Najczęściej zadawane pytania

Regulaminy

Regulamin Forum Miau.PL


1. Użytkownik Forum miau.pl, zwanego dalej Forum, publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administracja Forum nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez uczestników na łamach Forum.

2. Niedopuszczalne jest umieszczanie na Forum postów, materiałów i prywatnych wiadomości:
a) niecenzuralnych,
b) niezgodnych z prawem,
c) łamiących zasady netykiety,
d) będących ofertą kupna-sprzedaży lub rozmnażania nierasowych zwierząt,
e) obraźliwych i agresywnych,
f) będących spamem,
g) szkodzących dobremu imieniu Forum.

3. Wątki, zawierające treści reklamowe lub komercyjne mogą być zamieszczane jedynie na przeznaczonym do tego podforum: Oferty usług dla zwierząt, wyłącznie przez użytkowników spełniających warunki regulaminu tego Podforum. W każdym innym przypadku zamieszczanie takich informacji wymaga indywidualnej zgody administracji Forum.

4. Wątki dotyczące sprzedaży rasowych kotów i usług reproduktorów mogą być zamieszczane wyłącznie na Podforum Hodowcy kotów. Watki takie mogą być umieszczane wyłącznie przez osoby, które maja na swoim koncie min. 300 merytorycznych postów i przynajmniej półroczny staż na Forum.

5. Zalecenia techniczne wobec Użytkowników:
a) zanim rozpoczniesz nowy wątek, sprawdź za pomocą wyszukiwarki u góry strony, czy dany temat nie był już poruszany, a także zajrzyj do Kociego ABC. Powtarzające się wątki będą usuwane lub zamykane - chyba, że Moderator zadecyduje inaczej.
b) Staraj się nie umieszczać bezpośrednio na Forum zdjęć ani innej grafiki, która może obciążać pobieranie Forum. Zamiast zdjęć umieść linki do nich. Jeżeli już musisz umieścić zdjęcie/grafikę na Forum, to nie powinno ono być większe niż 640 pikseli na dłuższym boku i przekraczać wagi 150 kilobajtów. Dbaj o to, aby nie było zbyt wiele takich zdjęć na jednej stronie wątku.
c) Podpis (grafika i tekst) nie powinien przekraczać wymiarów 640 na 200 pikseli. Podpis należy do konkretnego użytkownika Forum. Nie wykorzystuj ikonek, grafik ani tekstów, które ktoś umieścił wcześniej w swoim podpisie bez jego zgody.
d) Staraj się, aby tytuł wątku odpowiadał jego zawartości. Jeżeli informacje, które chcesz podać są drastyczne - poinformuj o tym w tytule wątku.
e) Zanim wyślesz post skorzystaj z opcji podgląd - pozwoli Ci ona wyłapać ewentualne braki, literówki i błędy. Nie nadużywaj emotikonek i piętrowych cytatów. Jeśli zapomniałeś skorzystać z opcji - podgląd - , a w poście są błędy skorzystaj z opcji - zmień - w prawym, dolnym rogu Twojego postu.
f) Problemy lub pytania dotyczące działania Forum zgłaszaj administracji Forum
za pomocą prywatnych wiadomości (PW). Zanim zgłosisz problem/pytanie zajrzyj do FAQ lub do Podforum Problemy techniczne.

6. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do usuwania treści niezgodnych z niniejszym Regulaminem, jak również prawo do blokowania/ograniczania uczestnictwa w Forum Użytkownikom, którzy łamią regulamin. Na miau.pl obowiązuje następujący system ostrzeżeń:
a) oficjalne upomnienie ze strony administracji Forum. Jeśli nie skutkuje następuje:
b) powtórne upomnienie ze strony administracji Forum. W przypadku braku reakcji Użytkownik otrzymuje:
c) status persona non grata - osoba niepożądana. Status wiąże się z utrudnieniem dostępu do niektórych funkcji Forum. Status odwracalny jest automatycznie po okresie 3 miesięcy, o ile użytkownik zacznie przestrzegać zasady regulaminu i przeprosi publicznie użytkowników Forum za swoje zachowanie. W przypadku braku poprawy następuje:
d) trwała i nieodwracalna blokada dostępu do Forum
e) trwała blokada dostępu do Forum może nastąpić również na prośbę Użytkownika.
Wszelkie decyzje związane z powyższym podejmowane są przez administrację Forum. Administracja zastrzega sobie prawo do zablokowania dostępu do Forum również w trybie natychmiastowym, bez stosowania ww. punktów. Może to nastąpić w przypadkach drastycznego łamania regulaminu jak również w przypadku trollingu.

7. Użytkownik, pisząc wiadomość na Forum wyraża zgodę na jej publikację na Forum i w serwisach miau.pl. Wysłana wiadomość staje się częścią serwisu i jej usunięcie w przyszłości nie będzie możliwe.

8. Zasady tworzenia Podforów tematycznych:
a) istnieje możliwość utworzenia Podforum tematycznego na prośbę zgłoszoną przez grupę minimum 15 użytkowników Forum,
b) decyzja o utworzeniu nowego Podforum tematycznego jest całkowicie zależna od administracji Forum. Administracja może odmówić utworzenia Podforum bez podania przyczyny.
c) moderatorzy Podforów tematycznych mogą być wybierani wyłącznie spośród kandydatów, którzy uprzednio uzyskają zgodę administracji Forum.

9. Wątpliwości i uwagi dotyczące sposobu moderowania należy zgłaszać wyłącznie na PW do administracji Forum.

10. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do podejmowania indywidualnych decyzji w zakresie korzystania z Forum.

11. Regulamin obowiązuje od momentu jego opublikowania. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie. Rejestracja na Forum jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

12. Darowizny, wsparcie materialne i pieniężne.
a) Umieszczając lub odpowiadając na apele o wsparcie materialne czy pieniężne robisz to wyłącznie na własną odpowiedzialność i własne ryzyko. Administracja Forum nie weryfikuje ogłoszeń, a tym samym nie gwarantuje ich bezpieczeństwa ani zgodności z prawem, nie jest również pośrednikiem jakichkolwiek transakcji.
b) Zgodnie z polskim prawem, działania o znamionach zbiórki publicznej w rozumieniu Ustawy o zbiórkach publicznych (Ustawa z dnia 15 marca 1933 r., o zbiórkach publicznych - Dz. U. z 1933 r., Nr 22, poz. 162 z późn.zm.) mogą prowadzić tylko podmioty posiadające stosowne zezwolenia.
c) Przyjmując pomoc materialną czy pieniężną (darowiznę), zapoznaj się z Ustawą o podatku od spadków i darowizn (Ustawa z dnia 28 lipca 1983. Tekst jednolity: Dz. U. z 2009 nr 93 poz.768 ze zmianami)

13. Porady dotyczące leczenia kotów
Forumowicze udzielający porad oraz dzielący się wiedzą na temat leczenia kotów najczęściej nie są weterynarzami.
Informacje dotyczące leczenia kotów uzyskane za pośrednictwem forum nie zastępują porady lekarza weterynarii i należy bezwzględnie je z nim konsultować przed zastosowaniem lub, w przypadkach nagłych najszybciej jak jest to możliwe.

Data: 21.04.2013
Góra

Regulamin Forum Pchli Targ


1. Podforum „Pchli Targ”, zwane dalej PT, służy do zakładania prywatnych wątków z ofertami kupna, sprzedaży, wynajmu oraz bezpłatnego oddania produktów i usług.

2. Sprzedający może oferować produkty i usługi, których jest właścicielem, autorem lub wykonawcą. Zakładanie wątków innych, niż dotyczących prywatnych ofert (np. z ofertami firm) wymaga uzgodnienia z Administracją Forum miau.pl.

3. Sprzedającym może być osoba spełniająca następujące warunki:
a) pełnoletniość
b) minimalny 3 mies. staż na Forum miau.pl
c) minimalna liczba merytorycznych 200 wysłanych postów na Forum miau.pl

4. Wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za treść oferty ponosi osoba składająca ofertę. Odpowiedzialność za finalizację transakcji ponosi osoba składająca ofertę i kupujący (obdarowany). Forum miau.pl udostępnia jedynie miejsce dla zamieszczenia oferty, nie decyduje o szczegółowych zasadach transakcji ani nie gwarantuje poprawnej ich finalizacji.

5. Oferty nie mogą naruszać polskiego prawa, w tym - nie mogą dotyczyć niczego, czym obrót w Polsce jest zakazany.

6. W przypadku aukcji obowiązuje czas Forum, chyba że osoba zakładająca wątek jednoznacznie i z góry wyznaczy inne kryterium.

7. W tytule wątku autor powinien wpisać [Miasto] a po zakończeniu transakcji - zastąpić je słowem [Koniec]. Słowa te powinny pojawić się na początku tytułu. Miasta można nie wpisywać w przypadku drobnych przedmiotów np. biżuteria.


Przykład tytułu aktualnego ogłoszenia: [Wrocław] Wynajmę kawalerkę.
Przykład tytułu nieaktualnego ogłoszenia: [Koniec] Wynajmę kawalerkę.


8. Osoby naruszające zasady PT i/albo dobre obyczaje mogą być usuwane z Forum miau.pl. Informacje o nieprawidłowościach należy kierować do Administracji Forum miau.pl.

9. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do podejmowania indywidualnych decyzji w zakresie korzystania z PT.

Regulamin opracowany przez Estravena. Współredakcja - Moderatorzy.
Góra

Problemy z logowaniem i rejestracją

Dlaczego nie mogę się zalogować?
Powodów może być kilka. Po pierwsze: Czy w ogóle zarejestrowałeś się na tym forum? Jeżeli nie, to musisz wiedzieć, że rejestracja jest konieczna, aby móc się logować. A jeżeli się zarejestrowałeś i mimo to nie możesz się zalogować, to upewnij się, że Twoja nazwa użytkownika i Twoje hasło są prawidłowe. Jeżeli są, to skontaktuj się z administratorem forum, żeby upewnić się, że nie zostałeś zbanowany. Jest też możliwe, że problem powoduje błędna konfiguracja forum.
Góra

Dlaczego w ogóle muszę się rejestrować?
Możliwe, że nie musisz, to od administratora forum zależy, czy aby pisać wiadomości konieczna jest rejestracja. Jednakże rejestracja da Ci dostęp do dodatkowych możliwości niedostępnych dla gości, takich jak własny avatar, wysyłanie prywatnych wiadomości i e-maili do innych użytkowników, należenie do grup użytkowników itp. Rejestracja zajmuje tylko chwilę, więc jest zalecane, abyś ją wykonał.
Góra

Dlaczego jestem automatycznie wylogowywany?
Jeżeli nie zaznaczysz opcji Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie w czasie logowania, forum zachowa informację o tym, że jesteś zalogowany tylko przez ustawiony przez administratora czas. To zapobiega przejęciu dostępu do Twojego konta przez kogoś innego. Aby pozostać zalogowanym, zaznacz opcję „Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie” podczas logowania się. Jest to stanowczo niezalecane, jeżeli korzystasz z forum ze współdzielonego z kimś komputera, np. w bibliotece, kawiarence internetowej, sali komputerowej w szkole / na uczelni itp. Jeżeli nie widzisz tej opcji, to oznacza to, że administrator zablokował tę funkcję.
Góra

W jaki sposób mogę zapobiec wyświetlaniu mojej nazwy użytkownika na liście użytkowników przeglądających forum?
W swoim panelu użytkownika, w „Ustawieniach forum”, znajdziesz opcję Nie pokazuj, że jestem online. Włącz tę opcję i Twoja nazwa użytkownika będzie wyświetlana tylko dla administratorów, moderatorów i Ciebie. Będziesz liczony jako ukryty użytkownik.
Góra

Zapomniałem hasła!
Nie panikuj! Twoje hasło wprawdzie nie może zostać odzyskane, ale bez problemu może zostać zresetowane. Przejdź na stronę logowania i kliknij na link Zapomniałem hasła. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a prawdopodobnie niedługo znów będziesz mógł się zalogować.
Góra

Zarejestrowałem się, ale nie mogę się zalogować!
Po pierwsze, sprawdź, czy wpisujesz prawidłową nazwę użytkownika i hasło. Jeśli tak, to nastąpiła jedna z tych dwóch rzeczy: Jeśli COPPA jest włączone, a Ty poinformowałeś skrypt w czasie rejestracji, że masz mniej niż 13 lat, to będziesz musiał wykonać instrukcje wysłane na Twój adres e-mail. Niektóre fora wymagają też, żeby nowe rejestracje były aktywowane przez Ciebie albo przez administratora, zanim będziesz mógł się zalogować; informacja o tym została wyświetlona podczas rejestracji. Jeżeli został do Ciebie wysłany e-mail, postępuj zgodnie z instrukcjami w nim zawartymi. Jeżeli nie otrzymałeś/aś żadnego e-maila, prawdopodobnie podałeś/aś nieprawidłowy adres e-mail lub e-mail został zaklasyfikowany jako spam przez filtr antyspamowy. Jeśli jesteś pewny/a, że podany przez Ciebie adres e-mail jest prawidłowy, spróbuj skontaktować się z administratorem.
Góra

Zarejestrowałem się jakiś czas temu, ale nie mogę się teraz zalogować!?!
Możliwe, że administrator deaktywował lub usunął Twoje konto z jakiegoś powodu. Wiele forów systematycznie usuwa użytkowników, którzy nic nie pisali przez dłuższy czas, żeby zmniejszyć wielkość bazy danych. Jeżeli to nastąpiło, spróbuj zarejestrować się jeszcze raz i być bardziej zaangażowanym w dyskusje.
Góra

Czym jest COPPA?
COPPA, albo Child Online Privacy and Protection Act of 1998, to obowiązujące w Stanach Zjednoczonych prawo, wymagające, aby strony internetowe mogące potencjalnie zbierać informacje od ludzi mających mniej niż 13 lat, miały piśmienną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów na zbieranie informacji prywatnych od osoby mającej mniej niż 13 lat. Jeżeli nie jesteś pewny/a, czy to dotyczy Ciebie jako kogoś próbującego zarejestrować się na stronie WWW, skontaktuj się z prawnikiem.
Góra

Dlaczego nie mogę się zarejestrować?
Możliwe jest, że właściciel strony zbanował Twój adres IP lub zabronił nazwy użytkownika, którą próbujesz zarejestrować. Właściciel strony mógł też zablokować rejestracje, skontaktuj się z nim, żeby dowiedzieć się więcej na ten temat.
Góra

Co robi funkcja „Usuń ciasteczka”?
Funkcja „Usuń ciasteczka” usuwa wszystkie ciasteczka utworzone przez skrypt phpBB, które powodują, że jesteś nadal zalogowany na forum. Dostarczają one również funkcji takich jak pamiętanie co przeczytałeś, a czego nie, jeżeli zostały one włączone przez administratora forum. Jeżeli masz problemy z (wy)logowaniem się, usunięcie ciasteczek może pomóc.
Góra

Preferencje i ustawienia użytkowników

Jak zmienić moje ustawienia?
Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, wszystkie Twoje ustawienia są zapisywane w bazie danych forum. Żeby je zmienić, zajrzyj do swojego panelu użytkownika; link zazwyczaj znajduje się na górze stron forum. Ten panel pozwoli Ci zmienić swoje ustawienia i preferencje.
Góra

Czasy wyświetlane na forum są nieprawidłowe!
Możliwe, że wyświetlany czas pochodzi z innej strefy czasowej niż ta, w której się znajdujesz. Jeżeli właśnie to jest problemem, przejdź do swojego panelu użytkownika i zmień swoją strefę czasową, aby zgadzała się z Twoim położeniem, np. w Europie Centralnej wybierz Środkowoeuropejski Czas Standardowy. Weź pod uwagę, że zmiana strefy czasowej, tak jak większości ustawień, może zostać wykonana tylko przez zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany, to teraz jest dobry moment na to, żeby się zarejestrować.
Góra

Zmieniłem strefę czasową, a wyświetlany czas nadal jest zły!
Jeżeli jesteś pewny/a, że ustawiłeś/aś strefę czasową i czas letni/DST prawidłowo, a czas nadal jest wyświetlany nieprawidłowo, to znaczy, że czas serwera jest nieprawidłowy. Poinformuj o tym administratora, aby naprawił problem.
Góra

My language is not in the list!
Either the administrator has not installed your language or nobody has translated this board into your language. Try asking the board administrator if they can install the language pack you need. If the language pack does not exist, feel free to create a new translation. More information can be found at the phpBB website (see link at the bottom of board pages).
Góra

