Jeden kot gryzie drugiego w grzbiet

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 13, 2009 21:01 Jeden kot gryzie drugiego w grzbiet

Witam.

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że jeden mój kot robi coś dziwnego. Podchodzi do drugiego kocura, łapie mu kawałek futra(i podejrzewam, że skórki) na grzbiecie, dużo poniżej karku i tak go trzyma, potrafią kilka razy w ten sposób pokój przejechać- ten gryzący dosłownie jedzie na tym gryzionym, ten drugi czasami wyje- nie wiem czy z bólu czy z podkurzenia.

Koty na codzień są zaprzyjaźnione, leją się, bawią, śpią razem, myją, nie przejawiały nigdy żadnych objawów agresji względem siebie, pełna milość.

Dodam, że ten co gryzie jest raczej kotem podległym, gryziony jest alfą. Dziabnąć potrafi tak z niczego- podchodzi do spokojnie siedzącego kumpla i dziab.

O co kaman? :roll:
Franuś, Franek- 23 sierpnia 2010r.
['] Śpij spokojnie koteńku...

hoooky

 
Posty: 183
Od: Śro mar 14, 2007 1:18
Lokalizacja: warszawa

Post » Czw maja 14, 2009 0:50

w jakim są wieku?

Prążek

 
Posty: 3709
Od: Śro gru 26, 2007 21:33

Post » Czw maja 14, 2009 1:16

Kastrowane obydwa?

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39232
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Czw maja 14, 2009 7:10

to objaw dominacji
będą tak robić i młode i dorosłe i kastraty ;)
U mnie kilka lat był spokój, teraz obydwa regularnie się dziabią w kark i ustawiają jak do kopulacji. poza tym razem śpią, bawią itd :)
A jakie dźwięki przy tym wydają... :roll:
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Czw maja 14, 2009 12:17

Obaj pod koniec roku dobiją do 3 lat, jeden w październiku, drugi w listopadzie, obaj bezjajeczni. Normalnie wszystko z nimi ok, śpią razem, nawet i w tej chwili właśnie :lol:

Obrazek

Ale rano była dzika jazda i tylko słyszałam przybliżające się i po chwili zanikające "Miiiiiuuuuuugggghhhrrrr"
Franuś, Franek- 23 sierpnia 2010r.
['] Śpij spokojnie koteńku...

hoooky

 
Posty: 183
Od: Śro mar 14, 2007 1:18
Lokalizacja: warszawa

Post » Czw maja 14, 2009 13:02

Rudzik u mnie też tak ma - tyle że próbuje przejąć dominację nad rezydentką ;) I myślałam że to normalne tzn. kot do kotki ;) Ale ostatnio i maluch tak robi :) do Rudzika i do Vegi :)
mamuśka
 

Post » Śro wrz 14, 2011 17:40 Re:

mamuśka pisze:Rudzik u mnie też tak ma - tyle że próbuje przejąć dominację nad rezydentką ;) I myślałam że to normalne tzn. kot do kotki ;) Ale ostatnio i maluch tak robi :) do Rudzika i do Vegi :)


Mamuska, wcale mu nie przeszlo :( ostatnio probuje tak robic Rudemu, ktory nie jest oczywiscie z tego specjalnie zadowolony. Mam nadzieje, ze sie ustawia i przestana w koncu :(
Roode koty :mrgreen:

Ivcia

 
Posty: 5926
Od: Wto wrz 17, 2002 12:56
Lokalizacja: Wejherowo




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 197 gości