1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 24, 2018 12:41 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

No chyba, że znalazłyby się DT, to wtedy te 3 miesiące trzeba by odczekać tam.
Ale inaczej też tego nie widzę, po prostu nie będziemy wydawać na dokocenie, zresztą chyba do tej pory nie było takiej adopcji wśród tych kotów.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto lip 24, 2018 12:45 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Zaznaczę sobie ten wątek.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3723
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Wto lip 24, 2018 14:36 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Marzenia11 pisze:Dla mnie adopcja kota z ujemnym testem przebywającego z kotami dodatnimi to adopcja w ciemno.
Tym bardziej że piszesz o uprzedzeniu ds o konieczności powtórzenia testu za trzy miesiące.

Oczywiście, że powiem każdemu kto zadzwoni ( akurat, już to widzę :roll: ) choćby kot miał być jedynym kotem w domu o pochodzeniu kota i niewiadomej jaką ze sobą przynosi. Nie mam zamiaru przed nikim niczego ukrywać. Ktoś, kto weźmie kota musi mieć pełną świadomość tego, że kot może być zarażony i co trzeba wykonać żeby być pewnym jego stanu zdrowia.

A może jeśli okaże się, że jest pół na pół to zdarzy się cud ( tak, czasami lubię sobie pomarzyć), że uda się znaleźć DT dla zdrowej połowy, gdzie będą mogły te trzy miesiące do powtórzenia testu poczekać. Lubię być optymistką zanim życie nie sprowadzi mnie na ziemię.

Szalony Kot pisze:No chyba, że znalazłyby się DT, to wtedy te 3 miesiące trzeba by odczekać tam.
Ale inaczej też tego nie widzę, po prostu nie będziemy wydawać na dokocenie, zresztą chyba do tej pory nie było takiej adopcji wśród tych kotów.

Była. Pepa. Ale ona miała zrobiony zestaw badań w Laboklinie w tym PCR na białączkę, oprócz tego Tosiek, który został w DT też przetestowany, no i maluszki, które też miałam w domu stamtąd. Wszystkie były ujemne w testach, wszystkie mieszkają bez innych kotów tylko jedna kociczka z psem.
Meteorolog1 pisze:Zaznaczę sobie ten wątek.

Zapraszam :) Oby Ci się nigdy informacje z tego wątku nie przydały

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto lip 24, 2018 14:55 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

jasdor, chcę żebyś mnie dobrze zrozumiała, mi chodzi tylko o to, żeby nie robić czegoś niepotrzebnie. Tzn skoro kot ma mieć powtórzone testy to może je zrobić na wyjściu. Przecież się zdarza, że jak ludzie się zakochają w kocie to go biorą też z felv... ocywiście może też tak być, ze zreygnują.. życie pisze różne scenariusze.
W każdym razie jak zrobię wszystkie zadania w pracy to pozmieniam ogłoszenia. Nie mogę, niestety, zrobić kolejnego na olx, bo darmowe mam dwa. No szok.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35360
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lip 24, 2018 15:10 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Masz rację Marzenia, ale nie cierpię życia w nieświadomości. Jak będę wiedzieć, które są ujemne to na nich się skupię najpierw. Przy adopcjach jestem realistką, koty to nie jest towar bardzo poszukiwany, każdy może sobie znaleźć na ulicy, a do tego chory... już słyszę ten głos w telefonie : a nie, to jak chory, to ja dziękuję Taki dom, świadomy, znający się na rzeczy można by znaleźć wśród koneserów, tutaj na miau itp. ale nie na OLX, a stamtąd kotów jednak schodzi najwięcej.
Ludzie się zakochują, owszem, ale jak się później okazuje, gdy kot nie spełnia jednak ich oczekiwać, to często się szybko odkochują :( (patrz Kropeczka)

