Klub Kotów Niewidzących i Niedowidzących

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 21, 2009 11:00

barba50, mój białasek miał na jednym oczku takie zgrubienie czerwone, wypukłe i wielkie oko, niestety było do usuniecia, widozcne jednak były takie przerosty białe, oko było wieklie, spuchniete i bardzo bolesne, tutaj tego nie widze, z kolei mój Rolfik ma oczka takze bardzo specyficzne
Obrazek ale bez czerwonych lub innych punktów na środku gałki(nieoperacyjne, szczątkowe widzenie), takze spotkałam sie z kotkiem ,który miałprawie przeźrozcyste oko, tylko w miejscu źrenicy miał narośl ale białą, takze miał szczątkowe widzenie, nawet wiecej, prócz tego pola centralnego wlasciwie) zatem nieadekwatne to przypadki do pokazanych :(

zabieram maluchy na 1 stronę do adopcji

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lip 21, 2009 11:17

Ja też jeszcze nie widziałam takich oczu z taimi kuleczkami. To pewnie jakaś przepuklina.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto lip 21, 2009 11:18

alessandra pisze:
Lidka pisze:Bardzo potrzebna pomoc na już.
Damy radę cos wyskrobac?
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=97052


kolejna tragedia :(
musimy najpierw zobaczyć , jaki mamy stan konta, mysle,że Marcjanna powinna sie odezwac wkrótce, czy zgadzamy sie,że te dwa powyższe przypadki sa pilne i do wsparcia z alarmowego plus są pieniazki na alarm od EwyJanczuk , Ewo , zgadzasz sie przekazac na wsparcie któryś maluchów z powyższych watków?


Olu,
już wyżej pisałam, że pieniądze wysłane przeze mnie na wizytę u dr Garncarza dla Franusia, proponuję przekazać na bieżące potrzeby. Wy wiecie najlepiej komu będą najpotrzebniejsze. Dlatego proszę rozporządzać zgodnie z potrzebami. Żałuję tylko, że tych potrzeb jest tak dużo.
Teraz wyjeżdżam na 3 tygodnie i nie będę miała netu, dlatego przelałam już pieniądze na sierpień.
Pewni też się przydadzą.
Ewa

Ewa JANCZUK

 
Posty: 441
Od: Pt paź 06, 2006 22:38

Post » Wto lip 21, 2009 11:30

dziekujemy Ewo i życzymy miłych wakacji :D

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lip 21, 2009 11:47

zapraszam do drugiej częsci klubu ślepaczków:

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=4707241#4707241


i proszę o zamknięcie wątku

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lip 21, 2009 13:21

Melduję sie na nowym wątku. :lol: Mój Biesik wychowywany przeze mnie w DT tez jest ślepinka. Prawdopodobnie ma szczatkowe widzenie. A sprawca sa robale?! :twisted: Ale juz postanowiłam. Biesik zostaje u mnie :D
Mój ukochany Biesik 3.04. - 16.12.09 za TM
Obrazek[url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=110295&start=0]

IKA 6

 
Posty: 6469
Od: Pon mar 30, 2009 18:31
Lokalizacja: Ruda Sląska

Post » Pt lip 24, 2009 22:51 Witam i odrazu proszę o pomoc.

Witam serdecznie. Chciałbym się zwrócić do Was o pomoc. Już tłumaczę.
Wczoraj w Gostyni ( koło Mikołowa woj. śląskie ) znalazłem na drodze pod lasem małą bardzo grzeczną kotkę. Kotka była w strasznym stanie i przeraźliwie miałczała. Z tego co się mogę domyślać jest po jakimś wypadku ponieważ ma znaczące ubytki sierści i wiele innych obrażeń. Do tego wszystkiego malutka jest zagłodzona i wygłąda tragicznie.
Zaraz po znalezieniu tego malucha postanowiłem z narzeczoną, że nie pozwolimy temu biedactwu umrzeć więc zapakowaliśmy ją do samochodu i pojechaliśmy do lecznicy. Do dziś wszystko bylo super. Mała ma nowy dom, jest wymyta, leczona i przede wszystkim najedzona. Problem polega natym, że zorientowaliśmy się, że mała nie widzi. Nie będę opisywał bo wiadomo. Uderza w ściany itd chodzi bardzo ostrożnie i tylko krok w krok za nami. Bardzo chcielibyśmy jej pomóc i podjęliśmy decyzję, że kotka zostaje u nas mimo tego co będzie. Kotka ma piękne wielkie oczy, w których źrenice są ogromne. Nie reagują na żadne bodźce tj światło itd. Kotka nie widzi chyba zupełnie nic. Patrzyłem dziś dokłądnie w jej oczy i wyglądają zupełnie ok. Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi możliwej przyczyny i odpowiedzi czy są szanse na to, że nasza mała pociecha będzie widzieć. Pozdrawiam i dziękuję.
Karol

seattle2

 
Posty: 11
Od: Pt lip 24, 2009 22:33

Post » Sob lip 25, 2009 0:13

Witaj,
gdybyś zrobił i zamieścił zdjęcie, można byłoby gdybać sobie. Wiele z nas ma jakieś doświadczenia z kotami niewidzącymi lub niedowidzącymi.
Jednak zdecydowanie zalecam wizytę u weterynarza specjalisty - okulisty.
Porządnie przebada i powie co jej może być. A także o rokowaniach, jeśli faktycznie ma problem z oczkami, podejmie leczenie.

Jesteście super, że zaopiekowaliście się malutką. Przeznaczenie różnymi drogami chodzi.
Obrazek Obrazek

:201461 :cat3: . . . . . NASZ KOCI BLOX http://kocidomtymczasowy.blox.pl/html

:catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk: :catmilk:

delfinka

 
Posty: 9012
Od: Wto gru 05, 2006 0:13
Lokalizacja: obecnie miedzy Łodzią a Warszawą

Post » Nie sie 09, 2009 19:22

Witajcie dziewczyny, Szara jest już u Was na pierwszej stronie. Dzisiaj daję nowy tekst i nowe zdjęcia.


To wyjątkowa kotka dla wyjątkowego człowieka. Człowieka który pokocha kota specjalnej troski. Do olsztyńskiego schroniska Szarusia trafiła rok temu. Z racji delikatnej psychiki szybko nabawiła się depresji schroniskowej. Gdy ją zobaczyłam po kilku miesiącach pobytu w schronisku była wychudzona, wyłysiała, z katarem i biegunką. Od lutego jestem dla niej domem tymczasowym. Wiele razem przeszłyśmy. Mnóstwo wizyt u lekarza, mnóstwo zastrzyków i innych leków, specjalistyczna karma.
Dzisiaj Szarusia jest nie do poznania. Przytyła, sierść jej odrosła, kupa się unormowała. Katar czasami powraca. Wtedy musi wziąć antybiotyk. Nadal jest na specjalistycznej karmie. Być może tak będzie do końca jej życia.
Szara jest bardzo przyjacielska, miła, delikatna, opiekuńcza, wesoła, nie natarczywa. Doskonale dogaduje się z innymi kotami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

felis

 
Posty: 1020
Od: Sob cze 18, 2005 16:05
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Nie sie 09, 2009 19:40

Felis, przekleiłam Twój post do nowego wątku ślepaczkowego, który jest tu: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=4785417

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 29, 2009 6:56 Re: Klub Kotów Niewidzących i Niedowidzących

Witam.

Pilnie szukam choćby tymczasu, dla kotka który jest po zabiegu usunięcia oczka, a do tego drugie też jest nie w pełni sprawne.
Przebywa w lecznicy a jak się nic dla niego nie znajdzie, to wróci na ulicę. :cry:
To dwu letni czarny, przyjazny kocurek, który w dzieciństwie przeszedł kk.

Przyklejam tekst z tego wątku viewtopic.php?f=1&t=99457&start=0

CoolCaty pisze:Malutki po zabiegu czuje się dobrze. Je tylko w nocy, jest roszkę płochliwy, ale lubi głaskanie, główkę podstawia i grzbiecik wypina, żeby go miziać. Słodki jest i delikatny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Błagam w jego imieniu o pomoc. :cry:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto wrz 29, 2009 7:13 Re: Klub Kotów Niewidzących i Niedowidzących

Przekleiłam Twój post do nowego wątku ślepaczkowego, który jest tu: viewtopic.php?p=4785417

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 29, 2009 7:17 Re: Klub Kotów Niewidzących i Niedowidzących

Bardzo dziękuję. :cry: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto wrz 29, 2009 17:51 Re: Klub Kotów Niewidzących i Niedowidzących

Cud boski! Forum sie odezwało! Dziękuję !
Obrazek Obrazek

izabeli

Avatar użytkownika
 
Posty: 171
Od: Wto kwi 14, 2009 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 04, 2009 22:47 Re: Klub Kotów Niewidzących i Niedowidzących

Podnosimy!!!

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 181 gości