chory kot str.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 02, 2013 17:10 chory kot str.2

Witam, mam pytanie czy może ktoś z forumowiczów sterylizowal kotkę u doktora Kopackiego na Działkowej? Odkąd mieszkam w Pruszkowie byłam tam tylko na szczepieniach itp, w wetach polecanych widzialam pozytywne opinie, ale nic nie było o sterylkach.
Mam jeszcze drugie pytanie - czy waszym zdaniem ze sterylizacja lepiej poczekać do jesieni, kiedy będzie chłodniej, czy robić w sierpniu? Kotka jest niewychodzaca, ma 4 mc, w tej chwili waży niecałe 1.8 kg, więc na razie wolę się wstrzymać aż troszkę podrośnie. Latem mam strasznie strasznie gorąco w mieszkaniu i nie chciałabym przysparzac jej dodatkowych cierpień.
Ostatnio edytowano Śro sty 08, 2014 9:44 przez mroczna_wydra, łącznie edytowano 3 razy

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Nie cze 02, 2013 17:19 Re: wet Pruszków ul. Działkowa

Mam podobny problem. Nie mieszkam co prawda w Pruszkowie, ale też czeka nas sterylka chyba w sierpniu.
Szajka ma prawie 16 tygodni i waży 1,6 kg.
Będziemy w podobnym czasie przechodzić przez to "piekło", już nam współczuję :evil:
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie cze 02, 2013 18:26 Re: wet Pruszków ul. Działkowa

Jeszcze dodam że kotka jest wybitnie nadrzewna. Gdyby mogła w ogóle nie schodzilaby na poziom podłogi. Cale dnie spedza na skakaniu i bieganiu, dlatego po sterylizacji pewnie musiałaby być zamknięta w klatce. Raz nawet znalazłam ją przyczepiona do ściany, wiec boję się, co by sobie zrobiła gdyby po zabiegu spuscic ją na moment z oczu.

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Nie cze 02, 2013 18:28 Re: wet Pruszków ul. Działkowa

Moja ma kocie ADHD :ryk:
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie cze 02, 2013 18:34 Re: wet Pruszków ul. Działkowa

Róbcie kastrację w czasie swojego urlopu. Kota można przypilnować i nie siedzi człowiek w pracy jak na szpilkach ;)
Ubranka pooperacyjne są dość przewiewne, a wiązania na plecach powodują, że kot jest mniej ruchliwy - choć to zależy od egzemplarza ;)
W naszym domu wszystkie koty po zabiegach nosiły abażury :wink: i nikomu nie było gorąco 8)
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Nie cze 02, 2013 20:23 Re: wet Pruszków ul. Działkowa

ja bym polecała, sterylizował moje cztery kocice, w tym jedną z ropomaciczem, a trzy pół-dzikuski działkowe, więc wszystkie problematyczne, ale dał sobie rade :)

eskimo

 
Posty: 1
Od: Nie lip 22, 2012 19:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Pon wrz 09, 2013 9:20 Re: Pytanie o ruje i sterylke

Byłam na początku lipca u weterynarza zapisać moją małą na sterylizacje, ale ze względu na rozmiary kotki zgodnie z sugestia weta postanowiliśmy poczekać do pierwszej rui w nadziei, że mała jeszcze trochę urośnie. Kotka ma w tej chwili 9 miesięcy, przytyła niewiele, może 100 gramów. Nie miala jeszcze rui (albo ja nie zauważyłam).Ponieważ pierwszy raz zajmuję się młodą niewysterylizowana kotka nie wiem, czy może dostać rui jeszcze jesienią lub w zimę?

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Wto wrz 10, 2013 17:53 Re: Pytanie o ruje i sterylke

mroczna_wydra pisze: Ponieważ pierwszy raz zajmuję się młodą niewysterylizowana kotka nie wiem, czy może dostać rui jeszcze jesienią lub w zimę?

Oczywiście że może, czasem rujka pojawia się nawet u kotek cztero - pięciomiesięcznych.

Zabieg przed pierwszą rujka zmniejsza ryzyko raka sutka w przyszłości, poza tym czekając naraża się kotkę na skoki hormonów. Z drugiej strony, jeśli wet boi się kastrować takiego malucha to pozostaje chyba albo go posłuchać, albo poszukać takiego, który wykonywał już podobne zabiegi...
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Wto wrz 10, 2013 19:22 Re: Pytanie o ruje i sterylke

Tak, wiem, że nawet małe kotki mogą dostać rujke, ale czytałam, ze koty dostają rui tylko mniej więcej do sierpnia.

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Wto wrz 10, 2013 19:33 Re: Pytanie o ruje i sterylke

mroczna_wydra pisze:Tak, wiem, że nawet małe kotki mogą dostać rujke, ale czytałam, ze koty dostają rui tylko mniej więcej do sierpnia.

Gdzie to przeczytałaś? Linka poproszę. 8)
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 10, 2013 19:43 Re: Pytanie o ruje i sterylke

redaf pisze:
mroczna_wydra pisze:Tak, wiem, że nawet małe kotki mogą dostać rujke, ale czytałam, ze koty dostają rui tylko mniej więcej do sierpnia.

Gdzie to przeczytałaś? Linka poproszę. 8)

też chętnie poczytam i uświadomię się :roll:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto wrz 10, 2013 19:58 Re: Pytanie o ruje i sterylke

ASK@ pisze:
redaf pisze:
mroczna_wydra pisze:Tak, wiem, że nawet małe kotki mogą dostać rujke, ale czytałam, ze koty dostają rui tylko mniej więcej do sierpnia.

Gdzie to przeczytałaś? Linka poproszę. 8)

też chętnie poczytam i uświadomię się :roll:


Na przykład tu http://www.zrozumpupila.pl/2010/11/ruja-u-kotki/ -Koty to zwierzęta sezonowo poliestralne, wykazują aktywność płciową w czasie wydłużania się dnia, kiedy światło działa przynajmniej 12-14 godzin (styczeń- sierpień).
Nie wszyscy są kocimi ekspertami, więc nie widzę powodu, żeby pogardliwie wywracac oczami.

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Wto wrz 10, 2013 20:08 Re: Pytanie o ruje i sterylke

W przypadku kotów przebywających w domach/mieszkaniach to jakoś tak nie działa :)
Nie denerwuj się - niestety to jest ta zła strona internetu - są w nim informacje prawdziwe i niekoniecznie :)

W każdym razie kotka może dostać rui w każdym momencie.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Śro wrz 11, 2013 19:42 Re: Pytanie o ruje i sterylke

mroczna_wydra pisze:Tak, wiem, że nawet małe kotki mogą dostać rujke, ale czytałam, ze koty dostają rui tylko mniej więcej do sierpnia.

Nic podobnego, moja kotka dostała pierwszej rujki w grudniu. Być może kotki żyjące na zewnątrz rzadziej rujkują zimą.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro wrz 11, 2013 19:58 Re: Pytanie o ruje i sterylke

Agulas74 pisze:
mroczna_wydra pisze:Tak, wiem, że nawet małe kotki mogą dostać rujke, ale czytałam, ze koty dostają rui tylko mniej więcej do sierpnia.

Nic podobnego, moja kotka dostała pierwszej rujki w grudniu. Być może kotki żyjące na zewnątrz rzadziej rujkują zimą.

Od dawna wszystko stanęło na głowie w przyrodzie. Dokarmiam dzikuny od lat i wsio książkowe można między bajki włożyć. Kocice 4 miesięczne mają już ruję i w wieku 6 już potrafią rodzić. Kotki mają jeszcze dzieci przy cycu a już są w zaawansowanej ciąży i rodząc zostawiają dzieci pierwsze nie przystosowane do życia. Dostają rujki bez względu na to czy słońce zachodzi szybko czy nie.
Jestem za wczesną kastracją. Kotów domowych szczególnie bo to ogranicza możliwość raka sutków mlecznych. Kastracją przed pierwszą rują. Kocica kończy 6 m-cy i idzie na zabieg.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar i 191 gości