Jak oduczyć kota aby nie miauczał w nocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 06, 2008 14:59

BarbAnn pisze:
MEMJ pisze:
Georg-inia pisze:a ten kot to ciachnięty jest? bo może faktycznie wiosenkę poczuł, tylko że nie tą częścią ciała co trzeba?


Jeszcze nie>Będzie ciachnięty na początku marca ( tak stwierdził weterynarz u którego byłem tydzień temu)Jeszcze nie podsikuje terenu i nie smierdzi gdy sika.


a ile on ma miesiecy?
(bo to ze 4 jest u was to doczytalam)



Kot jest z września ubiegłego roku

MEMJ

 
Posty: 11
Od: Śro lut 06, 2008 7:27

Post » Śro lut 06, 2008 15:08

aaaaa...ja mam dwa koty Gruś ma 2lata,Rysio rok i 4miesieczną koteczkę Porcelankę,no i powiem szczerze Porcelasia około trzeciej zaczyna szaleć na maxa ,koty nic sobie z tego nie robią i śpią nie reagując na zaczepki ,więc skupia się wszystko na nas :roll: i nie ma na to sposobu,bo ona uważa to za super zabawę :roll: .Nie można ją zamknąć w innym pokoju ,bo tak miauuuuuczyyyyyy jakby ją obdzierali.Mamy nadzieję,że jej minie :wink:
Obrazek

biamila

 
Posty: 10434
Od: Czw gru 14, 2006 21:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Śro lut 06, 2008 15:23

Oj widzę, że nie tylko ja przez to przechodziłam :twisted: Moja kicia też tak miauczała zaczynając koncert około pierwszej w nocy a kończąc nad ranem. Cóż, nic wielkiego nie robiłam po prostu nie okazywałam zainteresowania a kicia sama przestała po trzech nocach :lol: Minus jest taki, że ciągle pcha sie do łóżka i drapie mi po nogach :? Ale w piątek jedziemy na sterylizację i mam nadzieję że się uspokoi po zabiegu :)
Obrazek
Moja kochana kicia - Laurana :)

Aniula

 
Posty: 23
Od: Sob sty 19, 2008 10:24
Lokalizacja: Libiąż

Post » Śro lut 06, 2008 15:42

To nie jest żart i nikt tu nikogo nie nagabuje, ale naprawde drugi kot rozwiazuje problem.

gosiar

 
Posty: 5132
Od: Sob paź 29, 2005 12:30
Lokalizacja: WARSZAWA

Post » Śro lut 06, 2008 15:53

To prawda. Moje dwie kotki bardzo lubią bawić się w nocy. Biegają wtedy, ganiają się, ale nie budzą nas (no, może czasem jak przegalopują po łóżku ;) ). Znacznie lepiej jest mieć dwa koty niż jednego - w wątku ABC znajdziesz informacje na ten temat. ;-)

Luszaar

 
Posty: 238
Od: Pt sty 04, 2008 9:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro lut 06, 2008 17:03

Widzę że z tym problemem przechodziło sporo osób.Pocieszyłem sie tym :))::)):hahhah.Już walczę z kotem by nie zasypiał, walczy jak lew(tak mu się teraz chce spać ) ale mu sie nie udaje oka przymknąć.jedzenie schowane dostanie ok 22 ::):):).Zobaczymy co będzie .Jakiś czas upartości z mojej strony i domowników pewnie poskutkuje tym ze mała biała planeta o imieniu MARS da nam pospać chociaż do 7 :):):)Chciałbym :):):)

Dziękuje za rady

MEMJ

 
Posty: 11
Od: Śro lut 06, 2008 7:27

Post » Śro lut 06, 2008 17:14

MEMJ, nie pociesze Cię chyba, ale moja starsza kicia wstaje regularnie między 3 a 4.30. Bywa, że kilka dni jest to 3, a kilka dni dokładnie 3,45,, i tak dalej..I treba wstac, dać jeść, sprzątnąć kuwetkę..Młodsza by spała, ale jak Iriska wstaje, no to hulaj dusza! :twisted: :twisted:
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Pt lut 08, 2008 9:37

Muszę sie pochwalic tym że przespał juz dwie nocki a poskutkowało brakiem pełnej miski przez dzień.Dostał posiłek ok 22 dość dużo potem rano i cały dzień nic prócz wody .:):))
Ciekaw jak długo ta sielanka potrwa:):)
Dziękuję za rady

MEMJ

 
Posty: 11
Od: Śro lut 06, 2008 7:27

Post » Pt lut 08, 2008 9:40

koty powinny jeść dość regularnie - małe porcje - bo mają do tego przystosowany układ pokarmowy (krótsze jelita, szybsze trawienie - szybciej robią się głodne)
nie przegładzaj go, nie dając mu jedzenia przez cały dzień - tylko zmień pory karmienia

Fri

 
Posty: 6301
Od: Śro sty 25, 2006 17:02
Lokalizacja: wpół do Wisły ;) wpół do Brdy ;P

Post » Pt lut 08, 2008 9:59

Fri pisze:koty powinny jeść dość regularnie - małe porcje - bo mają do tego przystosowany układ pokarmowy (krótsze jelita, szybsze trawienie - szybciej robią się głodne)
nie przegładzaj go, nie dając mu jedzenia przez cały dzień - tylko zmień pory karmienia




Więc pozostawię mu suchą karmę ( za którą nie przepada )
Może zacznie ją jeść
Dziękuje za radę ( wyzwanie dla mnie z tym kotem :):):):) )

MEMJ

 
Posty: 11
Od: Śro lut 06, 2008 7:27

Post » Wto lut 12, 2008 20:33

Sorry MEJM, ale moja wypowiedź nie miała w sobie ani krzty złośliwości:)
To moje sarkastyczne poczucie humoru... coż wiem, że czasem niezrozumiałe:)

Super, że wszystkie rady poskutkowały trochę :ok:

orchidka

 
Posty: 3587
Od: Czw cze 21, 2007 16:58
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post » Wto lut 12, 2008 23:56

orchidka pisze:Oprócz zmęczenia i kociego towarzysza, proponuję główny posiłek podawać tuż przed snem. Kot najedzony to kot śpiący:)



niekoniecznie

Moj Dziudz jest z nami od stycznia 2006
od listopada 2006 z jego gardła zaczął się wydobywać "słowiczy" śpiew
Kotek wyje o róznych porach dnia i nocy
Był badany , nie jest to oznaka choroby
Bach nie pomógł
Towarzystwo kocie ma

I wyje , bardzo głosno wyje
wyje przed jedzeniem i wyje jak sie naje
cięzko mi dociec czy mu żle czy sobie poprostu lubi pogadać
Ma szczęscie ze mi dziecka nie budzi ... ;) ale czasem jak zaczyna drzeć jape o świcie mam ochote wstać i go udusić ;)

Mój maż na początku się wsciekał na niego
teraz juz się jakoś przyzwyczailismy
taki dziudzia czar i urok..........
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Śro lut 13, 2008 10:18

Oj dobrze trafiłam. Mój Wojtulec (9 miesięcy) też lubi sobie "pośpiewać". 3 tygodnie temu był ciachnięty i nadal czekamy, czy coś się zmieni. Jak na razie to właśnie pół godziny temu dał koncert. Właśnie mam wolne i chciałam sobie odespać, tym bardziej, że wstaję 6.30 z TŻ-tem i potem jeszcze mam nadzieję na mały sen, taa.. 8)

Myślę, że Wojtek miauczy, jak się nudzi. Mam jeszcze drugiego kota - dystyngowanego Maćka, ale on olewa małego, bo sam lubi sobie pospać :wink:

Dziś wzięłam się na sposób: gdy mały zaczął koncert, otworzyłam mu szafkę. Od razu się przymknął i zaczął ją zwiedzać. Nawet Maciek zlazł z fotela i mu pomagał "robić porządki" :D Czasem takie odwrócenie uwagi działa. Przyłączam się do pomysłu ze zmęczeniem zabawą i podaniem jedzenia tuż przed snem. U mnie to raczej działa, choć pobudki o 4 też czasem są... Pozdrawiam :D
Obrazek Klara, Tosia i Pingwin fotostory--->zapraszamy :)
Maciuniu ['] Pompuś [']

olusiak81

 
Posty: 1114
Od: Śro sie 15, 2007 18:14
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro lut 13, 2008 11:18

Nie chce tu nikogo martwic, ale moj Gizmus, wykastrowany, podstarzaly (moze juz ponad 10 lat ?) persik i na dodatek majacy do towarzystwa dwie kotki - co noc wyspiewuje swoje piesni. Do niedawna jeszcze spiewal z glowa w sypialni - teraz rozkladamy mu w najdalszym kacie mieszkania jego ulubione pluszaki i kocyki wiec ciga je spiewa do nich, ale spiewa i chyba nic nie jest w stanie zmienic jego upodobania. A my sie juz przyzwyczailismy i grzecznie zasypiamy bez zadnego marudzenia. :?

sfinks

 
Posty: 1385
Od: Pon kwi 10, 2006 20:12
Lokalizacja: warszawa

Post » Śro lut 13, 2008 15:08

sfinks pisze:Nie chce tu nikogo martwic, ale moj Gizmus, wykastrowany, podstarzaly (moze juz ponad 10 lat ?) persik i na dodatek majacy do towarzystwa dwie kotki - co noc wyspiewuje swoje piesni. Do niedawna jeszcze spiewal z glowa w sypialni - teraz rozkladamy mu w najdalszym kacie mieszkania jego ulubione pluszaki i kocyki wiec ciga je spiewa do nich, ale spiewa i chyba nic nie jest w stanie zmienic jego upodobania. A my sie juz przyzwyczailismy i grzecznie zasypiamy bez zadnego marudzenia. :?


to chyba podstarzałe persiki tak mają
to nasz dziudz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 218 gości

cron