koty i muzyka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 01, 2008 9:16 koty i muzyka

Moja Uschi wtóruje mi, gdy śpiewam, szczególnie reaguje na wysokie tony.
Potrafi równiez śpiewać razem z pianinem, gdy gram wysoko. :1luvu:
Jest fenomenalna :D

Czy ktoś z Was spotkał się ze śpiewającym kotem? Znacie może jakąś literaturę na temat śpiewających kociszy?
Obrazek Dominik Obrazek Uschi Obrazek i jest jeszcze Florek! Obrazek
Uschi za TM 22.11.2013 [']

piechniczka

 
Posty: 390
Od: Wto lis 14, 2006 0:18
Lokalizacja: Tarchomin/ W-wa

Post » Czw maja 01, 2008 9:22

Literatury nie znam, natomiast moja Fantazja gdy tylko tata zaczyna grać na gitarze zaczyna miauczeć :)

kaasiulkaa;)

 
Posty: 513
Od: Wto mar 18, 2008 22:05

Post » Czw maja 01, 2008 9:28

Rita niestety słuch po mnie odziedziczyła ;) Zero reakcji na muzykę...

Elaszka

 
Posty: 684
Od: Śro mar 01, 2006 19:23

Post » Czw maja 01, 2008 9:57

Dominik z kolei pozostaje niewzruszony...
Może tylko koteczki mają muzykalną duszę?
Obrazek Dominik Obrazek Uschi Obrazek i jest jeszcze Florek! Obrazek
Uschi za TM 22.11.2013 [']

piechniczka

 
Posty: 390
Od: Wto lis 14, 2006 0:18
Lokalizacja: Tarchomin/ W-wa

Post » Czw maja 01, 2008 10:01

Moje koty bardzo lubia muzyke ale tylko taka wyciszajaca typu relaksacyjnego .Od razu przybiegaja do pokoju ,ukladaja sie a potem tylko widze posapujace,spiace futerka :lol:

kya

 
Posty: 6511
Od: Śro mar 14, 2007 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw maja 01, 2008 11:18 Re: koty i muzyka

piechniczka pisze:Moja Uschi wtóruje mi, gdy śpiewam, szczególnie reaguje na wysokie tony.
Potrafi równiez śpiewać razem z pianinem, gdy gram wysoko. :1luvu:
Jest fenomenalna :D

Czy ktoś z Was spotkał się ze śpiewającym kotem? Znacie może jakąś literaturę na temat śpiewających kociszy?


Literatury nie znam. Ale mam amerykańskie CD z kolędami i fragmentami 'Dziadka do Orzechów" kociej grupy Jingle Cats - Meowy Christmas.(Była najtańsza bo sprzed paru lat; są nowsze i droższe z muzyka poważną).
Kocie głosy autentyczne- moje koty natychmiast przybiegały i słuchały, Pierrot pomiaukiwał, a Markiza kopała pod głośnikiem,żeby zobaczyć kto"śpiewa".
Do nabycia przez Internet(wysyłają do Polski-inni nie(Amazon też nie!)
5925 NE 80, Portland, OR 97218-2891 USA phone: +1-503-595-3000
cdbaby@cdbaby.com / http://cdbaby.com <-- new music added every day!
Poza tym, w ostatniej Angorze(a właściwie Angorce znajdziesz informację o kociej grupie Musashi's. Pierwszy ich singiel ukazał się w marcu tego roku(jest też w Vikipedii o nich podobno).
W jednym z amerykańskich poradników (wydanych po polsku,gdzieś to mam, nie pamietam tytułu) poleca się puszczanie kotom muzyki,także kocich śpiewów,a by się relaksowały i nie nudziły.

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw maja 01, 2008 12:40

Ja kiedyś słuchałam kociego radia przez internet. Amerykańskiego zdaje się. Ale nie było tam żadnej kociej muzyki. Puszczali po prostu taka niedrażniącą i nieirytującą koty muzę, w sumie i człowiekowi całkiem miło się tego słuchało. Była chyba co jakiś czas jakaś krótka kocia wstawka, ale nie pamiętam dokładnie.
Obrazek

grrr...

