Jak przestawić koty na normalne żywienie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 06, 2008 12:54

Bo sucha karma naprawde jest dobra tylko ,ze koty to takie zwierzatka ,ktore pija za malo wody ! Mialam kiedys psa ,teraz siostra przyjezdza ze swoim i widze ile on wlewa w siebie wody . A kot? Chlap ,chlap jezorkiem i idzie sobie. Moje w tej chwili maja troche w miseczce suchego ale namoczonego woda.Jak bedzie ktorys bardzo glodny to zje . Na obiadek bedzie dzisiaj rybka z marchewka- gotowane bo surowej ryby zrec nie chca .
Na kolacje juz sie rozmraza w lodowce zylasta wolowinka . Ebi dotad zarl prawie wylacznie suche ,jakbym rzucila za przeproszeniem jego kupa to chyba bym wybila dziure w scianie :evil:

kya

 
Posty: 6511
Od: Śro mar 14, 2007 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw mar 06, 2008 12:56

Suche ogólnie jest wygodne :wink:
Nie pisałam o wątkach bezdomniaczków, tylko typu "znalazłem kotka i teraz nie wiem, czym go karmić" :wink:
Obrazek

Shunia

 
Posty: 17373
Od: Wto lip 19, 2005 10:55

Post » Czw mar 06, 2008 12:57

kya pisze:Bo sucha karma naprawde jest dobra tylko ,ze koty to takie zwierzatka ,ktore pija za malo wody !


No ale właśnie to oznacza, że sucha karma nie jest taka dobra, bo zawiera za mało wody, której koty same sobie nie uzupełnią.

Luszaar

 
Posty: 238
Od: Pt sty 04, 2008 9:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw mar 06, 2008 13:09

Luszaar pisze:
kya pisze:Bo sucha karma naprawde jest dobra tylko ,ze koty to takie zwierzatka ,ktore pija za malo wody !


No ale właśnie to oznacza, że sucha karma nie jest taka dobra, bo zawiera za mało wody, której koty same sobie nie uzupełnią.


To jak im tę wodę uzupełniać?
Mlekiem?
Moje nie mają biegunki po mleku.. 8O
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Czw mar 06, 2008 13:12

dla ryb, moje Panie, robimy wyjatek i zawsze parzymy badz gotujemy bo mozna kota w anemie wpedzic.

Kaziu, ja mam teraz jednoznaczne, ukierunkowane spojrzenie na rzeczywistosc - jak napisalas o tym skaleczeniu to od razu pomyslalam z zazdroscia niemal, jak latwo byloby Ci zbadac krew na cukier :lol:
Ostatnio edytowano Czw mar 06, 2008 13:14 przez Liwia, łącznie edytowano 1 raz
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13654
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Czw mar 06, 2008 13:12

Nordstjerna pisze:Udało się jej wmówić nam, jaką wielką krzywdę robiliśmy przez lata naszym kotom, nie dając tych zbilansowanych karm chroniących nerki i drogi moczowe. Bo od mięsa kotom tworzą się kamienie, mięso zawiera za dużo białka, a koty mają tendencję do zagęszczania moczu i tylko odpowiednia karma może je uchronić przed PNN. I najlepiej powinniśmy już od 6 roku życia kotom dawać profilaktycznie karmy dla nerkowców. :strach:

Nigdy nie przestawiłam kotów wyłącznie na suche, bo szczerze mówiąc, opinie że mięso szkodzi kotom mnie śmieszyły. Na litość, to drapieżniki! Tym bardziej, że latami poprzednie koty tak jadły.
Młodsze kocury, mając suche cały czas w misce, proporcje przestawiły sobie same - reszta to moje wygodnictwo, niestety :( Nie odstawię całkiem suchego, bo czasem jest to wygodne, ale to nie będzie podstawa. Też kupiłam Orijen - jeden cedzi przez zęby, drugi strajkuje, ale on tak zawsze przy zmianie karmy.
Nerkowa 18-letnia kocica też dostaje mięso. Kontroluję ilość, je z ipakitiną, ale dostaje. Na samym suchym nerkowym przez 3 tygodnie utyła, a konserwy nie ruszy. Poza tym aż płakała o mięso, a ja uważam, że jakość życia kota też ma znaczenie i nie unieszczęśliwię jej na resztę życia. Dwa lata tak je i jest nieźle.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 06, 2008 13:33

kristinbb pisze:To jak im tę wodę uzupełniać?
Mlekiem?
Moje nie mają biegunki po mleku.. 8O


No, skoro nie szkodzi, a piją chętniej niż wodę, to może i mlekiem... Nie wiem. Ja rozwadniam jogurt naturalny praktycznie do konsystencji mleka... Potrafią bardzo dużo tego wypić, wielokrotnie więcej niż samej wody.

Poza tym jeżeli będziesz dawać naturalne jedzenie, to w nim też będzie sporo wody.

Luszaar

 
Posty: 238
Od: Pt sty 04, 2008 9:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw mar 06, 2008 13:34

Luszaar pisze:Kaziu, to jeszcze nic... Moja TŻ zacięła się kiedyś bułką. :lol:

Ojej
Koniecznie powiedz, jak ona to zrobila.
Bo ja zdolna jestem, musze wiedzec, na co uwazac :)

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 06, 2008 13:38

Monostra, zedytowałam trochę tamten mój post, który zacytowałaś, bo napisałam to w sposób mało zrozumiały.

Na szczęście nie zrezygnowaliśmy wtedy całkowicie z mięsa, a tylko je drastycznie ograniczyliśmy, na rzecz suchego i puszek.
Na szczęście bardzo szybko doczytałam na forum o szkodliwości stosowania karm nerkowych u kotów, które nie mają PNN -gdyby nie forum i krytyczny stosunek do autorytetu (to wetka bardzo polecana na forum), to zrobilibyśmy wszystkim kotom ciężką krzywdę. I tak rewolucja była zbyt duża, ale byliśmy w szoku po niespodziewanej śmierci naszego ukochanego kocura, to nas trochę (tylko trochę) usprawiedliwia. Na szczęście nie trwało to długo, bo nie wiem, jak skończyłoby się dla pozostałych naszych (wtedy dwóch) kotów.
Zanim odrobaczysz, poczytaj:
viewtopic.php?t=86719
i zanim nafaszerujesz kota metronidazolem, sprawdź, czy nie ma zwyczajnie alergii na gluten...

Nordstjerna

 
Posty: 3012
Od: Czw lip 06, 2006 20:52
Lokalizacja: Kraków ProKOCIm

Post » Czw mar 06, 2008 13:39

Liwia pisze:Kaziu, ja mam teraz jednoznaczne, ukierunkowane spojrzenie na rzeczywistosc - jak napisalas o tym skaleczeniu to od razu pomyslalam z zazdroscia niemal, jak latwo byloby Ci zbadac krew na cukier :lol:

:lol: Dobre.
I to wcale nie jest taki zly pomysl.
Tylko mi probnika brakuje.

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 06, 2008 13:40

A wodę dodatkowo uzupełniamy rozwodnionym gerberkiem mięsnym, tak do konsystencji zupy.
Zanim odrobaczysz, poczytaj:
viewtopic.php?t=86719
i zanim nafaszerujesz kota metronidazolem, sprawdź, czy nie ma zwyczajnie alergii na gluten...

Nordstjerna

 
Posty: 3012
Od: Czw lip 06, 2006 20:52
Lokalizacja: Kraków ProKOCIm

Post » Czw mar 06, 2008 13:43

Luszaar pisze:
kristinbb pisze:To jak im tę wodę uzupełniać?
Mlekiem?
Moje nie mają biegunki po mleku.. 8O


No, skoro nie szkodzi, a piją chętniej niż wodę, to może i mlekiem... Nie wiem. Ja rozwadniam jogurt naturalny praktycznie do konsystencji mleka... Potrafią bardzo dużo tego wypić, wielokrotnie więcej niż samej wody.

Poza tym jeżeli będziesz dawać naturalne jedzenie, to w nim też będzie sporo wody.


Rzecz w tym,że na forum mleko nie jest zalecane. :(
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Czw mar 06, 2008 13:46

Nordstjerna pisze:A wodę dodatkowo uzupełniamy rozwodnionym gerberkiem mięsnym, tak do konsystencji zupy.


Nie pomyślałam o tym, też rozwiązanie...
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Czw mar 06, 2008 13:48

kristinbb pisze:Rzecz w tym,że na forum mleko nie jest zalecane. :(

forum to forum, tu czasem kuriozalne rady uznawane sa za aksjomat.

Kaziu, bede niedlugo w Warszawie, moge wziac glukometr. Ale ostrzegam - umiem pobierac tylko z ucha i tylko w lazience.
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13654
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Czw mar 06, 2008 13:50

Liwia pisze:Kaziu, bede niedlugo w Warszawie, moge wziac glukometr. Ale ostrzegam - umiem pobierac tylko z ucha i tylko w lazience.


:strach: :strach: Kazia, zabezpiecz kafelki!!!
Ostatnio edytowano Czw mar 06, 2008 13:54 przez Shunia, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Shunia

 
Posty: 17373
Od: Wto lip 19, 2005 10:55

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 161 gości