Odpchlenie kota. Skuteczny i trwały środek dla kota. Jaki?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 28, 2008 21:48 Odpchlenie kota. Skuteczny i trwały środek dla kota. Jaki?

Witam. Dziś pirania dostała Frontline jako środek do leczenia i zapobiegania inwazjom pchel, kleszczy i wszołów. Niestety sam tego nie kupiłem tylko kupiła to inna osoba i 20 PLN za takie środek to chyba przegięcie tym bardziej, że na pchły działa przez 5 tygodni.

Jaki środek polecacie skuteczny na pchly i tańszy?

marcinliwiusz

 
Posty: 71
Od: Wto cze 24, 2008 19:50

Post » Sob cze 28, 2008 21:53

Frontline nie jest drogi, pod warunkiem, że kupuje się spray. Wtedy starcza na wiele razy.

Fiprex jest tańszy, działa podobnie.

Natomiast przestrzegam przed kupowaniem bardzo tanich środków, bo to zwykle trucizna, która może zaszkodzić nie tylko pchłom, ale także kotu.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Sob cze 28, 2008 21:57

przepraszam, czy moglbys ograniczyc sie do jednego watku, w ktorym zadajesz pytania? latwo mozna zmienic temat w pierwszym poscie :wink: w zaleznosci od potrzeby...

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Sob cze 28, 2008 21:59

ryśka pisze:Frontline nie jest drogi, pod warunkiem, że kupuje się spray. Wtedy starcza na wiele razy.

Fiprex jest tańszy, działa podobnie.

Natomiast przestrzegam przed kupowaniem bardzo tanich środków, bo to zwykle trucizna, która może zaszkodzić nie tylko pchłom, ale także kotu.


Zgadzam się z ryśką. Jak Klara do mnie przyszła kupiłam tabletki na odpchlenie. Nie wiedziałam, gdzie co kupić dla kota, kupiłam byle co, sprzedawca polecał, firma Bob Martin. Słuchajcie, makabra! Nie wiedziałam, co się z kotem dzieje. Pisało, że tabletki mogą powodować przemijający świąt. A ona biegała jak szalona. Przerażona, nie wiedziała, co ma zrobić ze sobą. Z półtorej godziny była taka. Na dodatek pchły jak były, tak były. Nigdy przenigdy nie kupię już kotu dziadostwa! Zamawiam Frontline przez Internet.
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Sob cze 28, 2008 22:17

Beata pisze:przepraszam, czy moglbys ograniczyc sie do jednego watku, w ktorym zadajesz pytania? latwo mozna zmienic temat w pierwszym poscie :wink: w zaleznosci od potrzeby...


NIe bardzo rozumiem, zgodnie z netykietą jaka obowiązuje na polskich forach internetowych - jeden problem-> jeden temat. Dzięki czemu szybciej się wyszukuje i szybciej znajduje odpowiedzi. To jest standard w Internecie.

marcinliwiusz

 
Posty: 71
Od: Wto cze 24, 2008 19:50

Post » Sob cze 28, 2008 22:30

Miau ma własną etykietę, regulamin, z którym należy się zapoznać przez zalogowaniem :wink: Również kierujemy się niepisanymi zasadmi (nie otwieramy kilkunastu wątków, skoro wszystko możemy umieścić w jednym, zwłaszcza jeśli tematy są podobne lub dotyczą tego samego zwierza)

http://forum.miau.pl/faq.php#0
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Nie cze 29, 2008 1:57

marcinliwiusz pisze:
Beata pisze:przepraszam, czy moglbys ograniczyc sie do jednego watku, w ktorym zadajesz pytania? latwo mozna zmienic temat w pierwszym poscie :wink: w zaleznosci od potrzeby...


NIe bardzo rozumiem, zgodnie z netykietą jaka obowiązuje na polskich forach internetowych - jeden problem-> jeden temat. Dzięki czemu szybciej się wyszukuje i szybciej znajduje odpowiedzi. To jest standard w Internecie.

rowniez wyjasnialam Ci juz w innym z Twoich watkow, ze nie ma az tak zelaznych etykiet i na tym forum mamy jednak swoje zasady :lol:
widac jestesmy inni, ale warto uszanowac ;) zreszta jednym z pkt. netetykiety forumowej jest rowniez pkt. pt. przestrzegaj regulaminu grupy, dopiero ponizej jest wymiena opcja jeden temat=jeden watek,
u nas jeden temat wystraczy na jednego kota (lub wiecej) w domu (zmieniamy tylko tytul, w zaleznosci od kolejnych zdarzen), za to szczegolowa tematyka moze byc w nim rozlegla, czasem jezeli np. zwierzak sie pochoruje i chce sie rozwinac bardziej specjalistyczne posty, to zaklada sie osobny watek
ja prowadze w miare regularnie tylko 2 watki swoich kotow: ogolny troche humorystyczny o Trio i osobny bardziej specjalistyczny o nerkowej Hrupce,
zalozylam tez kiedys osobny kiedy Rysio zachorowal na SUK i dla Rysia i innych kotow otylych dot. odchudzania - to takie luzne przyklady jak to dziala

powtorze, wiec, ze poniewaz Twoje pytania nie dotycza bardzo specjalistycznej wiedzy, tylko dotycza zdecydowanie podstawej opieki nad pirania, to wtedyt latwiej jest zbierac informacje w jednym watku, gdzie widac o jakim kocie piszesz, co juz zrobiles i jakie masz dylematy
ulatwia nam to ogarniecie informacji na temat jednego "przypadku" i zapobiega zbednemu dublowaniu informacji
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz, włóczka i 196 gości