Jak wyczyścić futrzakowi uszy?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 26, 2009 22:52 Jak wyczyścić futrzakowi uszy?

Przedarłam się przez ABC i inne strony,ale jednoznacznej odpowiedzi nie dostałam:
Jak wyczyścić profilaktycznie uszy? Nabyłam Otosol, ale co dalej? Ograniczyć się, do ucha zewnętrznego, czy wpuścić mu kropelki do wewnętrznego (boję się, że coś sknocę)?
Doświadczone... pomóżcie :kotek:

kitkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2761
Od: Śro lut 07, 2007 20:52

Post » Sob gru 26, 2009 22:53 Re: Jak wyczyścić futrzakowi uszy?

Najpierw pytanie - czy uszy wymagają czyszczenia?

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Sob gru 26, 2009 22:57 Re: Jak wyczyścić futrzakowi uszy?

Jana, przyznam szczerze, odkąd Go mam (tj. 3 lata) nie czyściłam mu uszu, raz chyba przetarłam małżowinkę ciepłym wacikiem. Nie są brudne ani chore... pomyślałam, że może profilaktycznie powinnam.

kitkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2761
Od: Śro lut 07, 2007 20:52

Post » Sob gru 26, 2009 23:01 Re: Jak wyczyścić futrzakowi uszy?

kitkowa pisze:Jana, przyznam szczerze, odkąd Go mam (tj. 3 lata) nie czyściłam mu uszu, raz chyba przetarłam małżowinkę ciepłym wacikiem. Nie są brudne ani chore... pomyślałam, że może profilaktycznie powinnam.


To nie ruszaj..
Jak się nic nie dzieje, to nie ma potrzeby dłubać..
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28885
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Sob gru 26, 2009 23:06 Re: Jak wyczyścić futrzakowi uszy?

Z moich obserwacji wynika, że są koty, którym uszu czyścić nie trzeba - albo same to załatwiają, albo uszy jakimś cudem się nie brudzą.
Taki był mój nie odżałowany Kicuszek (*), i taka jest 2,5-letnia Kinia - oczywiście uszy sprawdzam, ale potrzeby czyszczenia nie widzę.
Jednak ostatnio trafił do mnie stwór (4-miesięczny około), któremu chyba drobne czynności higieniczne się przydadzą.. Chyba, bo kompletnie się na tym nie znam, bo nigdy żadnemu kotu uszu nie czyściłam.
W najbliższym czasie oczywiście wybiorę się do weta na przegląd, o uszy zapytam, ale chętnie wasze sposoby na czyste uszy przeczytam :)
Moje panny :)
ObrazekObrazek

circa_about

 
Posty: 85
Od: Pon lis 16, 2009 11:25

Post » Sob gru 26, 2009 23:44 Re: Jak wyczyścić futrzakowi uszy?

I w ten sposób Miau powstrzymało moją nadgorliwość. Dzięki :)

kitkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2761
Od: Śro lut 07, 2007 20:52

Post » Nie gru 27, 2009 10:20 Re: Jak wyczyścić futrzakowi uszy?

kitkowa pisze:I w ten sposób Miau powstrzymało moją nadgorliwość. Dzięki :)


I bardzo dobrze :)
Bo czyszczenie kocich uszu bez potrzeby (a ta potrzeba jest choroba) moze tylko zaszkodzic. Na pewno nic dobrego nie daje. Kocie uszy czyszcza sie same. Dlubanie w nich moze spowodowac podraznienie, uszkodzenie nablonka albo zwiekszenie produkcji woskowiny i zatykanie uszu.

circa_about -jesli kociak ma uszy brudne trzeba isc z nim do weta bo najprawdopodobniej nie sa brudne zwyklym brudem tylko kociak ma swierzbowca usznego.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 182 gości