jak odstraszyc kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 06, 2011 23:29 jak odstraszyc kota?

takie pytanie...jest malzenstwo...maja ogrodek. maz ne znosi kotow, bo mu zostawiaja kupale w ogrodku etc..nie wazne.
wazne, ze chce sie kotow pozbyc...

zona mu tlumaczy etc.ale to nie skutkuje.
prosi o pomoc.chodzi konkretnie o to, co zrobic aby koty przestaly tam bywac?

bo owy pan chce je otruc!
Obrazek

Gingger

 
Posty: 1363
Od: Śro maja 19, 2010 21:12
Lokalizacja: Cork Ireland

Post » Pt maja 06, 2011 23:58 Re: jak odstraszyc kota?

A to w Irlandii nie podpada pod jakiś paragraf? Bo może wystarczy zglosić do SPCA czy na policję?
O ile wiem, nie bardzo da się koty wychodzące namówić, żeby gdzieś nie chodzily.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob maja 07, 2011 0:16 Re: jak odstraszyc kota?

wiem ale moze skorka pomaranczy porozrzucana? albo spryskiwanie woda?
nie znam prawa..a i nie znam tych ludzi osobiscie.nie chce jej straszyc prawem bo i tak bym nic nie wskurala.nie wiem nawet gdzie mieszka. wole jej jakos poradzic..
Obrazek

Gingger

 
Posty: 1363
Od: Śro maja 19, 2010 21:12
Lokalizacja: Cork Ireland

Post » Sob maja 07, 2011 1:01 Re: jak odstraszyc kota?

najlepszy byłby ich własny,późno odjajczony kocur :P
preparaty z repelentem,które odstraszają są ok,ale trzeba nimi psikać bardziej regularnie,codziennie musieliby dwa razy dziennie robić obchód dookoła domu.drogo.
lepiej niech się nie bierze za posiadanie agresywnego psa albo wiatrówki,bo rzeczywiście kiedyś SPCA go oskarży.

z trwalszych rzeczy-trzeba coś pokombinować z ogrodzeniem,siatka tudzież folia,nawet pastuch dla koni można by popróbować.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 07, 2011 1:08 Re: jak odstraszyc kota?

Może powinni spróbować ze skórką z cytryny. Ewentualnie chyba w Maxi-zoo albo Petstop widziałam preparaty odstraszajace. Myśle, ze fachowa rada może służyć Ann z Cork Cat Action Trust.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Sob maja 07, 2011 1:32 Re: jak odstraszyc kota?

Koszmaria pisze:najlepszy byłby ich własny,późno odjajczony kocur :P

Mam takiego na "stanie" w kwestii odstraszania obcych sprawdza się rewelacyjnie :evil: Nie do oddania, szczególnie komuś, kto chce truć koty
A mały, szczekliwy piesek, typu terrier ? Koty raczej go nie polubią (no ale ja się nie znam).
pwpw
 

Post » Sob maja 07, 2011 1:55 Re: jak odstraszyc kota?

dla kogoś zdecydowanego zrobić jakiemukolwiek zwierzęciu krzywdę,bo niszczy mu ogródek, nie polecałabym żadnego zwierzaka do domu :(
lepiej niech pomyśli czy zainwestować w odstraszacze chemiczne[repelenty] czy w lepsze zabezpieczenie ogrodzenia...
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 07, 2011 2:00 Re: jak odstraszyc kota?

Koszmaria pisze:dla kogoś zdecydowanego zrobić jakiemukolwiek zwierzęciu krzywdę,bo niszczy mu ogródek, nie polecałabym żadnego zwierzaka do domu :(
lepiej niech pomyśli czy zainwestować w odstraszacze chemiczne[repelenty] czy w lepsze zabezpieczenie ogrodzenia...

Też mam mieszane uczucia :? Ale jakby pies był żony (świadomie wzięty), to mąż by raczej się nie wtrącał.. ogródek jest, wiec wystarczy pasa puszczać na dwór, to co innego niż opieka w bloku (wyprowadzanie, stała obecność psa, który niewybiegany będzie siać zniszczenie) .. Ale też mi brzmi w oczach i uszach reportaż z TVP info o szczeniakach pochowanych żywcem, wiec nie wiem na ile warto dawać takie rady (małżeństwu) :evil:
Z resztą co komu mogą przeszkadzać koty w ogródku (chyba, ze ma własne wychodzące i boi się chorób) :roll:
Edit: jak powodem jest "niszczenie ogródka" to wszystkie psiaki małe, acz nerwowe odpadają, mają tendencja do zadeptywania wszelkiej roślinności, podkopów itd. Dla wielbicieli pięknych grządek- koszmar i zaraza 8) Wtedy byłaby to typowa sytuacja : wymienił stryjek skierkę na kijek, albo z deszczu pod rynnę :roll: :!:
pwpw
 

Post » Sob maja 07, 2011 2:33 Re: jak odstraszyc kota?

Biorąc pod uwagę irlandzkie standardy ogródków i ogrodzen zabezpieczenie nie bardzo wchodzi w grę - jest wykonalne ale nie dla Irysow - zostają odstraszacze. Jeżeli panu przeszkadzają kocie kupy - a koty przecież zakopuja- to posiadanie psa, który sra wszędzie tez nie wchodzi w rachubę.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Sob maja 07, 2011 3:46 Re: jak odstraszyc kota?

pwpw pisze:
Koszmaria pisze:dla kogoś zdecydowanego zrobić jakiemukolwiek zwierzęciu krzywdę,bo niszczy mu ogródek, nie polecałabym żadnego zwierzaka do domu :(
lepiej niech pomyśli czy zainwestować w odstraszacze chemiczne[repelenty] czy w lepsze zabezpieczenie ogrodzenia...

Też mam mieszane uczucia :? Ale jakby pies był żony (świadomie wzięty), to mąż by raczej się nie wtrącał.. ogródek jest, wiec wystarczy pasa puszczać na dwór, to co innego niż opieka w bloku (wyprowadzanie, stała obecność psa, który niewybiegany będzie siać zniszczenie) .. Ale też mi brzmi w oczach i uszach reportaż z TVP info o szczeniakach pochowanych żywcem, wiec nie wiem na ile warto dawać takie rady (małżeństwu) :evil:
Z resztą co komu mogą przeszkadzać koty w ogródku (chyba, ze ma własne wychodzące i boi się chorób) :roll:
Edit: jak powodem jest "niszczenie ogródka" to wszystkie psiaki małe, acz nerwowe odpadają, mają tendencja do zadeptywania wszelkiej roślinności, podkopów itd. Dla wielbicieli pięknych grządek- koszmar i zaraza 8) Wtedy byłaby to typowa sytuacja : wymienił stryjek skierkę na kijek, albo z deszczu pod rynnę :roll: :!:


żaden pies nie wchodzi w rachubę-nie z nastawieniem,że puszczenie psa na ogród robi za spacer i wybieganie.
nie wybiegane psy,z którymi się nie pracuje mogą wpaść w dwa tryby-albo demolują i starają się na własną rękę znaleźć ujście dla energii i inteligencji[znudzony wilczak czy belg otwierający samodzielnie klamki w kształcie gałki to norma :wink:],albo stają się apatyczne,ospałe.każdy pies potrzebuje jakiejś tam pracy.
więc jeśli facet potrzebuje mieć piękny ogród,to musi zainwestować w chemię.albo w ogrodzenie.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 07, 2011 5:56 Re: jak odstraszyc kota?

Pies to nie jest dobre rozwiązanie bo co gdy zacznie kopać dziury ?
Wtedy i pies i koty wylecą.
" ... wolę zwierzęta bez duszy niż katoli bez serca "

Małgocha Pe

Avatar użytkownika
 
Posty: 4338
Od: Wto paź 30, 2007 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob maja 07, 2011 9:17 Re: jak odstraszyc kota?

Małgocha Pe pisze:Pies to nie jest dobre rozwiązanie bo co gdy zacznie kopać dziury ?
Wtedy i pies i koty wylecą.

albo zrobi im krzywdę :(
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 07, 2011 10:11 Re: jak odstraszyc kota?

no on kotow nie lubi ale krzywdy robic nie chce...
no juz jej poradzilam nawet aby kuwetke w kacik gdzies postawila to nie beda jej kupali zostawialy w kwiatach...ale ona nie chce pieniedzy wydawac bo woli na co innego je przeznaczyc..no...

a ogrodek jest dla jej dziecka a nie dla jakis tam kotow.
zabezpieczyc ogrodka tez pewnie nie bedzie chciala-juz nawet nie proponuje.

Myszko...no wlasnie ogrodek.mi sie wydaje, ze te ogrodki latwo zabezpieczyc.biorac pod uwage, ze spora czesc jest otoczona murem nie plotem:)

pies odpada.pies oprocz kupali kopie dziury a to tez moze sie nie spodobac.nie mowiac o szczekaniu.
swoja droga ja bym im nawet chomika nie oddala!
Obrazek

Gingger

 
Posty: 1363
Od: Śro maja 19, 2010 21:12
Lokalizacja: Cork Ireland

Post » Sob maja 07, 2011 10:18 Re: jak odstraszyc kota?

Na odstraszenie kotów niech posadzi sobie w ogródku przy płocie papryke cayenne. Ładnie wygląda i żaden kot nie wejdzie. Nienawidzą tego zapachu
http://e-ogrod.eu/pl/papryka-ostra-de-c ... nnuum.html
A do tego żonka będzie miała co do potraw dorzucić :wink:

A kocia kupe mogą pozbierać, włożyć do środka kretowiny (to tego tunelu) i zakopać. Gdy załatwi się tak kretowi kilka kretowin to się wyniesie z ogródka. Kocia kupa też może być pożyteczna :lol:
Obrazek Całoroczny leń ^^

Szczęściara13

 
Posty: 257
Od: Pt cze 20, 2008 14:07
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post » Sob maja 07, 2011 13:16 Re: jak odstraszyc kota?

Niezawodny jest spryskiwacz z czujnikiem, ktory reaguje na ruch (motion activated sprinkler) jak np ten:
http://compare.ebay.com/like/3705018626 ... s&var=sbar

Sasiadka walczaca z czterema wychodzcymi kotami sasiada, ktore z jej ogrodka zrobily kuwete pozbyla sie szybko problemu. Spryskiwacz zainstalowala latem ubieglego roku w miejscu, w ktorym koty sie zalatwialy. Koty przestaly sie pojawiac juz po kilku dniach. I nie wrocily nawet zima kiedy oczywiscie spryskiwacz nie dzialal.

Tak to dziala:
http://www.youtube.com/watch?v=lqZo6g3FsOs&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=iKW1AR_EyL4

AlkaM

Avatar użytkownika
 
Posty: 3566
Od: Nie sty 04, 2004 6:14
Lokalizacja: Toronto

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka i 154 gości