1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o dom !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 15, 2018 10:54 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Ja , z moim czarnowidztwem, to się boję odzywać, ale...katastrofa nie do przeskoczenia to może wylać się (w sensie dosłownym) na dniach nawet.. woda cieknie - jak kobieta zaleje sąsiadów, w razie tam ktoś wejdzie (ze spółdzielni / wspólnoty / administracji), to eksmisja niemal pewna.. załóżmy że minie lato, jesień to co jest przesiakniete nie wyschnie potem przyjdzie mróz. Zamarznięta ciecz zwiększając swoją objętość będzie najzwyczajniej peczniec i to rozsadzac.
Jak tam byłam miałam jeszcze nadzieję, że te zacieki to może jednak efekt sikania kotów po parapetach.. Jak się leje z deszczem to pozamiatane.

O to też się boję pytać, ale zapytam - czy dla kotów istnieją sprawdzone płatne domy tymczasowe? Jeśli tak to z jakim kosztem trzeba się liczyć? Rzeszowski hotel liczyłam i wyszło 1000/miesiąc, to i się boję jaka odp będzie..jakby wyszło 20% tego to byłby jakiś punkt zaczepienia do rozmowy o ew rabacie przy "dłuższym pobycie"..

Aga.ta

Avatar użytkownika
 
Posty: 103
Od: Pt lip 20, 2018 23:39

Post » Śro sie 15, 2018 11:11 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Nie ma płatnych DT.
Hotele to też zwykle horror dla kota.

Można by wynająć jakąś tanią,małą kawalerkę i przenieść wszystkie koty.Ale czy u Was są takie możliwości (czy wynajmujący zgodzi się wynająć z taką ilością kotów)nie wiem.
I kto by je tam codziennie doglądał?

Nadal obstawiam intensywne ogłaszanie ,by szybko wyadoptować koty. Albo błagać o DT dla nich na forum i FB.

Ps.W dziury napchać silikonu albo uszczelniające pianki piliuretanowej. Oby trochę,tam potrzeba kapitalnego remontu. Nikt w to nie będzie się tu bawił.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sie 15, 2018 11:46 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Za dzieciaka nie mieliśmy wyboru, musieliśmy z mamą trafić do domu ciotki-zbieraczki. Kotów, psów, śmieci.
Tam góry śmieci były takie, że się między nimi meandrowało, żeby przejść z pomieszczenia do pomieszczenia. Drzwi wejściowe uchylaly się tylko na centymetry, dalej już śmieci. Łazienka była jednym wielkim skladowiskiem, niemal do sufitu.

Zbieraczom to nie przeszkadza, ciotka układała sobie legowisko gdziekolwiek bądź. Mama zamówiła łącznie trzy czy cztery kontenery tylko na te "skarby", ciotka rzucala się na nią z pazurami (niemyte i nieobcinane latami) czy nożyczkami za ich wynoszenie.
Pod podłogą po zerwaniu były labirynty pluskiew, robaków, much.

To jest ogromna praca, moja Mama niemal codziennie przez pół roku jeździła tam sprzątać, żeby potem wyremontować i nas wprowadzić.
Przez 20-30 lat ciotka nie wyrzucala NIC, dla niej "wszystko jeszcze moglo się przydać".
Nie ma co liczyć na wsparcie i pomoc takich osób, a i tak super, że pani nie jest agresywna, że akceptuje porządki jasdor, serio :(
Dlatego tak strasznie się boję, że to się może skończyć w dowolnej chwili :(

PS. Które dwa koty wychodzą? Może ogłaszać je na wychodzące?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro sie 15, 2018 11:50 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Wynajmowanie kawalerki dla kotów to jednak spora kwota. Bardziej powierzchnia biurowa pod firmę byłaby lepsza. Moja fundacja wynajmuje właśnie takie lokum i powstała tam kociarnia. Bo całe mieszkanie to koszt 2 razy większy.
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 15, 2018 12:53 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

A jakby każdy z zaglądających tu forumowiczów zastanowił się na spokojnie, czy jednak nie dałby rady jednego kociaka zabrać pod swój dach? Wiem, że wszyscy mamy koty, często brak funduszy, ale może coś by z tego wyszło? Tylko proszę nie krzyczcie na mnie. Może mój pomysł jest głupi, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro sie 15, 2018 12:57 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Napisałam kawalerka,bo chodziło mi o małą powierzchnię. Oczywiście,że może być to jakiekolwiek czyste pomieszczenie ogrzewane z oknem, z toaletą i ciepłą wodą.

Bruna Twój pomysł nie jest głupi.
Kto może wziąć 1 kota na tymczas?
Sporo osób czyta ten wątek.
Kto pomoże realnie tym kotom?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sie 15, 2018 13:06 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Ja mogę wziąć jednego może z TŻ przehandluję, że dwa od końca września/października. Płeć obojętna.
Warunek: odpchlenie i testy.
ser_Kociątko
 

Post » Śro sie 15, 2018 13:15 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

ser_Kociątko pisze:Ja mogę wziąć jednego może z TŻ przehandluję, że dwa od końca września/października. Płeć obojętna.
Warunek: odpchlenie i testy.


:201412 :201412 :201412 :201412 :201412
:201419 :201419 :201419
:201440 :201440 :201440


Kto jeszcze?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sie 15, 2018 13:16 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

ser_Kociątko pisze:Ja mogę wziąć jednego może z TŻ przehandluję, że dwa od końca września/października. Płeć obojętna.
Warunek: odpchlenie i testy.


To by było cudowne dla tych kotów.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 15, 2018 13:17 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Oczywiście to będzie DT. Na DS nie ma szans, mam 4 swoje + psa. Ale DT nie ma problemu, tylko musimy wrócić z wakacji i się ciut potem ogarnąć.
W szukaniu domów też doświadczenie mam :)

Aaaa no i nie bardzo żeby to był wychodzący, bo żaden z moich nie wychodzi.
ser_Kociątko
 

Post » Śro sie 15, 2018 13:24 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Mam 9 kotów (5 moich+ 4 "wieczne tymczasy") i starutkiego psa - nie ma szansy na tymczas u mnie.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro sie 15, 2018 14:32 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Pojutrze znajoma zabiera ode mnie 2 tymczasiki, ma dla nich domki. Mogłabym więc jednego z tego domu wziąć do siebie. Tylko przeraża mnie myśl o transporcie, mieszkam na drugim końcu Polski, aż mnie mdli na myśl o tym.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro sie 15, 2018 14:34 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

A gdzie dokładnie?

W razie czego "punkt przerzutowy" może być u mnie, w Warszawie. Na kilka dni dla dogrania transportu TŻ się zgodzi, na więcej nie ma szans, wystawi mnie za drzwi :(

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro sie 15, 2018 14:35 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

U mnie też odpada: wynajęte mieszkanie, trzy kocie zdechlaki i malutkie dziecko plus mąż ciągle w trasie a ja dorabiam po nocach przy kompie. Nie ogarnę fizycznie. Jedynie w razie czego mogę pomóc finansowo na coś wynajętego.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Śro sie 15, 2018 14:36 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Kalisz Pomorski. Miasteczko przy krajowej 10 pomiędzy Piłą a Szczecinem.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@ i 263 gości