Wątek dla nerkowców - V

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie sty 16, 2011 13:14 Re: Wątek dla nerkowców - V

PcimOlki pisze:Większość zdrowych kotów jednak ma poniżej 1.0mg/dl. Nawet Olek miał w sierpniu 0.75. Przeglądając wyniki zdrowych (nerkowo) futrzaków na forum, najczęściej mają 0.7-1.0 mg/dl.

Ja na forum zauważam wyniki < 1.0 rzadko, ale upierać przy swojej spostrzegawczości się nie będę :)

wjwj1

 
Posty: 594
Od: Pt wrz 07, 2007 10:08
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Nie sty 16, 2011 13:44 Re: Wątek dla nerkowców - V

PcimOlki pisze:
wjwj1 pisze: Przykładowo, słyszałem o sytuacji gdzie wet na obniżoną kreatyninę (0.9) zalecił ipakitine. I CREA wzrosła.

Nie ma czegoś takiego jak on obniżona CREA - znów jest coś skopane w polskich normach.

Jest. Poziom kreatyniny poniżej normy może być wynikiem częstomoczu i również wskazuje na zaburzenia pracy nerek.
Wymagane są jednak dalsze badania, żeby stwierdzić czemu tak się dzieje.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 16, 2011 14:09 Re: Wątek dla nerkowców - V

Obniżony poziom kreatyniny może być spowodowany między innymi głodzeniem (zbyt mała podaż białka w diecie) i utratą masy mięśniowej oraz schorzeniami wątroby.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Nie sty 16, 2011 14:36 Re: Wątek dla nerkowców - V

A co to za "lek"? Azodyl?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Nie sty 16, 2011 14:40 Re: Wątek dla nerkowców - V

Azodyl - ale zastępuje kroplówki, to chyba przerost marketingu nad rzeczywistością.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 16, 2011 17:22 Re: Wątek dla nerkowców - V

Widziałam aukcję na allegro... Mam pytanie w jaki sposób utrzymujesz niską temperaturę (lek powinien być przechowywany w lodówce) podczas przesyłki paczką pocztową ekonomiczną?
Ostatnio edytowano Pon sty 24, 2011 9:20 przez graszka-gn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Rozprowadzanie leków na forum jest zakazane - ogłoszenie usunęłam z postu
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 16, 2011 22:56 Re: Wątek dla nerkowców - V

nadir1974 pisze:mam dośc tłumaczenia wszystkim w koło że nie musi być przechowywany w lodówce , zapytajcie wetów , bo zaczynam żałowac że to ogłosiłam . Ja chcę pomóc !!!!!! Coraz bardziej się utwierdzam w tym ,że czym więcej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzęta.
preparatu nie trzeba przechowywać w tempetraturze 5 stopni Celsjusza, gdyż jest to liofilizat (prepatar odwodniony). Ja jednak profilaktycznie trzymam go w lodówce.

Nie wiem tylko czemu sie rozindyczasz. Nikt sie z tobą o nie spiera, tylko zadaje zwykłe putanie.
Urodziłaś się z wiedza o wszystkim i stąd ten brak tolerancji?

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 16, 2011 23:02 Re: Wątek dla nerkowców - V

Tym bardziej, że w opisie producenckim jak byk stoi:
http://www.amazon.com/Azodyl-3-PACK-180 ... pd_sim_k_1
Instructions: Azodyl is required to be shipped on ice. Store Azodyl in the refrigerator.

http://www.vetoquinolusa.com/CoreProduc ... zodyl.html
Keep refrigerated at 4˚ C for best results.
Ostatnio edytowano Nie sty 16, 2011 23:08 przez ana, łącznie edytowano 1 raz
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie sty 16, 2011 23:05 Re: Wątek dla nerkowców - V

ana pisze:Tym bardziej, że w opisie producenckim jak byk stoi:
http://www.amazon.com/Azodyl-3-PACK-180 ... pd_sim_k_1
Instructions: Azodyl is required to be shipped on ice. Store Azodyl in the refrigerator.

A amazon przesyła w opakowaniach normalnych, nie zimnych :wink:
Poza tym i ja gdzieś czytałam, i wet mi mówił, że w trakcie normalnego transportu nic nie powinno się stać z azodylem, dlatego właśnie, że to jest liofilizat.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 16, 2011 23:10 Re: Wątek dla nerkowców - V

Swojego czasu pisałem do producenta;

Producent Azodylu pisze:
Ja_Pcimol pisze:Hi,

I have one question about Azodyl.
Could you explain me what’s range of acceptable temperature during shipping?
Many of resellers says that Azodyl should be shipped inside thermoisoladed package with ice,
but I only found information about storage in fridge, what may mean only not exceed 100F
during storag or may mean strictly restricted safe temperature range.