 
Posty: 15640
Od: Pon paź 09, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sie 13, 2011 21:57 Re: koty i muzyka

Właśnie chciałam założyć wątek o takim tytule :D Szkoda że ten miał tak mały odzew przecież to strasznie ciekawa rzecz - jak koty reagują na muzykę? Czy wasze koty reagują jakoś na różne piosenki/gatunki muzyczne? Zachowują się jakoś specyficznie, jakby naprzykład im sie podabało?Próbował ktoś może tańczyć przy kocie i widział jakies reakcje?Starsznie mnie to interesuje jak one mogą odbierać naszą muzykę.Ja jedyne co zauważyłam, bo nie przeprowadzałam wcześniej eksperymentów :mrgreen: to że moja kotka (niestety już nie jest z nami, zgineła) reagowała na dzwonienie telefonu albo muzykę gryząc go :lol: Uwielbiała to robić , jak tylko zabrzmiał mój budzik z piosenką z telefonu już Lulu przybiegała zagryzać aparat :D Natomiast kiedy słuchałam muzyki to często łasiła się do głośnikówi coś kombinowała przy nich :) Słyszałam że koty fajnie reagują na dźwięk żywej muzyki z intrumentów gdy właściciel gra, np na flecie.Może macie jakieś ciekawe historie?

gumis

 
Posty: 92
Od: Wto lip 19, 2011 19:36

Post » Sob sie 13, 2011 22:07 Re: koty i muzyka

moja Zuzia miauczy ,gdy mąż kaszle ... :roll: czy to znaczy ,ze lubi heavy metal :?: :roll: :mrgreen:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon sie 15, 2011 0:07 Re: koty i muzyka

up :ok: Naprawde nikt nie ma nic do powiedzenia? :?: :?:

gumis

 
Posty: 92
Od: Wto lip 19, 2011 19:36

Post » Pon sie 15, 2011 0:40 Re: koty i muzyka

a co ma heavy metal do kaszlenia :| ?

koty mi na muzykę nie reagują,ale za to sobie z nimi rozmawiam
przykładowe dialogi:
[ja=wróciłam późno po spotkaniu ze znajomymi w knajpie]
[Paprotek-wita mnie w progu.jakby był moją żoną,to podpierałby się pod boki.albo miał w jednej dłoni patelnię]
Paprotek=miaaaau,auuu,meeeeow!
ja-no przepraszam że późno przyszłam.
P-mauuu,aaaau?
ja-wiem,że po jednym piwie miałam wrócić do domu,nooo...
P-pfyh.[poszedł]

Szprotuś-arrr-arrr-arrr?
ja-arrr-arrr.
Sz-aaaaRR-Arrrr!
ja-arrrr-rrrr?
Sz-aaarrr=arrrr.mrrrrr.

to jest muzykalny kot :D
http://www.youtube.com/watch?v=TZ860P4iTaM
w jej graniu na pianinie widać,że ona sobie coś wymyśla,nie jest toprzypadkowe walenie łapkami w klawisze.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 16, 2011 16:06 Re: koty i muzyka

Super! To mnie właśnie interesuje :ok: Mam teraz na tymczasie dwa koty ok 4 miesięczne , i jedna wyjade mi się wyjątkowo zainteresowana światem i odważna (koty były wziete z działki , nie miały nigdy kontaktu z człowiekiem) już właściwie po jednym dniu zaczęła reagować na imię, bawi się różnymi rzeczami jakoś inaczej niż moje wcześniejsze koty i tak sobie myśle że chciałąbym jej zapewnić jaknajbardziej szeroką skalę różnych bodźców do zabawy i odkrywania żeby wyrosła na mądrą kotkę.Szkoda że tak mało jest zabawek dla kotów do nauczania jakiegoś kontaktowania się z nimi, generalnie wszyscy są skupieni na psach tzn bardziej rozwiniety jest rynek inteligentnych psich zabawek, psy są szkolone na ratowników itd, a ja myślę że kota też można nauczyć fajnych rzeczy.

gumis

 
Posty: 92
Od: Wto lip 19, 2011 19:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ewapaz, Ricardowreva, Stephenrow i 180 gości