NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 26, 2009 13:23 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Gutek pisze:Potwierdzam brak smaku preparatu. Wynajmowałam kiedys mieszkanie z bratem i jego dziewczyną - tzn. oni wprowadzili się do mnie w celu cięcia kosztów. No i na którejś rodzinnej imprezie (chyba urodziny brata) cała rodzinna zjadła wielka ilość sałatki "posolonej" Fenbenatem... No wiem... moja wina - trzymałam w solniczce... ale JA wiedziałam w której...

Padłam :lol: .

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 26, 2009 13:26 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Sylwka pisze:
Gutek pisze:Potwierdzam brak smaku preparatu. Wynajmowałam kiedys mieszkanie z bratem i jego dziewczyną - tzn. oni wprowadzili się do mnie w celu cięcia kosztów. No i na którejś rodzinnej imprezie (chyba urodziny brata) cała rodzinna zjadła wielka ilość sałatki "posolonej" Fenbenatem... No wiem... moja wina - trzymałam w solniczce... ale JA wiedziałam w której...

Padłam :lol: .

:ryk:

Mieliście przy okazji profilaktyczne odrobaczanie :mrgreen:
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Pon lis 08, 2010 12:54 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

korzystałam z Fenbenatu przy odrobaczaniu moich kotów i psów - byłam bardzo zadowolona.
Ale ostatnio, jak zamówiłam u veta - okazalo sie, ze zmienili opakowanie - teraz jest tylko dla świń.
nie ma niestety starego, żeby porównac skład :( - czy cos wiecie na ten temat? czy dalej mozna go stosowac, czy poza nazwa, sklad tez zmienili?
Obrazek

sylwiapz

 
Posty: 200
Od: Pon lut 01, 2010 13:00

Post » Pon lis 08, 2010 14:44 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Fenbenat to Fenbendazol, czyli to samo co np. Panacur. Jeśli nadal jest ten sam składnik (+ jakaś baza zapewne), to na pewno jest to samo. Tylko dawka może się różnić.

Tu pisze, że dla świń http://www.vetos-farma.com.pl/fenbenat-4
A tu to samo, tylko dla wszystkich zwierząt: http://www.veterynaria.pl/leki.php?cmd=info&id=731
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Wto lis 09, 2010 8:51 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

wygląda, ze się nada :) tylko opakowanie zmienili
dzięki bardzo za pomoc
Obrazek

sylwiapz

 
Posty: 200
Od: Pon lut 01, 2010 13:00

Post » Wto gru 21, 2010 7:24 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Podrzucę, może komuś się przyda...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Czw gru 23, 2010 11:51 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Witam,
moi rodzice mają 4 koty wychodzące na wsi. Były one odrobaczane regularnie ,ale 2 z nich to typowe koty awanturniki ,czyli nie dają się zbytnio dotykać (wtedy od razu pazurami i zębami..). Moja mama jest ciekawa czy może są preparaty do odrobaczania w formie pasty albo w jakieś innej łatwiejszej do podania ?
Obrazek

Del

 
Posty: 796
Od: Wto lis 24, 2009 16:30

Post » Czw gru 23, 2010 18:34 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Fenbenat miesza się z karmą. Choć ja ostatnio podawałam Cestal z Gerberkiem kurczakowym, wszedł bez żadnych protestów, kot się wręcz rzucił ;)
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Pt gru 24, 2010 10:43 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

u mnie przechodzi tylko fenbenat w jakiejs pysznej saszetce albo srodki stosowane zewnętrznie..
wiec - na zmiane :)
Obrazek

sylwiapz

 
Posty: 200
Od: Pon lut 01, 2010 13:00

Post » Sob gru 25, 2010 13:41 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

potwierdzam :!: , bardzo dobry środek, nie tylko dla dziczków :D i tani.. :ok:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 29, 2011 8:14 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Ta zmaina opakowania, zniechęca wiele osób. Np. moja wetka zamówiła ten preparat dla pewnej karmicielki, a ta jak zobaczyła opakowanie, powiedziała, że "świńskiego leku" kotom nie da.
Jest to z całą pewnością ten sam środek. Nadal nim odrobaczam. Nęci mnie by zapytać producenta dlaczego zmienił opakowanie.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt kwi 08, 2011 22:29 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

zaznaczam, mądre rzeczy tu prawcie :mrgreen: :ok:

merrigold77

 
Posty: 179
Od: Śro lip 14, 2010 16:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 08, 2011 22:51 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Podejrzewam, ze rejestracja produktu dla innych zwierzat sie nie oplacala - byc moze dla trzody jest szeroko stosowany a gdzie indziej okazjonalnie i dlatego producent tak postapil.
recznie malowana ceramika na zamowienie:
http://www.facebook.com/album.php?aid=1357&id=1718874443&l=aa2b2f153d
ZAMÓW SOBIE KOTECKA... CZY CÓŚ

magyrato

 
Posty: 608
Od: Nie sie 22, 2010 10:00

Post » Sob kwi 09, 2011 23:29 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Prakseda pisze:Ta zmaina opakowania, zniechęca wiele osób. Np. moja wetka zamówiła ten preparat dla pewnej karmicielki, a ta jak zobaczyła opakowanie, powiedziała, że "świńskiego leku" kotom nie da.
Jest to z całą pewnością ten sam środek. Nadal nim odrobaczam. Nęci mnie by zapytać producenta dlaczego zmienił opakowanie.


Na opakowaniu z tego co kojarzę jest świnia i koń.
Ale mój wet także zaleca dla wolnożyjących i nie ma problemu z zamówieniem torebki albo dwóch.
I cena nie zwala z nóg, można tanio a skutecznie odrobaczyć dziczki (skutecznie, bo nie wyczuwają w karmie niespodzianki :twisted: )

Del pisze:Witam,
moi rodzice mają 4 koty wychodzące na wsi. Były one odrobaczane regularnie ,ale 2 z nich to typowe koty awanturniki ,czyli nie dają się zbytnio dotykać (wtedy od razu pazurami i zębami..). Moja mama jest ciekawa czy może są preparaty do odrobaczania w formie pasty albo w jakieś innej łatwiejszej do podania ?

W paście jest np. Vetminth. Skład i spectrum: http://www.veterynaria.pl/leki.php?cmd=info&id=1254
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

Post » Czw kwi 21, 2011 12:17 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Zamówiliśmy, dodatkowo Rakea podzieliła się swoim zapasem :1luvu:
http://www.pkdt.pl/nasze-akcje/akcja-orunia-lisia-ferma
viewtopic.php?f=1&t=126632

ssb

 
Posty: 540
Od: Czw cze 24, 2010 13:45

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: misiulka, skaz i 189 gości