Tośka-przepuklina po sterylizacji,str. 13

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 25, 2011 9:09 Re: Wymioty-podejżenie okrężnicy olbrzymiej

Cosiek rano zrobił kupkę ale niewielką,na pewno nie wydalił wszystkiego co widziałam wczoraj na zdjęciu RTG.
Psyllium-wyczytałam,że to błonnik indyjski.Podaje mu siemię a ono też zawiera błonnik,a Royal Fibra zawiera dokładnie nasiona i łuski Psyllium :)
A może coś co spowodowało by,że jelito grube się kurczy-tylko co?
Rozpaczliwie szukam jednookiego,pręguska-Koksika...

Shishka

 
Posty: 702
Od: Nie sty 27, 2008 14:22
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pt mar 25, 2011 11:00 Re: Wymioty-podejżenie okrężnicy olbrzymiej

Tak, royal zaczal dodawac psyllium do wszystkich karm chyba w tej chwili, ale radzilabym Ci kupic albo w wersji ludzkiej Colon C (jak wejdziesz na ich strone to moze nawet jeszcze daja probki), albo w aptece, albo w sklepie dla miesniakow ;) i dawac troche wiecej, z karma jesli kot je mokre albo rozrzedzic i np. 2x dziennie po poltora cm strzykawka - taki kisiel jak z siemienia tylko gestszy wychodzi - tylko nie w momencie jak dostaje leki. Po pierwsze troche popedza, po drugie kupa jest miekka, troche jakby gumowa :roll: i zalatwianie sie nie boli, po trzecie chyba tez troche chroni jelita i na pewno pomaga w odklaczaniu.
O ile wiem, zmniejszyc okreznice mozna tylko operacyjnie... mysle ze psyllium (= miekka kupa) i masaz powinny ulatwic kotu zycie (musisz sie nauczyc wymacywac ile sie kotu nazbieralo, ze tak powiem, i wtedy taki dosc konkretny masaz, mojej pomagalo; wazne, zeby sie nie dac nagromadzic)
recznie malowana ceramika na zamowienie:
http://www.facebook.com/album.php?aid=1357&id=1718874443&l=aa2b2f153d
ZAMÓW SOBIE KOTECKA... CZY CÓŚ

magyrato

 
Posty: 608
Od: Nie sie 22, 2010 10:00

Post » Pt mar 25, 2011 14:40 Re: Wymioty-podejżenie okrężnicy olbrzymiej

Dzwoniła Pani doktor,bo jeszcze raz obejrzała zdjęcia-okrężnica jest duża ale niekoniecznie jest to okrężnica olbrzymia.Zdjęcia zobaczy radiolog bo ten uchyłek przełyku też nie wygląda na błahą sprawę,polecą też do Wrocławia na konsultację.Mam mu zrobić lewatywę,żeby najpierw je całkiem wyczyścić a dopiero później wspomagać ich pracę.
Kupiłam ten Sumamed ale chciałam,żeby wyszło taniej i załatwiłam receptę od internisty ludzkiego-no i chyba mam złą dawkę.Biegnę do apteki sprawdzić co z tą dawką i spróbuję mu zrobić tą lewatywę a jak się nie uda to jutro będzie miał w gabinecie(ludziom umiem robić ale kotu?hihi). :)
Rozpaczliwie szukam jednookiego,pręguska-Koksika...

Shishka

 
Posty: 702
Od: Nie sty 27, 2008 14:22
Lokalizacja: Chorzów

Post » Wto kwi 19, 2011 19:56 Re: Jutro resekcja jelita grubego-pomocy!

Cosiek ma definitywnie zdiagnozowaną okrężnicę olbrzymią przez specjalistów radiologii....Jutro ma najprawdopodobniej całkowitą resekcję jelita grubego w klinice w Brynowie.Jego organizm zatruwa się,są zaburzenia wchłaniania i jest bardzo chudziutki...To jedyny ratunek.Dla pewności miał dziś robione kolejne RTG i wygląda to niedobrze.Na dodatek problem z łapką to najpewniej nawykowe zwichnięcie rzepki czy coś w tym stylu-ale to pół biedy.
Bardzo się boję tej operacji,czy On ją w ogóle przeżyje...Dziś Cosiek czuje się bardzo dobrze,ma wielki apetyt-choć już nie mogę nic mu podawać,jak sobie pomyślę o jutrze to aż ciarki przechodzą.Słyszałyście kiedyś o kocie który z tego wyszedł...lub też nie? :cry:
Rozpaczliwie szukam jednookiego,pręguska-Koksika...

Shishka

 
Posty: 702
Od: Nie sty 27, 2008 14:22
Lokalizacja: Chorzów

Post » Śro kwi 20, 2011 14:44 Re: Jutro resekcja jelita grubego-pomocy!

Napisz, jak operacja Cośka...
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 20, 2011 21:00 Re: Jutro resekcja jelita grubego-pomocy!

