FULL Strachulec - Mikołajek na nowych włościach! :D

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 01, 2007 20:34 FULL Strachulec - Mikołajek na nowych włościach! :D

574/07, 1 rok
Pierwsze co zobaczyłam to stertę gazet. Troszkę mnie to „przystopowało”, ale postanowiłam odsunąć gazety i sprawdzic co jest pod nimi. Moim oczom ukazał się straszliwie przerażony kocurek!
Boję się, że stres go zabije… W schronisku jest już od 16 października…
Obrazek Obrazek Obrazek
1.XII - kotek jest odrobaczony (2x), zaszczepiony i zdrowy. Zero zmian skórnych i jakichkolwiek innych niepokojących objawów. Wysterylizowany (dziś). Jutro jedzie z Maurą do Warszawy, do Never na DT.

Mały strachulec już zwiedza pokój :) Jeszcze mu sie nogi co nie co plączą, ale daje radę :ok:
Obrazek

Choć przeżyłam dzis chwile zgrozy - kot kastrowany był jak z łapanki, więc bez przegłodzenia. Wymiotował 4 razy :(

Zreszta bardzo długo sie też wybudzał :( Zdaje się, że wet schroniskowy potraktował tego drobnego chłopczyka końska dawką narkozy :evil:
Poza tym musiałm przypomniec o wpisaniu zabiego do książeczki oraz o zakropleniu oczu!

A tu juz chłopczyk się relaksuje na kolanach Madzika
Obrazek


# # # # # # # # # #

Serdecznie zapraszam na KB!
Nowe aukcje na potrzeby schroniskowych bid:
KARTKI http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=2672860
KOCIO-ANIOŁY http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=2672843
Ostatnio edytowano Śro mar 26, 2008 11:17 przez marcjannakape, łącznie edytowano 6 razy
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

Post » Sob gru 01, 2007 20:57

faktycznie, potwierdzam, akcja była błyskawiczna i niestety trochę drastyczna dla chłopczyka, ale cieszę się, że już dochodzi do siebie. mam nadzieję, że dobrze zniesie jutrzejszą podróż pociągiem. wydaje mi się, że dla niego wszystko jest lepsze niż schron - to kot o bardzo delikatnej psychice, kompletnie nie radzi sobie ze stresem, dla niego dłuższy pobyt w schronisku skończyłby się śmiercią.
ma dom tymczasowy u Never, ale bardzo, bardzo, bardzo potrzebuje domu Stałego - kochającego i spokojnego.
Pomóżmy mu go znaleźć!
Kot jest młodziutki, piękny, drobnej budowy i spokojny.
Zaszczepiony, odrobaczony i odjajczony.
Obrazek Obrazek

Maura

 
Posty: 577
Od: Pon paź 09, 2006 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob gru 01, 2007 21:34

Maura pisze: Kot jest młodziutki, piękny, drobnej budowy i spokojny.
Zaszczepiony, odrobaczony i odjajczony.


Czyli FULL serwis :wink:
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 8:40

Kotka Never zaczyna kichać :( Początek przeziębienia miejmy nadzieje, ale różnie może być - miała kontakt z bardzo chorym kotkiem.
Poza tym wczesniej Never nie wspominała, że to byłby dt tylko do końca grudnia :(
Ten kotek jest łagodny, ale bardzo wystarszony i potrzebuje czasu. Pod koniec roku kolejna zmiana otoczenia, to raczej nie jest w jego stanie wskazana.
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 9:51

DT dla kotka potrzebny na CITO !!!
czy ktos moze pomoc?

bellavita

 
Posty: 2623
Od: Czw wrz 27, 2007 15:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 10:34

do góry Mały Wystrachańcu!
Obrazek Obrazek

Maura

 
Posty: 577
Od: Pon paź 09, 2006 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 11:46

