Wątek dla nerkowców - V

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon mar 21, 2011 23:46 Re: Wątek dla nerkowców - V

z tego co piszecie chyba bede musial sprobowac karmic mojego kocura strzykawka. Jak sie w ogole do tego zabrac bo wyobrazam sobie ze bedzie mocno walczyl i sie wyrywal? nie chcialbym do tego zrobic mu krzywdy.

Boniffacy

 
Posty: 23
Od: Śro mar 09, 2011 23:18

Post » Wto mar 22, 2011 6:08 Re: Wątek dla nerkowców - V

Wczoraj odszedł mój Gryzzli.
Nie doczekał wiosny i wylegiwania się na słońcu.
:cry: :cry: :cry:

Niedawno mój syn zapytał, czy nie ma sztucznych nerek dla kotów.
Niestety nie ma...

Obrazek
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Wto mar 22, 2011 6:58 Re: Wątek dla nerkowców - V

CoToMa pisze:Wczoraj odszedł mój Gryzzli.
Nie doczekał wiosny i wylegiwania się na słońcu.
:cry: :cry: :cry:


[*] Gryzzli- wyleguj się TAM na słońcu....
CoToMa- trzymajcie się....
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 22, 2011 8:41 Re: Wątek dla nerkowców - V

Gryzzli, śpij spokojnie... [*]
CoToMa, tak mi przykro...

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

Post » Wto mar 22, 2011 8:49 Re: Wątek dla nerkowców - V

Lucynko, bardzo mi przykro :cry:

Gryzzli [']
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 22, 2011 9:05 Re: Wątek dla nerkowców - V

Boniffacy pisze:z tego co piszecie chyba bede musial sprobowac karmic mojego kocura strzykawka. Jak sie w ogole do tego zabrac bo wyobrazam sobie ze bedzie mocno walczyl i sie wyrywal? nie chcialbym do tego zrobic mu krzywdy.

Niekoniecznie musi walczyć i się wyrywać.
Do "obiadków" (tylko te dwa rodzaje mają podwójną zawartość mięsa i żadnych "wtrętów" w postaci kluseczków) używałam normalnej strzykawki 20ml. W zależności od tego ile czasu możesz mu poświęcić jednorazowo możesz podawać albo często mniejsze porcje (na przykład 20ml co dwie godziny) albo większe porcje rzadziej (np. 60ml 3x dziennie) - to jest minimum.
Mus z indyka lub kurczaka można podawać palcem do pysia albo też rozmieszać z niewielką ilością ciepłej wody i podawać zwykłą strzykawką.
Ja używałam do karmienia musem taką szprycę do dekorowania tortów - łatwo było zapakowć do niej cały słoiczek i podawać kotu.
Ewentualnie spróbój z tymi saszetkami Royal Canin Conwalescence i Intestinal i zapytaj weta o peritol. Same "witaminy" w kroplówce kotu nie wystarczą.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto mar 22, 2011 15:11 Re: Wątek dla nerkowców - V

Dzisiaj odebrałam azodyl w urzędzie celnym na poczcie. Doznałam szoku, bo kazali mi zapłacić ponad 90 zł.za leki, za które zapłaciłam 390 zł. :evil: :evil: :evil: 8O Do tej pory- a zamawiałam azodyl juz 2 razy- udało mi się nie płacić cła. Jak pomyślę ile mogłabym kupić kotom jedzenia za te pieniądze to mnie cholera bierze. :evil:

Na szczęście zrobiłam przed latem zapas i do listopada nie muszę zamawiać azodylu.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto mar 22, 2011 15:14 Re: Wątek dla nerkowców - V

CoToMa rozumiem Cię. Mnie też zawsze żal zwierzaków, które odchodzą tuż przed nadejściem prawdziwej wiosny. Jak one potrafią się cieszyć z ciepła i ze słonca! Widzę to po tych, które zostają dalej ze mną.

Bardzo współczuję straty. :cry:

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto mar 22, 2011 17:55 Re: Wątek dla nerkowców - V

Zakocona pisze:[...] leki, za które zapłaciłam 390 zł. [...]
Na szczęście zrobiłam przed latem zapas i do listopada nie muszę zamawiać azodylu.


A gdzie kupowałaś? Bo jeżeli to cena za zapas do listopada to nawet po dodaniu tych 90zł wychodzi tanio.. A też bym chciała zamówić :oops:
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 22, 2011 18:00 Re: Wątek dla nerkowców - V

Slonko_Łódź pisze:
Zakocona pisze:[...] leki, za które zapłaciłam 390 zł. [...]
Na szczęście zrobiłam przed latem zapas i do listopada nie muszę zamawiać azodylu.


A gdzie kupowałaś? Bo jeżeli to cena za zapas do listopada to nawet po dodaniu tych 90zł wychodzi tanio.. A też bym chciała zamówić :oops:

Właśnie, może się w końcu namówimy na zakup? :)
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 22, 2011 18:18 Re: Wątek dla nerkowców - V

casica pisze:Właśnie, może się w końcu namówimy na zakup? :)

A można by się podłączyć? - bąknęła nieśmiało :oops:
Po paru latach jakie od dnia stworzenia przeszły, dziś już jasno widać, że Panu Bogu poza kotami nic się do końca nie udało. Koty są stworzeniami skończonymi, reszta świata łącznie z psami jest wadliwa. Taki jest obiektywny stan rzeczy i daremnie jest i nie należy się nań uskarżać
J. Pilch

malwina

 
Posty: 937
Od: Sob lut 18, 2006 19:40
Lokalizacja: wwa

Post » Wto mar 22, 2011 18:36 Re: Wątek dla nerkowców - V

malwina pisze:
casica pisze:Właśnie, może się w końcu namówimy na zakup? :)

A można by się podłączyć? - bąknęła nieśmiało :oops:


Casica- no właśnie po to pytam :ryk: Zarejestrowałam się właśnie tutaj:
http://www.entirelypets.com/
Sześciopak azodylu kosztuje 145,99 $ i niby jest free shipping (ale nie wiem czy też do Europy- chociaż może...). Przeliczyłam i mi wyszło, że to mniej więcej 420zł...

Malwina pewnie że "można by" ;) O ile uda mi się ogarnąć te shippingi i pay pale. Może zróbmy tak- najpierw dowiemy się gdzie kupowała Zakocona, jeżeli oferta nie będzie lepsza to zbiorę zamówienia z entirelypets na PW i próbujemy zamawiać 8)
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 22, 2011 18:40 Re: Wątek dla nerkowców - V

Slonko :) ja w to wchodzę. Niestety ja tym razem odmawiam wykonania zamówienia ze względu na wyjazd i ewentualne problemy z odebraniem przesyłki, opłaceniem cła czy też ewentualną reklamacją.
Do tej pory jakoś cło mnie nie dopadło, ale przy większym zamówieniu? Kto wie :)

Malwina, pewnie że 8)
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 22, 2011 19:20 Re: Wątek dla nerkowców - V

Gryzzli [*]

To ja przycupnę i poczekam, jeżeli można to też chciałbym się podłączyć :) Transport do mnie jakoś wykombinuję.
Bazylek 27.03.2012 [*] Ludzik 11.03.2015 [*] Julia 19.09.2021 [*] Bułka 9.10.2021 [*] Barszczyk 15.03.2022 [*] Na pewno do Was przyjdę, na pewno.
Obrazek

1969ak

 
Posty: 4338
Od: Nie kwi 22, 2007 12:33
Lokalizacja: Białystok

Post » Wto mar 22, 2011 19:41 Re: Wątek dla nerkowców - V

Slonko_Łódź pisze:
malwina pisze:
casica pisze:Właśnie, może się w końcu namówimy na zakup? :)

A można by się podłączyć? - bąknęła nieśmiało :oops:


Casica- no właśnie po to pytam :ryk: Zarejestrowałam się właśnie tutaj:
http://www.entirelypets.com/
Sześciopak azodylu kosztuje 145,99 $ i niby jest free shipping (ale nie wiem czy też do Europy- chociaż może...). Przeliczyłam i mi wyszło, że to mniej więcej 420zł...

Malwina pewnie że "można by" ;) O ile uda mi się ogarnąć te shippingi i pay pale. Może zróbmy tak- najpierw dowiemy się gdzie kupowała Zakocona, jeżeli oferta nie będzie lepsza to zbiorę zamówienia z entirelypets na PW i próbujemy zamawiać 8)


PayPal niepotrzebny.

A vaccine shipping charge of $29.95 is charged for all orders containing vaccines or items that need to be refrigerated.

International Orders: We ship via Express Mail. For most international orders, shipping is approximately $36.50. We do not ship pet food internationally.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elle i 122 gości