Moja wymarzona czarnulka :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 31, 2009 18:19 Moja wymarzona czarnulka :)

Wszystko zaczęło się jakiś rok temu. Choć całe moje dość krótkie życie byłam psiarą, to nagle coś się zmieniło, stałam się wielką kociarą. Za wszelką cenę chciałam mieć kota, jakiegokolwiek, byle kota. Niestety, mieszkając z mamą byłam zależna od jej woli...

Na szczęście, coś zmieniło się 59 dni temu. Od tamtej pory liczyłam dokładnie każdy dzień przybliżający mnie do mojego kota. Dlaczego aż 59? Pomimo mojego zniecierpliwienia, chciałam kota na jakiś wolny okres czasu, bym mogła się nim zajmować... Ferie to był właśnie taki, idealny okres.

Przez cały ten czas czytałam wiele o kotach, przygotowywałam się. 58, 57, 34, 22 dni... Czas jakoś upływał, teraz zdaje mi się, że strasznie szybko. Na dwa tygodnie przed planowaną 'wycieczką' po kota zamówiłam w sklepach internetowych wszystko co potrzeba ;). Było z tym kilka problemów, ale w końcu wszystko doszło 30.01, czyli wczoraj.

Dzisiejszy dzień był najbardziej emocjonujący w całym moim życiu :D. Obudziłam się o 8:30, choć po kota mieliśmy jechać dopiero o 12. Postawiłam cały dom na nogi, by zajęli się sprzątaniem i odkurzaniem (nie chciałam męczyć biednego kotka odkurzaniem, i tak jest stres :P).
I w końcu wyjechaliśmy. Schronisko jest dość daleko od naszego mieszkania, dlatego pewnie wciąż histeryzowałam, że nie zdążymy ;).

Ostatecznie jednak dotarliśmy... Nusia była pierwszym kotem, który mnie zachwycił, choć czwartym, na którego zwróciłam uwagę. Wystarczy powiedzieć, że wszystko załatwione zostało w dokładnie 28 minut.

Jak to było z tym imieniem? Nusia jakoś tak się wymyśliło. Czekam aż wpadnę na jakieś ciekawsze imię... macie może jakieś pomysły?

A teraz skończę przynudzać i wrzucę trochę zdjęć mojego czarnofutrego skarbu :D.

Obrazek
Po dopełnieniu wszystkich formalności - ja, najszczęśliwsze dziecko na świecie :lol:

Obrazek
W drodze do domu.

Obrazek
Achh te oczy :D

Obrazek

Obrazek
Po tym zdjęciu Nusia schowała się pod łózkiem, i tyle ją widziałam.

Obrazek
Wystarczyło trochę kiciania, a koteczka z tymi rozbracającymi "Mrraw?" wyszła na chwilę na powierzchnię.

Obrazek

Obrazek
Kotka nabrała zaufania i zaczęła zwiedzać dom - tu w moim pokoju wygląda przed okno ;). (Nie zwracajcie uwagi na tapetę :roll: )

Obrazek
Wanna, drugie miejsce, które Nusia zwiedziła.

Obrazek
Pierwszy posiłek ;).

Oraz seria w ukochanym legowisku od 'RUFI' ;).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Koteczka jest cudowna. Cały czas mruczy, barankuje, tuli się. Kiedy pani w schronisku mi ją podała zaskarbiła sobie moje serce ciągłym barankowaniem, łapaniem łapkami i mruczeniem ;). Jest nadzwyczajnie spokojna. Nie boi się zdjęć. Jest fantastycznym, idealnym dla mnie kotem :D.
Ostatnio edytowano Pon lut 02, 2009 13:07 przez subra, łącznie edytowano 2 razy

subra

 
Posty: 23
Od: Nie gru 14, 2008 19:32
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob sty 31, 2009 18:27

Piękna! :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Niusia-prawdziwa szczęściara
:ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Obrazek

ruru

 
Posty: 19904
Od: Sob gru 29, 2007 20:10
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 31, 2009 19:20

Subra, kotka piękna, ale nie mnóż wątków, proszę. Mozesz zadać to pytanie: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=88022 w wątku swojej kotki, i np. zmienić tytuł wątku, jeśli potrzebujesz porady.

I tu Ci też odpowiem: Kotka dziś zmieniła miejsce zamieszkania, to duży stres dla kota, mała się boi (leżenie w kuwecie to częsty objaw niepewności.) Kot ze stresu może nie załatwiać się i dwa dni. Kilka godzin to zbyt mało, żeby podejrzewać chorobę :)
Georg ['] Klemens ['] Miriam [']

Georg-inia

 
Posty: 22395
Od: Czw lut 02, 2006 12:13
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 31, 2009 19:54

Bardzo dziękuję, Georg-inia, uspokoiłaś mnie :).