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto lip 24, 2018 15:19 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

jasdor pisze:Masz rację Marzenia, ale nie cierpię życia w nieświadomości. Jak będę wiedzieć, które są ujemne to na nich się skupię najpierw. Przy adopcjach jestem realistką, koty to nie jest towar bardzo poszukiwany, każdy może sobie znaleźć na ulicy, a do tego chory... już słyszę ten głos w telefonie : a nie, to jak chory, to ja dziękuję Taki dom, świadomy, znający się na rzeczy można by znaleźć wśród koneserów, tutaj na miau itp. ale nie na OLX, a stamtąd kotów jednak schodzi najwięcej.
Ludzie się zakochują, owszem, ale jak się później okazuje, gdy kot nie spełnia jednak ich oczekiwać, to często się szybko odkochują :( (patrz Kropeczka)

No niestety tak może być..
Mój znajomy (dawniej praktykujący behawiorysta) roześle wici o poszukiwaniu domów trójce wśród swoich znajomych. Wysłałam mu zdjęcia. Wprawdzie ma głównie psiarzy znajomych (sam miał kota 22 lata), ale nigdy nie wiadomo..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35360
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lip 24, 2018 21:44 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Marzenia11 pisze:No niestety tak może być..
Mój znajomy (dawniej praktykujący behawiorysta) roześle wici o poszukiwaniu domów trójce wśród swoich znajomych. Wysłałam mu zdjęcia. Wprawdzie ma głównie psiarzy znajomych (sam miał kota 22 lata), ale nigdy nie wiadomo..

Tak, nigdy nie wiadomo :). A czasami człowiek dostanie pomoc właśnie tam, gdzie zupełnie się jej nie spodziewa. Dziękuję :1luvu:

U Boryska byłam. Leki podałam. Próbowałam trochę nakarmić strzykawką - bez rezultatu. Zmiksowałam gastro intenstinal z gęsim smalcem i zostawiłam pani, może jej się uda mu podać. Przy mnie zjadł po podaniu leków odrobineczkę surowego mięsa. Kiepsko mu idzie to jedzenie, jakby miał problem z zębami, może też dusi się przy jedzeniu. Umówię wizytę i pojadę na kontrolę. Pani mówiła, że je po odrobineczce co chwilkę, cały dzień co chwilę coś mu podsuwa pod nosek. Zjadł dziś całą pastę w tubce, tylko to mu smakuje. Nie lubi, mnie, boi się, stresuje się na moich kolanach niesamowicie więc nic na siłę, bo stres akurat mu nie pomaga. Wolę się wycofać i zostawiam sprawy w rękach pani. Szkielecik straszny, już nie tylko czuć pod rękami, ale widać gołym okiem. Podobno sie porusza, chodzi o pomieszkaniu, siedzi przy uchylonym oknie, wodę pije.
Znalazł sobie swój azyl w kiblu, z dala od innych kotów. Może i słaby jest ale przy podawaniu leków walczył ze mną dość mocno.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj pozdrowienia dla tabo10 od Rubiego (Diabełka) u Joasi :)
Obrazek Obrazek Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto lip 24, 2018 21:53 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Biedny Borysek... Ale dzielnie walczy!

Rubi to ten ujemny, prawda?
W ogóle wiadomo kiedy będą wyniki PCRów?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto lip 24, 2018 21:56 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Tak, Rubi Diabełek to ten zdrowy (teoretycznie).
Wyniki miały być za ok. 7 dni, czyli pod koniec tygodnia

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro lip 25, 2018 9:57 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

jasdor pisze:Masz rację Marzenia, ale nie cierpię życia w nieświadomości. Jak będę wiedzieć, które są ujemne to na nich się skupię najpierw. Przy adopcjach jestem realistką, koty to nie jest towar bardzo poszukiwany, każdy może sobie znaleźć na ulicy, a do tego chory... już słyszę ten głos w telefonie : a nie, to jak chory, to ja dziękuję Taki dom, świadomy, znający się na rzeczy można by znaleźć wśród koneserów, tutaj na miau itp. ale nie na OLX, a stamtąd kotów jednak schodzi najwięcej.
Ludzie się zakochują, owszem, ale jak się później okazuje, gdy kot nie spełnia jednak ich oczekiwać, to często się szybko odkochują :( (patrz Kropeczka)

Nigdy nic nie wiadomo. Nie traciłabym wiary i nie odpuszczała kotom chorym w ogłoszeniach. Tak jak bym nie odpuszczała innym portalom. Mało wglądów bywa ale to właśnie z lento, adopcje.miau i przygarnijzwierzaka domy dostały "problematyczne" koty u mnie. Portale niszowe to są, ale ktoś właśnie w tej chwili zajrzał i wypatrzył. Dużo adopcji miałam z gumtree.
ten rok u mnie jest beznadziejny. Ale tak bywa.
Nasz Enterek dostał dom z adopcje.miau. I dom nie zląkł się jego chorób, przeszłości... Nawet miejsca tekst nie zagrzał. Warto dawać na kilku.
Kciuki
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55402
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 12 >>

Post » Śro lip 25, 2018 10:20 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Trzeba też umieć poprowadzić dobrze taką rozmowę telefoniczną w sprawie dodatniego kota. Nigdy nie zaczynaj od tego,że kot jest CHORY. Mów,że ma wirus jednej z kocich chorób zakaźnych,ale absolutnie nie jest on niebezpieczny dla ludzi i psów. Dotyka tylko kotów,choć zadbany i w dobrych warunkach kot z białaczką może normalnie żyć,nie mając żadnych objawów.NIe zaraża człowiewka,bo wirus nie przenosi się między gatunkowo. Dopiero z czasem kot będzie wymagał więcej troski i wizyt u weterynarza.A teraz ma dobrą np.morfologię,dobry apetyt,jest wykastrowany,odrobaczony itd. Oczywiście wszystko zgodnie z prawdą (jak czegoś nie ma to nie koloryzujemy :wink: ),ale rozmawiać tak,by skupić uwagę na pozytywach.

Kiedyś musiałam wyadoptować zdrową kotkę ,której mama była FIV+ ,a siostra odeszła na FIP. Musiałam i chciałam powiedzieć prawdę,ale zachodziłam w głowę jak zrobić to delikatnie,by nie przestraszyć i szczerze. Udało się. Ale co się napociłam i nadenerwowałam,naprzemyślałam strategii i przebiegu rozmowy,to moje :wink:

Głaszczę Rubiego stokrotnie :1luvu:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lip 25, 2018 10:57 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Od 8.30 rano uzupełniam zdjęcia. Póki co nie dokończyłam nawet pierwszej strony :roll:
Pewnie lepiej bym zrobiła jakbym wykorzystała ten czas na robienie ogłoszeń :roll:
Ale żeby wątek wyglądał jako-tako też trzeba to zrobić.
Mój PiFko dzielnie mi pomaga wylegując się na kolanach, a spacer przez klawiaturę od czasu do czasu powoduje wywalenie wszystkiego w kosmos :201461
Chyba uznał, że jemu i koleżankom też się jakieś zainteresowanie należy więc przedstawiam (tak pomiędzy kotami)
Weteranka KOSIA, która nie chce dać sobie wyciąć kołtunów i kończy z gołom dupom Ale to ona matkuje wszystkim tymczasom, wystarczy że popatrzy i już całe towarzystwo wie gdzie jest jego miejsce. Przechorowała prawie całe swoje 15 letnie życie
Obrazek
MALUTKA ma 10 lat i pochodzi z parkingu, ma też chore nerki, jest strasznie wycofanym kotem, sika po ścianach
Obrazek
PiFko ma 2 lata i struwity, sika czasem gdzie popadnie jak chce pokazać, że czuje się gorzej. Pochodzenie piwniczne
Obrazek
Cała banda wita mnie przeważnie tak : no i co ? Co nam dzisiaj dobrego przyniosłaś ?
Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro lip 25, 2018 11:02 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

jasdor pisze:.....
Cała banda wita mnie przeważnie tak : no i co ? Co nam dzisiaj dobrego przyniosłaś ?
Obrazek


CZARNO to widzę :D

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3650
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro lip 25, 2018 11:20 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

cudna trojeczka!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 85050
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lip 25, 2018 12:16 Re: 1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Też czarna trójeczka jak u mnie... no cudnie :-D
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: olawian, Zeeni i 130 gości