Smutne życie staruszkiRamolki.Czy los się odmieni?TRÓJMIASTO

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon wrz 15, 2008 13:56 Smutne życie staruszkiRamolki.Czy los się odmieni?TRÓJMIASTO

Obrazek

Ramolka to schroniskowa weteranka – ofiara ludzkiej bezmyślności. Urodziła się zupełnie niepotrzebnie gdzieś na ulicy. Ludzie nigdy nie należeli do jej stada, więc nie nauczyła się nawiązywać z nimi bliższych więzi. Miała swój własny koci świat: znajome podwórko, piwnice, śmietniki. Dookoła żyły zaprzyjaźnione koty. Miała z kim się bawić i do kogo przytulić się w czasie mroźnych, zimowych nocy. Ale gdy wyszperała jakiś szczególnie smakowity kąsek, ktorym nie zamierzała się dzielić z kumplami lub gdy po prostu naszła ją ochota na chwilę samotności, wiedziała w jakim zaułku się zaszyć, by nikt jej nie znalazł. Nie było to może na prawdę szczęśliwe życie, Ramolka czasem głodowała i marzła, ale na ogół była całkiem zadowolona ze swojego losu. W końcu nawet nie wiedziała, że za ścianami domów, pod którymi przemyka chyłkiem, żyją zupełnie inne koty: koty które od urodzenia były otoczone ludzką opieką i miłością...

No tak.Ramolka nie miała wiele, ale to co miała jej wystarczało. Gdyby została wysterylizowana i wypuszczona z powrotem na wolność, pewnie zestarzałaby się i odeszła jako całkiem szczęsliwe zwierzę. Ale tak się nie stało: Ramolka została schwytana i zamknięta w schronisku.

Tutaj nie miała gdzie się schronić, by uciec przed innymi kotami, a koty te nie były tak miłe i przyjazne, jak jej kumple z podwórka. Owszem, biedne, nikomu nie potrzebne zwierzęta wtulały się w siebie nocami, ale za dnia trwała ostra rywalizacja: o smakołyk, półeczkę nagrzaną przez słońce, o chwilę kontaktu z człowiekiem...
Ramolka była miłą, uległą koteczką. Nie potrafiła walczyć o swoje. Żyła w ciągłym strachu. I tak mijały lata.

Gdy poznałam Ramolkę była już mocno schorowaną, zniszczoną przez życie staruszką. Za bardzo bała się innych kotów, by podchodzić do misek i choć były one zawsze pełne, wyglądała jak szkielecik. Czuła się tak słabiuteńka, że przemogła lęk przed człowiekiem i przywlokła się prosić o pomoc. Zabrałam ją na tymczas, święcie przekonana, że jedyne co można dla niej zrobić, to pozwolić jej umrzeć najedzonej i w cieple.

Zrobiłam jej badania krwi: ponad dziesięciokrotnie przekroczony mocznik i kreatynina. Weterynarze delikatnie starali się mnie przygotować na najgorsze. Ale kotka o dziwo jadła i to nawet z apetytem. A gdy zabrakło pokarmu w jej miseczce, potrafiła wyszperać psie żarcie z szafki (generalnie nie najzdrowsze dla kota z mocznicą) i nawtykac się ile wlezie. Po sześciu dniach kroplówek i antybiotyku powtórzyliśmy badania krwi. Nie doceniliśmy jej woli życia. Kicia zwalczyła chorobę. Wyniki były w normie!

Ramolka nie jest za bardzo socjalna, łasi się, gdy prosi o poczęstunek, ale najedzona ucieka przed wyciągniętą ręką. Zamieszkala w mojej kuchni. Wymyka się stamtąd czasem, by pomruczeć chwilę w pokoju na kanapie. I choć nikt nie ma nic przeciwko temu, by tam wypoczywała, widać, że czuje się jak złodziejka, zażywając chwili luksusu. Wystarczy, że ktoś wejdzie do pokoju, a kicia natychmiast zmyka. W nocy zwija się w kłębek na łóżku mojej mamy, gdy jednak tylko mama się poruszy, albo otworzy oczy, myk! kotki już nie ma.

Wiem, że ten opis nie brzmi zbyt zachęcająco, ale może ktoś się wzruszy i zapewni kici spokojny dom na starość? U mnie przy takiej ilości ludzi, kotów i psów nagromadzonej na małej przestrzeni,choć na pewno jest jej lepiej niż w schronisku, jednak nie czuje się w pełni bezpieczna. Bardzo bym chciała, żeby na przekór losowi, udalo jej się jeszcze zaznać prawdziwego szczęścia!

Dom dla Ramolki powinien byc spokojny, niewychodzący (na to jest już zbyt stara). Na pewno nie nadaje się na towarzyszkę małych dzieci, ale zaakceptuje 1-2 łagodne koty, albo niezbyt ekstrawertycznego psa. Długa nieobecność opiekuna w domu też nie byłaby dla niej problemem. Kotka ładnie załatwia się do kuwetki. Jest niestety niewysterylizowana, ale weterynarz który ją badał stwierdził, że gdy staruszka nabierze trochę ciałka, operacja nie powinna być dla niej za duzym ryzykiem.

kontakt do mnie: tel. 725 03 54 87

Obrazek Obrazek

hreidar

 
Posty: 84
Od: Czw sty 18, 2007 21:07

Post » Pon wrz 15, 2008 17:51

mysle że z czasem ta płochliwość minie, gdyby znalazła domek, cierpliwy, stały, wszystko by było dobrze, tego jej zyczę domku stałego, gdzie będzie jej dobrze, dzieki Tobie ma w ogóle szansę, mam tez kotkę z mocznicą, tez jest poprawa ale do wyników w normie daleko,więc to na prawdę wielka wola życia pomogła tej staruszeczce zwalczyć chorobe....
ObrazekObrazek

mumka27

 
Posty: 11450
Od: Pon gru 03, 2007 18:35
Lokalizacja: Trójmiasto

Post » Wto wrz 16, 2008 14:32

nikt do kici nie zaglada.....?
ObrazekObrazek

mumka27

 
Posty: 11450
Od: Pon gru 03, 2007 18:35
Lokalizacja: Trójmiasto

Post » Wto wrz 16, 2008 15:30

Właśnie zajrzałam i jestem pod wielkim wrażeniem historii życia tej kici tak wzruszająco opisanej przez hreidar...
wierzę, że i na nią czeka spokojny, bezpieczny kąt i dobry człowiek. Czy Ramolka ma ogłoszenia ?
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 16, 2008 19:44

Myślę,że warto byołby ogłosić kicię też w wątku Seniorków.
Biedna kicia.

Lucky13

 
Posty: 4259
Od: Sob wrz 01, 2007 10:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post » Wto wrz 16, 2008 21:17

Nie. Ramolka jeszcze nie ma ogłoszeń. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
A teraz poszukam wątku seniorków.

hreidar

 
Posty: 84
Od: Czw sty 18, 2007 21:07

Post » Śro wrz 17, 2008 14:36

najgorsze jest to,ze takich Ramolek sa setki,tysiace...tysiace kotow wolnozyjacych ,odlawianych nie wiadomo,po co do schronisk.Tzn,wiadomo-zeby sobie w nich zdechly,a ludziom zeszły z oczu.

hyka

 
Posty: 197
Od: Śro paź 31, 2007 19:37
Lokalizacja: obecnie Lębork,sercem z Olsztyna

Post » Śro wrz 17, 2008 16:27

Ech! O problemie wolnobytujacych kotów odławianych do schronisk to nawet pisać się już nie chce

Nawiasem mówiąc hyka, po Twoich komentarzach na moim fotosiku, jakaś dziewczynka wypisała mnie z listy znajomych :lol:
Obrazek

hreidar

 
Posty: 84
Od: Czw sty 18, 2007 21:07

Post » Czw wrz 18, 2008 20:38

taaaak? no zobacz,nie tylko mi sie spodobaly Twoje foty Hreidarze.
nawiasem mowiac,to rzadkie,ze meżczyzna interesuje sie kotami.Trzymaj tak dalej!

hyka

 
Posty: 197
Od: Śro paź 31, 2007 19:37
Lokalizacja: obecnie Lębork,sercem z Olsztyna

Post » Pt wrz 19, 2008 11:31

Zaglądam i podnoszę.
Obrazek

atrophy

 
Posty: 992
Od: Śro lip 05, 2006 21:57
Lokalizacja: Warszawa - Młynów

Post » Pt wrz 19, 2008 14:51

mój TŻ też sie interesuje kotami :wink: co u kiciuli?
ObrazekObrazek

mumka27

 
Posty: 11450
Od: Pon gru 03, 2007 18:35
Lokalizacja: Trójmiasto

Post » Pt wrz 19, 2008 18:33

Bardzo zabawne hyka! Baardzo!

Kicia żyje jak złodziejka: każda chwila przyjemności wydaje jej się kradziona. Zawsze czujna i gotowa do odwrotu. Ale coraz częściej i dłużej wyleguje się na kanapie razem z moją mamą. Zdarza jej się również przytulić do mojego psa-makabrycznego staruszka. Biedak jest zniesmaczony, ale w jego wieku zerwanie się z legowiska by przegonić kota to potworny wysiłek, więc rad nie rad, pozwala jej ze sobą spać.
Drugiego psa (jeszcze na chodzie) Ramolka się boi i obchodzi go szerokim łukiem.
Obrazek

hreidar

 
Posty: 84
Od: Czw sty 18, 2007 21:07

Post » Nie wrz 21, 2008 16:35

mądra i kochana kicia szuka domku!
ObrazekObrazek

mumka27

 
Posty: 11450
Od: Pon gru 03, 2007 18:35
Lokalizacja: Trójmiasto

Post » Wto wrz 23, 2008 11:54

Podrzucam Ramolkę do góry!
Ciągle czeka na kogoś, kto zaofiaruje jej chwilę spokoju.
Nawet moja mama, ktora śpi z nią w jednym łóżku widzi, że jednak kicia dużo lepiej czułaby się w spokojniejszym domu.
Obrazek

hreidar

 
Posty: 84
Od: Czw sty 18, 2007 21:07

Post » Wto wrz 23, 2008 17:15

kochana kicia
ObrazekObrazek

mumka27

 
Posty: 11450
Od: Pon gru 03, 2007 18:35
Lokalizacja: Trójmiasto

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości