyta u weterynarza, zbadanie krwi i moczu :arrow: omówienie diety :wink: [/size]


miał robione jak juz wspominałam
Dziudz trafił do mnie niecałe dwa lata temu ze schroniska
lekarze ocenili go na 8-10 latka alee moze to być bardzo mylne

dziudz trafił do mnie z pełnym zestawem chorób schroniskowych : swierzb, grzyb, kk, robale oraz z pakietem dodatkowym czyli bakterie w uszach , wygłodzenie , połamana zle zrosnieta szceka , oraz sypiace sie zeby z powodu strasznego kamienia nazębnego

Po pół roku leczenia wyleczylismy prawie wszytsko z wyjatkiem bakterii w uszach i kamienia który pomimo czestego sciagania i usuwania kolejnych zebów , wciaz sie odnawiał. "zapach" z jego pyska powalał.
w kwietniu tego roku podjęłysmy z wetką decyzje o usnunieciu mu reszty zebów, zostały mu cztery.

wyniki dziu ma bardzo dobre, bardzo odzył u mnie , bawi sie jak małe kocie , zaczepia inne koty, jednym słowem doszedł do siebie.

mam jednak z nim mały "problem". dziudziu jest bardzo "gadatliwy" . drze morde dniami i nocami... Brzmi to jakby mu ktos krzywde robił. ja podejrzewam ze poprzedni własciciele go bili ale to tylko moja hipoteza wynikajaca z jego pewnych zachowań.

zauwazyłam ze dziudz drze sie mocniej jak
-jest głodny
-nudzi sie
-oraz nad ranem, wczesnym ranem

w pierwszym przypadku karmienie pomaga
w drugim wystarczy z nim sie pobawic
w trzecim przykryc głowę poduszką i starać sie zeby człowieka szlag nie trafil


on dostaje dziennie mniej wiecej taką ilosć mięsa jak duza piers z kurczka

postanowiłam was zapytac bo macie doswiadczenie na tym polu a nie chce go ani przekarmic ani tym bardziej zagłodzic

własnie wstał ksiąze i domaga sie kolacji ;)

Dziudz nie reaguje na walerianę , on tylko tak głupawo wyglada 8) :lol:
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Pon wrz 10, 2007 7:21

marinella pisze:zauwazyłam ze dziudz drze sie mocniej jak
-jest głodny
-nudzi sie
-oraz nad ranem, wczesnym ranem

w pierwszym przypadku karmienie pomaga
w drugim wystarczy z nim sie pobawic
w trzecim przykryc głowę poduszką i starać sie zeby człowieka szlag nie trafil


on dostaje dziennie mniej wiecej taką ilosć mięsa jak duza piers z kurczka


No, to nie wiem...jeśli wyniki ma dobre - to może nic nie zmieniać? :roll:
Trochę mnie te dwie duże piersi ;) przeraziły...Należy tylko pamiętać chyba, żeby nie stosować zamknięcia dzioba przez jedzenie w każdym (hehe) z w/w przypadków - no ale przecież radzisz sobie. Ja bym tylko starała się wdrażać jakieś urozmaicenie...zastąpiłabym kurczaka indykiem, albo odrobiną wołowiny raz na jakiś czas...może jakaś lepsza puszka czy saszetka, może zaskoczy? Monotonia nie jest chyba dobra w diecie, zresztą sama pierś kurczaka jest trochę uboga...Dostaje jakieś suplementy? Witaminizowane są właśnie suche karmy...Może dodawaj mu coś ekstra?
Moja bezzębna Gałka absolutnie nie życzy sobie rezygnacji z suchego :D Jest "uzależniona" od RC dla sterylizowanych. Druga ma piękną klawiaturę i je wszystko (ona do Bezzębnych of course nie należy ;) )...dosłownie wszystko. Moim problemem było znalezienie karmy, która nie będzie (ewentualnie) ranić dziąseł, jedyna metoda znalezienia karmy, która wygląda i smakuje - to konsultacje z dziewczynami na tym wątku i metoda prób i błędów...Bo wygląda nie równa się smakuje :P

Pozdrawiam!
Może ktoś inny się wypowie?

P.S. A co do zębów i chorób wątroby i nerek...jest gdzieś w artykułach na stronie 1 i częstych opisach forumowych doświadczeń ;) Bardzo w skrócie: zapalenie dziąseł i nadmiernie odkładający się kamień - są efektem gromadzenia się szkodliwych produktów przemiany materii przy złym funkcjonowaniu w/w narządów, a czasem wręcz zatruć organizmu.

gauka1

 
Posty: 2710
Od: Śro cze 28, 2006 21:40
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon wrz 10, 2007 10:55

gauka1 pisze:
P.S. A co do zębów i chorób wątroby i nerek...jest gdzieś w artykułach na stronie 1 i częstych opisach forumowych doświadczeń ;) Bardzo w skrócie: zapalenie dziąseł i nadmiernie odkładający się kamień - są efektem gromadzenia się szkodliwych produktów przemiany materii przy złym funkcjonowaniu w/w narządów, a czasem wręcz zatruć organizmu.


Robilismy badania pod kątem nerek , jest wszytsko oki
On wogole wyniki ma na tyle dobre + kondycje ogólną ze my z wetką cięzko sie zastanawiamy czy on aby na pewno jest takim seniorem na jakiego go na początku weci ocenili
Ocena jest na podstawie zebów a stan tychze jest koszmarny wiec mzoe dlatego mu ten wiek zawyzono
Tego niestety się nie dowiemy , najwaznijesze zeby zdrowy byl

gauka1 pisze:
on dostaje dziennie mniej wiecej taką ilosć mięsa jak duza piers z kurczka


No, to nie wiem...jeśli wyniki ma dobre - to może nic nie zmieniać? :roll:
Trochę mnie te dwie duże piersi ;) przeraziły...Należy tylko pamiętać chyba, żeby nie stosować zamknięcia dzioba przez jedzenie w każdym (hehe) z w/w przypadków - no ale przecież radzisz sobie. Ja bym tylko starała się wdrażać jakieś urozmaicenie...zastąpiłabym kurczaka indykiem, albo odrobiną wołowiny raz na jakiś czas...może jakaś lepsza puszka czy saszetka, może zaskoczy? Monotonia nie jest chyba dobra w diecie, zresztą sama pierś kurczaka jest trochę uboga...Dostaje jakieś suplementy? Witaminizowane są właśnie suche karmy...Może dodawaj mu coś ekstra?.


ja mu zmieniam mięsko
porównuje tylko porcję do porcji z piersi z kurczka
mniej wiecej podobną ilośc dostaje , wołowiny , serduszek , czy indyka

Próbowałam z puszkami , szaszetkami odmawia
a ja nie mam sumienia go glodzić skoro nie je suchego

z suchym tez próbowalimy , rozne rodzaje + namoczone
oczywiscie odmawia

Dostaje Calopet tam są witaminki
niezbyt to oczywiscie lubi :roll: :lol:
Ostatnio edytowano Pon wrz 10, 2007 12:08 przez marinella, łącznie edytowano 1 raz
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Pon wrz 10, 2007 11:32

klub dodany zostal do kociego abc (szukajcie w okolicach KOCIEJ PASZCZY) :lol:
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Pon wrz 10, 2007 14:24

Anja pisze:klub dodany zostal do kociego abc (szukajcie w okolicach KOCIEJ PASZCZY) :lol:


Seeerio?

:D :D :D :D

Suuuper!

gauka1

 
Posty: 2710
Od: Śro cze 28, 2006 21:40
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lut 04, 2008 15:07

Odkopuję wątek. Ale archeologia. Gauka jak pilnujesz co?
Niestety chcę zapisać do klubu moją tymczasową Burą. Bura ma wszystkie zęby (no niezupełnie, bo jej brakuje jednego siekacza z przodu ale to wygląda tak jakby go nigdy nie miała, więc albo taka jej uroda albo wypadł jak była bardzo młoda).
Od pewnego czasu czyszczę jej zęby. Systematycznie udało mi się usunąć z nich kamień. Kilka dni temu zauważyłam nadżerkę przyszyjkową w ostatnim zębie po prawej stronie na dole. Wczoraj wypatrzyłam jeszcze małe nadżerki w trzech zębach na dole po lewej stronie (poniżej linii dziąseł). Krótko mówiąc wygląda to na FORL. To chyba początkowe stadium ale niestety wiadomo co to oznacza. Myślę co robić. Zrobić coś muszę, bo za jakiś czas to będzie bardzo boleć. Myślę o wizycie u dentysty. To on powinien zdecydować o dalszym postępowaniu. To kotka której szukam domu i naprawdę nie wiem co dalej będzie :cry: .

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lut 04, 2008 18:00

Sylwka pisze:Odkopuję wątek. Ale archeologia. Gauka jak pilnujesz co?


No...wiesz :wink: ...wątek jest w moim podpisie :lol:
No i w ABC

Co do FORL - w Krakowie polecany jest dr Gawor z Arki
(pierwsza strona)

Biedna Bura :(

gauka1

 
Posty: 2710
Od: Śro cze 28, 2006 21:40
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 183 gości