zabezpieczenia piwnicznych okienek

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 28, 2007 23:19 zabezpieczenia piwnicznych okienek

W ubieglym roku ktos pisal o sposobie zabezpieczania okienek, zeby nie bylo widac, ze sa uchylone. Bylo to zabezpieczenie z plexi. Nie moge tego znalezc a bardzo by mi sie przydalo. Nie chodzi o ukrywanie czegos, bo szczesliwie akurat tego problemu nie mam. Chodzi o zabezpieczenie przed chlodem.
Akurat teraz wiatr wieje od tej strony. Maja wprawdzie klapki ale klapki niechronia dokladnie przy takim wietrze. Mysle o plycie plexi, zeby skosnie przystawic przy okienku, albo wlasnie to zabezpieczenie. Cos mi sie po glowie placze ale nie pamietam.

I jeszcze gdzie kupic tanio plexi. W marketach jest paskudnie drogie. NAjlepiej byloby kupic cos uszkodzonego z jakiejsc firmy reklamowej, tak mi dzis podpowiedziano. Uszkodzone, bo wtedy jest mniejsza szansa, ze sie komus "przyda".

A moze ktos ma jakis fajny patent na ograniczenie wyplywu ciepla?
Okienko jest typu podwojne, niemal kwadratowe szybki.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro lis 28, 2007 23:39

Znalazłam jakieś piwniczno-okienkowe wątki, może któryś z nich to ten, którego szukasz:

Okna w piwnicach - opis zabezpieczenia

Piwniczne okienko
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10054
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Czw lis 29, 2007 1:18

Dzieki serdeczne.
Ja tez szukalam, ale wyszukiwrka odmawiala wspolpracy. A to przeciez trzeba bylo w abc wejsc.
Wydawalo mi sie, ze to nie byl watek 2 postowy ale to chyba o to mi chodzilo.
Moze ktos jeszcze ma jakies przemyslenia:)

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw lis 29, 2007 9:47

Lidka pisze:Ja tez szukalam, ale wyszukiwrka odmawiala wspolpracy. A to przeciez trzeba bylo w abc wejsc.

Ja akurat tym razem nie wchodziłam w Kocie ABC ale szukałam przez Google, wpisując "site:forum.miau.pl piwniczne okienko" itp. Jeśli kojarzysz dokładniej czego szukasz, to może spróbuj z innymi słowami kluczowymi.
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10054
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Czw lis 29, 2007 11:59

Hana pisze:Znalazłam jakieś piwniczno-okienkowe wątki, może któryś z nich to ten, którego szukasz:

Okna w piwnicach - opis zabezpieczenia

Piwniczne okienko


Dzieki za linki - ja też skorzystam.
Zreszta myślę, że temat jest jak najbardziej na czasie.
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

Post » Czw lis 29, 2007 22:16

Poczytalam i mam juz pomysl co zrobic.
Doloze dodatkowa "szybke" na takich uszczelnieniachjak taki czarny niby styropian. i do tego dorobie ochrone samego wejscia, Lepsze byloby przezroczyste plexi ale nie wiem gdzie tanio kupic Mam natomiast taka troche uszkodone plyte jak szyba do drzwi i z tego chce wszystko zrobic. Nie wiem tylko narazie jak to ciac,

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw lis 29, 2007 22:32

Lidka ja plexi cięłam - nóz trzeba przeznaczyc na straty i nagrzewałam nad gazem i pomału nacinałam. Dokupiłam takie blaszki które mają zawiaski - w sklepie meblowym i przykreciłam małymi srubeczkami do plexi i klapka macha sie w jedną to drugą strone. U mnie jednak nie mogłam tego zastosowac bo są okienka okratowane i klapka na zewnątrz nie miała obrotu w druga strone. Plexi najtaniej u nas mozna kupic w OBI lub CASTORAMIE. Szyby sama chyba nie utniesz. Ja zrobiłam według twoich wczesniejszych zalecen taka jakby firanke z grubszej takiej szorstkiej wycieraczki samochodowej ponacinałam duze paski i takie 2 firanki nałozyłam jedną na drugą i przybiłam gwozdziami do ramy okienka. A dodatkowo całe okienko okleiłam folią bąbelkową i to bardzo duzo dało i jest duzo cieplej.

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Czw lis 29, 2007 23:38

Ta szyba to nie szyba tylko plyta plastikowa. Pewnie drutem oporowym dalo by sie ladnie przyciac. Musze cos jutro przykombinowac.
Kupilam kiedys takie uszkodzone plyty na balkon. Ale w koncu wazniejsze teraz, zeby kotom bylo cieplej.
Zrobilam tez dzis taka pseudoklapke na inne okienko. Zobacze jak zadziala. I czy koty zaakceptuja.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro gru 19, 2007 23:38

Lidka jak tam praca wykonana okienko zabezpieczone, a moze masz jakies zdjęcia tego okienka to mi pokazesz, bo u mnie to cięzko z tym zabezpieczeniem, sama sobie nie daje rady.

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Śro gru 19, 2007 23:47

Ostatnio zupelnie nie maialam czasu na inzynierskie prace zabezpieczeniowe, ale zrobilam prowizorke. Prymitywna ale dziala.Wzielam koszulke na dokumenty z tych twardych i ponacinalam z przesunieciem. Przymocowalam do kawalka styropianu, zeby bylo na wysokosc okienka i zaklinowalam u gory otworu tak, zeby bylo to zabezpieczenie do samego dolu. Koty chodza, nie boja sie chyba, bo jedzenie znika ale jest w piwnicy cieplej.
Mam juz kupione plyty a wlasciwie takie plastiki faliste. Chce to postawic przed okienkiem, zeby przed wiatrem oslonic. MAm nadzieje, ze nie ukradna odrazu.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 174 gości