Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 03, 2014 13:42 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ten sposób też jest dobry:
http://www.erubbermaid.com/roughneck-homes
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro gru 03, 2014 13:57 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Sposób dobry ale wejście zrobiłabym wyżej i bardziej z boku.
Ale ogólnie fajne.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro gru 03, 2014 14:13 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Lidka pisze:Sposób dobry ale wejście zrobiłabym wyżej i bardziej z boku.
Ale ogólnie fajne.

Pewnie :) Otwór można wyciąć w dowolnym miejscu a plastik okleić taśmą by kot się nie pokaleczył.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro gru 03, 2014 14:22 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Dużo prościej jest włożyć w tekturowe pudło (chyba cieplejsze od plastiku) i owinąć w grubszą folię.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro gru 03, 2014 14:48 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

W tamtym rozwiązaniu dobre jest to, że łatwo rozbieralne. Ja też robiłam raczej w pudłach i grubych workach na śmieci.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro gru 03, 2014 14:52 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

To zależy od klimatu, w którym koty żyją. Na mróz plastik nie jest dobry, może nawet pękać. Ciepła nie trzyma wcale. Lepsza drewniana skrzynia.

I nie wiem, czemu wbrew logice ludzie uparcie robią wejścia po środku i tak nisko.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro gru 03, 2014 14:57 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Masz rację, nie pomyślałam o tej kruchości na mróz. To dobre rozwiązanie na ciepłe dni, żeby nie mokły.

Ja też nie wiem czemu wciąż na środku są te wejścia. Ale to chyba z przyzwyczajenia do wyglądu psich bud.
Dlatego za każdym razem do znudzenia reaguję.

Czy w tym roku pytałaś może STYROMAX czy przewidują rozszerzenie asortymentu pudeł?

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro gru 03, 2014 15:00 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Lidka pisze:Masz rację, nie pomyślałam o tej kruchości na mróz. To dobre rozwiązanie na ciepłe dni, żeby nie mokły.

Ja też nie wiem czemu wciąż na środku są te wejścia. Ale to chyba z przyzwyczajenia do wyglądu psich bud.
Dlatego za każdym razem do znudzenia reaguję.

Czy w tym roku pytałaś może STYROMAX czy przewidują rozszerzenie asortymentu pudeł?


Nie pytałam. Nie widzę szans, musieliby mieć zamówienie na ileś tam tysięcy sztuk pudełek jednego typu żeby opłacalna była zmiana linii produkcyjnej. Tak mi kiedyś napisali.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro gru 03, 2014 19:47 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ktoś z Was zdecydował się już na zakup takiego domku?
Jak wrażenia?
Kot nie niszczy go pazurami?

katherinex1

 
Posty: 2
Od: Wto gru 02, 2014 18:31

Post » Czw gru 04, 2014 12:37 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Wystarczy zwykły karton owinięty folią, żeby nie przemakał.

plotyf

 
Posty: 1
Od: Czw gru 04, 2014 12:19

Post » Czw gru 04, 2014 15:32 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

plotyf pisze:Wystarczy zwykły karton owinięty folią, żeby nie przemakał.


Karton nawet owinięty folią, zwilgotnieje i zgnije wcześniej czy później.
Z doświadczenia wiem, że bezdomniaki raczej nie drapią domków, mają wokół drzewa i inne obiekty do tego celu. natomiast bywa, że siadają na budce i wtedy rzeczywiście zaczepiają pazurkami. Wystarczy położyć na wierzchu deskę, pleksi gumową wycieraczkę samochodową czy inny nieprzemakalny przedmiot.
Tym bardziej będzie to użyteczne, że domek powinien mieć daszek zabezpieczający przed wciekaniem i zawiewaniem deszczówki do wnętrza, więc tak np. deska wystającą ponad obrys budki będzie spełniała jednocześnie rolę daszku ( o ile domek nie został w niego wyposażony).

Natomiast jest bardzo prawdopodobne, że koty wchodząc i wychodząc z domku wydrapią (w sensie powiększenia } otwór wejściowy. Dlatego krawędzie otworu wejściowego oklejam mocną taśmą hydrauliczną/naprawczą (paskami od środka budki na zewnątrz). Oklejam taśmą również przednią ściankę budki, również po to by nie zaczepiały pazurkami.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lut 20, 2015 16:59 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Pojechałam wczoraj kupic styropian. No i pokazuje panu w bricomanie który styropian mi się najbardziej podoba bo twardy i w sam raz nie za gruby nie za chudy. Trochę frezowane boki ale to je wyrównam. A pan mi mówi to nie styropian tylko pianka. To co nie można kleić klejem do styropianu ? pytam. Można. No to kupuję. Ale mąż stwierdził, że za dużo zakupów w samochodzie i się nie zmieści. Wiec przyjedziemy jutro. A teraz zaczynam się zastanawiac czy ta pianka (chyba poliuretanowa) jest tak samo dobra jak styropian? cena paczki 118 zł wiem ze styropian jest tańszy ale bardziej miękki, kruchy. Czy warto zainwestować w tę piankę?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto mar 03, 2015 8:09 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

plotyf pisze:Wystarczy zwykły karton owinięty folią, żeby nie przemakał.

Nie tylko piorunem chłonie wilgoć, ale i ciepła nie daje :?
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto mar 03, 2015 8:47 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

kropkaXL pisze:
plotyf pisze:Wystarczy zwykły karton owinięty folią, żeby nie przemakał.

Nie tylko piorunem chłonie wilgoć, ale i ciepła nie daje :?


Oj tak, karton nie nadaje się na domki.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro mar 04, 2015 22:38 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

A ta pianka styropianopodobna jest ciepła? Nadaje się? Chyba jeszcze mniej chłonie wilgoć bo jest używana do ocieplania fundamentów.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jacek1982 i 194 gości