Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw maja 26, 2011 22:33 Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Drodzy miłośnicy kotów

Piszę na tym forum z bolącym sercem i ze łzami w oczach .W ciągu ostatnich kilku lat z miłością i radością prowadziłam wraz z małżonkiem
hodowlę kotów syberyjskich http://www.sibcat.pl . Razem z naszą kocią rodzinką byliśmy bardzo szczęśliwi . Dopełnieniem naszej radości było również przyjście na świat naszego synka Karola . Krótki czas po jego narodzinach wyjechaliśmy za granicę – do Szwecji .
Niestety aby móc wwieźć do tego Państwa zwierzęta konieczne jest szczepienie przeciwko wściekliźnie , a następnie należy przeprowadzić
test na obecność przeciwciał bakterii wścieklizny, .Test powinno się przeprowadzić co najmniej 4 miesiące ale nie później niż 365 dni po
ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie. W ten sposób po zaszczepieniu naszych kociastych byliśmy zmuszeniu na okres " kwarantanny " pozostawić je pod opieką rodzeństwa mojego małżonka .
Została pobrana krew, którą weterynarz wysłał do badania . Przyszły wyniki testów ucieszyliśmy się na wieść że możemy przyjechać i zabrać całą kocią trójkę razem ze sobą do Szwecji.
" W podskokach " wracaliśmy do Polski . Niestety nasza radość trwała krótko !. Po przyjeździe okazało się że nasz synek ma alergię !!!
Ostatnie kilka dni mamy wycięte z życiorysu . Biliśmy się z myślami i z dnia na dzień przekładaliśmy czas decyzji którą musieliśmy podjąć, aż
do momentu gdy byliśmy zmuszeni zostawić naszego synka u teściów byleby miał już jak najmniejszy kontakt z naszymi kotami .
Niestety termin naszego wyjazdu jest już na dniach . Małżonek stara się o przedłużenie urlopu w pracy ale tak naprawdę nie mamy zbyt wiele czasu . Dlatego zmuszona jestem poprosić Państwo o pomoc w poszukiwaniach bardzo odpowiedzialnych osób które zaopiekowałyby się naszymi kociastymi
W naszej hodowli znajdują się 3 koty Queeni , Hania i Fituś . Zapewne będzie niemożliwym aby znaleźć 1 dom całej trójce ale byłabym
najszczęśliwsza na świecie gdyby chociaż dwójka z nich Hania i Fitek mogli pozostać ze sobą razem . Ta para zachowuje się jak stare dobre
małżeństwo , są potwornie ze sobą zżyci i sadzę że byłoby im dużo łatwiej wspólnie zaklimatyzować się w nowym domu .
Proszę wszystkich o pomoc w poszukiwaniu dobrych serc które zaopiekują się naszymi kotami z taką samą miłością jaką darzyliśmy ich sami .
Oczywiście dziewczynki nie mogą być rozmnażane dlatego prosiłabym też o pomoc hodowców którzy mogą polecić zaufane osoby .
Kontakt telefoniczny to : 696431652
Szczegółowe informacje udzielę przez telefon .

Zrozpaczona
Edyta Ostafin

eodrj

 
Posty: 7
Od: Pon cze 05, 2006 14:26
Lokalizacja: Słomniki - Kraków

Post » Czw maja 26, 2011 22:44 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Bardzo mi przykro :( może oddać kotki do jakiejś innej hodowli? Pozdrawiam i trzymam kciuki za Kotki :kotek:
Kasia i Molly :)
Obrazek Obrazek

Szukam pilnie pracy w Poznaniu! :)

kasia90

 
Posty: 187
Od: Nie gru 05, 2010 22:51
Lokalizacja: Konin, Poznań

Post » Czw maja 26, 2011 22:54 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Wydaje mi się ,że w takiej sytułacji chyba najlepiej oddac od razu ciachnięte ,ale rozumiem krótki termin pobytu w Polsce:( -może jakiś inny zaufany hodowca mógłby tego dopilnować?
Ja tak się rozglądałam za towarzystwem dla mojej Kociniu-i mogę nieśmiało zaproponować adopcję jednej koteczki-Hany.Choć mam nadzieję ,że pojawi się domek który mógłby zbrać ją z kocurkiem.

KOTEK1988

 
Posty: 3217
Od: Sob mar 01, 2008 15:30
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw maja 26, 2011 23:02 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Bardzo gorąco dziękuję za propozycję . Nie ukrywam że bardzo zależy mi aby ta dwójka pozostała ze sobą . Czy będzie bardzo niegrzeczne z mojej strony gdy uśmiechnę sie w sprawie tej adopcji wówczas gdy nie uda mi się znaleźć wspólnego domku dla tej dwójeczki ??

eodrj

 
Posty: 7
Od: Pon cze 05, 2006 14:26
Lokalizacja: Słomniki - Kraków

Post » Pt maja 27, 2011 7:47 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

a ile mamy czasu na szukanie domków?
poszukuje roślinek i grzałki do akwarium.

ysmay

 
Posty: 511
Od: Nie wrz 12, 2010 10:32
Lokalizacja: Wołomin/ ale bywam tez w Warszawie

Post » Pt maja 27, 2011 10:11 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Dziś otrzymałam potwierdzenie / zgodę / z BT o przesunięciu naszego promu tak więc czasu mamy niewiele więcej, bo zaledwie do poniedziałku włącznie . Niestety więcej urlopu nie udało się małżonkowi załatwić.
Pozwolę sobie wspomnieć że Fitek jest kastratem tak więc nie znaczy .

:cry:

eodrj

 
Posty: 7
Od: Pon cze 05, 2006 14:26
Lokalizacja: Słomniki - Kraków

Post » Pt maja 27, 2011 12:18 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Takie piękne koty, żal serce ściska. :(
A nie mogą poczekać na adopcję u dotychczasowych opiekunów?
Do poniedziałku to niewiele czasu na znalezienie odpowiednich domków, zwłaszcza że kotki niesterylizowane.
Może poproś o pomoc hodowców? Sibkowe forum?

Edit: Zerknęłam że na sibkowym już jest info.

novena

 
Posty: 1429
Od: Wto lis 28, 2006 22:42
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Pt maja 27, 2011 13:26 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Bardzo przykra wiadomość. Jeśli mogę coś doradzić to poproś osoby, które w tym momencie się kotami zajmują by mogły je przetrzymać jeszcze jakiś czas. Wtedy na spokojne wysterylizować kotki i oddać do adopcji, a na pewno znajdą się domki, bo koty są piękne. Jak oddasz koty szybko, bo mało czasu i do tego bez sterylki to mogą trafić tak bardzo źle, że nawet nie możesz sobie tego wyobrazić. Może chociaż DT się znajdzie, albo jakaś fundacja pomoże?
Obrazek

monitomi

 
Posty: 1333
Od: Nie maja 03, 2009 20:10

Post » Pt maja 27, 2011 13:50 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Wpisz może info w wątkach krakowskich ( np. AFN )
Być może dziewczyny coś poradzą.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt maja 27, 2011 14:02 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

kusi nieprawdopodobnie,ale czwarty kot...christus...

Pani Edyto,umówcie kotki na sterylizację,opłaćcie zabiegi i przetrzymanie w szpitaliku,żeby osoby które się kotkami zajmują,odebrały je już wybudzone...
nie wiem co innego doradzić-żeby znaleźć dom w którym będą pieszczochami i nie będzie kusić by rozmnożyć,chyba trzeba tak zrobić.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 27, 2011 15:31 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Niestety dotychczasowi opiekunowie nie zgodzili się na dłuższą opiekę nad naszymi milusińskimi stąd taki pośpiech :(
Na tymczasowy dom i kolejna zmiana na właściwy , bądź też hotel małżonek się nie zgodzi ze względu na dodatkowy stres naszych kotów . Zastanawiam się nad wysłaniem chłopców samych a ja późniejszy wylot samolotem ale prawdę powiedziawszy obawiam się puścić ich w pojedynkę samochodem w 17 godzinną podróż autostradami i prom ( problem z ewentualnym zatrzymaniem się gdy mały będzie płakał itd ) Muszę jeszcze z nim to przedyskutować choć jak na razie chętni się nie zgłaszają .A co do sterylizacji macie całkowitą rację tylko co zrobić z tym brakującym czasem ..Będę jeszcze się dowiadywać i kombinować

eodrj

 
Posty: 7
Od: Pon cze 05, 2006 14:26
Lokalizacja: Słomniki - Kraków

Post » Pt maja 27, 2011 15:33 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

a Twój klub nie pomoże?
chryste,jak ja wezmę następnego kota,to mi tż łeb urwie przy odcinku lędźwiowym :?

napisałam do znajomego,który ma hodowlę norwegów,może zna kogoś.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 27, 2011 17:47 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

Na pewno się uda, syberyjczyki są takie piękne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Terra50

 
Posty: 927
Od: Nie sty 31, 2010 18:18
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 27, 2011 18:10 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

eodrj pisze:(...)
Na tymczasowy dom i kolejna zmiana na właściwy , bądź też hotel małżonek się nie zgodzi ze względu na dodatkowy stres naszych kotów (...)

Szkoda, mi się wydaje, że to najlepszy pomysł. Nie oddawałabym takich kotów niewysterylizowanych i bez wizyty przedadopcyjnej (i umowy), nawet przez forum. W jakim są wieku?

_namida_

 
Posty: 2410
Od: Pon mar 22, 2010 16:36

Post » Pt maja 27, 2011 18:20 Re: Rasowe Koty do adopcji - PILNE

jeśli nie znajdziecie nikogo to ja mogłabym wziąć ale tylko jednego ( czyli kotkę bo tamte zżyte małżeństwo należy oddać jako dwupak .... ) ( bo mam już dwa - 3 letniego kocura wykastrowanego i roczną kotkę wysterylizowaną, która jest półdługowłosa wzięta do adopcji tu właśnie z forum od malawaszki )
Mam dom na wsi ( okolice Broku ) - ( kocur wychodzący - "na taras" bo boi się wszystkiego i jakiś szelest to wraca spowrotem , kotka nie .... bo ta jest śmiała i by uciekła ....)

oczywiście kotkę (wysterylizowałabym ) nie zamierzam zakładac hodowli :wink: w marcu moja kotka miała taką operację, także wiem co to jest i jak należy opiekować się takim kotkiem....
viewtopic.php?f=1&t=114514&start=90
Ostatnio edytowano Pt maja 27, 2011 18:34 przez #MAGDA#, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

#MAGDA#

 
Posty: 443
Od: Śro cze 30, 2010 22:32

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości