Trawa dla kotow ;)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 22, 2003 11:43

Można kupić roślinkę o potocznej nazwie kocia trawa (zdjęcie jest w wątku Miś&Co.) Ja ją zamawiam w malutkiej kwiaciarence na Wilczej - bardzo miły pan kwiaciarz, sam ma koty. Po papirusie to ulubiona trawka moich kotów. A te sztuczne zawsze mi wyrastały - więc kupowałam z braku laku.
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 22, 2003 11:59

Olat pisze:A mnie ciekawi kocimietka.... Chciałabym to zasiac kociastym- ale dotąd nie udało mi sie znaleźć sklepu, gdzie mieliby jej nasiona... Może ktoś ma i i chce wsylac? ;)
A na codzień sprawdza sie: zima owies w doniczce (widziałam patent GRazyny: ziemia kończy jakieś 5 cm ponizej brzegu, a od góry doniczka owinieta jest siatką. Kot zjada tylko to, co wystaje ponad siatke. Dla mnie idealne, bo moje kociszcza uwielbiały kłaść się w ledwo wzrosłym owsie i po 2 dniach pozostawało z niego siano), a latem koci trawniczek na balkonie, wysiany w duuuzej, płaskiej plastikowej podstawce do doniczki.


Kocimietke mamy wysiana na dzialce, kot jej nie je tylko sie tarza :) albo siedzi i wacha :lol: zwlaszcza ze kocimietka w plamie slonka rosnie i kocio ma podwojna zabawa (lezy w tym upale a potem siedzi i dyszy z goraca albo wlazi do basenu przednimi lapami :? ). Czyli reakcja podobna jak na zurawke, ale zurawka dziala na niego dluzej... Ze tak powiem, kocimietka bawi go przez pierwsze dwie godziny pobytu na dzialce - potem kompletna ignorancja...
Ewelina i...
Obrazek

Kiara

 
Posty: 5697
Od: Nie mar 02, 2003 13:18
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto kwi 22, 2003 13:14

Nasiona kocimiętki można kupić w kwiaciarniach (jeśli sprzedają tam nasiona). Moje kotki nie chciały jej pogryzać, czasem powąchały, ale bez rewelacji.
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 177 gości