Cosiek jest już po,leży w transporterku i tylko główkę na razie dźwiga.Operacja przebiegła bez komplikacji ma wycięte prawie całą okrężnicę(widziałam ją po wycięciu i nie wyglądała dobrze).Pić może dopiero pojutrze a jeść za 3 dni ale jutro dostanie kroplówkę.Przez 2 miesiące może mieć biegunkę później powinno się unormować.Podczas operacji okazało się,że ma tzw.trzustkę groniastą w budowie.Na razie nie wiem co to jutro nasza Pani doktor nam wytłumaczy.Póki co noc czuwania przed nami.Cieszę się bo bałam się,że będzie jeszcze gorzej :)
Rozpaczliwie szukam jednookiego,pręguska-Koksika...

Shishka

 
Posty: 702
Od: Nie sty 27, 2008 14:22
Lokalizacja: Chorzów

Post » Śro kwi 20, 2011 21:30 Re: Jutro resekcja jelita grubego-pomocy!

Kciuki za zdrowie koteczka. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: Moja kotka ma bardzo podobne problemy.

grajda

 
Posty: 2469
Od: Pt mar 13, 2009 9:06

Post » Śro kwi 20, 2011 21:39 Re: Jutro resekcja jelita grubego-pomocy!

Zaznaczam i trzymam kciuki za kocia :ok:

Sheyren

 
Posty: 283
Od: Śro cze 03, 2009 22:30
Lokalizacja: Przemyśl / Warszawa

Post » Śro kwi 20, 2011 21:46 Re: Jutro resekcja jelita grubego-pomocy!

Chwilkę temu się załatwil,nie wiem czy to normalne,skoro jelita miał wyczyszczone przed operacją.Kupkę zrobił oczywiście pod siebie i pewnie bezwiednie,miała ciutkę krwi i śluz ale nic mu już teraz nie leci.Oby Cosiek dał radę,trzymajcie kciuki dalej :)
Rozpaczliwie szukam jednookiego,pręguska-Koksika...

Shishka

 
Posty: 702
Od: Nie sty 27, 2008 14:22
Lokalizacja: Chorzów

Post » Śro kwi 20, 2011 22:14 Re: Cosiek-już po resekcji jelita grubego!

Trzymam mocno za koteczka.
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 20, 2011 22:34 Re: Cosiek-już po resekcji jelita grubego!

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw kwi 21, 2011 7:32 Re: Cosiek-już po resekcji jelita grubego!

Witamy w pierwszym dniu bez jelitka :D
Cosiek już wstaje ale troszkę się jeszcze chwieje,sam zrobił siusiu i wodnistą kupencję w kuwetce,widać też,że ciągnie go do jedzenia ale niestety dopiero pojutrze wieczorem będzie mógł dostać.Teraz siedzi przy grzejniku i odpoczywa.Przed południem jedziemy na kroplówkę i antybiotyk.
Tak sie zastanawiam skąd u takiego młodego kota takie choroby....jelito,trzustka,problemy z rzepką...?!Może jest wynikiem kazirodztwa?Co o tym sądzicie?
Rozpaczliwie szukam jednookiego,pręguska-Koksika...

Shishka

 
Posty: 702
Od: Nie sty 27, 2008 14:22
Lokalizacja: Chorzów

Post » Czw kwi 21, 2011 17:18 Re: Cosiek-już po resekcji jelita grubego!

Niech Cosiek dochodzi do siebie szybciutko.
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 22, 2011 14:33 Re: Cosiek-już po resekcji jelita grubego!

Cosiek dzielnie znosi rekonwalescencję tylko o jedzenie ciągle się domaga.Na razie daje mu galaretkę z saszetki Royal Convalescence z wodą i to też po troszeczce.Po ok 15 minutach od takiego "posiłku" się załatwia ale to chyba normalne,że jedzonko tylko przez niego "przelatuje".Dziś musi jeszcze dostać ok 40 ml kroplówki ale żeby ją podłączyć muszę zaczekać aż zaśnie.
Rozpaczliwie szukam jednookiego,pręguska-Koksika...

Shishka

 
Posty: 702
Od: Nie sty 27, 2008 14:22
Lokalizacja: Chorzów

Post » Nie kwi 24, 2011 15:51 Re: Cosiek-już po resekcji jelita grubego!

Póki co wszystko u Cosiaczka OK,już może troszkę jeść ale max pół saszetki Convalescence-a dziennie.Ciągle siedzi w pobliżu miseczek i czeka aż ta niedobra Pani wreszcie da mu jeść :)
Teraz pozostaje tylko kwestia czy wszystkie składniki będą się prawidłowo wchłaniać,czy nie będzie żadnych zakażeń rany(brzuszek robię Rivanolem ale zszytych jelit niczym mu nie zdezynfekuje a jednak po kilka razy dziennie leci przez nie kupka) no i czy ta sprawa z trzustką nie okaże się czymś poważnym.Z tą trzustką najprawdopodobniej jest tak,że jest przerośnięta przez stan zapalny który z kolei jest wynikiem stanu zapalnego jelit.
Walczymy o Cośka od listopada i staram się wierzyć,że to wszystko ma sens i uda się Go uratować...
Ciągle czekam aż odezwie się tu ktoś z kotem bezjelitowym:)
Świąteczne pozdrowionka od Cośka i Siszki:)
Rozpaczliwie szukam jednookiego,pręguska-Koksika...

Shishka

 
Posty: 702
Od: Nie sty 27, 2008 14:22
Lokalizacja: Chorzów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości