Kot alergik

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 14, 2021 12:50 Kot alergik

Dzień dobry
Proszę o informacje czy zna ktoś dobre karmy mokre dla kota alergika?
Kotek miał ostatnio robione testy alergiczne, ponieważ praktycznie od urodzenia, czyli od 2 lat choruje. Problemem są ciągłe biegunki, robione poza kuwetą, często robione z wielkim bólem. Przerabiałam już dietę eliminacyjną, ale niestety bez rezultatu, objawy nie znikły a wręcz się bardziej uaktywniły. Obecnie je karme RC gastro i na niej jego objawy są w miarę opanowane.
Ostatnio weterynarz zaproponował wykonanie testów alergicznych z krwi, aby sprawdzić czy może to alergia. W wynikach wyszło uczulenie na wołowine, kurczaka, indyka, jagnięcine, soja, kukurydze, pszenice, ryż, ziemniaki.
Jedyne mięso na które nie jest uczulony to królik, kaczka, ryba i wieprzowina.
I w związku z tym mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek i znalazł odpowiednią karmę? Od kilku dni przeszukuje składy karm we wszystkich sklepach z karmami dla kotów ale zawsze jest tam coś w składzie co nie powinno być.
Będe wdzięczna za jakieś sugestie

Ella96

 
Posty: 9
Od: Wto mar 23, 2021 13:51

Post » Śro kwi 14, 2021 14:53 Re: Kot alergik

Dieta eliminacyjna ma sens, jeśli jest odpowiednio długo kontynuowana.
To tak gwoli ścisłości.
Poza tym jeśli podawaliście kotu jako jedyny pokarm to, na co jest uczulony (a pewnie tak właśnie było: wołowina, kurczak, indyk) i nie było wypełniaczy (które są obecne w karmach wieloskładnikowych), to nic dziwnego, że objawy się nasilały.

A teraz bardzo ważna rzecz: testy pokazują tylko i wyłącznie reakcję na to, z czym kot miał styczność w ciągu ostatnich 3-4 tygodni. Czyli jeśli ani razu nie próbował królika w tym czasie, to nadal może być na niego uczulony, chociaż w testach będzie wychodziło, że nie jest. Musisz mieć to na względzie i być czujną, jeżeli pojawi się reakcją na któreś z mięs, na które teoretycznie alergii nie ma.

Odpowiadając zaś na pytanie.
Karma, która będzie zawierała samego królika, to choćby Feringa Pure Meat z królikiem czy Terra Faelis.
Jest też karma z samą kaczką Feringa Pure Meat, ale z tą bym była ostrożna. Jeśli kot ma uczulenie na kurczaka i indyka, może mieć też na inne ptactwo.
Dawniej poleciłabym jeszcze Cat'z Finefood Purrrr z kangurem, ale dostępność mięsa zmalała i puszki zniknęły ze sklepów. Jest wprawdzie Mjamjam z kangurem, ale moje koty gorzej go trawiły.
Są również karmy z koniną (np. Mjamjam), ale akurat konina u moich kotów powodowała sensacje. Ale u Ciebie nie musi, więc wymieniam, co znam i co testowałam. Bo też mam alergików.
Wszystkie powyższe karmy to karmy mokre. Feringa, Terra i Cat'z Finefood dostępne w zooplus.pl, Mjamjam i niektóre smaki Cat'z Finefood są w maxizoo.pl (tylko ten sklep ma źle opracowane podawanie danych kurierowi. Koniecznie trzeba podać numer telefonu w rubryce z nazwiskiem, bo tylko wtedy zostanie wydrukowany dla kuriera.)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro kwi 14, 2021 16:09 Re: Kot alergik

Jest tez catz finefood puur wieprzowina. sa tez dobrj jakości karmy Gussto dziczyzna, ale nie wiem , czy kotek nie jest uczulony, bo o dziku nie piszesz nic, jeszcze Power of nature królik.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro kwi 14, 2021 16:19 Re: Kot alergik

Znam kota alergika karmionego karmą gussto, jest droga co prawda, ale przy alergiku się sprawdza. Jest kilka smaków monobiałkowych.

Moja kotka ma alergię tylko na wołowinę i cielęcinę, i jest na barfie (surowe mięso z suplementami). Jest przy tym trochę roboty, ale to też dobry pomysł przy alergiku, wiadomo co kot je bo samemu się robi mieszankę z takich mięs jakie kot może jeść.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro kwi 14, 2021 18:00 Re: Kot alergik

Dziękuję za odpowiedz.

Dietę eliminacyjna stosowaliśmy przez ponad pół roku pod nadzorem lekarza, był to właśnie Cat'z Finefood Purrrr z kangurem. Na początku kot był zachwycony, a potem chyba coś zmienili w składzie tej karmy bo już z mniejsza chęcią chciał to jeść. Przerabialismy tez wieprzowinę z tej lini catza ale nie chciał tego jeść.
Feringa Pure Meat z królikiem myślałam o tej karmie ale moje pozostałe dwa koty nie chcą jej ruszyć z talerzy, i obawiam się że ten też będzie miał z nią problem.
Gussto jest chyba tylko w wersji królik z cielęcina i to już odpada bo na cielęcinę ma uczulenie.

Myślę o przejściu na barfa, ale najpierw chciałam sprawdzić czy faktycznie zmiana karmy polepszy sytuacje.

Ella96

 
Posty: 9
Od: Wto mar 23, 2021 13:51

Post » Śro kwi 14, 2021 18:17 Re: Kot alergik

Gussto jest tez dzik, sa tez karmy z konina .Moja catz finefood kangura kiedys tez jadla,teraz z tej firmy je wieprzowine i dzika,tylko w tym dziku sa ziemniaki,wiec dla Twojego odpada.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro kwi 14, 2021 21:36 Re: Kot alergik

Jesteś pewna, że to alegria? Jakie ona miał robione badania? Jest wykastrowany, odrobaczony, ma stały dostęp do dobrej kuwety i żwirku? Sprawdzałaś wit b 12?krew, usg było robione? Jakieś problemy behawioralne? Nie pytam złośliwie, ale z moich doświadczeń wynika, że trzeba spojrzeć szerzej.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 20, 2021 21:43 Re: Kot alergik

My kotce z alergią (wcześniej: bardzo schudła, niewiele jadła, wylizywała futerko) dawaliśmy poleconą przez weterynarza karmę hypoallergenic (chyba Royal Canin wtedy.) Stan bardzo się poprawił. Zaczęła jeść, przybrała na wadze, futro wypiękniało. Zdaje się, że wyszło na to, że nie tolerowała kurczaka. Ale na pewno diety eliminacyjne nic nie dawały, trzeba było zastosować tę karmę hypoallergenic.

Zilvana

 
Posty: 364
Od: Nie sty 20, 2013 17:33
Lokalizacja: okolice Warszawy




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kicalka i 180 gości