Strachulec tak jakby "porzęziwał" (od rzęzić :wink: ), więc byliśmy u dr Molendy.
Kot dostał penicyline na 4 dni, a ja opiernicz (że biorę koty ze schronu jak mam nerkowca w domu :oops: ).
Młody został baaaardzo dokładnie obejrzany i jest ok. Zaczyna mieć zapalenie górnych dróg oddechowych i stąd ta penicylina. Poza tym jest bardzo mały jak na rocznego kocurka - ale zęby ma juz "dorosłe", więc tylko jego postura jest zwodnicza.
Poza tym w czasie drogi do weta mały cały sie trząsł - dopóki nie "zabeciłam" go jak niemowlaka i nie głaskałam po uszku.
Teraz zaanektował moja wersalkę :wink:
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 12:09

marcjannakape pisze:Strachulec tak jakby "porzęziwał" (od rzęzić :wink: ), więc byliśmy u dr Molendy.
Kot dostał penicyline na 4 dni, a ja opiernicz (że biorę koty ze schronu jak mam nerkowca w domu :oops: ).
Młody został baaaardzo dokładnie obejrzany i jest ok. Zaczyna mieć zapalenie górnych dróg oddechowych i stąd ta penicylina. Poza tym jest bardzo mały jak na rocznego kocurka - ale zęby ma juz "dorosłe", więc tylko jego postura jest zwodnicza.
Poza tym w czasie drogi do weta mały cały sie trząsł - dopóki nie "zabeciłam" go jak niemowlaka i nie głaskałam po uszku.
Teraz zaanektował moja wersalkę :wink:


Biedny, mam nadzieję, że wszystko będzie z nim ok, rzeczywiście jest bardzo malutki, jak na kocurka. no i trzymam też kciuki za Twojego "nerkowca", żeby też było ok :ok:
Obrazek Obrazek

Maura

 
Posty: 577
Od: Pon paź 09, 2006 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 20:34

Maleństwo zastrachane spadło aź na trzecią stronę, a tam DT ani DS nie znajdzie...
Czy Ktoś, jakiś Miły Ktoś byłby w stanie zrobić Strachulcowi bannerek? Pewnie Marcjanna mogłaby temu Fajnemu Ktosiowi podesłać foty Strachulca...
Obrazek Obrazek

Maura

 
Posty: 577
Od: Pon paź 09, 2006 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 20:48

Ja bym poprosiła foty, zrobiłabym mu ogłoszenie na allegro.
Obrazek Obrazek Obrazek
Moja mała Lolunia 07.03.2009 [']

Monisek

 
Posty: 2591
Od: Śro gru 27, 2006 13:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 20:58

Monisek pisze:Ja bym poprosiła foty, zrobiłabym mu ogłoszenie na allegro.


Swietny pomysl!!

bellavita

 
Posty: 2623
Od: Czw wrz 27, 2007 15:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 22:10

hop do góry maluszku :ok:
Oluś moje serce płacze za Tobą.Ale jest ktoś kto pomoże żyć mi z uśmiechem na twarzy.Moja mala Maja :)
Obrazek

justyna792

 
Posty: 68
Od: Sob gru 01, 2007 10:11
Lokalizacja: łódź/hel

Post » Nie gru 02, 2007 22:26

Monisek pisze:Ja bym poprosiła foty, zrobiłabym mu ogłoszenie na allegro.

Monisek, to może napisz na priv do Marcjanny w sprawie fot.
Super, że Mały będzie miał allegro :D
Obrazek Obrazek

Maura

 
Posty: 577
Od: Pon paź 09, 2006 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 22:43

Dzięki wielkie, Monisek!
Jutro wyslę Ci zdjecia strachulca oraz namiary na mnie do ogłoszenia.
Poproszę tylko o Twojego maila na PW.
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

Post » Nie gru 02, 2007 22:57

bellavita pisze:Do tej pory najwyzsza oferte zlozyla Maura 40 zl :D

Zapraszam GORACO do licytowania pieknych filizanek !


Już widzę Maurę jak w zimową porą, z zawieruchą za oknem, wyciaga szpanerskie filiżanki i zaparza w nich aromatyczną herbatę. Jedna dla siebie, druga dla ukochanego. Herbata pieknie pachnie i rozgrzewa, a miłość się cementuje...
W tym czasie koteczka rooooozkosznie mrucząc grzeje komuś kolanka - nawet jeśli to zdrowe kolanka :wink:


AUKCJA: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=2668953
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Majestic-12 [Bot] i 261 gości