Mój kot za dużo je

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 14, 2017 21:24 Mój kot za dużo je

Witam,
Mam mały problem z moim kotem. Od kilkunastu dni mam wrażenie, że mój pupil za dużo je. Cały czas łasi się i czeka w kuchni aż ktoś go nakarmi. Zawsze mu ulegamy. Dziś dostał jeść (po ok. jednej czwartej saszetki lub plasterku szynku) mniej więcej 10 razy. Boję się, że to mogą być objawy jakiejś choroby. Wcześniej mój Mruczek był dość wybrednym zwierzakiem i często zostawiał jedzenie w misce. Dodam, że kot jest już starszy, ma 9 lat, i był sterilizowany. Codziennie wychodzi na dwór. Nigdy nie był gruby i teraz rówineż nie tyje, chodzi wyłacznie o jedzenie. Jest dość chudym kotem. Wiem, że teraz zima i kot nabiera zapasów itd., ale nigdy nie jadł AŻ TAK dużo. Ostatnio nie wydarzyło się nic szczególnego, co by mogło wpłynąć na jego dietę, jedynie jakiś tydzień temu mój pupil pożarł się trochę z innym kocurem i ma dwie niewielkie ranki, które wciąż się goją, ale wątpię, żeby to miało jakieś znaczenie. Martwię się o niego, chociaż przypuszczam, że to nic poważnego.To mój najlepszy przyjaciel. :201461 Bardzo proszę o radę. A może warto zabrać go do weterynarza? Jeśli ktoś wie, co może mu dolegać, byłabym bardzo wdzieczna za pomoc.
Pozdrawiam.

skltclq

 
Posty: 6
Od: Czw gru 14, 2017 20:56

Post » Czw gru 14, 2017 21:29 Re: Mój kot za dużo je

To ja zacznę od najważniejszego pytania co kot je?
Plasterek szynki ma być posiłkiem? Koty nie powinny jeść żadnej szynki... żadnych parówek ani innych wędlin. Zawierają za dużo soli i innych konserwantów.
1/4 saszetki?
Jakie karmy kot je?
ser_Kociątko
 

Post » Czw gru 14, 2017 21:40 Re: Mój kot za dużo je

Jeśli dawno nie miał robionych żadnych badań i ogólnego "przeglądu", to warto się wybrać do weterynarza. Najlepiej od razu na czczo, żeby pobrać krew. Polecam zrobienie profilu geriatrycznego. No i warto, żeby weterynarz obmacał kotka od czubka nosa do koniuszka ogona, zajrzał w zęby, posłuchał jak pracuje serce, pomacał brzuszek, itp. To już ten wiek, kiedy zdrowie może zacząć szwankować i lepiej trzymać rękę na pulsie, wydając od czasu do czasu trochę kasy na profilaktykę, niż potem żałować.

Ps. Właśnie post ser_Kociątka mi coś uświadomił... 1/4 saszetki 10 razy dziennie to nie jest dużo. To 2,5 saszetki, a jeśli do tego kot je jakiegoś Whiskasa czy inne coś zawierające 4% mięsa, to raczej się nie przejada. Nawet wliczając w to plasterek szynki.

Necz

 
Posty: 926
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 14, 2017 21:45 Re: Mój kot za dużo je

Kupujemy różne karmy np. Whiskas albo Felix. Kot nie chce w ogóle jeść chrupek. Nie wiem, czy tak dokładnie dostaje 1/4 saszetki, może trochę przesadziłam, bardziej 1/3. Pewnie masz z tą szynką rację, normalnie nie dostaje jej często, tylko teraz gdy siedzi w kuchni non stop i jak tylko otworzę lodówkę, łasi się i miauczy, więc rzucam mu kawałek. Normalnie nie dostaje szynki jako większy posiłek, jak już to jako przekąskę, rzadko. Chodzi o to, że on zawsze jadł to samo, to znaczy różne karmy w takiej samej ilości i teraz nagle chce wsztystkiego więcej.

skltclq

 
Posty: 6
Od: Czw gru 14, 2017 20:56

Post » Czw gru 14, 2017 21:46 Re: Mój kot za dużo je

Dziekuję za radę, zrobię tak.

skltclq

 
Posty: 6
Od: Czw gru 14, 2017 20:56

Post » Czw gru 14, 2017 21:50 Re: Mój kot za dużo je

W takim razie poszukamy bardziej wartościowej karmy. Z tym, że on zawsze tyle jadł, a nawet mniej, i był zupełnie najedzony.

skltclq

 
Posty: 6
Od: Czw gru 14, 2017 20:56

Post » Czw gru 14, 2017 22:54 Re: Mój kot za dużo je

Polecam sklep zooplus, tam jest mnótwo karm, które są bardzo dobre jakościowo
np. CatzFineFood Feringa, GranataPet, Animonda Carny...
Whiskasy i inne tego typu karmy to badziew...
ser_Kociątko
 

Post » Czw gru 14, 2017 23:15 Re: Mój kot za dużo je

Dziękuję, na pewno ten sklep sprawdzę.

skltclq

 
Posty: 6
Od: Czw gru 14, 2017 20:56

Post » Pt gru 15, 2017 16:57 Re: Mój kot za dużo je

Jeżeli kot je 1/4 czy 1/3 saszetki karmy która zawiera około 4 % mięsa a reszta to...sama sobie dopowiedz co .
W dodatku jest chudy to znaczy ze jest źle żywiony i po prostu jest głodny :(
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43912
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 15, 2017 17:39 Re: Mój kot za dużo je

Badania zrób, profil geriatryczny. I tarczycę. Chudy kot, który dużo je kojarzy mi się z problemami tarczycowymi właśnie.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39232
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Pt gru 15, 2017 18:16 Re: Mój kot za dużo je

dorcia44 Nie jest jakiś wychudzony, po prostu nie za gruby. Zawsze zjadał tylko ok. 2 saszetek dziennie i był najedzony. Często nawet zostawiał trochę w misce. Dlatego nie dajemy mu bardzo dużo. Dopiero ostatnio to się zmieniło.

skltclq

 
Posty: 6
Od: Czw gru 14, 2017 20:56

Post » Pt gru 15, 2017 18:52 Re: Mój kot za dużo je

skltclq pisze:dorcia44 Nie jest jakiś wychudzony, po prostu nie za gruby. Zawsze zjadał tylko ok. 2 saszetek dziennie i był najedzony. Często nawet zostawiał trochę w misce. Dlatego nie dajemy mu bardzo dużo. Dopiero ostatnio to się zmieniło.

zostawiał bo mu się żołądek zacisnął. On, według mojego napełniania misek, głoduje. Nie jestem pewna czy nie dopychany jest żarciem ludzkim "czasem" rzucanym.
Moje dawno by już nogi wyciągnęły jedząc 1 saszetkę na 3 razy. Przy dwóch też.
Zrob mu badania. Takie jakie są radzone.
Poczytaj o karmach i jak koty się karmi. Zmień swoje nawyki.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt gru 15, 2017 18:59 Re: Mój kot za dużo je

Zróbcie badania krwi ze szczególnym uwzględnieniem tarczycy, trzustki, cukrzycy.

A proszenie o jedzenie...no cóż...kot prosi, kot dostaje...czyli ma nagrodę, przyjemność...no to prosi częściej...no to dostaje częściej...tak to się nakręca.

Niepokojąca jest zmiana nawyków. Może wskazywać, że coś poważnego sie dzieje.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 23, 2017 9:11 Re: Mój kot za dużo je

ASK@ pisze:Moje dawno by już nogi wyciągnęły jedząc 1 saszetkę na 3 razy. Przy dwóch też.


Dla mojej jedna saszetka starcza na 4 razy... trochę chrupków... mały kawałek jakiegoś mięsa i pierd stwierdza, że już jej się nie chce. Myślę, że dziennie schodzi max 100gram żarcia, aczkolwiek w naszym przypadku to nie lada sukces, bo i potrafiła przez cały dzień nic nie jeść. Teraz przynajmniej zaczęła w miarę regularnie chodzić do miski.

Moja babcia miała taki sam problem. Fifka w pewnym momencie zaczęła dopraszać się kosmicznych ilości żarcia i szukałyśmy przyczyny i problem okazał się w karmie. Wydany majątek na veta tylko po to aby zobaczyć, że żołądek jest pusty, nic w nim nie ma pomimo, że coś tam niby jadła. Diagnoza: kot jest głodny do tego stopnia, że zaczął mieć zupełnie problem z przyjmowaniem pokarmu.
Babcia do tego stopnia oszczędzała kupowaną przeze mnie karmę, że Fifka była praktycznie karmiona tylko Whiskasami.. A wyszło to całkiem niedawno jak szukałam rachunków- otwieram szafę, a tam pół magazynu. Pracujemy jeszcze trochę nad jej zdrowiem, ale powolutku wszystko wraca do normy.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Sob gru 23, 2017 11:13 Re: Mój kot za dużo je

Ja widać żarte koty mam. A jest ich trochę. Każdy je co innego i w różnych ilościach.
Swoją drogą saszetka saszetce nie jest równa. A tutaj kot był pasiony badziewiem ludzkim. To zawsze odbija się na zwierzaku.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos, Kocia Lady, pimpuś..wampirek i 175 gości