Jak mogę wyświetlić obrazek przy mojej nazwie użytkownika?
Istnieją dwa rodzaje obrazków wyświetlanych (zazwyczaj) przy nazwie użytkownika w czasie przeglądania postów. Jeden z nich to obrazki związane z rangą użytkownika, zazwyczaj w formie gwiazdek, bloczków czy kropek, pokazujących jak dużo postów użytkownik napisał lub jaki jest status użytkownika na forum. Drugi, zazwyczaj większy obrazek, jest znany jako avatar i jest unikalny dla każdego użytkownika. Możesz go ustawić w panelu użytkownika, pod warunkiem, że administrator forum włączył funkcje avatarów, a Ty masz wystarczające uprawnienia. Jeżeli nie masz możliwości używania avatarów, skontaktuj się z administratorem i zapytaj, czym to jest spowodowane.
Góra

Co to jest ranga i jak mogę ją zmienić?
Rangi, wyświetlane pod nazwami użytkowników, oznaczają zazwyczaj ile postów ten użytkownik napisał lub jaki ma status na forum, np. moderator czy administrator. Ogólnie to nie możesz tak po prostu zmienić wyglądu żadnych rang na forum, ponieważ ustawia je administrator forum. Nie pisz postów tylko po to, żeby zwiększyć swój licznik postów i przez to swoją rangę. Większość forów nie toleruje takich działań i moderator lub administrator po prostu obniży Twój licznik postów albo przyzna Ci ostrzeżenie.
Góra

Gdy próbuję wysłać wiadomość e-mail do użytkownika, forum każe mi się zalogować. Dlaczego?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać e-maile do innych użytkowników przez wbudowany formularz wysyłania e-maili i to tylko wtedy, jeżeli administrator włączył tę funkcję. Ma to zabezpieczać przed nieprawidłowym używaniem systemu e-maili przez anonimowych użytkowników.
Góra

Problemy z pisaniem

Jak utworzyć nowy wątek na forum?
Aby utworzyć nowy wątek, kliknij na właściwy przycisk przy wyświetlaniu wybranego działu forum. Możliwe, że przed utworzeniem wątku będziesz musiał się zarejestrować. Lista Twoich uprawnień w każdym dziale jest wyświetlana pod listą wątków. Przykłady: Możesz tworzyć nowy wątek, Możesz głosować w ankietach itp.
Góra

Jak edytować lub usunąć post?
Jeśli nie jesteś administratorem lub moderator forum, możesz edytować i usuwać tylko swoje posty i to tylko wtedy, jeżeli administrator w ten sposób ustawił uprawnienia. Możesz edytować post klikając na przycisk „edytuj” przy wybranym poście, czasami tylko przez pewien czas po jego napisaniu. Jeżeli ktoś już odpowiedział na ten post, pod Twoim postem pojawi się informacja, ile razy go edytowałeś i kiedy zrobiłeś to ostatni raz. Informacja ta wyświetli się tylko wtedy, jeśli ktoś odpowiedział; nie pojawi się jeśli moderator lub administrator edytował post, choć oni mogą zostawić notatkę z informacją dlaczego go edytowali. Zauważ, że zwykli użytkownicy nie mogą usuwać postów, gdy ktoś już na nie odpowiedział.
Góra

Jak dodawać podpis do moich postów?
Aby umieścić podpis pod swoim postem, musisz najpierw utworzyć go w panelu użytkownika. Gdy już to zrobisz, możesz zaznaczyć pole Dołącz podpis w formularzu pisania posta, aby dołączyć podpis do niego. Możesz również dodawać podpis domyślnie do wszystkich Twoich postów, poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w panelu użytkownika. Kiedy to zrobisz, będziesz mógł nadal decydować o nie dołączeniu go do pojedynczych postów poprzez odznaczanie wspomnianego wcześniej pola w formularzu pisania posta.
Góra

Jak utworzyć ankietę?
Kiedy tworzysz nowy wątek lub edytujesz pierwszy post już istniejącego, kliknij zakładkę „Tworzenie ankiety” znajdującą się poniżej głównego formularza; jeśli nie widzisz jej, to znaczy, że nie masz odpowiednich uprawnień, by tworzyć ankiety. Wprowadź tytuł i co najmniej dwie opcje do odpowiednich pól, upewniając się, że każda opcja znajduje się w osobnej linii w polu tekstowym. Możesz również ustalić liczbę opcji, które użytkownik może wybrać w ankiecie, czas trwania ankiety wyrażony w dniach (0 oznacza brak limitu) i w końcu zadecydować, czy użytkownicy mogą zmieniać swoje głosy.
Góra

Dlaczego nie mogę wybrać więcej opcji?
Limit opcji w ankiecie jest ustalany przez administratora forum. Jeśli sądzisz, że potrzebujesz wstawić więcej opcji niż pozwala na to limit, skontaktuj się z administratorem.
Góra

Jak wyedytować lub usunąć ankietę?
Podobnie jak posty, ankiety mogą być edytowane tylko przez ich autorów, moderatorów lub administratorów. Aby edytować ankietę, przejdź do edycji pierwszego posta w wątku, z którym zawsze związana jest ankieta. Jeśli nikt jeszcze nie głosował w ankiecie, jej autor może usunąć ankietę lub edytować jej opcje. Jednakże, jeśli w ankiecie już głosowano, jedynie moderatorzy i administratorzy mogą ją edytować lub usunąć. To zapobiega modyfikowaniu ankiety, kiedy ta już trwa.
Góra

Dlaczego nie mam dostępu do działu?
Niektóre działy mogą być dostępne dla określonych grup lub użytkowników. Aby przeglądać, czytać, pisać w nich lub wykonywać inne operacje, potrzebujesz odpowiednich uprawnień. Skontaktuj się z moderatorem lub administratorem forum, by je uzyskać.
Góra

Dlaczego nie mogę dodawać załączników?
Uprawnienia dotyczące załączników mogą być przyznawane dla każdego działu, dla każdej grupy i dla każdego użytkownika. Administrator forum mógł nie zezwolić na dołączanie ich w dziale, w którym piszesz lub przyznać uprawnienia jedynie niektórym grupom. Jeśli nie rozumiesz, dlaczego nie możesz ich dołączać, skontaktuj się z administratorem forum.
Góra

Dlaczego otrzymałem ostrzeżenie?
Każdy administrator ma swoje zasady na forum. Jeśli je złamałeś, mogłeś zostać ukarany ostrzeżeniem. Zauważ, że jest to decyzja administratora i phpBB Group nie ma nic wspólnego z ostrzeżeniami na forum. Skontaktuj się z administratorem forum, jeśli nie wiesz, dlaczego otrzymałeś ostrzeżenie.
Góra

Jak mogę zgłosić posty moderatorowi?
Jeśli administrator na to zezwolił, powinieneś widzieć odpowiednią ikonkę obok postu, który chcesz zgłosić. Kliknięcie jej przeniesie Cię do kolejnych kroków, które są niezbędne do zgłoszenia wiadomości.
Góra

Do czego służy przycisk „Zapisz” w widoku tworzenia wątku?
Ta opcja pozwala Ci zapisywać kopie robocze Twoich wątków, które mogą być dokończone i umieszczone na forum w przyszłości. By powrócić do kopii roboczej, odwiedź swój panel użytkownika.
Góra

Dlaczego mój post musi być zaakceptowany?
Administrator forum mógł zadecydować, że posty w danym dziale wymagają przeglądnięcia przed publikacją. Jest również możliwe, że administrator umieścił Cię w grupie, której posty muszą być zaakceptowane przed znalezieniem się na forum. Skontaktuj się z administratorem, by uzyskać dalsze szczegóły.
Góra

Jak mogę przesunąć swój wątek w górę?
Klikając w link „Przesuń wątek w górę” w widoku wątku, możesz odkopać go na samą górę pierwszej strony działu. Jednakże, jeśli nie widzisz takiego linku, oznacza to, że funkcja ta mogła zostać wyłączona lub wymagany czas między dwoma użyciami tej opcji jeszcze nie minął. Innym sposobem na odkopanie wątku jest dopisanie w nim posta, trzymaj się jednak zasad robiąc to.
Góra

