Jaki materiał na osiatkowanie balkonu?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 07, 2012 14:15 Re: Jaki materiał na osiatkowanie balkonu?

Na pewno stalowa ocynkowana jest najlepsza, te pokryte plastikiem są o wiele słabsze - drucik w środku mają cieniutki zazwyczaj.
Kształt oczek to tak naprawdę kwestia gustu oraz tego że kwadratowa jest o wiele łatwiejsza w obróbce - o wiele łatwiej stworzyć z niej ładnie wyglądające osiatkowanie, nie trzeba jej tak napinać żeby nie wyszła pomarszczona - jest to szczególnie ważne przy dużych balkonach - źle rozpięta heksagonalna siatka trochę razi.

Co do ceny - na pewno nie warto kupować siatek najtańszych - wielkie jest prawdopodobieństwo że niedługo zardzewieją bo są źle ocynkowane albo okaże się że są źle splecione i siatka nie będzie ładna ani estetyczna - chińskie siatki odpadają w przedbiegach.
Pewnie że są lepsze niż nic, ale jeśli kogoś stać to lepiej zainwestować w lepszą.
Jak mój maż wróci to się dopytam o firmy jakie obecnie poleca. On obecnie kupuje siatkę hurtowo (no i taką bardzo wysokiej klasy), więc ciężko polecić gdzie obecnie kupić ją detalicznie najkorzystniej - na pewno są w marketach budowlanych i ogrodniczych.

Blue

 
Posty: 23943
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie kwi 22, 2012 12:27 Re: Jaki materiał na osiatkowanie balkonu?

Hej Blue spytalas się męża jak się nie nazywa producent tej polecane siatki?

Jahmal

 
Posty: 9
Od: Nie maja 22, 2011 13:29

Post » Nie kwi 29, 2012 0:20 Re: Jaki materiał na osiatkowanie balkonu?

poratowałby ktoś odpowiedzią? bo coraz cieplej już i przydałoby się móc wypuścić trzodę na balkon, żeby się na słoneczku powygrzewała :)

mpd

 
Posty: 149
Od: Sob sty 28, 2012 1:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 29, 2012 7:45 Re: Jaki materiał na osiatkowanie balkonu?

Betafence, Cavatorta, Lustan. Import z państwa środka, czyli chińszczyznę lepiej omijać - są najtańsze, ale niestety cena odzwierciedla jakość :wink:

Damork porannie nieprzelogowany.

Blue

 
Posty: 23943
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 150 gości