Ma ktoś może pomysł na imię dla Czarnulki? ;)

subra

 
Posty: 23
Od: Nie gru 14, 2008 19:32
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob sty 31, 2009 19:59

Cudna czarnula :D Strasznie podobna do naszego Kreta :D

PS: skąd takie cudne legowisko????

vadee

 
Posty: 3439
Od: Wto lis 01, 2005 7:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 31, 2009 20:25

Subra, masz sliczną kotkę.
Powodzenia :wink:
Koty żyją akurat tyle, żeby zdążyły spleść się z naszym życiem i zapaść
głęboko w serce. Potem je łamią. Ale ile warte byłoby życie bez nich...


Dwie baby i rudy ...

tosiula

 
Posty: 23190
Od: Sob lut 24, 2007 17:42
Lokalizacja: Kujawy; między miskami a kuwetą

Post » Sob sty 31, 2009 20:32

Piękna niunia, gratuluje zakocenia :D
Jakiś taki znajomy widok z okna... 8)
Obrazek

Agnieszka16

 
Posty: 1476
Od: Wto cze 19, 2007 10:52
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie lut 01, 2009 12:50

Vadee, legowisko stąd ;).
Agnieszka16, może dlatego, że też Lublin? :lol:

Dziękuję wszystkim za komentarze :).
Dzisiaj się postaram o nowe zdjęcia.

Chciałabym jeszcze coś opowiedzieć...
Wczoraj wieczorem bardzo źle się czułam, nikogo nie było w domu. Napisałam smsa mamie, a ona odpisała, że niedługo będzie. Położyłam się i zasnęłam. Kiedy się obudziłam, mama podała mi jakieś leki i powiedziała, że kiedy przyszła do domu nasza Czarnulka leżała przy mnie, jakby czuwała :). I to pierwszego dnia 8O ! Jak można się domyślić, byłam i jestem z tego powodu strasznie szczęśliwa :D.

subra

 
Posty: 23
Od: Nie gru 14, 2008 19:32
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie lut 01, 2009 14:03

dzięki za linka, zachorowałam na taki dla moich paskud :D

vadee

 
Posty: 3439
Od: Wto lis 01, 2005 7:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 01, 2009 14:45

Masz absolutnie piękną kotkę. Te oczy takie magiczne :love: :love:
Imię pasuje, po co zmieniać :wink:


Jeśli chcesz zmienić tytuł swojego wątku, robisz to w swoim pierwszym poście- "zmień".

Witaj na Forum :D

MaybeXX

Avatar użytkownika
 
Posty: 9628
Od: Pon sie 13, 2007 17:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post » Nie lut 01, 2009 20:46

Kotka została oficjalnie przeimieniowana na Pumę, przez moją mamę. Pomimo tego, że pumy są beżowe, a nie czarne, duże, a nie małe, mają długi, a nie krótki ogon i są niebezpieczne, a nie przesłodkie ;).

subra

 
Posty: 23
Od: Nie gru 14, 2008 19:32
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie lut 01, 2009 20:55

A właśnie, że Pumy są czarne. Popatrz tylko na moją
Obrazek

pumka133

 
Posty: 1322
Od: Nie wrz 14, 2008 18:27
Lokalizacja: Lubin

Post » Nie lut 01, 2009 20:59

[quote="MaybeXX"]Masz absolutnie piękną kotkę. Te oczy takie magiczne :love: :love:
Imię pasuje, po co zmieniać :wink:


dokładnie. :D
Najlepsze jest pierwsze imię. Ja jak moja zobaczyłam to od razu wiedziałam, że będzie Puma. Biegała wtedy tak szaleńczo, z taką gracją Pumy... :lol:
Obrazek

pumka133

 
Posty: 1322
Od: Nie wrz 14, 2008 18:27
Lokalizacja: Lubin

Post » Nie lut 01, 2009 22:14

Subra, Gratuluję pięknej kotki!
Świetnie, że wybraliście ją ze schroniska i super, że zdecydowałaś się na kotkę, która już nie jest malutkim kociakiem - dorosłe koty też bardzo potrzebują domków.
Twoja kotka ma wielkie szczęście :)
Obrazek Obrazek

Anuk

 
Posty: 6550
Od: Pon paź 15, 2007 20:58
Lokalizacja: Pruszków

Post » Pon lut 02, 2009 13:15

Anuk pisze:Subra, Gratuluję pięknej kotki!
Świetnie, że wybraliście ją ze schroniska i super, że zdecydowałaś się na kotkę, która już nie jest malutkim kociakiem - dorosłe koty też bardzo potrzebują domków.
Twoja kotka ma wielkie szczęście :)


Właśnie dlatego chciałam dorosłego kotka :). Bo ludzie zazwyczaj wybierają kocięta, bo taki kot ma już stały charakter i (jeżeli się odpowiedniego wybierze :lol:) jest z nim mniej problemów ;).

Kicia nadal pozostaje bezimienna. Nie znaleźliśmy imienia, które odpowiadałoby i Miziastej i wszystkim domownikom ;). Myślę, że w końcu coś w "praniu" się znajdzie :D.

Malutka trochę kicha... Jutro lub pojutrze idę z nią do weterynarza.

subra

 
Posty: 23
Od: Nie gru 14, 2008 19:32
Lokalizacja: Lublin

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: luty-1, Victoresb i 517 gości