Kotka na stosie wegla i Etna

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 18, 2013 22:27 Re: Kotka na stosie wegla i Etna

Co do objawiania się alergii to trochę skomplikowane...

Lisica (nasza poprzednia kociczka) nie lubiła być dotykana - i przekazała domownikom informację o tym w sposób stanowczy i nie dający się zignorować. Wziąć kotkę na ręce mogłem właściwie tylko ja - oczywiście jeżeli kotka akurat miała zły humor to zostawały blizny... i dlatego małżonka nie bardzo mogła zidentyfikować źródło alergii - tym bardziej że jest też uczulona na roztocza...

Po remoncie roztocza sobie poszły - dom jest przystosowany dla alergików, głównie ze względu na najstarszą córę (brak tapicerowanych mebli, brak dywanów, wszystko łatwe do odkurzania). Etna i Czarna są towarzyskie a małżonka odstawiła część leków - i teraz łatwo było zaobserwować efekty. Kotka przytulona - katar, astma, swędzenie... Szczególnie widowiskowe po pomizianiu kotki twarzą - wtedy efekt jest niemal natychmiastowy.

qlphn

 
Posty: 38
Od: Śro kwi 04, 2012 21:25

Post » Wto sty 14, 2014 18:04 Re: Kotka na stosie wegla i Etna

Szukam domu dla burej,z biala krawatka kotki,ogloszenia nic nie daja,a ja czasu mam niewiele na znalezienie im domu.
Kod:
Obrazek

dora1020

 
Posty: 725
Od: Nie maja 09, 2010 21:31

Post » Nie wrz 23, 2018 10:54 Re: Kotka na stosie wegla i Etna

jakoś tak wyszło że daaawno się nie odzywaliśmy... ostatnio rozmowa w pracy zeszła na koty i podrzucałem adres do tego wątku - więc przy okazji coś dodam.

Zwierzynki czują się dobrze. Było trochę zmian w otoczeniu, były epizody z kotami znajomych spędzającymi wakacje u nas, były nasze koty na urlopie u kogoś, bywało że Czarna przypominała nam o czyszczeniu kuwety mocząc podłogę... ale w sumie dajemy sobie radę z nimi a one z nami :)

Etna dalej ma zezika i nakrapiany nosek :
Obrazek

nadal jest 'kotem społeczym' - nadal łatwo płoszy się gdy dzieje się coś niespodziewanego ale ogólnie nas lubi i towarzyszy nam kiedy tylko może

Obrazek

jak widać ja straciłem kolor futra ale Etna nie :P

Obrazek
Obrazek

Z Czarną stanowią zgrany zespół - czasem się poganiają, czasem pośpią obok siebie...

Obrazek

Czasem współpracują - co wygląda niekiedy dość ciekawie. Wchodzę po pracy do domu, w dzwiach oba koty. Etna miauczy. Bardzo miauczy i prowadzi (miaucząc i sprawdzając czy idę) do miseczek. Nasypuję chrupki. Czarna zaczyna jeść, Etna wychodzi... Ona nie była głodna, ale czarna nie miauczy - więc trzeba przetłumaczyć człowiekowi...

Obrazek

Czarna nie schudła i raczej nie schudnie... ponieważ radzi sobie z tym (np. sypia z Amelką na piętrowym łóżku wchodząc i schodząc po drabinie z okrągłymi metalowymi szczebalkami - groza!) więc przestaliśmy z tym walczyć...
trochę dostosowaliśmy otoczenie - oto szeroki kaloryfer na którym kot mieści się wygodnie:

Obrazek

Alergia małżonki na te dwa konkretne koty jest wyłączona, wprawdzie zostawiliśmy zwyczaj że koty nie śpią u nas w pokoju ale poza tym od lat bez problemów. A jak wiemy taki kot jest wszędzie...

Obrazek

Podsumowując - kociczki nadal są zadowolone z z życia (no, może poza momentami jak Basia nosi Czarną na rękach - ale Czarna uwielbia Basię i znosi to cierpliwie ;) ), weterynarza całkowicie nie widują (poza epizodem Czarnej która ze stresu po dzieleniu mieszkania z wakacyjnymi kotami dostała zapalenia pęcherza - ale po miesiącu jej przeszło), wbrew temu co widać na zdjęciach potrafią się dość energicznie bawić (ale wtedy trudno je uwiecznić)... i oby tak dalej

qlphn

 
Posty: 38
Od: Śro kwi 04, 2012 21:25

Post » Nie wrz 23, 2018 12:33 Re: Kotka na stosie wegla i Etna

Ale trafilam na fajny watek :ok: Jestescie wspaniala kociolubna rodzinka i koteczki lepiej nie mogly trafic :1luvu:
Czarno-biala kroweczka nie do poznania, pieknie sie domyla. Piekni ludzie i piekne koteczki. Niech Wam sie wiedzie :ok: <3
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie wrz 23, 2018 13:57 Re: Kotka na stosie wegla i Etna

super "słowo na niedzielę" :wink:
Przeczytałam całość - gratuluję - nie tylko kotom cudownego domu, ale także Wam - lekkości pióra.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15055
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 20, 2018 8:52 Re: Kotka na stosie wegla i Etna

Rzadko zaglądam teraz na Miau,więc dopiero teraz przeczytałam info o koteczkach :D
to już 6 lat są u Was
pamietam jak bardzo się ucieszyłam,że trafia do Was :1luvu:
Czarnulka spała na stosie węgla w kotłowni jednego z bloków,a Etna była na działce,gdzie do dzisiaj karmie koty
a teraz ...jaki cudny widok :201461
lepiej kcie nie mogły trafić :1luvu:
Kod:
Obrazek

dora1020

 
Posty: 725
Od: Nie maja 09, 2010 21:31

Post » Wto lis 20, 2018 11:46 Re: Kotka na stosie wegla i Etna

Cudne koteczki :201461
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3713
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 155 gości