Formatowanie i rodzaje wątków

Czym są ogłoszenia globalne?
Ogłoszenia globalne zawierają istotne informacje, z którymi trzeba się niezwłocznie zapoznać. Wyświetlają się w każdym dziale na szczycie listy wątków oraz w Twoim panelu użytkownika. Uprawnienia do tworzenia ogłoszeń globalnych nadaje administrator.
Góra

Czym są ogłoszenia?
Ogłoszenia często zawierają ważne informacje dotyczące działu, w którym się znajdują, i powinieneś/powinnaś zapoznać się z nimi przed skorzystaniem z tego działu. Znajdują się na każdej stronie, na szczycie listy wątków, w dziale, w którym zostały umieszczone. Podobnie jak w przypadku ogłoszeń globalnych, uprawnienia do tworzenia ogłoszeń nadaje administrator.
Góra

Czym są wątki przyklejone?
Wątki przyklejone wyświetlają się pod ogłoszeniami i tylko na pierwszej stronie działu, w którym zostały utworzone. Zawierają przydatne informacje, które nie powinny zagubić się w natłoku innych wątków. Podobnie jak w przypadku ogłoszeń oraz ogłoszeń globalnych, uprawnienia do tworzenia wątków przyklejonych nadaje administrator.
Góra

Prywatne wiadomości

Nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości!
Są trzy powody, dla których nie możesz wysyłać prywatnych wiadomości: nie jesteś zarejestrowany i/lub zalogowany, administrator forum wyłączył prywatne wiadomości dla całego forum lub uniemożliwił wysyłanie prywatnych wiadomości tylko Tobie. Po więcej informacji skontaktuj się z administratorem forum.
Góra

Moje wiadomości trafiają do folderu „Do wysłania”. Dlaczego?
W folderze „Do wysłania” znajdują się wiadomości, które nie zostały jeszcze odczytane przez odbiorcę.
Góra

Dostaję niechciane prywatne wiadomości!
Możesz zablokować wybranemu użytkownikowi wysyłanie do Ciebie prywatnych wiadomości poprzez użycie reguł wiadomości dostępnych w panelu użytkownika. Jeżeli otrzymywane wiadomości są obelżywe, poinformuj o tym administratora forum, który ma możliwość zablokowania danemu użytkownikowi opcji wysyłania prywatnych wiadomości.
Góra

Otrzymałem spam lub obraźliwy e-mail od użytkownika forum!
Przykro nam z tego powodu. Szczegóły wiadomości e-mail dają możliwość sprawdzenia i odnalezienia użytkowników, którzy wysyłają takie wiadomości, dlatego przekaż administratorowi forum pełną kopię otrzymanej wiadomości. Bardzo ważny jest nagłówek, który zawiera informacje o użytkowniku, który wysłał wiadomość. Wówczas administrator forum będzie mógł podjąć odpowiednie działania.
Góra

Załączniki

Jakie załączniki są dozwolone na tym forum?
Administrator forum może umożliwić lub zablokować dodawanie wybranych typów załączników. Jeżeli nie jesteś pewny/a, czy dany typ załącznika można załadować na forum, skontaktuj się z administratorem.
Góra

Jak znaleźć wszystkie dodane przeze mnie załączniki?
Listę wszystkich dodanych przez siebie załączników znajdziesz w panelu użytkownika, przechodząc do sekcji załączników.
Góra

Sprawy phpBB3

Kto napisał ten skrypt?
Ten skrypt (w jego niezmodyfikowanej formie) został utworzony, opublikowany i jest własnością phpBB Group. Jest wydawany na licencji GNU General Public License i może być wolno (w sensie wolności, a nie prędkości) rozpowszechniany. Kliknij na link, aby dowiedzieć się więcej.
Góra

Dlaczego funkcja X nie jest dostępna?
Ten skrypt został utworzony i jest własnością phpBB Group. Jeżeli uważasz, że brakuje w nim jakiejś funkcji, odwiedź stronę www.phpbb.com i sprawdź, co phpBB Group ma do powiedzenia na ten temat. Nie wysyłaj zgłoszeń funkcji na forum na phpbb.com, phpBB Group używa SourceForge do zarządzania nowymi funkcjami. Przejrzyj forum i sprawdź jakie jest, jeśli w ogóle jest, nasze stanowisko na ten temat i podążaj za wskazówkami podanymi tutaj.
Góra

Polityka prywatności
Czytaj [>>>]
Góra