ile kot powinien jeść?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 15, 2005 21:44 ile kot powinien jeść?

Kolejne pytanie moje z serii naiwnych - ile powinien jeść kot? Nie chodzi mi o suche, bo to mam napisane kawa na ławę ale pytam o posiłki mięsne - ile gramow taki kot powinien zjeść? Wiadomo że to zależy od wielu czynników, mnie interesuje rząd wielkości :) Pomożecie? :)

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13653
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Sob sty 15, 2005 21:50

Bedzie nieprecyzyjnie: 5 do 7 kawalkow wolowiny ok. 2x2x2 cm, +/-. Do tego dochodzi oczywiscie suche, wiec pewnie w przypadku innych kotow wypadac bedzie roznie. Wet twierdzil, ze to wystarczy, kocio jest zdrowy, szczuplutki i nigdy nie dopomina sie o wiecej :D
Ewelina i...
Obrazek

Kiara

 
Posty: 5697
Od: Nie mar 02, 2003 13:18
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob sty 15, 2005 21:55

Duzo zalezy od kota, jego wieku i apetytu.

Jesli to maluch, to powinien jesc male porcje ale czesto. Nie powinno mu sie wydzielac jedzenia, tylko pilnowac zeby w pozniejszym wieku nie mial sklonnosci do tycia.

Nie powiem Ci dokladnie ile, bo 4 z moich kotow lubia jesc z jednej miski :wink:
Ale dostaja codziennie ok 5 x 100g tacek, plus 1 posilek miesny ok 200 g.
No i suche jest caly czas w miseczkach :)

Na tackach i puszkach najczesciej jest napisane, ile powinien zjesc kot.
Wszystko zalezy od jakosci papu - dobrego wystarczy ok 150 g a gorszego nawet 400g ;)

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Sob sty 15, 2005 21:58

Ja biorę szklanke po małej nuteli i mniej więcej 3/4 takiej szklaneczki.
Albo jak jest filżanka taka z arcoroku to też 3/4.
Tak na oko.Taką porcję podaję raz dziennie.
Mam popakowane w woreczki codziennie wieczorem wyciagam z zamrażalnika żeby rano było gotowe do spożycia :D
Obrazek
"Nie ma nikt takiej nadziei jak ja,takiej wiary w ludzi w cały ten świat!"

fuksia

 
Posty: 605
Od: Czw paź 07, 2004 20:00
Lokalizacja: Żory

Post » Sob sty 15, 2005 21:59

Zastanawiam się bo przygotowując kocią mrożonkę rozpędziłam się nieco i muszę to do woreczków powkładać a zupełnie nie wiem ile mam przeznaczyć na jeden posiłek dla trzech Diabłów :)

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13653
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Sob sty 15, 2005 22:10

moni_citroni pisze:Na tackach i puszkach najczesciej jest napisane, ile powinien zjesc kot.Wszystko zalezy od jakosci papu - dobrego wystarczy ok 150 g a gorszego nawet 400g ;)
Wg. opakowania saszetek walthama RC Urinary P. powinien jesc 3 saszetki dziennie :twisted: a jedna starcza mu na dwa dni, wiec nie uzaleznialabym osobistych kocich preferencji od instrukcji obslugi ;)
Ewelina i...
Obrazek

Kiara

 
Posty: 5697
Od: Nie mar 02, 2003 13:18
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob sty 15, 2005 22:13

Dorosły kot około 3% swojej wagi dziennie; bardzo aktywny, bardzo szczupły lub przebywający na dworze w zimnej porze roku - nieco więcej.

Kocięta nawet do 10% dziennie, ale tak duże zapotrzebowanie na pożywienie jest krótkotrwałe, do miesiąca, potem stopniowo się zmniejsza.
Obrazek

Bonkreta

 
Posty: 6528
Od: Wto mar 16, 2004 22:22
Lokalizacja: Siemonia (ok. Katowic)

Post » Sob sty 15, 2005 22:22

No to ja poddaję pod powszechny osąd - bo nie wiem już, co robić - pełny wykaz odżywiania moich kotów. Wszystkie ważą ok. 5 kg. z tym ze u Balbiny oznacza to lekką nadwagę, Newton jest w sam raz a Migdał jest większy od niego, więc w sumie waży ok. 5, 7 kg...
I tak: dziennie każdy dostaje 2/3 tacki Animondy (czyli 60 - 65 g.) oraz 0.2 l. chrupek Hillsa - Balbina trochę mniej, może ok. 0, 15 l. (z tym, ze Balbina i Newton dostają chrupki Light, a Migdał normalne) - nie wiem, ile to jest gramów. Czy to dobrze, czy za dużo? Balbiny nie mogę odchudzić... ;)
Aśka i...
Obrazek

tomoe

 
Posty: 2278
Od: Wto sie 03, 2004 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 15, 2005 22:32

Bonkreta, ja daje im surowe mięso+podroby (80%), reszta to ryż i jarzyny, oczywiście podstępnie zmielone :):):) No i tak matematycznie do tego chcę podejść żeby nie wyrzucać połowy zawartości miseczki... Mam koty trzy: 1,5 kg (4 miesiące), 2 kg (6 miesięcy) i 3 kg (5 miesięcy) - wymyśliłam że 350 gr to na jeden posiłek póki co wystarczy. Co myślisz? Twój zwierzyniec je prawie wyłącznie domowe jedzenie więc doświadczenie masz w tej dziedzinie :)

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13653
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Nie sty 16, 2005 12:47

ponawiam pytanie...

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13653
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Nie sty 16, 2005 16:52

Moj Martel (prawie 10 miesięcy) dostaje 2 x dziennie suche-śniadanko i kolację. Na "obiad" daję mu 100 g mięsa (różnego-wołowinka,serducha,watróbka raz w tygodniu,żołądki).Mam nadzieję,że dobrze robię :) Jak do tej pory wszystko z kituchem OK.Suche muszę mu racjonować (2xdziennie) bo straszny z niego żarłok i od razu zjadłby wszystko,nigdy nic w miskach nie zostaje.
Asia & Martel & Stella
Obrazek Obrazek Obrazek

Asiulek

 
Posty: 293
Od: Czw paź 14, 2004 23:15
Lokalizacja: Southampton,UK

Post » Nie sty 16, 2005 17:45

Kocia 3kg 7 mies. je dwa razy dziennie po kulce mięska wielkości dużego włoskiego orzecha. I takie kulki jej mrożę. Wydawało mi się to ,ało,więc przy ostatnim mrożeniu zrobiłam trochę większe i teraz 1/3 wyrzucam,bo kota się tym nie interesuje i w miseczce wysycha. Raz na trzy dni puszeczka 100 g pół wieczorem ,bo na samym mięsku kupki są zbyt twarde. I czasem raz dwa razy dziennie da się namówić na suche RC,ale nie może suche stać w misce bo zignoruje. Trzeba nasypać z puszki świeże na jej oczach to wtedy łaskawie się skusi. W sumie suchego zjada nie więcej niż 1/4 dobowej porcji zalecanej przez producenta. A jak nie dostanie suchego to mokrego nie zje więcej i tak.
Rozpisałam się,ale z tego co pisali forumowicze w innych wątkach też , ilość jedzenia zależy od indywidualnych potrzeb kota. Wydaje mi się,że powinnaś wypróbować ile twoje jedzą i takie porcje szykować. :wink:

progect

 
Posty: 5771
Od: Nie lis 28, 2004 21:36
Lokalizacja: Kraków Bronowice teraz już Smardzowice

Post » Nie sty 16, 2005 17:59

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. To juz znacznie latwiejsze byloby - jakie proporcje miedzy bialkiem, tlyszczem a weglowodanami musza byc zachowane u kotow, jakie skladniki powinny w sklad karmy wchodzic itp.
To tak jak u ludzi. Ile powinien jesc czlowiek? Nie ma takiej dawki ktora by pasowala do wszystkich - jeden je malutko i rzadko - a zyje w swietnym zdrowiu i wcale nie jest chudy. Inny je bardzo duzo i czesto - a jest szczuply strasznie.
Kot powinien jesc tyle zeby pokrywalo to jego potrzeby pokarmowe i zeby nie tyl :)
To ze jeden kot je tyle i tyle gram tego a tyle - czegos innego i jest to dla niego dobre - nie oznacza ze nie bedzie to dawka glodowa dla innego kota - lub za wiele - dla jeszcze innego.
Musisz sama wypracowac ile dla Twojego zwierza jest wlasciwa dawka :)

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie sty 16, 2005 18:17

Jasne że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie - chciałam wiedzieć mniej wiecej a resztę sprawdzę empirycznie :)
Tylko jak karmię swoje psy to potem ilość szykowana dla kotów wydaje mi się wręcz głodowa :lol:

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13653
Od: Pt gru 03, 2004 19:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 181 gości