I need to ship some Azodyl to Poland, so shipping requirements is important information in
this case.

Best Regards

It needs to be kept refrigerated 38-42 degrees farenheit

Best Regards,

Dr. Nancy S. Taylor
Technical Services Veterinarian
VetoquinolUSA, Inc.
253-307-3103
ntaylor @ vetoquinolusa.com

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 16, 2011 23:13 Re: Wątek dla nerkowców - V

czyli 3 do 5 stopni Celsjusza.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23812
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie sty 16, 2011 23:17 Re: Wątek dla nerkowców - V

ana pisze:czyli 3 do 5 stopni Celsjusza.

Skoro tak twierdzisz. :D
Kompletnie nie mam wyobraźni temperaturowej w F.

Inne źródła podają, że zawartość pozostaje stabina w zakresie od temp. głęboko ujemnych do 25C. Tylko kto zagwarantuje, że w drodze nie było przez jakiś czas temp. 40C, bo paczka leżała akurat pod żarówką, albo leciała przez Nigerię.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 17, 2011 0:03 Re: Wątek dla nerkowców - V

bursztynowo pisze:A jeśli nie, to może do Niedzielskich http://paolos.ovh.org/index.php?option= ... &Itemid=37 są czynni od 8.00 do 22.00.


Bursztynowo, nie zaczynaj tam leczenia PNN! Mój Hermes, przy objawach: częste picie, wymioty, złe samopoczucie, brak apetytu i wyciek z nosa jednostronny został zakwalifikowany do rezonansu w poszukiwaniu nowotworu (bagatela badanie 700zł), zero skierowania podejrzeń na nery. Badanie krwi przed rezonansem zostało wykonane z głupim jasiem, bo pani dr nie poradziła sobie z moim diablątkiem. Wyszła crea 4,4 i mocznik 170, badania oczywiście szczątkowe. Badanie USG u nich - wynik, dwa razy zbadana ta sama nerka! Jakbym wtedy poczytała szybciej nerkowe wątki pędem zabrałabym kota gdzie indziej. Robię tam tylko kroplówki, ale już żadnych decyzji dot. prowadzenia Hermesa im nie pozwalam podejmować.

Jeżeli chodzi o badania krwi i moczu we Wrocławiu - ja robię na UP. Mają tam lab, który określi wszystko, co do leczenia PNN potrzebne. Jeżeli chodzi o posiew, poza Epiwetem jest też lab na Parkowej - http://www.vetlab.pl/. Mój wet mówi, że mają lepszy antybiogram od Epiwetu. Sama jeszcze nie testowałam, ale będę musiała, bo Hermes znowu ma wycieki z nosa - pewnie ten cholerny gronkowiec... USG tylko u Atamaniuka (dzięki Pcimolkowi), a i mają tam od razu panią dr, co przebada przepływy.

No i mam pytanie do osób podających Ranitydynę, czy podajecie ją stale? Hermes dostał na razie 3 dawki co 2 dni, jest lepiej, apetyt powoli wraca i nie wiem, czy podawać dalej, czy robić przerwę do nast. kryzysu?

Edit - literówki
Nasza kocia rodzinka:
Hermes [*] za TM od 7.02.2011, Niuńka i Szara

inkaa82

Avatar użytkownika
 
Posty: 179
Od: Nie paź 03, 2010 14:44

Post » Pon sty 17, 2011 0:24 Re: Wątek dla nerkowców - V

inkaa82 pisze:.... poza Epiwetem jest też lab na Parkowej - http://www.vetlab.pl/. ...

Super, dzięki - godziny pracy zdecydowanie bardziej "ludzkie", czy raczej "kocie".

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 17, 2011 6:55 Re: Wątek dla nerkowców - V

nadir1974 pisze:mam dośc tłumaczenia wszystkim w koło że nie musi być przechowywany w lodówce , zapytajcie wetów , bo zaczynam żałowac że to ogłosiłam . Ja chcę pomóc !!!!!! Coraz bardziej się utwierdzam w tym ,że czym więcej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzęta.
preparatu nie trzeba przechowywać w tempetraturze 5 stopni Celsjusza, gdyż jest to liofilizat (prepatar odwodniony). Ja jednak profilaktycznie trzymam go w lodówce.


To wytłumacz to jeszcze producentowi, który na każdym opakowaniu zamieszcza zalecenie przechowywania w lodówce.


inkaa82 pisze:No i mam pytanie do osób podających Ranitydynę, czy podajecie ją stale? Hermes dostał na razie 3 dawki co 2 dni, jest lepiej, apetyt powoli wraca i nie wiem, czy podawać dalej, czy robić przerwę do nast. kryzysu?


Ja podaję Famidynę- 2 razy dziennie cały czas.
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości