Miał byc pies..a jest 5 kotow...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 14, 2007 21:02 Miał byc pies..a jest 5 kotow...

No wlasnie.Wczoraj znalazlam na moim podworku kocice z 4 kocietami.Okociła sie w starym warsztacie na moim podworku..no chyba ze je przeniosla..Kocica nie ejst dzika , sama do mnie przyszla , dala sie pogalskac a pozniej pokazała swoje małe..Od razu pognałam po jedeznie dla niej , rzucila sie na talerzyk.Pozniej zostala przeniesina w lepsze miejsce.Kotka i male wydaja sie byc w dobrym stanie..oprcz tego z ekotka jest chuda (apetyt jej dopisuje wiec powinna niedlugo nabrac troszke wagi)i wszystkie sa zapchlone.Nie mam pojecia ile male moga miec..z tego co czytalam w sieci..moze maja jakies 1,5 tyg.zaczynaja otwierac oczka i robia sie ruchliwe:)Nie sa teraz w moim domu..sa na moim podworku w miejscu ktrore kiedy było szatnia:).Ale sa tam bezpieczne , wyglada to jak altanka działkowa.jest zamknieta i nikt nie ma do niej wstepu wiec nie powinno im nic grozic ze strony obcych:)
prosze Was o pomoc..poniewaz jestem zielona w kocich tematach.Jk mam o nie wszytskie dbac ..zeby były zdrowe..??Wiem ze powinnam isc do weta..niesttey w tej chwli jestem spłukana:(Prosze o rady

Oto fotki rodzinki:
Obrazek
Obrazek

patoo

 
Posty: 12
Od: Wto sie 14, 2007 20:45
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post » Wto sie 14, 2007 22:12

I jescze jedno.Kiedy zrobic jej sterylke??jak predko kotka moze zajsc w kolejna ciaze po porodzie?

patoo

 
Posty: 12
Od: Wto sie 14, 2007 20:45
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post » Wto sie 14, 2007 22:37

ja bym na początek chyba odpchliła. parę wątków niżej jest temat frontline - fiprex. to właśnie preparaty na pchły, które można stosować też u malutkich kociąt.
tylko że to trochę kosztuje. i wizyta u weta przynajmniej w celu kupna leku.

a co dalej... sterylka, gdy mama skończy karmić. ale może już być wtedy w kolejnej ciąży...

może zmień tytuł wątku na pytanie co robić z maluszkami, jak się zaopiekować itp. ten wskazuje raczej na temat opisujący historię kolejnych 5-krotnych dokacań ;-)

beheta

 
Posty: 133
Od: Czw lis 02, 2006 21:46
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sie 14, 2007 22:42

Czy do tej altanki mają dostęp inne koty? Bo kocury są dla maluchów dużym zagrożeniem, no i mama może znów zajść w ciążę. Mam nadzieję, że mądrzejsi ode mnie poradzą Ci, od kiedy zacząć maluchy dokarmiać i w ten sposób odzwyczajać je od ssania kotki. I wtedy ciachać kicię jak najszybciej, bo już piątka chyba Ci wystarczy...

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 15, 2007 5:34 jak się zaopiekować wszystkimi??

Kotki UP!!

patoo

 
Posty: 12
Od: Wto sie 14, 2007 20:45
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post » Śro sie 15, 2007 8:58

Byłam przed chwila u małych.jeden ma calkiem zakllejone oczko.Czy powinnam mu je czyms przemyc.Nie ma na nim ropy..tylko nie moze owtorzyc powiek:|

patoo

 
Posty: 12
Od: Wto sie 14, 2007 20:45
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post » Śro sie 15, 2007 9:05

Oczka możesz przemywać przegotowaną wodą albo płynem do oczu (do kupienia w przezroczystych fiolkach w aptece). Jeśli oko jest sklejone, najpierw trzeba je odmoczyć, czyli przytrzymać namoczoną watką, żeby nie rozklejać na siłę.
Nie używaj żadnych naparów, np. z rumianku!

Jeśli pojawia się ropka, albo oko znowu się sklei jutro, możesz kociakom dawać krople do oczu, gentamycynę (jest tania, kosztuje kilka złotych, ale tylko na receptę). Dwa / trzy razy dziennie.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 518 gości